Oldal: 19 / 20 ElsőElső ... 917181920 UtolsóUtolsó
Eredmény: 181 - 190 (196) összesen
Like Tree2Likes

Téma: Osztrák bankszámla nyitás

  1. #181
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szerinted melyik jobb, ha egy osztrák bankban áll a pénzed mondjuk 2-3% € kamaton, vagy egy pókerszámlán 0% kamaton + a biztonsági kérdéseket is gondoljuk hozzá...
    Na de itt most levételről volt szó.
    A tartós tárolás eszembe sem jutott, arra tényleg jó ötlet.

  2. #182
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet Laller85 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Talán ha jól alakulnak a dolgok, akkor jövőre már nem is kell ezzel foglalkozni, amennyiben nem kell adózni a pókernyeremény után."

    -Azért ebben ne legyél annyira biztos!...vagy lemaradtam vmiről?!
    Még nincs egyértelmű állásfoglalás, de meredek lenne ha az online póker után kéne adózni, az élő után meg nem.

  3. #183
    Fáradhatatlan grinder OldRknight avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 17.
    Hely
    felsőzerge
    Hozzászólások
    704

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még nincs egyértelmű állásfoglalás, de meredek lenne ha az online póker után kéne adózni, az élő után meg nem.
    OFF

    Én azon csodálkoznék ha adómentes lenne, majdnem 300ftos euro melett meg ekkora költségvetési hiánnyal mikor minden forint számít. Na meg a kormánynak most mindennel kell foglalkoznia, nemhiszem hogy jutna idő normális szabályozásra jelenleg.

    ON

  4. #184
    PA addict Orang3J3ws99 avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.119

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Croesusokkal vagyok körbevéve.

    Még minddig nem sikerült ennek az egésznek a lényegét megértenem.
    Aki ennyi temérdek pénzt akar levenni (nyilván külföldön, hogy ne legyen nyoma), az gondolom nem a sarki ABC-ben akarja kenyérre meg fűszerre elszórni, hanem komolyabb cuccokat, ingatlant, kocsit vesz belőle.
    Akkor viszont könnyen a NAV látóterébe kerül. És ezután már már csak az érdekli őket, hogy mégis, honnan a francból van a pénz?

    Talán ha jól alakulnak a dolgok, akkor jövőre már nem is kell ezzel foglalkozni, amennyiben nem kell adózni a pókernyeremény után.
    Autót, lakást, bármit megvehetsz cégként is.
    A Monopolyban is van ICM hatás! - OwnControl

    Blog: http://www.pokerakademia.com/poker_blogok/orang3j3ws99/

  5. #185
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2008. 11. 03.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    115

    Alapbeállítás

    Idézet Orang3J3ws99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Autót, lakást, bármit megvehetsz cégként is.
    Vagy mondjuk veszel kulfoldon ingatlant meg autot. En biztosan nem itt vennek lakast, ha most lehetosegem lenne lecserelni nagyobbra a lakasomat....de ez mondjuk nem tartozik szorosan ide.

  6. #186
    Újonc
    Csatlakozott
    2009. 05. 12.
    Hely
    Nagyatád
    Hozzászólások
    41

    Alapbeállítás

    Idézet Orang3J3ws99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ATM-ből leveszel pénzt, akkor arra bármit mondhatsz, hogy mire költötted. Ez a fő különbség. Ha kártyával vásárolsz, akkor látszik, hogy Te 1 hónapban 50 K-t költöttél parfümre, 15K-t fürdősóra, 150 K-t ruhára és még nem vettél kaját meg nem fizettél rezsit....

    A KP-t felveheted a kinti bankfiókban, ATM-ben... Így annak itthon a lehető legkevesebb nyoma lesz.
    Nem egészen értelek. Ha a vásárlásnak nyoma marad, akkor az ATM-ből való felvételnek is. Ha ATM-ből felveszel havonta több százezer forinton és elkezdenek utánad vizsgálódni, ugyanúgy megkérdezik, hogyan kerül neked minden hónapban ennyi pénz a számládra, mikor az adóbevallásodban nem szerepel semmilyen jövedelem. A külföldön való pénzfelvétel jó ötletnek tűnik, de a viszonylag kis napi limit miatt igen drága, ha például az ország közepéről kell kiutazni.
    Sokan azt írják itt indoknak, hogy a NAV miért pont veletek kezdene el foglalkozni hiszen ti csak kishalak vagytok a milliárdos csalókhoz képest. Nem is ettől kell félni hanem a jóakaróktól, volt barátok(nők)től akik tudják, hogy miből van jövedelmetek és utólag egy kedves hangú levelet küldenek a NAV-nak. Ekkor már mindegy, hogy kis vagy nagy halak vagytok, a NAV vizsgálódni fog 5 évre visszamenőleg.
    naggeri likes this.
    A póker a türelem és a kitartás játéka. (Szilasi Viki)

  7. #187
    Fanatikus tag gergo221 avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 18.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    288

    Alapbeállítás

    Végig olvastam a topikot de nem született benne semmilyen konklúzió ha jól értelmeztem

    Én most kezdek gondolkozni a dolgon de továbbra sem tudom eldönteni ,hogy van-e értelme az osztrák számlának.
    Sehol nincs egy épkézláb tipp mit,hogyan kéne csinálni ,hogy ne legyen belőle baj póker vagy egyéb jövedelmek esetén... Még ha van is gondolom nem írná ki senki, de azért egy irányt,hogy merre puhatolózzon az ember azt bárki megtehetne.

  8. #188
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 07. 01.
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    Idézet gergo221 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Végig olvastam a topikot de nem született benne semmilyen konklúzió ha jól értelmeztem

    Én most kezdek gondolkozni a dolgon de továbbra sem tudom eldönteni ,hogy van-e értelme az osztrák számlának.
    Sehol nincs egy épkézláb tipp mit,hogyan kéne csinálni ,hogy ne legyen belőle baj póker vagy egyéb jövedelmek esetén... Még ha van is gondolom nem írná ki senki, de azért egy irányt,hogy merre puhatolózzon az ember azt bárki megtehetne.
    Bennem is hasonló kérdések fogalmazódtak meg, ill olvasni mostanában, hogy már nem lehet csak úgy bankszámlát nyitni odakint, minimum ottani munkahely igazolást kérnek, erről valakinek tapasztalat?

  9. #189
    Tag nyehehe avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 04.
    Hely
    nincs
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    Idézet tentaculata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem a napi 250$ se működik. Közli velem az ATM, hogy kimerült a limit. WTF?
    van havi, meg háromhavi limit is ha jól tudom Skrillnél. nekem is volt már olyan, sajnos meg kell adnod még valami adatot.

  10. #190
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    Idézet Beast eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bennem is hasonló kérdések fogalmazódtak meg, ill olvasni mostanában, hogy már nem lehet csak úgy bankszámlát nyitni odakint, minimum ottani munkahely igazolást kérnek, erről valakinek tapasztalat?
    De minek neked osztrák bankszámla,mikor nemsokára nyugodtan utalgathatsz ki-be.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •