Oldal: 18 / 21 ElsőElső ... 81617181920 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 171 - 180 (204) összesen
Like Tree339Likes

Téma: Koroknai András 6. helyet szerzett a WSOP Main Eventen

  1. #171
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet budz-i eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért is? Mert nem 1 hobby playa és breakeven játékos valamint a nagy "prok" közt a különbség kb. a szerencse? aki ide jár sűrűn az akadémiára biztos foglakozik sokat a játékkal mégse lesz soha nyerő játékos, rengeted ember van aki sokat tanul, gyakorol nem is hülye mégis vesztő ----> erre nektek még is az következik hogy a póker tudás alapú játék seems legit...

    mihelyt te meg a többi két számjegyű IQ-val rendelkező ember rájön hogy a pókerbe a szerencse a fő nem a tudás annál hamarabb kezdtek el olyan embereket tisztelni akik valóban megérdemlik és nem csak azért gazdagok és híresek mert szerencséjük van egy kártyajátékban...

    persze jöhettek az átlagos megszokott kontra szövegetekkel hogy csak azért mondod mert nem vagy nyerő és nagy az egód... csaj az a baj hogy az ego két irányba működik. Persze hogy jobban hangzik hogy a zsenialitásom miatt vagyok gazdag mint ja elég szerencsés vagyok pókerben...
    Fárasztó napom volt, de legalább most jót röhögtem. Legyen nektek csak a póker szerencsejáték... semmi szükség több nyerő regulárra!
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  2. #172
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 10. 18.
    Hozzászólások
    612

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy szerintem mikor sima seggeléssel is dollárszázezreket lehet nyerni, akkor talán érdemesebb simán seggelni. Unortodox dolog, de nem azért van ott, hogy szépen játsszon, hanem hogy megkeresse a nyugdíjalapját.

    Tetszett egyébként, hogy órákig csak dobálgatta a lapjait, kritizálták is, hogy nem csinál semmit, aztán hirtelelen ritmust váltott. És mellette a fél asztal. Az a kis Jákob gyerek csak pislogott, hogy mibe keveredett. :-D
    Nem lehet, hogy a nyugdíjalapot már megkereste azon a bizonyos WPT versenyen? Elképzelhető az is, hogy "anyagilag" már így is elégedett az eredménnyel és ezért nem seggelt...

  3. #173
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 04. 14.
    Hely
    Pálfiszeg
    Hozzászólások
    129

    Alapbeállítás

    Idézet budz-i eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért is? Mert nem 1 hobby playa és breakeven játékos valamint a nagy "prok" közt a különbség kb. a szerencse? aki ide jár sűrűn az akadémiára biztos foglakozik sokat a játékkal mégse lesz soha nyerő játékos, rengeted ember van aki sokat tanul, gyakorol nem is hülye mégis vesztő ----> erre nektek még is az következik hogy a póker tudás alapú játék seems legit...

    mihelyt te meg a többi két számjegyű IQ-val rendelkező ember rájön hogy a pókerbe a szerencse a fő nem a tudás annál hamarabb kezdtek el olyan embereket tisztelni akik valóban megérdemlik és nem csak azért gazdagok és híresek mert szerencséjük van egy kártyajátékban...

    persze jöhettek az átlagos megszokott kontra szövegetekkel hogy csak azért mondod mert nem vagy nyerő és nagy az egód... csaj az a baj hogy az ego két irányba működik. Persze hogy jobban hangzik hogy a zsenialitásom miatt vagyok gazdag mint ja elég szerencsés vagyok pókerben...
    Igen :"Persze hogy jobban hangzik hogy a zsenialitásom miatt vagyok gazdag mint ja elég szerencsés vagyok pókerben..." ez pontosan így van, csak az a baj, hogy nagyon gazdag légy és keres teszem azt több milliót havonta egy legális hivatással oda már kell a szerencse is, hiába vagy nagyon okos az kevés már, hány olyan ember van aki nagyon tud egy komoly szakmában és mégse keres olyan sokat, elég sok valószínűleg. Viszont én is meg még sok ember inkább egy jó szakmával lenne gazdag, mert az kicsit jobban hangzik meg nagyobb presztízse van, mint hogy hát pókerezek, persze egyik se egyszerű...

  4. #174
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 03. 12.
    Hozzászólások
    414

    Alapbeállítás

    Számoltam egy kicsit én is. Nem vagyok naiv, ezt kilenc értelmes ember megtette már előttem hónapokkal ezelőtt. A döntő asztal valamennyi játékosa járt matekórára, minden bizonnyal volt is hozzá érzéke, ezt bizonyítja, hogy nyáron egy héten keresztül napi 10-12 órában számok tömkelegével birkóztak meg, eredményesen. Mindannyiuk számára hatalmas összegekről lévén szó, nem valószínű, hogy túl sok kedvük volt a továbbiakban hazardírozni, így neki láttak ők is az alábbi matekpéldának.

    A döntő asztalra érve mindenki zsebre vághatott 754 798 amerikai dollárt. Ezt a 9x754 798 dollárt leszámítva a döntő asztalon összesen szétosztásra kerülő 27 258 025 dollárból 20 464 843 dollár várt még tegnap gazdára. Az asztalon ülő kilenc játékosnál összesen 197 970 000 chip volt, ennek 14,8 százaléka (29 375 000) a döntő asztal megkezdése előtt a második helyen álló Koroknai András előtt hevert.

    Ha a játékosok a racionalitás talaján maradva a deal mellett döntöttek, akkor néhány egyszerű művelet után kiszámolható, hogy a fennmaradó cirka 20 millió dollárból zsetonmennyisége alapján Korinak 2 960 000 dollár jár, hozzácsapva a már zsebében lapuló 754 798 dollárt, szumma nagyjából 3.7 millió dollárral kalkulálhatott. Még a legkevesebb zsetonnal a döntőnek nekivágó Jeremy Ausmus is 1.7 millió dolláros nyereményt könyvelhetett el egy kilencfős deallel.

    Nyilván a való életben ettől a steril példától a számok a különféle egyéb költségek, alkuk, általunk nem ismert tényezők miatt eltérhetnek, de ha végül meg tudtak állapodni (miért ne tudtak volna?), és Kori kellően körültekintő volt, akkor kb. 3 és fél millió dollárral a "zsebében" ülhetett le nyugodtan játszani a karkötőért. Nem logikus?

    Hősünk egy igen-igen határeset hand következtében a hatodik helyen kiesett, és miközben mi számolgatjuk bőszen, hogy jó move volt-e vajon, meg hogy mekkora összeget szed el tőle a NAV, addig ő cirka két millió dollárral többel a zsebében akár azt is mondhatja, jó move volt, persze, hogy jó. Az 1.6 millió dollár után kifizetem a 30-40 százalék adót itthon, a fejem se fáj, a többivel meg rendelkezem "szabadon".

    Tudom, az elmélet rengeteg ponton sántíthat, kezdve kaszinó deal-szabályozásától az amerikai (és magyar) adótörvényeken, különféle százalékeladásokon és profi szerződéseken át, a pénz utalásáig és elhelyezéséig, de ha a fent említett kilenc ember valóban profi (gondolkodású) játékos, akkor az elmúlt három hónapban ennek a dealnek a megvalósításán fáradozott, majd jóízűen light 5betelgetett minden második handben.
    -Jövök a Royalomra...

  5. #175
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 04. 13.
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    Nagyon tetszik az elmélet Viszont mondjuk tételezzük fel hogy Merson nyer, aki szintén kb Koroknaiéval egyenlő zsetonmennyiséggel inditott, igy nagyjábol egy deallel szintén 3,5M$-t kapna, akkor a gyözelemért járo 8,5M$ után adozik? Mert az azért elég kellemetlen.
    Egyébként +1

  6. #176
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Elég sok pénz ez még neki is szerintem.

    Egyébként a light 4bet is csak egy feltételezés. Már hogy sűrűn csinálná. Lehet rosszul emlékszem, de csak Koroknaitól láttam ilyet, illetve Szilvitől light 5betet. Szerintem a szilvis parti, meg a sok light 3bet miatt eldöntöttük, hogy a tag sűrűn light 4betel. Miközben lehet nem is. Ha látott tőle valaki ilyet a játék későbbi szakaszában, akkor oké.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  7. #177
    Lelkes újonc Minusz avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 11.
    Hely
    PC
    Hozzászólások
    77

    Szuper Hajrá Kori, hajrá Magyar póker...

    Életünk során nap mint nap, jó és rossz döntések "tömkelegét" hozzuk meg.
    Ezek hosszútávú aránya határozza meg egy adott egyén sikerét ill. sikertelenségét az élet minden területén. Vagyis környezetünk Rólunk alkotott véleménye ezek alapján fogalmazódik meg.
    A póker is - (Nekünk) - az élet egy területe, van aki most kezdte van aki már évekkel ezelőtt, sok ezer "handet" játszva élőben és online egyaránt. Ezekben a leosztásokban rengeteg jó és rossz döntést hozunk meg.
    Ezért Én azt hiszem lehet itt vitatkozni naphosszat Kori kieső partijáról - (most így döntött) - ami esetében egy a millióból a lényegen mit sem változtat, Ő napjaink magyar és nemzetközi pókerének egyik ismert és fényes karriert befutó személyisége, innentől kezdve a "kompetenciája" megkérdőjelezhetetlen.
    Véleményem szerint csak köszönhetünk, mert általa egy kicsit megismert minket a pókervilág, "öregbítette" a magyar póker határokon túli és talán belüli megítélését is.

    Személy szerint gratulálok ehhez a fantasztikus eredményhez és további hasonló sikereket kívánok Neki v.mint a fórum és a PA. Minden egyes tagjának.
    Utoljára módosítva: Minusz által: 2012. 10. 31. 04:45
    fejes1988, dlotomi, Blondy and 1 others like this.
    "...a győztes éli az életét, a vesztes elmeséli..."

  8. #178
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Idézet Minusz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Életünk során nap mint nap, jó és rossz döntések "tömkelegét" hozzuk meg.
    Ezek hosszútávú aránya határozza meg egy adott egyén sikerét ill. sikertelenségét az élet minden területén. Vagyis környezetünk Rólunk alkotott véleménye ezek alapján fogalmazódik meg.
    A póker is - (Nekünk) - az élet egy területe, van aki most kezdte van aki már évekkel ezelőtt, sok ezer "handet" játszva élőben és online egyaránt. Ezekben a leosztásokban rengeteg jó és rossz döntést hozunk meg.
    Ezért Én azt hiszem lehet itt vitatkozni naphosszat Kori kieső partijáról - (most így döntött) - ami esetében egy a millióból a lényegen mit sem változtat, Ő napjaink magyar és nemzetközi pókerének egyik ismert és fényes karriert befutó személyisége, innentől kezdve a "kompetenciája" megkérdőjelezhetetlen.
    Véleményem szerint csak köszönhetünk, mert általa egy kicsit megismert minket a pókervilág, "öregbítette" a magyar póker határokon túli és talán belüli megítélését is.

    Személy szerint gratulálok ehhez a fantasztikus eredményhez és további hasonló sikereket kívánok Neki v.mint a fórum és a PA. Minden egyes tagjának.
    +1, Gratulalok en is!
    Tazar1981 likes this.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  9. #179
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2008. 07. 03.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    370

    Alapbeállítás

    Most olvastam....16% adó és 27% eho (blikk, vadász Iván a M. Adótanácsadók Szöv)....
    Nem tudom melyik lenne a jobb..(ami. adózás v az itthoni)

  10. #180
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Lehet,h +ev-s volt ez a szitu pokerstove-al számolva, kielemezve stb. De hogy preflop KQo-ra nem tettem volna fel az életem itt az 100%! Inkább kiseggelek még pár száz misit, mert ez erről szól első sorban.

    Amúgy pedig csak hatalmas grat illeti, eljutni idáig és a végén 8 amerikai hamiskártyás senkiházi között egyetlen magyarként és zászlóval a kezében(!), a világ figyelő tekintete előtt ez felfoghatatlan nagy eredmény!

Oldal: 18 / 21 ElsőElső ... 81617181920 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •