Oldal: 125 / 315 ElsőElső ... 2575115123124125126127135175225 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.241 - 1.250 (3142) összesen
Like Tree675Likes

Téma: Az online szerencsejáték szabályozása Magyarországon

  1. #1241
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 09. 20.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet FlössösMadrid eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mikor fogtok eljutni oda, hogy személyeskedés helyett érvelni fogtok egy vitában?
    Miért torkollik az összes vita anyázásba, és nemiszerv méregetésbe?
    Kérlek olvasd el a Don Pronak írt válaszomat és úgy látom, hogy te képes vagy kulturáltan elkülöníteni dolgokat egymástól...írd le nekem pls. hogy milyen eget rengető nagy baromságot írtam. Oké, hogy sokaknak nem tetszik, mert nem egyoldalúan védem a pókeres létet, de milyen istenkáromlást csináltam ami miatt seggnyaló, orbánbérenc, bohóc lettem?

  2. #1242
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Wasser egy dolgot nem veszel figyelembe, hogy mindenhol fizeted ezeket a dolgokat, nem csak MO-n és sok helyen ennek ellenére durván lett szabályozva az online szerencsejáték piac. Azt meg halkan jegyzem meg, hogy itt nem egy ember TB-t, adót éltében nem fizetett csak pókerből élt.
    Igen máshol is fizetnek adót, ez tény De az adórendszerek eltérnek. Nálunk MINDEN megkeresett forint után fizetned kell 16%-ot, mindegy h 100k-t kerestél vagy 1m-t (a szuperbruttót inkább hagyjuk). Az a ami feldühít, h a magyar kormányoknak semmi nem elég. Ráadásul kitudja mekkora adókulcsot fognak alkalmazni?!
    Biztos, h vannak akik semmit nem fizetnek csak talicskázzák haza a pénzt pókerből. De ez a kisebbség! A magyar pókeresek kb pár százaléka. Ezeket kapják el, büntessék meg, dolgozzák le közmunkába nem érdekel. De ne csesszenek már ki azokkal is, akik csak szeretik ezt a játékot és évi pár 100k-t összekaparnak. Jah h megint csak a kishalakat lehet elkapni és befenyíteni... A nagyhalak meg elköltöznek és röhögnek az egészen. Aki ér vmit, az szinte már mind elmenekült ebből a szarfészekből egyéb okok miatt. Aki maradt és tisztességes ember, az meg szenved, napról napra él. Bocsánat, ha nyers voltam és offoltam, de néha már én sem bírom. Senkit nem akartam megbántani!
    Utoljára módosítva: Wasserstein által: 2012. 10. 18. 12:14
    tedisreal and Groot like this.
    "A végtelenbe és tovább"

  3. #1243
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 09. 20.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet Wasserstein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen máshol is fizetnek adót, ez tény De az adórendszerek eltérnek. Nálunk MINDEN megkeresett forint után fizetned kell 16%-ot, mindegy h 100k-t kerestél vagy 1m-t (a szuperbruttót inkább hagyjuk). Az a ami feldühít, h a magyar kormányoknak semmi nem elég. Ráadásul kitudja mekkora adókulcsot fognak alkalmazni?!
    Biztos, h vannak akik semmit nem fizetnek csak talicskázzák haza a pénzt pókerből. De ez a kisebbség! A magyar pókeresek kb pár százaléka. Ezeket kapják el, büntessék meg, dolgozzák le közmunkába nem érdekel. De ne csesszenek már ki azokkal is, akik csak szeretik ezt a játékot és évi pár 100k-t összekaparnak.
    Pont ezért mondtam azt, hogy ezért kell x$k dollárig hobbiként kezelni és afelett munkának, amely adóköteles. Egyetértek, hogy nálunk mindent megadóztatnak, de basszus erről nem én tehetek. Tök m1 milyen színű a kormány, mindegyik ezt csinálja.
    Wasserstein likes this.

  4. #1244
    Őstag Wasserstein avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 07.
    Hely
    Pécs
    Hozzászólások
    1.181

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Pont ezért mondtam azt, hogy ezért kell x$k dollárig hobbiként kezelni és afelett munkának, amely adóköteles. Egyetértek, hogy nálunk mindent megadóztatnak, de basszus erről nem én tehetek. Tök m1 milyen színű a kormány, mindegyik ezt csinálja.
    Mi teljesen egy oldalon állunk, mind2en ugyanazt mondjuk Csak félek, h ezek a majmok másként fogják látni.
    "A végtelenbe és tovább"

  5. #1245
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 09. 20.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet Wasserstein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi teljesen egy oldalon állunk, mind2en ugyanazt mondjuk Csak félek, h ezek a majmok másként fogják látni.
    Az nem kizárt. De én úgy vagyok vele, hogy ha nem lesz totális tiltás és maradhatnak a termek de sokkal kevesebb lesz a hónap végén a nyereségem az adózás miatt, akkor sem dőlök a kardomba. Ha totális tiltás lenne vagy max 1-2 teremmel, na akkor már igen.

  6. #1246
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Idézet szusza84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem: ez igy nem igaz. eho max 450k lehet evente (amugy 27%?). Es attol tb-t ugyanugy fizetni kell magadnak. Nem vagyok konyvelo, de az ugy biztos nem igaz, ahogy leirtad. Ne allitsuk be ilyen szepnek a dolgokat
    A 450k eho plafon a 14%-os eho-ra vonatkozik (A vállalkozásból kivont jövedelem után, Értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelem után, Az osztalék, vállalkozói osztalékalap, Árfolyamnyereségből származó jövedelem után, Ingatlan bérbeadásból származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetén a teljes összeg után) az önálló tevékenységből származó jövedelmet 27% eho terheli, és annak nincs plafonja.

    Az önálló tevékenységedből származó jövedelem 90%-a számít az adóalapba, ez után kell szja-t és eho-t fizetni tehát "A" jövedelemből 0,9*(0,16+0,27)*A közterhet kell fizetni (cca 39%).
    A félszuperbruttóval kapcsolatban vagyok bizonytalan, az még lehet hogy belekavar ebbe
    Utoljára módosítva: Boletus által: 2012. 10. 18. 13:29
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  7. #1247
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 09. 20.
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A 450k eho plafon a 14%-os eho-ra vonatkozik (A vállalkozásból kivont jövedelem után, Értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelem után, Az osztalék, vállalkozói osztalékalap, Árfolyamnyereségből származó jövedelem után, Ingatlan bérbeadásból származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetén a teljes összeg után) az önálló tevékenységből származó jövedelmet 27% eho terheli, és annak nincs plafonja.

    Az önálló tevékenységedből származó jövedelem 90%-a számít az adóalapba, ez után kell szja-t és eho-t fizetni tehát "A" jövedelemből 0,9*(0,16+0,27)*A közterhet kell fizetni (cca 39%).
    A félszuperbruttóval kapcsolatban vagyok bizonytalan, az még lehet hogy belekavar ebbe
    Ne haragudj de ebben nem vagyok otthon technikailag. Szóval ha letolok 2300 11$-os SNG-t/hó és ezzel termelek mondjuk 1.5k nyereséget minden bónusszal franckarikával együtt akkor mi maradna?

  8. #1248
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj de ebben nem vagyok otthon technikailag. Szóval ha letolok 2300 11$-os SNG-t/hó és ezzel termelek mondjuk 1.5k nyereséget minden bónusszal franckarikával együtt akkor mi maradna?
    egy Orbán poszter az ágyad fölött...

  9. #1249
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 12. 13.
    Hely
    Bárhol
    Hozzászólások
    640

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj de ebben nem vagyok otthon technikailag. Szóval ha letolok 2300 11$-os SNG-t/hó és ezzel termelek mondjuk 1.5k nyereséget minden bónusszal franckarikával együtt akkor mi maradna?
    valószínűleg minuszban lennél, ugyanis én úgy tudom, hogy minden egyes nyert sng, torna vagy épp cg pot után kéne fizetni az adót.
    Szóval (2300*11)+1500=26800, ezt szorozva 0,39 az 10452.
    Szóval 10452 dollár adót kéne befizetned az 1500 dolláros profitból
    Wasp likes this.
    "How many times I told ya, "play your position" small soldier"

    Guru

  10. #1250
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 07. 10.
    Hozzászólások
    30

    Alapbeállítás

    Idézet tedisreal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj de ebben nem vagyok otthon technikailag. Szóval ha letolok 2300 11$-os SNG-t/hó és ezzel termelek mondjuk 1.5k nyereséget minden bónusszal franckarikával együtt akkor mi maradna?
    kb 900

    szerk: de ehhez az kell, hogy profit utálj keljen fizetni.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •