Oldal: 3 / 19 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (185) összesen
Like Tree176Likes

Téma: Hirtelen online törvény?

  1. #21
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 09. 20.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet Kispagat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez a szöveg. De valójában semmi nem támasztja alá ezt az elképzelést, hogy a szegények elbukják a pénzüket a nyerőgépen. De ha így lenne, akkor sem gátolja meg őket semmi sem abban, hogy eligyák vagy elfájerezzék. A nyerőgépek betiltásának sem társadalmi haszna, sem gazdasági haszna sincs. Pontosan ilyen a segélymaximalizálás. A költségvetés jelentéktelen részéről van szó, de így lehet burkoltan ******ozni, mintha valóban ez lenne a probléma. A valóságban a munkát megtagadók aránya 1% alatt van, tehát a munkanélküliek 99%-át szopatják meg ezzel, meg azzal, hogy 3 hónapig van munkanélküli. Ezek nem megoldások, hanem szavazatszerző akciók a Jobbikos szavazótáborra célozva.

    Nagyságrendekkel nagyobb összeg az a pénz, amit azért folyik el, mert nem az IMF hitelt vesszük fel. Az igazi megoldás az lenne, ha befektetőbarát környezetet teremtenének, de ehelyett a FIDESZ közeli haverok helyzetét javítják. Hogy is hívják a Tropicana kaszinó tulajdonosát? Megvan? És csak ott lehet majd legálisan játszani, de érdekes...

    A jelenlegi egy kidolgozott rendszer, amely kb 30 milliárdot hozott a költségvetésnek. Szerinted racionális lehet, hogy ezt felcserélik az online szerencsejáték megadóztatására, ami teljesen esetleges mind szolgáltatói, mind felhasználói oldalon, hiszen nincs meg a szabályozás, és a ps és ftp miatt könnyen lehet, hogy a kvázi monopol internetes pókerpiacról a kisebb szolgáltatók nem kérnek majd Magyarországon licencet. Tehát ez az intézkedés egy baromság, ha már, akkor először talán online piac adóztatása, és ha az működik valamelyest, és látszik, hogy mennyi pénz jön be, akkor tiltanám be a nyerőgépeket, ha tényleg a költségvetés helyzete a fontos. De szerintem csak Mr. Andrew Vajna szekerét tolják.

    Emiatt nem vagyok optimista az új jogszabály kapcsán, remélem, nem lesz igazam.
    Nálad is durva fogalomzavar van. Nem csak ****** lehet mély szegénységben, az viszont különös naivságra vall, hogy szerinted semmi sem utal arra, hogy a szegények a kocsmákban betolják a pénzt a gépekbe? Hány kocsmában jártál? Én még olyat kb nem láttam, hogy a nyerőgép üresen állt volna. Mivel jó eséllyel a segély hamarosan nem pénzben érkezik ezért ESÉLY sem lesz arra, hogy eligyák, vagy eljátsszák máshol. Der a legfontosabb, hogy az állami (a MI PÉNZÜNK) nem egy maffiózó réteg kezébe kerül. Mert azt te sem gondolhatod komolyan, hogy mostantól a mély szegények feljönnek faluról és tömegesen elkezdik tolni a Vajna kaszinójában...

    A munkát megtagadók aránya 1% alatt va. Úristen és te ezt el is hiszed? Szóval vetítsük ezt le simán a ******okra ha már őket hoztad példának. 100-ból minimum 95 dolgozni akar? (az átlag magyar százalékát figyelembe véve kalkuláltam ki ezt az 5%-ot) Ezt ugye nem gondolod komolyan? Jártál te már, éltél te már az ország keleti részén? 100-ból 95 dolgos romával találkozol komolyan?

    Nem hinném, hogy a szabályozás esetleges. Ugyanis jó eséllyel pontosan felmérték milyen forgalmat bonyolíthatnak le a magyar és külföldi szolgáltatók ergo a 30 milliárdos összegnek a többszörösére is nyugodtan számíthatnak.
    kadaspeter likes this.

  2. #22
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amit te belinkeltél az nem a mély szegény, munkával nem rendelkező réteg. A nyerőgépekbe viszont azok tolják be a pénzt, akik nem tesznek semmit a segélyért, ezért értékét sem érzik. Külön kéne tudni választani a két fogalmat. Bumbanas: miután volt a PA-s támadás, új nicket csináltam és biztonsági okokból leírtam, hogy nem mondom meg ki vagyok. Így is olyan boldog voltam, hogy elbuktam mind az 500 hozzászólásom... Ha érdekel keress rá a fórum topicok között.
    csak azért linkeltem, hogy lásd, az a kormány akit te annak gondolsz, hogy majd jót tesz, az csak teszi tovább tönkre az emberek életét...remélem a lényeget kivetted abból, hogy büszkék arra, hogy közel 100 kiló a minimálbér...viszont, hogy 2 év alatt emelkedett kábé 20 kilóval a bruttó, a nettó meg vagy 1200 forinttal az nem gond? és eközbe minden drágul...hús, tejtermékek, kenyér, benzin (orbitálisan) ...

    egyébként meg aki játékgépen bukta el eddig a "vagyonát" az hidd el, hogy 99%-ba olyan ember, hogy most vagy máson fogja elbukni, vagy elissza.
    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kemény törvények, amelyek nélkül az ország pár év alatt elveszne
    akármit csinálnak, ez mindig sanszos lesz

  3. #23
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    tedisreal! Gyakorlatilag az egész fidesz kormány gazdaságpolitikája bebukott, csőd az egész, a mélyből csak még mélyebbre sújtotta az országot. Ezzel nem igazán lehet vitatkozni...
    Sindu likes this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  4. #24
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 10. 18.
    Hozzászólások
    612

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez lesz az első kormány, aki megmeri lépni, hogy a segélyezésnek gátat szabjon egy maximum megállapításával.
    Ez szép és jó, csak épp akkor nem fogod ezt értékelni amikor évekig fizetsz %-os alapon járulékot egy jó fizetés alapján aztán amikor beüt a szarság akkor azt veszed észre, hogy hiába fizettél egy rakat pénzt, kiszámolják hogy X forint táppénz vagy utána ne adj isten X forint munkanélküli segély járna de bocsi, mindkettő maximalizálva van és nem jár csak jóval kevesebb!
    Na ilyenkor elborul az agy hidd el, sajnos átéltem!
    Bruttó 500e után fizettem mindet évekig, aztán megszűnt a cég és csak pislogtam baszod, hogy hozzám vágtak egy kis aprót. Na ez a szopás. Ilyen alapon maximalizálni kellene a járulékot is, hiszen aki többet fizet az sem kap többet egy bizonyos határ felett, és nem olyan magas az a határ.

  5. #25
    Idegen
    Csatlakozott
    2009. 01. 14.
    Hozzászólások
    16

    Alapbeállítás

    Csak halkan jegyzem meg. Micsoda véletlen , hogy az Eurovegas projekt újra beindul .



    A magyar-osztrák-szlovák hármas határ közelében fekvő Bezenyén Európa legnagyobb szórakoztató központja belátható időn belül megvalósul. A több mint 300 millió euró összértékű fejlesztés pozitívan hat majd a régió munkaerő-piacára, teremt továbbá „nem elhanyagolandó"adóbevételt a magyar államháztartás számára

  6. #26
    Fanatikus tag mario1212 avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    287

    Alapbeállítás

    Annak azért örülök, hogy korábban egy ilyen "vitában", lett volna még néhány Hiszékeny úr, most pedig úgy néz ki már csak tedisreal tartozik a hívők közé.
    Engem nem nagyon lepne meg, ha a gyors betiltás után mondjuk fél évvel, lenne egy kormányközeli vállalkozó akinek aztán mégis lehetne valahogy nyerőgépet üzemeltetnie, valamiért viszont csak neki!
    chubbyhun, Harvey, Sindu and 1 others like this.

  7. #27
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De a legfontosabb, hogy az állami (a MI PÉNZÜNK) nem egy maffiózó réteg kezébe kerül.
    igazából nekem addig tökmindegy hova megy (orbánék zsebe vagy maffia) amíg én nem látok belőle semmit
    mati1979 and kadaspeter like this.

  8. #28
    Fáradhatatlan grinder rogan99 avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    557

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ugyanis jó eséllyel pontosan felmérték milyen forgalmat bonyolíthatnak le a magyar és külföldi szolgáltatók ergo a 30 milliárdos összegnek a többszörösére is nyugodtan számíthatnak.
    Mert ez eddig is jellemző volt rájuk, hogy pontosan felmérik a dolgokat.
    djeleven likes this.

  9. #29
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 09. 20.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Csak a segélyre fog vonatkozni egyéb járandóságokra nem a maximalizálás. Mario majd pár nap múlva meglátjuk, hogy a hiszékeny úrnak igaza lett-e.

  10. #30
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 09. 20.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Annak viszont semmi de semmi értelme, hogy itt mindenki ássa el az online szerencsejátákot és nettó Fidesz gyalázásba kezd. Az meg hihetetlen, hogy valaki azt hiszi, hogy az IMF hitel nekünk jó. Miközben ez az egyetlen egy szervezet, amely azt a pénzt ossza vissza az országoknak kölcsönként, amit azok befizettek "önkéntesen" és olyan gazdaságpolitikát követelnek minden államtól, amely törvényszerűen hiánynövelő és ezért sosem lehet kiugrani a csapdából...

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •