Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 17 (17) összesen
Like Tree4Likes

Téma: +EV vagy -EV

  1. #11
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    "Mi villain range-? Csak 77-el lépi ezt meg? Ugye hogy nem!"

    A range-ben sok olyan dolog van, amit verünk és csak kevés amivel szemben nagyon hátul vagyunk, éppen ezért ezekben a helyzetekben mindig betelek, raiselek, allint callolok.

    "Tanulni mindig kell és azt az energiát amit az EV vonal nézegetésébe valamint az ilyen, mint kiderült, önigazoló topicocra szánsz, azt elemzésre és fejlődésre kell fordítani. A DS az egy dolog, a rossz játék másik, de nem ezek az 5:1-hez megadások fogják a játékodat eldönteni...."

    Rajta is vagyok a tanuláson, fejlődésen és rengeteg energiát fordítok ezekre meg elemzésre, de jellemzően ilyen és ehhez hasonló partik döntik el egy ideje a játékomat és buktatnak vissza erősen.

    Egyetértek egyébként azokkal amit írtál, tényleg szükségem volt némi önigazolásra, mert totál elvesztettem azt az önbizalmat ami korábban volt ezen gyengécske limiten.

  2. #12
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért tettem ezt be mert sessiononként minimum három-négyszer előfordul ilyen szitu. Itt éppen 77-be futottam és ami azt illeti 3,5 $ toltam be a potba 8% körüli equitiyvel. Ezek a helyzetek az EV NetWon/Lost-ot is mínuszba tolják és olyan érzést kelt bennem, hogy azért lett loss-os a session mert rosszul játszottam. Miután egy brutál ds-ben vagyok az utolsó négy-öt ilyen után már azon gondolkoztam, hogy ezt tényleg el kellene dobni?

    Nem hiszem hogy itt bárki bet/foldolna flopon, vagy dobna villain donkjára/allinjére.

    Akkor most hogy is van ez? Ez a jó move, és mégis mínusz EV?
    Jó volt a move, nem lesz mindig set náluk, még ha most neked úgy is tűnhet. 4bet potban, nem hinném h valaha is dobnék erős overpárt. (100bb deep)
    Az EV NetWon/Lost érdemes kiszedni h ne is mutassa, mert semmi értelme sincs.
    The credit belongs to the man in the arena.

  3. #13
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Le kell sz*rni, h elbuktad ezt a leosztást. Ez nem a te hibád.
    Note-old az ellenfelelt, mert ez a 77 mutatás elég értékes infó. Ezt a későbbiekben ki lehet használni.
    Az EV vonalat is érdemes elfelejteni. Csak sok ezer/tízezer hand után kell vele foglalkozni. Rövidtávon nem számít.
    "A végtelenbe és tovább"

  4. #14
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet pszibu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...az viszont tény, hogy szörnyű flop ez overpárnak, és én biztosan mögé csekkelnék, hiszen csak az nem ad meg, amit verünk...
    Ne viccelj már, egy átlag NL5 játékos ilyenkor bubi, dáma párral az anyját is feltenné!
    S0nnyB1ack likes this.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  5. #15
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    NoteCaddy-n csináltam néhány saját note-ot és ezeket a handeket magától hozzáadja az ellenfél statjaihoz, így mielőtt pre egy allint callolnék vagy esetleg későbbi utcákon, látom hogy milyen handekkel, milyen boardon, milyen deepen tolta all-in. Csakhát jelenleg Party-n játszok FastForwardon, ahol nincsen HUD sajnos.

  6. #16
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne viccelj már, egy átlag NL5 játékos ilyenkor bubi, dáma párral az anyját is feltenné!
    ...vagy egy ász párral...
    S0nnyB1ack likes this.

  7. #17
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 12. 30.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    161

    Alapbeállítás

    A call az ellenfél range ellen (77+ esetleg JT), simán +EV.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •