Oldal: 3 / 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (52) összesen
Like Tree32Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 09. 13

  1. #21
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Miért callozna preflop KTs-sel?
    MrCharger426 likes this.

  2. #22
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Kifejtem kicsit, ha már ilyen sok call van, hogy mit gondolok.

    2 irányból vizsgálnám a handet.

    Először is azt kell felismerni szerintem, hogy az ellenfél alig tud valueból ai menni valamivel. A9el, AQ-val miért tenné? AK nem fogja megadni, Q9 ritkán lesz, viszont eldobatja a blöfföket, AK-t, egyéb Ax-et, ami ellen riveren még tehetne be pénzt meg tönkremegy jobb ellen. Egyedül az olyan kombodraw-nak van több out-ja, mint a JTs, KQs ritkán KTs, de a push-t az se tartja, hiszen a value range ellen sehol se áll illetve adott esetben ezekkel is lőhet egy harmadikat az eredeti emelő, illetve KQ esetén gyengébb 2 párja is javulhat. Más kérdés, h szettel sem jó az ai a részéről annyira szerintem sem.

    A value push rangeből tehát nem nagyon verünk semmit s kevés lap is tudja csinálni. A másik a blöff: Az említett 2-3 kombódraw esetleg 8s9s, Ts9s ha megadja a cbetet néha, akkor játszhat így. Azonban az ellenfél azt látja, hogy 4hand-ed cbetelt a srác, majd miután egy fd nélküli boardon ezt megadta egy reg, totál blank turnon tovább lő. Ez magában elég nagy erő, tehát nem biztos h félblöffölne erre úgy, h még JsTs sem hoz 30%ot ha megadják.
    Tény h az Axeket, KsQs eldobathatja, de egyáltalán nem biztos h az agresszor turn betel is AJ-AKval, vagy KsQs-el, 3 utca úgy sincs ezekben a handekben s az ellenfél range-e is elég erős. Nem hiszem tehát, h túl sok 1 pár szerű value hand lesz itt hero-nál. A blöff ellen pedig (ami azért ritkán lesz itt, ha lesz egyáltalán. talán bd fd) KQ jobb, JT meg javulhat vagy dobathat riveren.
    Zbacsi likes this.

  3. #23
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    -kb 30% a pot odds... reálisan csak a 99 ver amiből nincs sok (ne h már 100%ban itt csak setre tegyük vicc.)
    -rosszabb 2 párral allint mehet ? valószínűleg a9sl néha becallolhat talán a3s v ritkán q9sl játszhat így -gyengébb 2 párral egy reg? igen betolhatja mert várhat call flushdrawtól tptk-től illetve combodrawtól
    illetve sok "reg" nem is gondolkozik ilyesmiben h mitől várhat callt 2 párja van és betolja
    -ugyanígy van a combo drawokkal látja h van elég sok outja van fe és betolja lehet nála combodraw? lehet nála több is és játszhat is így vele sőt ez lenne valószínűleg a legjobb játék a részéről azzal mivel elég jó fe és equ-ja van (szerintem jobb játék mint a c-c)
    -az h 70%+ban 99re tegyük itt amiből összesen 3 db van az elég pesszimista feltételezés szvsz mivel játszhat így gyengébb 2 párral illetve combodrawal is + fogalmunk sincs h mennyire gondolkodó típus lehet csak kattintgat összevissza mint a regek többsége
    MrCharger426 likes this.
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  4. #24
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kifejtem kicsit, ha már ilyen sok call van, hogy mit gondolok.

    2 irányból vizsgálnám a handet.

    Először is azt kell felismerni szerintem, hogy az ellenfél alig tud valueból ai menni valamivel. A9el, AQ-val miért tenné? AK nem fogja megadni, Q9 ritkán lesz, viszont eldobatja a blöfföket, AK-t, egyéb Ax-et, ami ellen riveren még tehetne be pénzt meg tönkremegy jobb ellen. Egyedül az olyan kombodraw-nak van több out-ja, mint a JTs, KQs ritkán KTs, de a push-t az se tartja, hiszen a value range ellen sehol se áll illetve adott esetben ezekkel is lőhet egy harmadikat az eredeti emelő, illetve KQ esetén gyengébb 2 párja is javulhat. Más kérdés, h szettel sem jó az ai a részéről annyira szerintem sem.

    A value push rangeből tehát nem nagyon verünk semmit s kevés lap is tudja csinálni. A másik a blöff: Az említett 2-3 kombódraw esetleg 8s9s, Ts9s ha megadja a cbetet néha, akkor játszhat így. Azonban az ellenfél azt látja, hogy 4hand-ed cbetelt a srác, majd miután egy fd nélküli boardon ezt megadta egy reg, totál blank turnon tovább lő. Ez magában elég nagy erő, tehát nem biztos h félblöffölne erre úgy, h még JsTs sem hoz 30%ot ha megadják.
    Tény h az Axeket, KsQs eldobathatja, de egyáltalán nem biztos h az agresszor turn betel is AJ-AKval, vagy KsQs-el, 3 utca úgy sincs ezekben a handekben s az ellenfél range-e is elég erős. Nem hiszem tehát, h túl sok 1 pár szerű value hand lesz itt hero-nál. A blöff ellen pedig (ami azért ritkán lesz itt, ha lesz egyáltalán. talán bd fd) KQ jobb, JT meg javulhat vagy dobathat riveren.
    De akkor itt te konkrétan 99-re teszed? Mert reálisan csak az ver minket, és csak akkor nincs oddsunk a callra, ha mással nem fogja ezt megcsinálni, csak fat value, ami 99
    MrCharger426 likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  5. #25
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    A9el meg Q9el nem tom mitől várna call-t. A fishek tolják be vakon minden 2 párral inkább nem a regek.

    combodraw tolhatja, de ez sok mindentől függ. nem tom hero mennyire agró, de azért ez a turn bet elég erős lesz általában, mert ahogy mondtam nem biztos h 1párokat valuebetel itt még. azt meg nem hiszem h sokat blöfföl azután h 4way callolták, s így mar lehet nincs is annyi FE.
    Persze dinamikáról nem tudunk ugye semmit meg az ellenről sem szal lehet jó a call.

    ez 99 meg flatelt nagy pár lesz elég sokszor sztem.

  6. #26
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    csak 99 lesz amúgy. nagyon ritkán 10sJs.
    pszibu likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  7. #27
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    az a baj egyébként, hogy bár nem jellemző annyira, ahogy rusherninja is mondta látni a regektől 2 párokkal olyan pushokat ahol nem tudom eldönteni h valueból vagy blöffből csinálta, annyira értelmetlen.

    de itt sztem hero annyira nagy erőt mutat (illetve polár a range) h ettől nem tartanék annyira.

  8. #28
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    -azért annyira nem kell nagy erő ahhoz h itt turnon toljunk még betet (gondolom nem csak 2 pár +l beteljük a turnt...) egy tpl is elég std h betelném x_X
    -plusz szerintem annyira nem rossz játék 2 párral itt turnon ai-t menni mivel sok "reg" adná turnon gyengébb lappal az ait (fd , combodraw, ritkán ak tp ha nagyon barom)
    -illetve combodrawal se rossz turnon a shove szvsz
    -szerintem ne abból indulj ki h te hogy játszanál bizonyos lapokkal belakecske
    MrCharger426 likes this.
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

  9. #29
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    combodraw-val nyilvan jó a shove ha az ellen barrel happy, meg thin valueért megy ezen a turnon AJvel meg ilyesmi mert jóval több fe lesz, de egész biztos van olyan aki itt AK-t sem betel mar, az ellen meg rossz a shove.

    azért ahhoz, h 15-25 százalékra calloljon itt fd-vel vagy 0-ra tp-vel, elég nagy baromnak kell lenni, nem hiszem h a reg hero-t nagy baromnak látta. de igazad van, van aki ellen én is ai megyek itt AQval. (az se mind1 h 4way nem is cbetel feltétlen hero bd fd szerű lapokat.)

    dinamikarol meg a 2 playa agressziójáról/értelméről semmit se tudunk, addig meg nem nagyon tudok kiindulni másból mint hogy en mit tartanék itt jónak adott infók alapján meg h mit feltételezek róla abból amit tudok. egyenes, feszes reg meg nem blöfföl itt sokat sztem. van aki ellen mosolyogva callolnék.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 09. 14. 18:06

  10. #30
    Fanatikus tag rusherninja avatara
    Csatlakozott
    2010. 08. 13.
    Hely
    Hueco Mundo
    Hozzászólások
    498

    Alapbeállítás

    -30% pot odds és még javulhatunk(4 outunk van 99 ellen) is ha csak 100%ban setre teszed akkor lehet dobni de ennyire nem lehet még a legnagyobb nit ranget se leszűkíteni szvsz (magyarul soha nem játszhat így combo drawal v kisebb 2 párral ami irreális) előbb dobok kk-t pre 100 bb deepen mint h a top2 párt itt eldobjam xD
    naggeri likes this.
    Stagnated by the passivity , I'm gonna make you bleed like me.

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •