Oldal: 4 / 7 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (61) összesen
Like Tree59Likes

Téma: Dean Bogan világrekord-kísérlete

  1. #31
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Küzdjetek...

  2. #32
    kry
    kry nem elérhető
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 04. 16.
    Hozzászólások
    1.163

    Alapbeállítás

    gyengusz, még csak 26 sört ivott meg szerintem nem lesz meg

  3. #33
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 05. 30.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Úgy tűnik legalább annyi értelme volt kommenteltem ezt a cikkent , hogy emlékeztessem magam arra, hogy az elmúlt bő két évben miert nem nyitottam meg egyszer sem ezt az oldalt.
    (legfeljebb olyankor, ha kicsit leesett a vérnyomásom és ezen kellett nagyon gyorsan segíteni)

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    batchat: Honnan gondolod, hogy ennek bármilyen visszhangja lesz a sajtóban? Szinte biztos, hogy nem lesz semmi. Egy csomószor volt jótékonysági akció a Full Tilten, PS-en, meg élőben is...akkor sem esett róla egy szó sem a "civil" médiában.
    Az a baj veled, hogy nem is troll vagy, hanem szimplán buta
    rockett, meg Nitro+1
    Az ilyen kommentekből (és ahogy egymáséit likeoljátok) ítélve úgy tűnik tényleg nem változott semmi, az sem hogy a fórum aktív tagjainak kb 95%-a szerint a legnagyobb/legfontosabb/egyetlen érték minden esetben a pénz.
    (vagy ha egy lejátszáshoz fűzött hozzászólásról van szó akkor a bb/100, melyik teremben játszol, mutass grafikont, ilyet mindenki tud rajzolni, gyere headsupra, mákos fish vagy 500 hand alatt főleg headsupban nem derül ki semmi, nehogy azt hidd hogy attól hogy lemákoltál ezután bárkinek is számítana a véleményed vonal megy)

    Arra hivatkozni, hogy „nem troll csak egyszerűen buta” vagyok, mert azt hiszem, hogy ez a hír sok emberhez fog eljutni valójában pedig a kutyát sem érdekli elég érdekes. Ezek szerint a figyelemfelhívás nem is célja az akciónak csak a pénzgíűjtés? És még ha így is lenne, a pénz önmagában mit érne ? (mellesleg nekem fogalmam sincs ki ez az arc nem olvasom a blogját ha egyáltalán van neki, mert nem érdekel hogy reggel milyen volt a széklete/hány sngt tolt le, csak gyanútlanul rákattintottam egy cikkre és így jutott el hozzám, talán nem én vagyok az egyetlen, tehát ez a challange tényleg alkalmas arra, hogy sok emberhez eljuttasson egy üzenetet)

    Azoknak akik tapsolnak ennek a „challanege-nek” vagy mi a szösznek, gondolom épp az tetszik, hogy az arc pénzt gyűjt egy alapítványnak és szélesebb körben is felhívja a figyelmet a fiatalorúak öngyilkosságára (de hogyan?).

    Lehet hogy ezzel is egyedül vagyok de szerintem egy alapítványnak nem a pénzgyűjtés az alapvető célja és feladata. Ha az lenne, akkor semmivel sem végezne hasznosabb tevékenységet, mint én amikor a Moszkva téren adok 40 forintot egy csövesnek. Az igazi cél olyan szintű társadalmi támogatottság megszerzése, ami már elég a probléma állami szintű kezelésének a kikényszerítéséhez. Az adományokból összegyűlt pénz tehát csak azt jelzi, hogy az alapítvány mennyire működik hatékonyan, azaz hány embernek sikerült megváltoztatni a véleményét/hozzáállását ahhoz hogy sajátjának érezze a problémát és ő is képviselje az alapítvány céljait.

    Tehát önmagában az hogy valaki a nevét vállalva egy nagyobb összeget adományoz egy alapítványnak nem visz közelebb a megoldáshoz, ami ebben az esetben számít az a nyilvánossság bevonása.

    Mellesleg fölösleges azon vitatkozni, hogy a 30 sör az korsót vagy csak 0,33-ast jelent-e, ezzel a side challlange-el azt üneni az arc, hogy őt sem különösebben izgatja, hogy mennyi pénzt fog összeszedni (ez önmagában még nem lenne probléma) csak jól akarja érezni magát játék közben (saját tapasztalataim alapján legalábbis az alkolhol kb olyan szinten fokozza a szellemi teljesítményt azaz a winrate-et, mint egy közepesen súlyos agyrázkódás), vagyis neki sem a pénzgyűjtés vagy a személyes áldozat, hanem a figyelemfelkeltés (vagy talán a szereplés?) a célja.

    A probléma pedig az hogy a figyelemfelkeltést olyan módon éri, amivel bagatelizálja az eredeti célt és szerintem az általa támogatott alapítványt is rossz színben tünteti fel. Igaz, hogy az alapítvány nagyobb ismertségre tesz szert, de ez az ismertség valószínűleg elég kétes, úgy tűnik pl a pókerakadémia olvasóinak legnagyobb részének tetszik, de van egy olyan gyanúm hogy ha mindenkit megkérdeznénk aki erről a challange-ről hallott legnagyobb részükben visszatettszést keltene.

    Tehát azzal hogy az alapítvány ehhez a nevét adja túl nagy kockázatot vállal a rövidtávú csak pénzben mérhető eredményért cserébe (amivel szvsz szembeköpi azt a célt, ami a létezését normális esetben indokolná). Ha ezek után odajönne hozzám valaki azzal, hogy adjak pár forintot ennek az alapítványnak nem járna sok sikerrel.

    Röviden így lehetne összefoglalni, hogy miért mondtam hogy ez az egész szánalmas/gusztustalan.

  4. #34
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Q: hogyan hívja fel a figyelmet ezzel?
    A: úgy, hogy a Pókerakadémia megírja, meg még 100 meg 100 másik hasonló pókeroldal, így 10000-ek tudják meg, hogy egyáltalán van ilyen alapítvány. Én például nem tudtam, így elérte a célját a figyelemfelkeltéssel.

    Q: ezzel csak szerepelni akar
    A: igen, mert elég nehéz elbújva figyelmet felkelteni. Biztos sikeresebb lenne Guy Laliberte alapítványa is, ha soha sem jelent volna meg a HSP-ben. (ide kiírom, hogy irónia, csak hogy biztosan átjöjjön)
    Holdenper and FeketeS like this.

  5. #35
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hat aki ekkora alkohol/100 ratinggel rendelkezik mint te, annak nem is gond
    Jó, de ehhez sok év tapasztalata, alkohol grindolása kell

  6. #36
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 05. 30.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Idézet NitroHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Q: hogyan hívja fel a figyelmet ezzel?
    A: úgy, hogy a Pókerakadémia megírja, meg még 100 meg 100 másik hasonló pókeroldal, így 10000-ek tudják meg, hogy egyáltalán van ilyen alapítvány. Én például nem tudtam, így elérte a célját a figyelemfelkeltéssel.

    Q: ezzel csak szerepelni akar
    A: igen, mert elég nehéz elbújva figyelmet felkelteni. Biztos sikeresebb lenne Guy Laliberte alapítványa is, ha soha sem jelent volna meg a HSP-ben. (ide kiírom, hogy irónia, csak hogy biztosan átjöjjön)
    Ha ezt nekem szántad, akkor lehet hogy kár volt elpazarolnom pár száz karaktert az előző hszre.

    Holdenper épp azzal indolkolta hogy "nem csak troll, hanem simán buta" vagyok, hogy én feltételeztem, hogy ez a hír sok emberhez fog eljutni.
    Ezek, és az előző hszem után elég vicces hogy megmagyaráznod nekem, hogy ez az akció a nyilvánosságnak szól.

    A második részről már az előbb is leírtam, hogy a probléma épp az, hogy öncélúan szerepel amivel lényegesen többet árt, mint használ (inkább csak árt).

    "(ide kiírom, hogy irónia, csak hogy biztosan átjöjjön)" - ezzel együtt már tökéletesen illeszkedik a hszed ahhoz a mentalitáshoz, amire csak röviden de megpróbáltam utalni.
    Ha nem érdekel a véleményem és nem olvasod el amit írtam, akkor nem kell úgy tenned mintha érdekelne csak azért hogy egy "akkor is az enyém lesz az utolsó szó és még kicsit alázom is a suttyót" típusú hszt még beböfögj.

  7. #37
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Szuper

    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  8. #38
    Őstag FeketeS avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.055

    Alapbeállítás

    Idézet batchat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ezt nekem szántad, akkor lehet hogy kár volt elpazarolnom pár száz karaktert az előző hszre.

    Holdenper épp azzal indolkolta hogy "nem csak troll, hanem simán buta" vagyok, hogy én feltételeztem, hogy ez a hír sok emberhez fog eljutni.
    Ezek, és az előző hszem után elég vicces hogy megmagyaráznod nekem, hogy ez az akció a nyilvánosságnak szól.

    A második részről már az előbb is leírtam, hogy a probléma épp az, hogy öncélúan szerepel amivel lényegesen többet árt, mint használ (inkább csak árt).

    "(ide kiírom, hogy irónia, csak hogy biztosan átjöjjön)" - ezzel együtt már tökéletesen illeszkedik a hszed ahhoz a mentalitáshoz, amire csak röviden de megpróbáltam utalni.
    Ha nem érdekel a véleményem és nem olvasod el amit írtam, akkor nem kell úgy tenned mintha érdekelne csak azért hogy egy "akkor is az enyém lesz az utolsó szó és még kicsit alázom is a suttyót" típusú hszt még beböfögj.
    Figyelj:

    Nem hiszem, hogy valaha tanultál marketinget, ezért leírom részletesen.
    Adott egy cél: Felhívni a figyelmet a fiatalkorúak öngyilkosságára, és segíteni nekik(pénzt gyűjteni).

    Ehhez csinálni kell nyilvánvalóan egy figyelemfelkeltő dolgot, ami minél több emberhez el fog jutni.

    Ilyenkor kérdezi meg az ember, hogy mi az, amivel el tudja érni a célt?
    1. Pókerjátékos, MTSNG-ket játszik, ebben a legjobb valószínűleg.
    2. A 2p2 ismert, és elismert tagja, van hitele annak amit mond.

    Tehát adott egy pókeres challenge, ami pénzt jelent az alapítványnak.

    Remek, a cél egyik fele meg is van.

    Nézzük a másikat:
    A pókereseken kívül vajon érdekel bárkit is, hogy hány SnG-t nyom le 1 nap? Senkit az égvilágon, ezzel hírverést nem kap.
    Tehát kell vmi olyan plusz dolog, ami a legtöbb embert érdekli, és ami miatt el fogja olvasni a cikket/meg fogja nézni a tudósítást.

    Adott az, hogy gyorsan issza a sört, ezt láttuk a videóból.
    A sört az emberek többsége szereti, és tudja, hogy mennyire nehéz meginni ekkora mennyiséget 1 nap alatt. Ráadásul közben még pókerezik is, nem kevés mennyiséget. A pókeres ismerős 2 mondatban le tudja írni ez mekkora mennyiség is igazából, ha a cikkből nem jött volna át.

    Tehát ezzel elérve a második cél is. Bogan is leírta, és sztem elég nyilvánvaló, hogy a sörivás, és a pókerezés nem egy megfelelő háttér egy ilyen kampányban, de ő ezzel tudja felhívni mások figyelmét a problémára, amit meg akar oldani. Gondolj csak a sokkoló vírusfilmekre youtube-on, azok is egyre elterjedtebbek, nem véletlenül. Mert megnézed őket, emlékszel rájuk, benned maradnak. Ezt egy beszéddel, meg plakátokkal, meg hasonlókkal nem tudod elérni.

    Ez egy sima marketingkampány volt, ami szerintem ötletes, és emiatt sikeresnek mondható.
    Tedd fel magadnak a kérdést: Vajon elolvastad volna a cikket, hogyha csak az van benne, hogy letol 900 db SnG-t? A pókeresek nagyrésze valószínűleg igen. És tovább is küldted volna nem pókeres ismerősöknek? Nem valószínű, hisz ők nem értik. Viszont így bőven megeshet, hogy elmondod másoknak is, ők is elmondják a barátaiknak, stb. stb., és kész is van a hírverés.
    Holdenper and NitroHUN like this.

  9. #39
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 05. 30.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Idézet FeketeS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Figyelj:

    Nem hiszem, hogy valaha tanultál marketinget, ezért leírom részletesen.
    ...
    , és kész is van a hírverés.
    Ez a hsz is eléggé lekezelő lett de sebaj.

    Képzeld tanultam marketinget, ha te is akkor nyilván tisztában vagy azzal, hogy a marketing nem egyenlő a figyelemfelkeltéssel. A marketing része az értékteremtés, ennek az értéknek a közvetítése és a megfelelő komminukációs politikai is.
    Ha az alapítvány szemszögéből nézzük ezt az akciót, akkor egyetlen célt ért el: sok emberhez eljutott ez a hír, minden más szempontból megbukott.
    Én részben azon akadtam fenn, hogy egy alapítvány ami egy fontos problémára akarja felhívni a figyelmet ehhez nem megfelelő eszközt választott, amivel hitelteleníti saját magát és az általa képviselt célokat/értékeket (ehhez elég volt hogy a nevét adja hozzá, nem pedig megköszöni és elutasítja a felajánlást).

    Vagy szerinted teljesen érthető és sikeres marketingkampány lenne, ha pl a KDNP ifjúsági tagozata a házasság intézményét úgy próbálná népszerűsíteni, hogy elfogadná Terry Black felajánlását aki vállalna egy 24 órás meleg gangbanget hogy így hívja fel a figyelmet a kezdeményezésre? (és itt be lehetne helyettesíteni az összes szempontot amit felsoroltál: Terry Black transzvesztita (vagy mi a szösz), ebben az egyik legjobb, a transzvesztita közösség ismert és elismert tagja, van hitele annak amit mond, stb).
    A transzvesztita közösségen kívül érdekelne bárkit is hogy hány *** nyom le egy nap alatt? Szerinted nem, szerintem pedig sokkal nagybb körhöz jutna el éppen azért amilyen cél „érdekében” ezt tenné. Ha ez nem lenne elég (vagyis „kell vmi olyan plusz dolog, ami a legtöbb embert érdekli”, akkor sörre analógiaként: gyereket is nevel, esetleg plusz figyelemfelkeltésképp az akció közben tarthatna előadásokat óvodáscsoportoknak.

    Máris sokkal több emberhez eljutna az akció! Remek!

    (benned fel sem merülne, hogy ezzel Terry Black csak be akart kerülni néhány bulvárlapba, a KDNPs arcok pedig egyszerűen retardáltak akiket nem is izgat az a cél amit képviselnek, csak a pénzéért mentek bele a dologba?)

    Te is megismételted azt amivel nem tudok egyetérteni, szerintem egy alapítványnak nem szabad hogy az legyen a célja, hogy minél több pénz legyen a bankszámláján. Éppen ezért az összes hasonló akció esetében az utolsó szempont, hogy mennyi pénz jön össze. Ami fontos, hogy sok emberhez eljut egy üzenet, ami meg fogja határozni azt hogy hogyan viszonyulnak egy adott problémához/szervezethez.

    /amúgy az ilyen jellegű szurkálódások is teljesen feleslegesek: „A pókeres ismerős 2 mondatban le tudja írni ez mekkora mennyiség is igazából, ha a cikkből nem jött volna át.” Egyéként is teljes lényegtelen hogy ez mekkora telesítmény az összbenyomás az ami számít, az pedig talán lejön az eddigi hozzászólásaimból, hogy szerintem milyen hatása lehet ennek az akciónak az általa képviselt cél megítélésében./


    Még valami:
    " Ezt egy beszéddel, meg plakátokkal, meg hasonlókkal nem tudod elérni."
    Az alapítványok éppen ezrt gyűjtenek adományokat (nem pedig a pénzért): ha adakozol egy cél érdekében onnantól kezdve ezt a célt a sajátodnak érzed. Barátokkal, ismerősökkel való beszélgetés közben felvetdik a téma, meggyőzöl másokat is a fontosságáról, stb.
    Utoljára módosítva: batchat által: 2012. 11. 13. 18:09
    born2hate likes this.

  10. #40
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Idézet batchat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha ezt nekem szántad, akkor lehet hogy kár volt elpazarolnom pár száz karaktert az előző hszre.

    Holdenper épp azzal indolkolta hogy "nem csak troll, hanem simán buta" vagyok, hogy én feltételeztem, hogy ez a hír sok emberhez fog eljutni.
    Ezek, és az előző hszem után elég vicces hogy megmagyaráznod nekem, hogy ez az akció a nyilvánosságnak szól.

    A második részről már az előbb is leírtam, hogy a probléma épp az, hogy öncélúan szerepel amivel lényegesen többet árt, mint használ (inkább csak árt).

    "(ide kiírom, hogy irónia, csak hogy biztosan átjöjjön)" - ezzel együtt már tökéletesen illeszkedik a hszed ahhoz a mentalitáshoz, amire csak röviden de megpróbáltam utalni.
    Ha nem érdekel a véleményem és nem olvasod el amit írtam, akkor nem kell úgy tenned mintha érdekelne csak azért hogy egy "akkor is az enyém lesz az utolsó szó és még kicsit alázom is a suttyót" típusú hszt még beböfögj.
    1. a PÓKERES nyilvánosságnak szól
    2. kinek árt? oké, magának, mert nem túl egészséges
    3. bocsánat, hogy megbántottalak, de még mindig nem érted, hogy miről szól a challenge. Nem a fiatalkorú öngyilkosoknak szánja, hogy "hé, nézzétek, depresszív hülyegyerekek, én megiszok 30 sört miközben elbaszok egy rakat pénzt", hanem életerős, vidám, mókázást és challengeket szerető pókerjátékosoknak, hogy adományozzanak egy szervezetnek, aminek igenis szüksége van a pénzre (pl. suicide hotline-ok, nekik dolgozó pszichiáterek, kommunikációs szakemberek).
    Holdenper and FeketeS like this.

Oldal: 4 / 7 ElsőElső ... 23456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •