Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 20 (20) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Bajzi STT kérdései

  1. #11
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Moshman többször is handsúlyozza a könyvében, hogy borzasztó fontos, hogy ne egyenek meg a vakok, és veszítsük el a fold equitynket. Nagyon leegyszerűsítve vákumban kezelve a kérdést azt írja, h ha 4-5-6 BB deepek vagyunk, minden épkézláb lappal pusholjunk, mielőtt elérne minket a nagyvak. UTG-ből meg any2-val pusholjunk inkább, minthogy ne. Én ezt megértem, és mint kezdő elhiszem, alkalmazom. De SNGWiz ezekben a szitukban top20-top30 körüli rangeket követel meg. És hát ez a szakadék elég széles ahhoz, hogy inkább hozzátok forduljak, és kikérjem a véleményeteket.
    Persze nyilván függ a dolog a játékosok számától, stackek eloszlásától, meg egyéb dolgoktól, de ha lehet általánosítani, ti miként vélekedtek erről "push any2, h ne játszak tovább fold equity nélkül kontra SNGwiz szerint ez -$EV push" kérdésről?

  2. #12
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Sajnálom, h egyelőre nem érkezett válasz az előző hsz-emre, de épp az imént egy másik videósorozatban egy hasonló spotban lepett meg a szerző véleménye.

    2 egymást követő handről van szó. Az első nyilván standard fold, miután minrasel UTG, de hozzáteszi, hogy ez Q8s-sel sima push lenne 4.5 BB-vel ha mi nyithatunk, hisz ha UTG-ben nem kapunk lapot, és átmegy rajtunk a vak, elveszítjük minden fold equitinket. Ez eddig nekem is egyértelmű. Így néz ki a helyzet:

    9 fős sng
    Vakok 100/200 6handed

    SB 4545
    BB 1695
    UTG 3150 --> raise to 400
    Hero 910 [Q8s] --> fold
    CO 840
    BTN 2060

    A kérdés a második handre vonatkozik. Én itt fenti okfejtésből any2-val pusholnék UTG-ből.
    Nyilván nem örülök, hogy nagy stack a BB, de sztem elég rosszul áll a szénám ahhoz, hogy megpróbáljak élni az utolsó lehetőséggel és dogként bepakolni, hogy aztán aktívan játszhassak, mintsem várjak egy jobb lapra, amivel majd esetleg kis favoritként nyerhetek 2-3 BB-t, és ott legyek ahol a part szakad.
    A vakok emelkednek, hero QTo-t kap, helyzet a következő:

    9 fős sng
    Vakok 120/240 6handed

    SB 1375
    BB 3810
    Hero 910 [QTo]
    HJ 440
    CO 2060
    BTN 4545

    És itt azt mondja a szerző, hogy igencsak határeset a dolog, a push range legalja talán Q9o.
    Ez azért duplán vicces számomra, mert a sorozat címe is "From tight to right", amiben agresszívabb lategame játékra próbálja ösztönözni tanítványát.
    Mivel kezdő vagyok a műfajban, fontos lenne számomra, hogy ne tanuljak be rossz szokásokat, és előbbi videórészlettől kissé meginogok, mert hát ez számomra QTo-val autopush, de 5high-jal is betenném 3 sec gondolkodás után. Csapkodós idiótává sem szeretnék válni, ezért kérem ki a véleményeteket a problémáról úgy általában.

  3. #13
    Idegen
    Csatlakozott
    2007. 11. 13.
    Hely
    szeged
    Hozzászólások
    12

    Alapbeállítás

    FGS,tehát a 22 onnan sima push

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    Második handhez:

    Hand analysis by SnG Solver v1.0.10
    Blinds: 100/200 Ante: 0
    Payouts: 50.0, 30.0, 20.0

    UTG: 910
    UTG+1: 440
    CO: 2060
    BTN: 4545
    SB: 1375
    BB: 3810

    Equilibrium strategies:

    Action (position) Range% Range
    ==================== ====== ======================================
    push (UTG) 31.2% 22+, Ax, K6s+, KTo+, Q8s+, QTo+, J8s+, JTo, T8s+, 98s, 87s
    call (UTG+1) 25.0% 33+, A2s+, A4o+, K8s+, K9o+, QTs+, QJo, JTs
    overcall (CO) 9.8% 66+, A8s+, ATo+, KQs
    overcall (BTN) 9.8% 66+, A8s+, ATo+, KQs
    overcall (SB) 13.9% 55+, A7s+, A8o+, KTs+, KQo
    overcall (BB) 19.2% 44+, A3s+, A7o+, K9s+, KTo+, QTs+
    call (CO) 8.7% 77+, A9s+, ATo+
    overcall (BTN) 2.6% TT+, AKs
    overcall (SB) 2.6% TT+, AKs
    overcall (BB) 3.0% 99+, AKs
    call (BTN) 10.7% 66+, A8s+, A9o+, KQs
    overcall (SB) 2.6% TT+, AKs
    overcall (BB) 1.4% QQ+
    call (SB) 16.9% 55+, A4s+, A7o+, KTs+, KJo+, QJs
    overcall (BB) 7.1% 88+, ATs+, AJo+
    call (BB) 32.1% 22+, Ax, K4s+, K8o+, Q8s+, QTo+, J9s+, JTo
    push (UTG+1) 33.0% 22+, Ax, K5s+, K9o+, Q8s+, QTo+, J8s+, JTo, T8s+, 97s+, 87s, 76s
    call (CO) 10.7% 66+, A8s+, A9o+, KQs
    overcall (BTN) 2.6% TT+, AKs
    overcall (SB) 3.9% 99+, AKs, AKo
    overcall (BB) 3.9% 99+, AKs, AKo
    call (BTN) 14.2% 55+, A6s+, A8o+, KTs+, KQo
    overcall (SB) 4.5% 99+, AJs+, AKo
    overcall (BB) 1.4% QQ+
    call (SB) 28.7% 33+, Ax, K6s+, K9o+, Q9s+, QTo+, JTs
    overcall (BB) 10.7% 66+, A8s+, A9o+, KQs
    call (BB) 100.0% 22+, Ax, Kx, Qx, Jx, Tx, 9x, 8x, 7x, 6x, 5x, 4x, 3x
    push (CO) 18.6% 22+, A3s+, A7o+, KTs+, KJo+, QJs
    call (BTN) 5.9% 88+, AJs+, AQo+
    overcall (SB) 0.9% KK+
    overcall (BB) 0.9% KK+
    call (SB) 7.1% 88+, ATs+, AJo+
    overcall (BB) 3.0% 99+, AKs
    call (BB) 7.1% 88+, ATs+, AJo+
    push (BTN) 61.4% 22+, Ax, K2s+, K4o+, Q2s+, Q8o+, J2s+, J7o+, T2s+, T7o+, 93s+, 97o+, 84s+, 86o+, 74s+, 76o, 63s+, 65o, 5x, 43s
    call (SB) 14.2% 55+, A6s+, A8o+, KTs+, KQo
    overcall (BB) 2.3% TT+
    call (BB) 3.0% 99+, AKs
    push (SB) 51.7% 22+, Ax, K2s+, K6o+, Q2s+, Q8o+, J4s+, J8o+, T5s+, T8o+, 95s+, 97o+, 85s+, 87o, 74s+, 64s+, 53s+
    call (BB) 32.1% 22+, Ax, K4s+, K8o+, Q8s+, QTo+, J9s+, JTo


    Tehát látszik, hogy qto a range alja. Nash-ben. Ha szélsőséges játékosok vannak az asztalnál, változhat:
    1. bb nagyon loose caller: 47%os callnál 0-ás push a qto
    2. 2bb-s emberről mit tudunk: kivárt, v most vesztette el a stackjét előző handben.

  5. #15
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Idézet coldmoon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    FGS,tehát a 22 onnan sima push
    Az "FGS"-t nem tudom mit jelent. Gondolom a topik első handjére reagáltál, mindenesetre ott nem arra voltam kíváncsi, hogy push-e a 22, hanem, hogy miért jobb 66, mint 22 overpár+fölélapok calling range ellen.


    Idézet peraspera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése


    Tehát látszik, hogy qto a range alja. Nash-ben. Ha szélsőséges játékosok vannak az asztalnál, változhat:
    1. bb nagyon loose caller: 47%os callnál 0-ás push a qto
    2. 2bb-s emberről mit tudunk: kivárt, v most vesztette el a stackjét előző handben.
    Gondolom ezek a kalkulátorok nem veszik figyelembe, hogy mindjárt átmennek rajtam a vakok.
    Ha pl valami nagyfőnök azt mondaná, hogy ez lesz az sng utolsó leosztása, utána mindenki megkapja ICM alapján a részesedését, aztán irány haza, akkor lehet, h QTo körül lesz a pluszos pushing range alja, de ha tovább kell játszani, lesz értelme random lappal FE nélkül reménykedni, h felduplázok 4 BB-re vakban ülve, vagy 5-6way 1.5 BB-vel kuksolni a buttonon?
    Csuhi81 likes this.

  6. #16
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet Bajzi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Az "FGS"-t nem tudom mit jelent."

    "Gondolom ezek a kalkulátorok nem veszik figyelembe, hogy mindjárt átmennek rajtam a vakok."
    google, fgs, sng és máris meglátod, hogy nem gondolni kell, hanem kicsit utánajárni és akkor máris nem fogsz ennyire pökhendien reagálni a jó válaszra.

    Szóval amit te most gondolsz, annak pont az ellenkezője igaz.

  7. #17
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    A sng solver fgs-t használ, s azon belül is lehet állítgatni az opciókat. (preditictive mode v mi a neve)
    Bajzi likes this.

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2010. 11. 28.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    789

    Alapbeállítás

    predictive simulation: In this mode SnG Solver uses the Predictive Simulation Model (PSM) to consider every possible outcome of the future round of play to calculate the most accurate equity estimations and strategy analysis possible. It is this mode that sets SnG Solver apart from other tournament equity/strategy calculators.

  9. #19
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 05. 04.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Köszönöm a válaszokat. Ez újabb tárházát nyitja meg a lehetőségeknek. Szuper!
    Bocs, ha megbántottam bárkit is a pökhendinek tűnő stílusommal. Megannyi 3 betűs mozaikszó létezik, és ezek közül talán egyedül a LOL-t ismerem.
    Nekem nem jött le, hogy az "FGS" lehet a mondat kulcsa.

  10. #20
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Ok rendben. Fgs az a future game simulation, nagyon diohejban osszehasonlitja azt hogy a kovetkezo korokben amikor atmegy rajtunk a vak mennyi reszesedest vesztunk vagy esetleg mennyit nyerhetunk azaltal hogy pont akkor esik ki a masodik cl amikor mi vagyunk a vakok azzal hogy a jelenlegi szituaciban mennyi minusz is a pushunk varhato erteke. Ha kisebb minusz a jelnlegi push akkor termeszetesen azt ajanlja hogy inkabb kisebbet veszitsunk mint nagyobbat es pusholjunk. Forditva is mukodik, pl ha maniakus ellenfelek vannak akkor azzal neha tobbet nyerunk hogy kis pluszt nem vallalunk be mert hamarosan itm leszunk. Bar ez ketelu fegyver, mert minden kihagyott push csokkeno fd equityt eredmenyez.

    Ket program is van a piacon amivel ezt lehet szamolni, az egyik a solver a masik a holdemresources.net

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •