Oldal: 4 / 22 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (213) összesen
Like Tree38Likes

Téma: Pókerhez számítógép.

  1. #31
    Fáradhatatlan grinder straubbazsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 21.
    Hely
    Veszprém
    Hozzászólások
    599

    Alapbeállítás

    Idézet P8k3r eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ!
    Viszont akk a gép mellé kellene egy másik monitor is :s.
    Meg kicsit fárasztó lenne annyit ülni a gép előtt, de még az sincs kizárva .
    Kinek milyen tapasztalata van? Ki hogy grindel? Melyik lenne jobb megoldás, meg hatásosabb?
    Például mi szól mellette?

    Ha valakinek nincs kifejezett szüksége a munkaállomása mozdíthatóságára (például újságíró, tanuló, fotós stb.), akkor szerintem kifejezetten rossz döntés laptopot venni.

    Ha napi 8+ órát tervezel a monitor előtt ülni, akkor nem árt az egészségedre gondolni. Bármilyen hihetetlen is, ülni még mindig székben, asztalnál leginkább javallott. A képernyőnek szemmagasságban kell lennie, a perifériáknak jóval távolabb. Feltűnt valami? Igen, a laptop ergonómiai szempontból teljes kudarc. Tehát, ha nem akarsz nyak-, váll és hátfájást, miközben a szemedet sem kíméled, akkor a laptopod mellé vehetsz egyből 2 monitort, wireless egeret és billentyűzetet. Vagy használod a laptop képernyőjét (magasítóval) is, de kicsi és nehezen pozicionálható.

    Pókeresként különösen értelmetlennek látom. Pókerezéshez nagy munkafelület kell (nagy monitor), gyakorlatilag megkerülhetetlen. Venni egy laptopot, ami aztán 99 százalékban az asztalon van (egy szint után egész biztosan összehajtva)? Hm. Nyilván lehetne kivételes eseteket említeni, de a leírásban nem látok ezekre utalást.

    Ha pedig el akarok mozdulni az asztaltól, akkor már nem dolgozok, szórakozásra, tartalom és médiafogyasztásra pedig ma már sokkal (!) jobb eszközök vannak, mint a notebook.

    (Az én PC-m nem hangos.)

    Viszont akk a gép mellé kellene egy másik monitor is
    Gondolod, hogy rosszabbul jönnél ki anyagilag?
    Utoljára módosítva: straubbazsi által: 2012. 10. 20. 13:01
    Coix likes this.

  2. #32
    Fáradhatatlan grinder P8k3r avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Hely
    Zalaegerszeg
    Hozzászólások
    528

    Alapbeállítás

    Ezt a választ is köszönöm!
    Mivel nem vagyok benne biztos, hogy hogyan döntsek, ezért mindkét oldal véleménye érdekel, ez is megfontolandó.

  3. #33
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 08. 28.
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    A laptopok piacán elmúlt években végbement árzuhanás ne tévesszen meg senkit, egyszerűen csak arról van szó, hogy a gyártók ott faragnak le a költségekből ahol tudnak. A legtöbb ilyen noti jellemzője az alacsony összeszerelési minőség (ócska, rossz minőségű kijelző, billentyűzet, touchpad, keveset bíró akkumulátor, gyenge zsanérok stb...). Mivel egy ilyen modell sok esetben csak fél vagy egy évet van piacon, évek múltán a javíttatásuk is kétséges (sok esetben kuka). Sokszor a belső összetevők is alacsony minőségűek (főleg a HDD).
    A másik szegmens az úgynevezett üzleti laptopok, ezeket onnan lehet megismerni, hogy ugyanolyan teljesítményű hardver van benne mint az olcsóbb társaiban, de nagyjából kétszer annyiba kerül. Ilyet otthoni grindelésre nem érdemes venni véleményem szerint a rossz ár/érték arányuk miatt, ha csak nem ingázik valaki folyamatosan két lakhely között.
    Megbízhatóság / karbantarthatóság szempontjából egyértelműen az asztali PC a legjobb befektetés, amit megspórolsz a nootbokeon abból pedig kijön még egy jó monitor vagy egy kényelmes szék is
    A laptopok egyébként ugyanúgy generálnak zajt, mivel a hűtést itt is mechanikus alkatrészek oldják meg, a PC ebből a szempontból is jobb mivel pár ezer forintból lehet hozzá venni jó minőségű halk ventilátorokat, míg a laptopokban ezeket sem nagyon lehet cserélni.
    Utoljára módosítva: playmorePLO által: 2012. 10. 20. 14:29

  4. #34
    Idegen
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Hali

    Teljesen laikus vagyok, érdekelni h a kinézett gép megfelel-e szerintetek az igényeknek: http://www.pc-outlet.hu/images/Imperium_BOSS_PC.jpg

    Játszani nem fogok vele, csak póker ill. netezés, de egyszerre bírnia kell 4-5 klienst+winamp+hm+tableninja, egyéb segédszoftverek.
    A kinézett konfignál a kérdés részemről h a videókártya elég-e a 2 monitorhoz amit rá fogok kötni, vagy kell hozzá még azt is venni, ill. hogy az oldalon található (Gamer PC, asztali sz) gépek közül ti mit ajánlanátok (tudom h pókerre elég egy alap gép is, de gyorsaság és megbízhatóság miatt nem pár 10k hufon szeretnék spórolni, persze fölöslegesen pénzt sem kell kidobni az ablakon).

  5. #35
    Team Hero Coach trixilw avatara
    Csatlakozott
    2009. 03. 27.
    Hely
    Gőzbe borulva
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet sbala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali

    Teljesen laikus vagyok, érdekelni h a kinézett gép megfelel-e szerintetek az igényeknek: http://www.pc-outlet.hu/images/Imperium_BOSS_PC.jpg

    Játszani nem fogok vele, csak póker ill. netezés, de egyszerre bírnia kell 4-5 klienst+winamp+hm+tableninja, egyéb segédszoftverek.
    A kinézett konfignál a kérdés részemről h a videókártya elég-e a 2 monitorhoz amit rá fogok kötni, vagy kell hozzá még azt is venni, ill. hogy az oldalon található (Gamer PC, asztali sz) gépek közül ti mit ajánlanátok (tudom h pókerre elég egy alap gép is, de gyorsaság és megbízhatóság miatt nem pár 10k hufon szeretnék spórolni, persze fölöslegesen pénzt sem kell kidobni az ablakon).
    A parasztvakítás: beletesznek egy olyan procit amit az alárakott gagyi alaplap nem tud rendesen kihasználni. A hülyének is megéri. Nekem nagyon gyanús lenne, hogy 190k az egész gép, míg a reklámozott processzor piaci ára 90-100k körül mozog, az ssd-é 50k. Igen, ők ennél olcsóbban veszik, de akkor is gyanús az egész. A ház zajszigellt, okés, de a táp rohadt hangos lesz.

    Plusz ebben a konfigban nincs sem HDD (jó az, ha van az ssd mellett) plusz videókártya sem, gondolom a beépített Intel HD 4000-est használja, ami pont arra elég, hogy 1080p-s youtube videókat lejátsz, de többre nem.

    Szóval ennyi pénzért már inkább azt javaslom, hogyha nem akarsz vele szórakozni, akkor vegyél egy brand gépet (dell pl.) vagy válogasd magadnak össze és ahol veszed egy plusz tizesért össze is rakják.

  6. #36
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Idézet sbala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hali

    Teljesen laikus vagyok, érdekelni h a kinézett gép megfelel-e szerintetek az igényeknek: http://www.pc-outlet.hu/images/Imperium_BOSS_PC.jpg

    Játszani nem fogok vele, csak póker ill. netezés, de egyszerre bírnia kell 4-5 klienst+winamp+hm+tableninja, egyéb segédszoftverek.
    A kinézett konfignál a kérdés részemről h a videókártya elég-e a 2 monitorhoz amit rá fogok kötni, vagy kell hozzá még azt is venni, ill. hogy az oldalon található (Gamer PC, asztali sz) gépek közül ti mit ajánlanátok (tudom h pókerre elég egy alap gép is, de gyorsaság és megbízhatóság miatt nem pár 10k hufon szeretnék spórolni, persze fölöslegesen pénzt sem kell kidobni az ablakon).
    Ennyiből te is összeraksz egy komolyabb gépet is, de az ráadásul a te igényeidre lenne szabva. Én nem vennék előre összeállított komplett pc-t. Ha mégis, akkor már inkább notebookot. Ha csak kártyázni kell, (tehát nem multimédiás gépnek), akkor lehet notebookban gondolkodnék a helyedben, én is nemrég álltam át a pc-ről, leginkább a zaj és az áramfogyasztás miatt, kevesebb helyet fogglal, de vannak hátrányai is (pl melegszik). Ha később akarsz játszani filmet nézni stb is, akkor pc.

  7. #37
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    i7 proci felesleges, pókerre egy i3 is elég lehet, de i5 bőven
    8GB RAM felesleges, 4GB is elég
    240GB SSD felesleges, 128GB SSD plusz mellé egy nagyobb HDD jobban megéri
    ha csak pókerezel, az integrált video elég lesz, nem kell külön videokártya


    Érdemes lehet körülnézni az AMD háza táján is, A10 vagy A8 procik már hozzák az i5 szintjét, grafikus teljesítményben pedig sokkal jobbak, mint az Intel.
    Utoljára módosítva: Coix által: 2012. 10. 26. 15:33
    Harvey likes this.
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  8. #38
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Idézet trixilw eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    vagy válogasd magadnak össze és ahol veszed egy plusz tizesért össze is rakják.
    nekem másfél éve 1850-ér is összerakták

  9. #39
    Fanatikus tag Coix avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    472

    Alapbeállítás

    Ja, 10e-ért én is...

    PCX-nél 2400 Ft-ért csinálják meg. PCX web
    (nem kötekszem, csak kérdezek...)

  10. #40
    Újonc pokermadness avatara
    Csatlakozott
    2012. 06. 21.
    Hozzászólások
    40

    Alapbeállítás

    Idézet sbala eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Játszani nem fogok vele, csak póker ill. netezés, de egyszerre bírnia kell 4-5 klienst+winamp+hm+tableninja, egyéb segédszoftverek.
    kb.: 25K egy ASROCK alaplap,
    30K egy i3 proci,
    20K 1TB HDD,
    5K 4gb RAM,
    15K tápegys.
    25K videokártya
    10K ház

    ez kb 130K HUF és amire neked kell arra tökéletesen megfelel. Pár K huf +/- lehet mindenben, de mivel nem akarsz pénzt kidobni az ablakon, így egy 40K-t megtudsz spórolni sztem és szépen elfog futni minden ez alatt neked!

Oldal: 4 / 22 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •