Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (50) összesen
Like Tree32Likes

Téma: Naturalwest - Fejlődési Napló

  1. #21
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    svajcifiu 2012. 09. 15.


    Hozzászólások 14



    persze télleg így van
    hehe, innen kintről csak ezzel a nickkel tudok okoskodni

  2. #22
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Most online mellett, az elmúlt 3 napban élőben is elmentem játszani, szóval pörgősek voltak az elmúlt napok, így nem jutott már időm írni ide. Akartam egy blogbejegyzést is összehozni az elmúlt 2 hónapról, mióta a legutolsót írtam, de egyelőre az is várat magára.


    Tegnap talán az eddigi legjobbamat nyújtottam élőben, sajna a variancia viszont az egyik legrosszabb volt. Úgy érzem elég sokat fejlődött a játékom. 2-3 hónappal ezelőtt mikor először elkezdtem játszani 100-200-on még voltak nagyobb hibáim, amik a túl nagy érzelmi töltöttségnek / izgulásnak volt tulajdonítható, ami miatt nem tudtam logikusan gondolkozni. Ezen szerencsére azóta sikerült átlendülnöm, és elég jól átgondolom az ellenfél range-ét spotokban.

    Lefoglaltam a szállást, holnap indulok Bécsbe CG-elni pár napot. Remélem elkap egy jó kis variancia odakint.


    Online:
    Szeptember végén váltottam termet, és elején kicsit összeszedetlen volt a játékom, amit betudok annak, hogy az volt 2 héten belül a 2. teremváltásom, meg HM2-vel szívtam, meg adatbázisokkal stb., de mostanra úgy érzem elég jól összeállt újra a játékom, és elég magabiztosan nyomkodom az egérgombokat.

    Sokat segített pindrokk ösztönzése is, hogy meglátása szerint jobb vagyok mint az átlag reg a limiten, az alapján, amit látott eddig az action-ből.

    Mint írtam a topik elején, úgy éreztem, hogy a jelenlegi legnagyobb leakem a hand reading. Pindrokknak először nem jött át, hogy miért gondolom így, és ennek, plusz a hand reading drillek hatására, amit csinálok naponta, rádöbbentem hogy a probléma nem az, hogy nem jól readelek handet. Mivel ha rászánom magam, akkor elég jól leszoktam vezetni, hogy melyik utcán milyen range-e van nagy valószínűség szerint az ellenfélnek, emiatt nem is tűnt fel ez a probléma neki coachingok alatt.

    Viszont ez arra engedett következtetni, hogy a probléma inkább az, hogy sessionök közben aktívabban kellene hand readelnem. Pont 1-2 hete volt egyik session alatt, hogy azt vettem észre, hogy kb. level 1-et játszok, csak az én handjeimet nézve, hogy éppen mi van. Ellenfél range-ére nem is gondoltam szinte egyáltalán. És ez most tudatosodott bennem igazán, hogy főként erre fektessek nagyobb hangsúlyt játék közben.

    Örülök, hogy rádöbbentem erre a "leakemre", mert ez azt is jelenti, hogy van még a regek közül jó pár, akik szintén nem állítanak fel tudatosan range-t, hanem inkább autopilóta módban játszanak. Szóval itt lehet igazán edge-t szerezni a mezőnyön.

    Ezt így leírva teljesen egyértelműnek tűnik, és ha olvastam volna ezt valahol, akkor csak átsiklanék felette, mondván "ja, ez alap, hogy állítsd fel az ellenfél range-ét", de ennek ellenére a valóságban mégsem voltam elég tudatos ezen a téren.


    Úgy érzem fejlődtem az elmúlt 2 hétben ezen a téren a hand reading gyakorlatok hatására, plusz a ténynek köszönhetően, hogy ezen van a fókuszom, így az asztalokon is jobban átlátom a szituációkat, és úgy érzem jobban játszok mint valaha.

    Remélem ez az eredményekben is tükröződik majd ebben a hónapban.

  3. #23
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Mindig szívesen hallgatok/olvasok olyan személyektől dolgokat, akik önerőből messzire jutottak.
    Így pl. Arnold Schwarzeneggert is hihetetlenül becsülöm, amiért nem csak testépítésben (Mr. Olimpia), hanem színészetben (egyik leghíresebb színész), és politikában is (kalifornia kormányzója) ilyen magaslatokba jutott.

    Érdemes megnézni ezt a zseniális videót a bölcsességeivel (magyar felirat is van hozzá, ha valaki igényli):

    SoSick, JociBalboa, zagato and 1 others like this.

  4. #24
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Itt riveren azon gondolkoztam, hogy beteljek-e, hogy ne spliteljek KJ-vel, és dobassak KQ-t. Végül csak calloztam. Ellen 36%-ban nyit CO-ról, és 73/64/33 a cbetjei közel 800 hand alatt.

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($40.50) 81bb
    CO ($49.25) 99bb
    Naturalwest (BTN) ($50) 100bb
    SB ($50.69) 101bb
    BB ($51.25) 103bb

    Pre-Flop: ($0.75, 5 players) Naturalwest is BTN
    1 fold, CO raises to $1.25, Naturalwest calls $1.25, 1 fold, BB calls $0.75

    Flop: ($4, 3 players)
    BB checks, CO bets $3, Naturalwest calls $3, BB folds

    Turn: $10, 2 players)
    CO bets $7.50, Naturalwest calls $7.50

    River: ($25, 2 players)
    CO checks, Naturalwest checks

    Final Pot: $25
    CO shows

    Naturalwest shows


    CO wins $11.88 (net +$0.13)
    Naturalwest wins $11.87 (net +$0.12)

    BB lost $1.25




    Ebben a handben pedig kicsit összezavart az ellen, hogy mivel játszik turn ck/r-t PFR-ként ilyen boardon.
    Mivel SB vs. BB 74%-ban nyit, ezért kb. any2 card-ot beraktam a preflop range-ébe. Flopon hív minden gutshotot, OESD-t, FD-t, overpárt, top pár+-t.
    Turn-ön pedig ck/r-elhet akár sorral, vagy draw-kal. Overpárt, top párt nem ck/r-el, ha nálam lehet sor, vagy 2pár+ is, sztem set-ekkel, meg 2 párokkal inkább betel, szal marad a drawk, meg sor, ha sorral nem betelt.
    Így utólag kiszámolva Flopzillában megvan az odds-om a callra, de ezt ott az adott spotban nem tudtam insta-kiszámolni.

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($82.64) 165bb
    UTG+1 ($52.07) 104bb
    CO ($53.13) 106bb
    BTN ($34) 68bb
    SB ($50.25) 101bb
    Naturalwest (BB) ($50.75) 102bb

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) Naturalwest is BB
    4 folds, SB raises to $1.50, Naturalwest calls $1

    Flop: ($3, 2 players)
    SB bets $2.25, Naturalwest calls $2.25

    Turn: ($7.50, 2 players)
    SB checks, Naturalwest bets $5, SB raises to $15, Naturalwest folds

    Final Pot: $17.50

    SB wins $36.63 (net +$17.88)

    Naturalwest lost $8.75


    Post írás közben bejött pindrokk, szóval átbeszéltük a spotokat. Mindegy most már felrakom őket. Első handnél arra jutottunk, hogy tényleg jó blöffbe fordítanom, szóval ezt jól gondoltam.

    Másodiknál viszont calloznom érdemes, és riveren pedig sokszor feladja, ha hív akkor valszeg dobás.
    JociBalboa likes this.

  5. #25
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Most volt egy coaching pindrokkal, ahol River cbet-ekre szűrtünk le, hogy érdemes-e ütni, és ha igen mennyit.
    Közel 20 handet néztünk át, amiben 2 BI bent maradt kb. -> ez olyan 1.5 bb/100-nak felel meg, amivel több lehetne a win rate-em az a kb. 7K hand alapján, ami alatt volt ez a 20 spot.

    Ez nem kevés, és csak a river cbet-et nézve. Hány ilyen spotom lehet még, ahol folyik el a $$?!

    Leírom a tanulságot, hogy rögzüljön:
    Value bet more thinly fish ellen! Plusz építsd a potot már preflop nagyobb betekkel, majd postflop is akár pot/ potközeli hívásokkal.

    Plusz, tartsak ilyen 30 perces sessionöket gyakrabban, amikor csak 2 asztalon játszok, hogy aktívabban hand readeljek.
    Utoljára módosítva: Naturalwest által: 2012. 10. 11. 18:05
    tylerhungary likes this.

  6. #26
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Wow, nem gondoltam volna, hogy már 10 napja nem írtam. Azt hittem kb. ilyen 5-6 csak...

    Egyszerűen vagy rosszul osztom be az időmet, vagy nem motivált egyszerűen annyira a napló írás, hogy találjak időt erre is naponta.

    Írok kis helyzetjelentést. Úgy érzem egész jól összeállt a játékom az elmúlt kb. 2 hétben, elég sokat is játszok magamhoz képest, meg legnagyobb változás, hogy végre elkezdtem gondolkodni többet játék közben! YES! Elég sokat dobott a játékom minőségén, hogy aktívan próbálom felállítani az ellenfél range-ét az adott szituban, nem csak ösztönösen cselekszem.

    Nyilván ebben sokat dobott az asztalokon kívüli gyakorlás is, napi 5 hand reading drill-t nyomatok. Kb. ez az ami a legtöbbet fejleszti a skillemet úgy érzem, sokkal inkább mint videók, könyvek, stb. Nyílván azoknak is megvan a maga helye, de ilyen gyakorlatokból kell a legtöbbet nyomnom, mivel a hand reading a játék alapja.


    Eredményben sztem jó a hónap, nem nézegetem direkt a session-t, de néha pont szembeötlik a rebuyolásnál az account balance, és abból látom, hogy azért csorgott felfelé a hónapban elég szépen, remélem tartja a tendenciát ezután is.


    Úgy érzem van több reg is a limiten, akiket sokkal jobban kellene exploitolnom, mert olyan leakjeik vannak. Pl. elég jelentős azon regek száma, akik szeretnek callozgatni, ilyen 28%+ WTSD-al, ellenük például jobban alkalmazkodhatnék, hogy thin value betelek többet.


    Minden session közben van pár hand, aminél vakarom a fejem, hogy mi a leg+EV-sebb line. Arra jutottam, több handet kellene postolnom. Ha havi 25 handet felrakok, akkor is már előrébb vagyok 25 szituációval, ahol tudom, hogy legközelebb mi lehet a jobb lépés.

    A héten már lenyomtam 30 óra fölötti játékot, ami eddig nálam rekord, és még vasárnap is tervezek ma játszani, hétfő-keddi elfoglaltságok miatt, szóval pörgős kis hét lett ez.

  7. #27
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Ellentmondva az előző bejegyzésemnek, ma nyomtam 2 olyan sessiont, amikor úgy érzem nem gondolkodtam elég alaposan, helyette inkább sokszor kissé automatikusabb, berögződött döntést hoztam.

    Eléggé frusztrált a dolog, hogy 3 olyan viszonylag nagyobb spotom is volt, ahol ha jobban átgondolom a szituációt, jobb döntést hozhattam volna.

    Arra jutottam, hogy sokat nem érek el az önmarcangolással, így inkább bepostolom ide a handeket, hogy legalább jobban rögzüljön és tanuljak belőlük.


    Első hand:
    Hand közben az volt a gondolaom preflop, hogy callozok implied odds, ileltve a 2 fish miatt. Postflop ck/c, vagy ck/r volt a terv. Ha reg nyit, és utána van 1 fish aki calloz, akkor csak callozok én is és oddsra játszok. Ha csak reg meg én maradunk, akkor ck/r AI mentem volna.
    Mivel ez járt a fejemben teljesen váratlanul ért az előttem ülő fish ck/r-e, amire a gondolatom az volt, hogy callozok, hogy a reg is jöjjön, akkor egész jó odds-om lesz. A fisht valami erős 2pár+-ra tettem, mert passzívabb volt.
    Ennek ellenére becalloztam, szinte automatikusan, nem is gondoltam át, hogy fish erős, reg valszeg nem calloz utánam, csak ha nagyon erős akkor berakja mögöttem.

    Utólag ilyen szituban már flopon jónak látom a foldot.

    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($99.63) 199bb
    CO ($49.25) 99bb
    BTN ($44.79) 90bb
    SB ($56.78) 114bb
    Naturalwest (BB) ($53.47) 107bb

    Pre-Flop: ($0.75, 5 players) Naturalwest is BB
    UTG raises to $1.50, 1 fold, BTN calls $1.50, SB calls $1.25, Naturalwest calls $1

    Flop: ($6, 4 players)
    SB checks, Naturalwest checks, UTG bets $4.50, 1 fold, SB raises to $12, Naturalwest calls $12, UTG folds

    Turn: ($34.50, 2 players)
    SB bets $34.50, Naturalwest calls $34.50

    River: ($103.50, 2 players)
    SB bets $8.78, Naturalwest calls $5.47

    Final Pot: $114.44
    SB shows


    SB wins $118.06 (net +$61.28)

    Naturalwest lost $53.47
    UTG lost $6
    BTN lost $1.50


    2. Hand:
    Flopon ck-eltem, mivel 2 utcán is be tudom rakni a stacket, viszont talán elkezd blöffölgetni turnon. Turnon belenyitott, itt a gondolatom az volt, hogy raiselem, mivel úgy éreztem elől vagyok, amikor azonban vissza min.raiselt, akkor ránéztem a statjaira amik relevánsabbak lehetnek, és arra jutottam hogy keveset donkol, meg keveset raisel nagyon (donk 5%, ck/r 3%, raise cbet 6%, W$WSF 41%...), szóval itt már úgy éreztem betalált valamit amivel előttem van, 2pár+. Először dobni akartam, majd aztán úgy voltam vele, hogy TPTK-t nem dobom el ez ellen a fish ellen, szóval beraktam.


    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($51.66) 103bb
    UTG+1 ($44.71) 89bb
    CO ($51.12) 102bb
    Naturalwest (BTN) ($55.46) 111bb
    SB ($62.27) 125bb
    BB ($54.29) 109bb

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) Naturalwest is BTN
    1 fold, UTG+1 raises to $3, 1 fold, Naturalwest raises to $8, 2 folds, UTG+1 calls $5

    Flop: ($16.75, 2 players)
    UTG+1 checks, Naturalwest checks

    Turn: ($16.75, 2 players)
    UTG+1 bets $1.50, Naturalwest raises to $9.50, UTG+1 raises to $17.50, Naturalwest goes all-in $47.46, UTG+1 calls $19.21

    River: ($90.17, 2 players, 1 all-in)

    Final Pot: $90.17
    Naturalwest shows

    UTG+1 shows


    UTG+1 wins $87.17 (net +$42.46)

    Naturalwest collects $21.50 (net -$33.96)





    3. hand:
    15%-os BB sqz-el rendelkezik nagy mintán, elég 3bet meg sqz happy reg. 4betre dob 68%-ban szóval azt is profitábilisnak éreztem, azonban call mellett döntöttem pre, mivel úgy éreztem a range-ével szemben jól állok.
    Flopon miután cbetelt, azt néztem, hogy 81%-ban cbetel 3bet potban, és abból 40%-ban dob raise-re, szóval emiatt megraiseltem a gutshotommal, mivel call sztem nem opció.
    Azt viszont nem vettem figyelembe, hogy egy ilyen wet boardon nem fog ilyen %-ban cbetelni, szóval emiatt kevesebb FE-m is lesz.


    $0.25/$0.50 No Limit Holdem
    6 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($160.34) 321bb
    UTG+1 ($42.75) 86bb
    CO ($50) 100bb
    Naturalwest (BTN) ($57.12) 114bb
    SB ($52.75) 106bb
    BB ($88.69) 177bb

    Pre-Flop: ($0.75, 6 players) Naturalwest is BTN
    1 fold, UTG+1 calls $0.50, CO raises to $2, Naturalwest calls $2, 1 fold, BB raises to $7, UTG+1 folds, CO folds, Naturalwest calls $5

    Flop: ($16.75, 2 players)
    BB bets $8.50, Naturalwest raises to $18, BB goes all-in $81.69, Naturalwest folds

    Final Pot: $52.75

    BB wins $177.50 (net +$88.81)

    UTG+1 lost $0.50
    CO lost $2
    Naturalwest lost $25



    Szóval ezek voltak a mai "nem elég alaposan átgondolt" handek közül a nagyobbak.

    Tényleg szinte tökéletesen kell játszani mindig, hogy valaki stabilan profitot termeljen hosszútávon? Tényleg nem férnek bele hibák?
    JociBalboa likes this.

  8. #28
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    hey

    1. én - is - flopon elszórom inkább.
    2. flop cbet jobb szerintem, mindennel szokás jönni még egy utcát úgy vettem észre - K92r jellegűt
    inkább chelném -
    3. Co.rol mit tudunk? ha ilyen sq happy jön mögöttem akkor inkább 3betelek - erről mi a véleményed? -
    vagy akkor már bk. rr?
    flop moveolás nem tetszik, leírtad miért.

    több handet postolj ;-)
    Naturalwest likes this.

  9. #29
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    1.: "Ennek ellenére becalloztam, szinte automatikusan, nem is gondoltam át, hogy fish erős, reg valszeg nem calloz utánam, csak ha nagyon erős akkor berakja mögöttem."

    Megadtad magadnak a választ, sima fd-d van, a párod köbö semmit sem ér, a reg meg a jobb fd-vel jön köbö tovább, meg betolja szettekkel. de ha flop mész is, turn fold jónak tűnne.

    2. "viszont talán elkezd blöffölgetni turnon." - "itt a gondolatom az volt, hogy raiselem, mivel úgy éreztem elől vagyok"

    Most akkor mi is volt a célja a flop checknek? Ezen a T-n sztem szar a raise amúgy is, a min izére pedig a fold lesz a jó többnyire.

    3. 3bet jó lehet h ne squezelgessen, essetleg backraise is, ha szereti betolni rá
    Flop nem eröltetném is se.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 10. 24. 10:25
    Naturalwest likes this.

  10. #30
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Idézet Naturalwest eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Utólag ilyen szituban már flopon jónak látom a foldot.
    neeeeeeeeeeeeeeeeeee
    Naturalwest likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •