Oldal: 17 / 21 ElsőElső ... 71516171819 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (204) összesen
Like Tree339Likes

Téma: Koroknai András 6. helyet szerzett a WSOP Main Eventen

  1. #161
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Köszönjük Szusza, én is valami ilyesmire gondoltam. Tényleg nincs mit elemezni rajta, bebaszta oszt kész, LOL.

    Egy teljesen más tészta, amit nagyon nehezen tudok feldolgozni és szerintem a fórumba írók 99%-a is így van vele. A versenyek 99,9%-án teljesen megértem, hogy a hosszútávon a legprofitábilisabb játékot kell tolni. Tiszta sor. De egy olyan versenyen, ahová kb az életedben nem fogsz eljutni többet ilyen magasságokba, ezt hogy nem lehet mérlegelni:
    1. $8.531.853
    2. $5.295.149
    3. $3.799.073
    4. $2.851.537
    5. $2.155.313
    6. $1.640.902

    Cirka 100.000 millió forintot ér meg még egy ember kiesése. Nem azt mondom, hogy üljön és várjon az AA-ra , de talán a kiesést veszélyeztető határeset lappal, határeset move-al, miért kell ilyet bevállalni?! Azt, hogy eddig is ilyen játékkal jutott el, azt hagyjuk, az baromság (feltéve hogy...). Profi pókeres, a pénzért játszik. Fejben nagyon jónak, koncentráltnak kell lennie. Teljesen evidens, hogy ezt ő is átgondolta,akár előtte, akár közben is, hogy miért is játszik, mi mit ér neki.
    Egy magyarázatom van a dilemmámra, az pedig az, hogy már így is annyit nyert/keresett az életében, hogy őt már nem mozgatja meg az, hogy kiüljön még néhány 100 millió forintnyi pénzt, mert az nála már nem oszt/nem szoroz, csak a győzelem érdekelte.
    Nagy hülyeséget írtam, vagy kb így nézhet ki a történet?! Mert ha ilyesmi a helyzet, akkor Szusza elemzésére is hagyatkozva nincs tovább miről beszélni (részemről ).

    Mindezektől függetlenül óriási gratuláció neki is és az esetleges részvényeseknek is .
    ivan41, lecso10 and svedlany like this.

  2. #162
    Őstag
    Csatlakozott
    2009. 01. 29.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    1.380

    Alapbeállítás

    Gratulálok Kory!

  3. #163
    PA addict SajtiEgon avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Hely
    Cheesewick
    Hozzászólások
    2.070

    Alapbeállítás

    hozzaszolo2: És ha úgy gondolta, hogy a másiknak kéne így gondolkodni, ahogy a hszed elején írod...?
    "Egon, ez piszok jó!"

  4. #164
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet SajtiEgon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    KQ-val ő tolta be (amúgy meg CL is tudhat duplázni, pl 3-as allinben. )

    Óriási grat Korinak!
    Nked is igazad van, javítottam!
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  5. #165
    Póker orákulum ivan41 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 09.
    Hozzászólások
    11.427

    Alapbeállítás

    Idézet hozzaszolo2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Cirka 100.000 millió forintot ér meg még egy ember kiesése. Nem azt mondom, hogy üljön és várjon az AA-ra , de talán a kiesést veszélyeztető határeset lappal, határeset move-al, miért kell ilyet bevállalni?! ...

    Egy magyarázatom van a dilemmámra, az pedig az, hogy már így is annyit nyert/keresett az életében, hogy őt már nem mozgatja meg az, hogy kiüljön még néhány 100 millió forintnyi pénzt, mert az nála már nem oszt/nem szoroz, csak a győzelem érdekelte.
    Nagy hülyeséget írtam, vagy kb így nézhet ki a történet?! Mert ha ilyesmi a helyzet, akkor Szusza elemzésére is hagyatkozva nincs tovább miről beszélni (részemről ).

    Mindezektől függetlenül óriási gratuláció neki is és az esetleges részvényeseknek is .
    Ebbe, csak utólag gondolnak bele az emberek. Csak másnap jut az eszébe, hogy az életében ritkán lesz olyan helyzetben, hogy eldob két kártyalapot, és kinyögi, hogy fold, azzal kereshet 100-300 millió forintot.

    Egyáltalán nem írtál hülyeséget! Sőt! Azt mondom, hogy tudsz mérlegelni. Lehet, hogy nem mindig a +EV döntés a leghelyesebb.

    Mondok erre egy példát: volt, hogy megnyertem 6 db allint, és nem vállaltam be a 7.-et AKs-el.
    Utoljára módosítva: ivan41 által: 2012. 10. 30. 19:39
    Nem igazán szeretek chipleader lenni, nincs lehetőségem a duplázásra...

    A mosónők korán, a pókeresek a riveren halnak meg. ( By Attila József )

    http://www.pokerakademia.com/hirek/e...kartyas_kepek/

    Az oldal alján további linkek a cikkeimhez.

  6. #166
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    szerintem ez a felirat dolog azoknak való, akik azt hiszik hogy ez is hozzátartozik a pókerhez

  7. #167
    Tag
    Csatlakozott
    2007. 06. 14.
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerintem ez a felirat dolog azoknak való, akik azt hiszik hogy ez is hozzátartozik a pókerhez
    <<<< ha kincses kalandra vágyik, játsszon luksort *>>>>

    Hoppá,ezt most a Krisztának címezted?

  8. #168
    Idegen 774_Auratog avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás Sokan írták: "pont egy WSOP main eventen kellet ezt meglépni?"

    Idézet szusza84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért ez így nem igaz, kedves Argentína.
    Van rajta mit elemezni, attól, hogy Greg light akar lenni kaphat monstert és így fogja játszani. Ráadásul egy elég súlyos ICM hatás is van, főleg így CL-ek között és mivel a játék is elég deep, nem árt, hogyha a játéka nem csak kicsit pluszos, pl +1BBt hoz, hanem jóval többet, mert 80bb deepen bőven találhat jobb szituációt.
    Nekem alapból nem tetszett ez a játék, szerintem nem ez a megfelelő lap erre a célra, a light4bet még tökéletes volt, de a következőt számoltam ki:

    A value lapok Greg részéről AK, JJ+. Hogyha AK-lyal így játszik, akkor biztos, hogy JJ-val is így fog.
    Nem néztem a WSOP-t, de gondolom egy agresszív dinamika volt főleg közöttük, ezért itt kb 40%-ban legalább light5betelni fog Greg, 60%ban value 5betel. Ez mindössze annyit jelent,h pl ATo,KJo es JTo-val mindig light5betel. Ez egyáltalan nem sok, sőt nagyon alsó becslés egy ilyen tökéletes szituációban neki.

    http://kepfeltoltes.hu/121030/feszes...toltes.hu_.jpg

    vagyis +6bbt jelent Korinak az allin, ami már egyátalán nem rossz egy 80bb-s stacknél.
    Erősen asztalfüggő, hogy ez elég-e, de ez alsó becslés volt.

    Viszont egy laza játékos ellen, aki tényleg gyakran képes 5betre, mondjuk minden blokkeres lappal (Axo,offsuited broadwayek):

    http://kepfeltoltes.hu/121030/laza_5...toltes.hu_.jpg

    Itt már 26bb pluszt jelent az allin.
    Valószínűleg valahol a kettő között lesz az igazság, sőt nagyon spewy random lapokat nem is tettem a light5betelő rangebe, ezért egész kedvező lehet itt a shove.

    Lehet vitatkozni, fog-e 5betelni Greg JJ-vel vagy AK-val itt és, hogy akkor mennyire rossz lehet a shove, és hogy mennyivel jobban játszik egy 87s egy KQonál ha nincsenek Greg rangeben ezek a lapok, de összességében akármennyire is nem tetszett nekem az elején, mégis inkább jónak tűnik, mint rossznak. Óriási variánciájú egy 170bbs potot lejátszani, de a csipEV szerint massziv pluszos ez itt.
    Először is én is gratulálok Korinak!

    Elfogadom és tetszik Szusza levezetése. Az ilyen postokon gondolkodtam el: "pont egy WSOP main eventen...". Elsőre a logika nem látszik benne: hát miért pont ezen az eventen ne, ha értékelhetően plusz EV (nagy variancia mellett). De miután beleképzeltem magamat a helyzetbe rájöttem hogy "nagy" összegeknél a pénz hasznossága nem lineáris. (Magamból indulok ki, de sztem az emberek többségére igaz.) Azaz nem fogok 2szer annyira örülni 500 mill Ftnek mint 250 mill-nek, másképpen a biztos 500mill helyett nem fogom a 67% valségű 500mill-t választani. Ezek alapján, ha a versenyen nyerhető összegeket átkonvertálnám egy olyan pontrendszerbe, ami a számomra vett hasznosságukat írja le, már az egyes helyezések között levő ugrások közel nem lennének akkorák mint $ megfelelőjük. Laposabb lenne a pricepool struktúra -> nő a "hasznosság ICM" hatás. Azaz a becsúszás irányába tolja el a stratégiát. (((emiatt nem tetszik a 6bet ai)))

    Nagyon várom a véleményeket a gondolatmenetről!

    Módosítás: Hoppsz azt kihagytam a buliból, hogy az első hely nem csak pénz jelent , hanem karkötő, nagy hírnév, nagy elismertség... ez az ellenkező iránya mozdítja vissza a dolgokat. (((nem tetszik állításom visszavonva)))
    Utoljára módosítva: 774_Auratog által: 2012. 10. 30. 20:32
    Arsen likes this.

  9. #169
    Fáradhatatlan grinder Arsen avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 08.
    Hely
    Párkány
    Hozzászólások
    956

    Alapbeállítás

    Idézet 774_Auratog eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Először is én is gratulálok Korinak!

    Elfogadom és tetszik Szusza levezetése. Az ilyen postokon gondolkodtam el: "pont egy WSOP main eventen...". Elsőre a logika nem látszik benne: hát miért pont ezen az eventen ne, ha értékelhetően plusz EV (nagy variancia mellett). De miután beleképzeltem magamat a helyzetbe rájöttem hogy "nagy" összegeknél a pénz hasznossága nem lineáris. (Magamból indulok ki, de sztem az emberek többségére igaz.) Azaz nem fogok 2szer annyira örülni 500 mill Ftnek mint 250 mill-nek, másképpen a biztos 500mill helyett nem fogom a 67% valségű 500mill-t választani. Ezek alapján, ha a versenyen nyerhető összegeket átkonvertálnám egy olyan pontrendszerbe, ami a számomra vett hasznosságukat írja le, már az egyes helyezések között levő ugrások közel nem lennének akkorák mint $ megfelelőjük. Laposabb lenne a pricepool struktúra -> nő a "hasznosság ICM" hatás. Azaz a becsúszás irányába tolja el a stratégiát. (((emiatt nem tetszik a 6bet ai)))

    Nagyon várom a véleményeket a gondolatmenetről!
    az ilyen és ehhez hasonló érvelések miatt nem vesztem el a reményem a pokerközösség létjogosultságában és az emberekben
    qwertibie and Katzorka like this.

  10. #170
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 10. 06.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    424

    Alapbeállítás

    Tetszik a gondolatmeneted, de ezen részével az interjúk megnézése után nem értek egyet .

    "Hoppsz azt kihagytam a buliból, hogy az első hely nem csak pénz jelent , hanem karkötő, nagy hírnév, nagy elismertség... ez az ellenkező iránya mozdítja vissza a dolgokat. (((nem tetszik állításom visszavonva)))"

    Az elismertség ok, de a szereplés szerintem nem az ő műfaja. Nem tudnám elképzelni "póker-nagykövetként". Mindig nem állhat mellette Ákos tolmácsolni . Őt viszont el tudnám képzelni a magyar Negreanuként, szimpatikus arc .
    Az első résszel viszont teljesen egyetértek. Bizonyos összeg felett már más az örömfaktor. "Teljesen mindegy", hogy a lottón 1 vagy 10 milliárdot nyerek. Viszont ekkora pénznél már vágyat éreznék olyan dolgokra, amiket az emberiség nagyon kis százaléka tapasztalhat meg élete során. Adózás után viszont ebből szép kis rész "köddé válik". Ehhez a meseélethez viszont jól jönne az az extra néhány száz milla . Remélem nem baj, hogy linkelem ezt, de volt érintve a téma és itt elég konkrétan leírják, hogy mi a helyzet Ki nyerte a legtöbbet a WSOP-n? . A lényeg, hogy szerintem ez az összeg még nem az a szint volt, ahol mindegy lenne az a pár száz milla. Ha ezt a sok emlegetett 40%-ot leadózza, akkor már egészen más a leányzó fekvése. Persze 200 misi sem aprópénz, de abból még nincs biztosítva az unokák jövője .

    szerk.:
    Ja, és még egy. Nem tudom, hogy milyen baráti társasága van, hány ember van, akihez igazán közel áll. Nekem ugyan egy kezem elég hozzá, hogy megszámoljam, kiért tenném tűzbe a kezem, de az biztos, hogy egy bizonyos szint után már értük játszottam volna, hogy nekik se legyen gondjuk többet ebben az életben... Nem érdekeltek volna ilyen "baromságok", hogy elismertség, hírnév, halhatatlanság...
    Utoljára módosítva: hozzaszolo2 által: 2012. 10. 30. 21:14
    Szigi and undorandor like this.

Oldal: 17 / 21 ElsőElső ... 71516171819 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •