Oldal: 32 / 37 ElsőElső ... 223031323334 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 311 - 320 (369) összesen
Like Tree82Likes

Téma: Alternatív befektetési lehetőségek pókereseknek (?)

  1. #311
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerződésekről lásd mnyp ...
    Végkielégítések, rendőröknél az életpálya modell, stb.
    A nyugdíjakat nem vették el, csak az állambácsi kezeli ezentúl. Az elvonáshoz még várni kell 15-20 évet A nyugdíj a XXI. században már nem működőképes modell. Ezt fogja felváltani az öngondoskodás.
    Én hiszek a Lakáskasszában és a 4 éves futamidő alatt nem félek attól, h bármit is elvennének.
    "A végtelenbe és tovább"

  2. #312
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 09. 06.
    Hely
    Hédervár
    Hozzászólások
    443

    Alapbeállítás

    Idézet Wasserstein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez nagy segítség...
    Ok, bocs, csak fura így hozzáállni sztem, de akkor kezdjük elölről békével

    Attól is függ, mi a célod. Ha hosszútávú tartalékot akarsz képezni, akkor megoldás pl a befektetési arany. Amit ráadásul vehetsz havi részletekben is, több ilyen konstrukció létezik. Az elmúlt tizenvalahány évben átlagosan 15% körül (ha pontosan emlékszem) növekedett az értéke USD-ben számolva.

    Ha a magas hozamokra hajtasz és hajlandó vagy némi kiszámított kockázatot is vállalni (a kettő külön ritkán megy), akkor érdemesebb a hosszabb idő alatt összerakosgatott részleteket egyben befektetni. Legjobban ez úgy működik, ha valamilyen témában képzed magad és aztán azon a területen kezded befektetni az összegyűjtött tőkédet, pl ingatlan, tőzsde, forex, egy vállalkozás indítása, stb. Megfelelő ismeretekkel kicsi vagy nulla közeli kockázattal is lehet pénzt csinálni.

    Amennyiben időt/tanulást nem szeretnél áldozni, csak rábíznád valakire/valamire a pénzed és még magas hozamot is szeretnél, akkor nem könnyű a helyzet A választék óriási, elhiheted, hogy sokan szeretnék kezelgetni a pénzed. Itt lesz a legnagyobb a kockázat, hiszen itt semmi kontrollod nem lesz a befektetésed felett. Kezelt tőzsdeszámlák, hedge fundok, biztosítások, stb, stb. Általában egy-két ezer dollár vagy euró körüli indulóval lehet ilyeneket találni. Itt nagy okosságot nem tudok mondani, minden ajánlatot külön kell vizsgálni. Általában jobb megelégedni kisebb, de ellenőrizhető cég által garantált hozammal, tőkegaranciával. Évi 15% alatt azért ne elégedj meg sztem, mert akkor nem sok értelme van.

  3. #313
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 09. 20.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Nekem annyi kell h nem a párnában legyen a pénz vagy egy fiókban hanem legalább tartsa meg a reálértékét és ha hirtelen kell hozzá tudjak nyúlni.

  4. #314
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Wasserstein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Végkielégítések, rendőröknél az életpálya modell, stb.
    A nyugdíjakat nem vették el, csak az állambácsi kezeli ezentúl. Az elvonáshoz még várni kell 15-20 évet A nyugdíj a XXI. században már nem működőképes modell. Ezt fogja felváltani az öngondoskodás.
    Én hiszek a Lakáskasszában és a 4 éves futamidő alatt nem félek attól, h bármit is elvennének.
    és azt érzed, hogy aki mondjuk nicns 40 éves még, azoknak gyakorlatilag államosították a vagyonát (merthogy a saját számlád igenis a vagyonod, még ha ezt másként kommunikálták is), de pontosan ők lesznek azok akik már tuti nem kapnak állami nyugdíjat?
    mondjuk a téma kezd off lenni, mondandóm lényege, hogy ha egy olyan konstukrcióról van szó, ami állami támogatásra vagy úgy általában az államra épül, azt érdemes fenttartással kezelni.

    tedisreal: a cib malacpersely alapvetően egész jó konstrukció szerintem. minimálisat buksz, ha hozzá kell nyúlnod és akörül hoz, mint 1 bankbetét (sőt most 1 hajszállal jobban is).
    Orang3J3ws99 likes this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  5. #315
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    4.08-tól
    Index - Videó
    csicsi likes this.

  6. #316
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és azt érzed, hogy aki mondjuk nicns 40 éves még, azoknak gyakorlatilag államosították a vagyonát (merthogy a saját számlád igenis a vagyonod, még ha ezt másként kommunikálták is), de pontosan ők lesznek azok akik már tuti nem kapnak állami nyugdíjat?
    Teljesen igaz. Én is írtam, h a fiatalabb generáció már nem fog nyugdíjat kapni.
    "A végtelenbe és tovább"

  7. #317
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 01. 28.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    32

    Alapbeállítás

    titcar: teljesen igazad van, mindent érdemes fenntartással kezelni. De, nem hagyhatod, hogy a félelmed irányítson. A lakáskasszák jól müködő dolgok, sőt kölcsön tekintetében verik az államilag támogatott hiteleket is. A megtakarítási idő végén igénybevett hitel pedig verhetetlen, ez 6 % alatti. Az állam természetesen beavatkozhat,(na) de azt nektek is látni kell, hogy valóban ad 30% támogatás! Miért? Azért mert a Lakáskasszák csak államkötvényekben tarthatják a pénzüket, ergó állam bácsi azonnal kölcsön is veszi a pénzt! A másik oldalon viszont vissza is veszi az Áfá-val a nagy részét! Szóval az állami támogatás csak az emberek ösztönzésére szolgál, hogy állam bácsi használhassa a pénzünket! De, a lakáshoz jutásban óriási, egyik legjobb segítség! Ha a sok devizahiteles lakáskasszán keresztül jutott volna pénzhez, akkor nem lenne ilyen bajban! Miért nem kell félni a lakáskasszánál állam bácsitól? Mert nem érdeke az aranytojást tojó tyúkjától megválni. Egészen addig amíg nálunk még mélyen 20% alatt van a lakáskaszákkal rendelkezők száma szemben pld. a cseh 55%-al, vagy egyéb nyugat-erurópai 70 és e fölötti %-os aránynál! Amikor ilyen magas lesz nálunk is, igen akkor már lehet attól tartani, hogy megadóztatja, mint tették azt a cseheknél is már 55%-nál! Ahhoz pedig még kell jó pár év!
    Fenntartásokra jó példa még a Quantum XXL, szóval nem egyszerű okosnak lenni!
    Tedisreal: Az egyik legjobb befektetés a tudásba fektetni, ez még mindig igaz! A nagypénzzel rendelkezőknek is komoly fejtörést okoz a befektetés a mostani helyzetben, tekintettel a pénzügyi világ körüli sötét felhők miatt! Többit majd privátban. 
    Gondolkodásmód, befektetés, kereskedés! Ezek a kulcsszavak igazak a kisösszeggel való bánásmódra is.
    Aki lakást szeretne: ismeritek a FREN rendszert? Itt bővebben is találsz róla anyagot, szerintem nagyon jó a rendszer! Nem csak lakáshozjutásban. https://www.fren-system.co.uk/
    Ami miatt nem könnyű a döntés manapság, és ebben titcarnak igaza van!
    http://idokjelei.hu/2011/10/a-deriva...gyi-rendszert/ Sok dologra rávilágít ez is.
    Szeptembertől apokalipszis a világgazdaságban - FN24
    Azt már látom, hogy a következő pókertáborban lesz befektetési guru is, aki majd tart előadást belőle!
    Wasserstein likes this.

  8. #318
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Idézet Lompesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    titcar: teljesen igazad van, mindent érdemes fenntartással kezelni. De, nem hagyhatod, hogy a félelmed irányítson. A lakáskasszák jól müködő dolgok, sőt kölcsön tekintetében verik az államilag támogatott hiteleket is. A megtakarítási idő végén igénybevett hitel pedig verhetetlen, ez 6 % alatti. Az állam természetesen beavatkozhat,(na) de azt nektek is látni kell, hogy valóban ad 30% támogatás! Miért? Azért mert a Lakáskasszák csak államkötvényekben tarthatják a pénzüket, ergó állam bácsi azonnal kölcsön is veszi a pénzt! A másik oldalon viszont vissza is veszi az Áfá-val a nagy részét! Szóval az állami támogatás csak az emberek ösztönzésére szolgál, hogy állam bácsi használhassa a pénzünket! De, a lakáshoz jutásban óriási, egyik legjobb segítség! Ha a sok devizahiteles lakáskasszán keresztül jutott volna pénzhez, akkor nem lenne ilyen bajban! Miért nem kell félni a lakáskasszánál állam bácsitól? Mert nem érdeke az aranytojást tojó tyúkjától megválni. Egészen addig amíg nálunk még mélyen 20% alatt van a lakáskaszákkal rendelkezők száma szemben pld. a cseh 55%-al, vagy egyéb nyugat-erurópai 70 és e fölötti %-os aránynál! Amikor ilyen magas lesz nálunk is, igen akkor már lehet attól tartani, hogy megadóztatja, mint tették azt a cseheknél is már 55%-nál! Ahhoz pedig még kell jó pár év!
    Fenntartásokra jó példa még a Quantum XXL, szóval nem egyszerű okosnak lenni!
    Tedisreal: Az egyik legjobb befektetés a tudásba fektetni, ez még mindig igaz! A nagypénzzel rendelkezőknek is komoly fejtörést okoz a befektetés a mostani helyzetben, tekintettel a pénzügyi világ körüli sötét felhők miatt! Többit majd privátban. 
    Gondolkodásmód, befektetés, kereskedés! Ezek a kulcsszavak igazak a kisösszeggel való bánásmódra is.
    Aki lakást szeretne: ismeritek a FREN rendszert? Itt bővebben is találsz róla anyagot, szerintem nagyon jó a rendszer! Nem csak lakáshozjutásban. https://www.fren-system.co.uk/
    Ami miatt nem könnyű a döntés manapság, és ebben titcarnak igaza van!
    http://idokjelei.hu/2011/10/a-deriva...gyi-rendszert/ Sok dologra rávilágít ez is.
    Szeptembertől apokalipszis a világgazdaságban - FN24
    Azt már látom, hogy a következő pókertáborban lesz befektetési guru is, aki majd tart előadást belőle!
    Good job!
    Lompesz likes this.
    "A végtelenbe és tovább"

  9. #319
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    Wehehehe xd

  10. #320
    Idegen harvypoker avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 17.
    Hely
    Butapest
    Hozzászólások
    15

    Alapbeállítás

    jo dolog a lakaskassza de csak ha okosan kotod meg lasd:

    Lakástakarék-pénztár, LTP Biztos megéri? | Kiszámoló - egy blog a pénzügyekrôl

    Én amugy uj forraskent asszem 8%ra szoktam lekotni 3 honapra Axanal a lovet ami aztan megy at a cibes malacperselybe

    szerintem ezek a legjobb megoldasok kepzetlen ember szamara aki meg kepzi magat ott a rengeteg fele szerencsejatek (hivjuk akar forexnek akar pokernek vagy ingatlannak)

    ami tuti biztos hogy en sosem biznam senki masra hogy 'kezelje' a penzem valamilyen alapban ennyi erovel mar en is kitanulhatnam hogy kell

    nyilvan kell egy kis arany is de nem tokolnek 100gramm alatti vasarolgatassal csak bukod a penzt a marzson
    Utoljára módosítva: harvypoker által: 2012. 10. 14. 12:33

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •