Oldal: 14 / 21 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 131 - 140 (204) összesen
Like Tree339Likes

Téma: Koroknai András 6. helyet szerzett a WSOP Main Eventen

  1. #131
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 17.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    199

    Alapbeállítás

    Idézet Argentína eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezen a handen *****ra nincs mit elemezni, Kory ugy erezte Greg light lesz (mint elotte Sylvia is az volt QJvel, amit nyilvan tudott...), bebaszta, hatha dob, hat nem volt light...
    ez h itt sok hobbyjatekos mit ir teljesen lenyegtelen, megint elojon a tipikus magyar mentalitas...
    Azért ez így nem igaz, kedves Argentína.
    Van rajta mit elemezni, attól, hogy Greg light akar lenni kaphat monstert és így fogja játszani. Ráadásul egy elég súlyos ICM hatás is van, főleg így CL-ek között és mivel a játék is elég deep, nem árt, hogyha a játéka nem csak kicsit pluszos, pl +1BBt hoz, hanem jóval többet, mert 80bb deepen bőven találhat jobb szituációt.
    Nekem alapból nem tetszett ez a játék, szerintem nem ez a megfelelő lap erre a célra, a light4bet még tökéletes volt, de a következőt számoltam ki:

    A value lapok Greg részéről AK, JJ+. Hogyha AK-lyal így játszik, akkor biztos, hogy JJ-val is így fog.
    Nem néztem a WSOP-t, de gondolom egy agresszív dinamika volt főleg közöttük, ezért itt kb 40%-ban legalább light5betelni fog Greg, 60%ban value 5betel. Ez mindössze annyit jelent,h pl ATo,KJo es JTo-val mindig light5betel. Ez egyáltalan nem sok, sőt nagyon alsó becslés egy ilyen tökéletes szituációban neki.

    http://kepfeltoltes.hu/121030/feszes...toltes.hu_.jpg

    vagyis +6bbt jelent Korinak az allin, ami már egyátalán nem rossz egy 80bb-s stacknél.
    Erősen asztalfüggő, hogy ez elég-e, de ez alsó becslés volt.

    Viszont egy laza játékos ellen, aki tényleg gyakran képes 5betre, mondjuk minden blokkeres lappal (Axo,offsuited broadwayek):

    http://kepfeltoltes.hu/121030/laza_5...toltes.hu_.jpg

    Itt már 26bb pluszt jelent az allin.
    Valószínűleg valahol a kettő között lesz az igazság, sőt nagyon spewy random lapokat nem is tettem a light5betelő rangebe, ezért egész kedvező lehet itt a shove.

    Lehet vitatkozni, fog-e 5betelni Greg JJ-vel vagy AK-val itt és, hogy akkor mennyire rossz lehet a shove, és hogy mennyivel jobban játszik egy 87s egy KQonál ha nincsenek Greg rangeben ezek a lapok, de összességében akármennyire is nem tetszett nekem az elején, mégis inkább jónak tűnik, mint rossznak. Óriási variánciájú egy 170bbs potot lejátszani, de a csipEV szerint massziv pluszos ez itt.
    Utoljára módosítva: szusza84 által: 2012. 10. 30. 17:11
    Arsen, danfiu, SajtiEgon and 16 others like this.

  2. #132
    Fáradhatatlan grinder erikkke avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 22.
    Hely
    dabas
    Hozzászólások
    702

    Alapbeállítás

    Gratulálok

  3. #133
    Fanatikus tag zeoos77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    Idézet Sogron22 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A wsop honlapján kint van az adózási formula....ha kiváltod a helyi tb számot akkor választhatsz (ha van kettős adózást elkerülő egyezmény az adott országgal), h ott adózol asszem 30% a tarifa vagy megkapod a teljes összeget és otthon adózod le.....

    Kaló Dénes mondta anno a K. magazinba, h a nyert összege itthon adómentes, mivel az kaszinó nyereménynek számít....és itthon a kaszinó nyeremény adómentes....
    De ezért ugatok már mióta, h kérjenek egy hivatalos állásfoglalást a NAV-tól, nem kerül semmibe és nem turkál senki zsebébe....
    de mindenki csak mondja a magáét (én is, lehet, h baromságot).....de nem reagált senki...

    Korinak gratulálok, az jutott eszem, valamelyik játékos mondta, anno (talán Moon), h óriási élmény a szeretett játék világbajnokságán, a döntő asztalon szerepelni a pókeres világ figyelő tekintete előtt, és a pénzre nem is gondolt, csak a játékra.....nagyon igaza volt....


    gl és peace
    Erről beszélek.Csak nem itthon,hanem ott tejeli le a 30%-ot.Az itt is,ott is ugyanannyi
    +1
    Tudtommal helyi tb számot az kap,akinek van munkavállalási engedélye,és bejelentett munkahelye.

  4. #134
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 12. 01.
    Hozzászólások
    110

    Alapbeállítás

    Idézet szusza84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Hmm, köszi szusza, hogy megosztottad a gondolatmenetedet, jó volt egy hosszabb elemzést olvasni egy kompetens játékostól. Azért kicsit meglepő, hogy 133 hozzászólásból mindössze kettő volt, ami érdemben, kifejtett elemzéssel tudott foglalkozni a kérdéses handdel
    Utoljára módosítva: theobell által: 2012. 10. 30. 17:16

  5. #135
    Fanatikus tag burinho avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 17.
    Hely
    Redditch
    Hozzászólások
    428

    Alapbeállítás

    Idézet Argentína eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez h itt sok hobbyjatekos mit ir teljesen lenyegtelen, megint elojon a tipikus magyar mentalitas...
    azért a hobbi játékosokat sem kell lenézni...de értem, hogy mire gondolsz.
    gusztustalan,hogy egyesek mennyire kárörvendőek és rosszindulatúak!!! :// de ezt már egy másik kommentben megírtam...
    svedlany likes this.
    "Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

  6. #136
    Fanatikus tag zeoos77 avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    240

    Alapbeállítás

    Idézet chapuisat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    zeoos77
    FeketeS eredeti hozzászólása
    Külföldön nyert nyereménynél választhat a játékos, hogy ott adózza le, vagy belföldön. Amcsiban sokkal kedvezőbbek a feltételek, nyilván ott fogja leadózni. Már bocs.
    Feltéve ha van a két ország között megállapodás.
    Már bocs.

    Argentína+1


    USA-val van kettős adóztatás elkerül.szolg.egy. és igen ilyen egyszerű, USAban sokkal kedvezőbb és ha ott adóztál itt már nem kell. Ezért van egyezmény.

    zeooss77 már bocs és -1
    http://www.adko.hu/01_files/regi_hirek/usamagyar.pdf

    Ha ebben találsz bárminemű utalást USA beli kaszinónyeremény adózásáról,gratulálok.
    Az egyezmény ingatlaneladásokra,cégen belüli osztalékokra,és külföldi munkára vonatkozik.

  7. #137
    Lelkes újonc Odyssey8 avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 17.
    Hely
    Dabas
    Hozzászólások
    52

    Alapbeállítás

    Koroknai Hansen

  8. #138
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    522

    Alapbeállítás

    Idézet szusza84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért ez így nem igaz, kedves Argentína.
    Van rajta mit elemezni, attól, hogy Greg light akar lenni kaphat monstert és így fogja játszani. Ráadásul egy elég súlyos ICM hatás is van, főleg így CL-ek között és mivel a játék is elég deep, nem árt, hogyha a játéka nem csak kicsit pluszos, pl +1BBt hoz, hanem jóval többet, mert 80bb deepen bőven találhat jobb szituációt.
    Nekem alapból nem tetszett ez a játék, szerintem nem ez a megfelelő lap erre a célra, a light4bet még tökéletes volt, de a következőt számoltam ki:

    A value lapok Greg részéről AK, JJ+. Hogyha AK-lyal így játszik, akkor biztos, hogy JJ-val is így fog.
    Nem néztem a WSOP-t, de gondolom egy agresszív dinamika volt főleg közöttük, ezért itt kb 40%-ban legalább light5betelni fog Greg, 60%ban value 5betel. Ez mindössze annyit jelent,h pl ATo,KJo es JTo-val mindig light5betel. Ez egyáltalan nem sok, sőt nagyon alsó becslés egy ilyen tökéletes szituációban neki.

    http://kepfeltoltes.hu/121030/feszes...toltes.hu_.jpg

    vagyis +6bbt jelent Korinak az allin, ami már egyátalán nem rossz egy 80bb-s stacknél.
    Erősen asztalfüggő, hogy ez elég-e, de ez alsó becslés volt.

    Viszont egy laza játékos ellen, aki tényleg gyakran képes 5betre, mondjuk minden blokkeres lappal (Axo,offsuited broadwayek):

    http://kepfeltoltes.hu/121030/laza_5...toltes.hu_.jpg

    Itt már 26bb pluszt jelent az allin.
    Valószínűleg valahol a kettő között lesz az igazság, sőt nagyon spewy random lapokat nem is tettem a light5betelő rangebe, ezért egész kedvező lehet itt a shove.

    Lehet vitatkozni, fog-e 5betelni Greg JJ-vel vagy AK-val itt és, hogy akkor mennyire rossz lehet a shove, és hogy mennyivel jobban játszik egy 87s egy KQonál ha nincsenek Greg rangeben ezek a lapok, de összességében akármennyire is nem tetszett nekem az elején, mégis inkább jónak tűnik, mint rossznak. Óriási variánciájú egy 170bbs potot lejátszani, de a csipEV szerint massziv pluszos ez itt.
    Nyilvan utolag mar konnyu okosnak lenni, meg mindent ki lehet szamolni, de nem hinnem h sok ertelme van...Kory ult ott, o ugy erezte h meg kell lepnie, es meglepte. Folyamtosan mentek 3-4-5betek az asztalon...az ICM hatasnal is igazad van, mert volt 3 10-20 millio kozotti stack, viszont a pokerben nem lehet mindig a matekra hagyatkozni, hibatlanul sem lehet mindig jatszani, kellenek move-ok is!
    Nalam amugy pont forditva van: eloszor tetszett, de utana jobban belegondolva mar annyira nem, ahogy Te is irtad, tul nagy variencival jar es lehet h pont nem 1 WSOP main eventen kell meglepni. Ha en ulok ott, nem tudom h kibirtam e volna, h ne menjek 6bet all-in ugyanigy, bar en tulsagosan spewy vagyok, pont ezert nem MTTzek...
    Axe, danfiu and Vzsolt like this.

  9. #139
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    522

    Alapbeállítás

    Idézet burinho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azért a hobbi játékosokat sem kell lenézni...de értem, hogy mire gondolsz.
    gusztustalan,hogy egyesek mennyire kárörvendőek és rosszindulatúak!!! :// de ezt már egy másik kommentben megírtam...
    egyaltalan nem nezem le a hobby jatekosokat, a hangsuly inkabb a mondta masodik felen van!
    burinho likes this.

  10. #140
    Újonc
    Csatlakozott
    2010. 05. 19.
    Hozzászólások
    38

    Alapbeállítás

    Az, hogy megbeszéljük ezt (vagy bármilyen hand-et) és a többség azt mondja, hogy szerintük nem volt jó lépés ez vagy az, nem azt jelenti hogy örülnek neki, hogy kiesett. Szerintem. Én nagyon sajnáltam, valószínűleg 100 évig nem lesz Magyar a ME döntőasztalán. Mondom, mint hobbijátékos!

    P.

Oldal: 14 / 21 ElsőElső ... 41213141516 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •