Oldal: 5 / 7 ElsőElső ... 34567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (61) összesen
Like Tree59Likes

Téma: Dean Bogan világrekord-kísérlete

  1. #41
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 05. 30.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Idézet NitroHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1. a PÓKERES nyilvánosságnak szól
    2. kinek árt? oké, magának, mert nem túl egészséges
    3. bocsánat, hogy megbántottalak, de még mindig nem érted, hogy miről szól a challenge. Nem a fiatalkorú öngyilkosoknak szánja, hogy "hé, nézzétek, depresszív hülyegyerekek, én megiszok 30 sört miközben elbaszok egy rakat pénzt", hanem életerős, vidám, mókázást és challengeket szerető pókerjátékosoknak, hogy adományozzanak egy szervezetnek, aminek igenis szüksége van a pénzre (pl. suicide hotline-ok, nekik dolgozó pszichiáterek, kommunikációs szakemberek).
    Az eddigi hszeimben azt hiszem már kifejtettem, hogy az első két pontról mit gondolok, ha ezt te másképp látod, vagy máshogy értelmezed azt amit írtam, akkor ez van, nem akarlak és a 3. pontból (és az eddigi hszeimre érkezett válaszokól) kiindulva nem is tudnálak meggyőzni arról hogy az én véleményemnek van akárcsak minimális alapja is.

    3. Nem sértődtem meg, azért írtam az eddigi hozzászólásaimat mert amikor benyögtem, hogy ez a kezdeményezés szerintem nincs rendben, akkor megkaptam, hogy szánalmas vagyok, nem csak troll, de buta is, stb, stb. Gondoltam kifejtem egy kicsit bővebben a véleményemet és leírom, hogy miért gondolom így, majd ti hárman (a kölcsönös like-ok alapján legalábbis hármat számoltam) is megteszitek ugyan ezt és ebből majd kiderül, hogy ki miert gondolja erről az egészről azt amit.

    Ehhez képest ugyanaz történik, amire talán a második hszben utaltam: senki nem kiváncsi a másik véleményére, arra hogy miért gonolkodik máshogy egy adott kérdésben, e helyett itt ez az elfogadott hozzáállás:

    Idézet NitroHUN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    még mindig nem érted, hogy miről szól a challenge
    Vagyis ha az én véleményem különbözik a tiédtől, akkor ez egyszerűen annyit jelent, hogy én nem értem hogy miről szól a challange.
    Ennyi.
    Hát akkor legyen ennyi, én befejeztem.
    Utoljára módosítva: batchat által: 2012. 11. 13. 18:04

  2. #42
    Őstag FeketeS avatara
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    1.055

    Alapbeállítás

    Idézet batchat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én részben azon akadtam fenn, hogy egy alapítvány ami egy fontos problémára akarja felhívni a figyelmet ehhez nem megfelelő eszközt választott, amivel hitelteleníti saját magát és az általa képviselt célokat/értékeket (ehhez elég volt hogy a nevét adja hozzá, nem pedig megköszöni és elutasítja a felajánlást).
    Látom, nem érted. Az alapítványnak köze sincs ehhez, ez egy magánszemély akciója. Az alapítvány, csak pénzt kap az egész akcióból. A vöröskeresztet sem érdekli, hogy egy adócsaló adományoz neki, vagy egy átlagos ember. Nekem ahhoz nem kell megkérdeznem xy alapítványt, hogy gyűjthetek-e nekik pénzt pókerezéssel. Úgyis el fogják fogadni. A pénzgyűjtés formája egyedül a pénzgyűjtőt jellemzi, az alapítványnak ehhez köze sincs.

    A te példád meg tökéletesen mutatja, hogy még mindig nem érted miről is szól ez a challenge.
    Utoljára módosítva: FeketeS által: 2012. 11. 13. 18:13

  3. #43
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 06. 26.
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    Sziasztok!
    "Póker és sör - Világrekord kísérlet jótékony célból"
    Szánalmas és felháborító!
    A pókerakadémia pedig szégyellje magát, hogy ennél értelmesebb hírekkel nem tud szolgálni a közösségnek!
    Rengeteg fiatal esik áldozatul a szerencsejáték útvesztőjében, ahol folyamatos ráhatások végett adósságokat halmoznak fel, és az életük a normál kerékvágásból rövid idő alatt rossz irányba fordul.
    Szerintem mindenkinek van olyan ismerőse,ahol a szerencsejáték és a felhalmozódott adósságok miatt, az alkoholhoz nyúlnak, megromlott családi viszonyok keletkeznek, válások, és az ezekből adódó stressz miatt családon belüli erőszak alakult ki.
    Lehetne nyújtani a dolgokat, de sok értelme nincs. Amit főleg sérelmezek az az, hogy Dean Bogan ittas állapotban akar szerencsejátékkal pénzt gyűjteni, fiatalkori öngyilkosság megelőzéséért egy alapítványnak. Miközben ez, az ügy kigúnyolását jelenti.
    Ha pedig valaki azt mondja, hogy 30sör után is ez tudás alapú játék, akkor butaság, 30sör már inkább öntudatlan állapotot eredményez, mint pedig tudatosságot.

  4. #44
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 05. 30.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Na akor még utoljára

    Idézet FeketeS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Látom, nem érted.
    ...

    Idézet FeketeS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az alapítványnak köze sincs ehhez, ez egy magánszemély akciója ... Nekem ahhoz nem kell megkérdeznem xy alapítványt, hogy gyűjthetek-e nekik pénzt pókerezéssel.
    Azt hogy magánemberként a kis malacperselyedben gyűjthetsz-e valakinek tényleg nem kell megkérezded, de ez egy előre bejelentett akció (volt) ha az arc erről nem értesítette az alapítványt hogy ő a nagy nyilvánosság előtt az alapítvány ismertségét bármilyen célra bármilyen környezetben fel fogja használni (vagyis nem kérte ki a véleményüket,nem kérdezte meg őket hogy a pénzgyűjtés/figyelemfelhívásnak ez a módja összeegyeztethető-e a működésükkel, azaz nem adta meg az alapítványnak a lehetőséget a visszautasításra,...) akkor az őt jellemzi. Ha erről tudott az alapítvány és ebbe belementek, akkor pedig őket (hagy ne kelljen leírnom megint hogy szerintem ez miért van így).



    Idézet FeketeS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...Az alapítvány, csak pénzt kap az egész akcióból....

    Szerintem már régen elértünk oda hogy csak magamat tudom ismételgetni.
    Igen az alapítvány tényleg csak pénzt lát az akcióból és szerintem az általuk képviselt probléma megítélésének semmilyen hosszutávú előnye nem származik ebből.

    Idézet FeketeS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A vöröskeresztet sem érdekli, hogy egy adócsaló adományoz neki, vagy egy átlagos ember. A pénzgyűjtés formája egyedül a pénzgyűjtőt jellemzi, az alapítványnak ehhez köze sincs... Úgyis el fogják fogadni...
    Ha ezt általában így gondolják az emberek, akkor az szerintem elég nagy probléma.
    Egy alapítványnak nem szabad azt az egyedüli célt kitűznie hogy minél több pénz legyen a bankszámláján, és ezért nem szabad feladnia semmilyen erkölcsi/morális normát.
    Vagy az szerinted rendben lenne, ha a vöröskereszt elfogadna egy nagyobb pénzösszeget pl Bassár el-Aszad-tól? Vagy egy drogprevencióért kűzdő alapítvány pénzt fogadna el egy drogbárótól? (mint az előző ezek is kicsit idétlen példák, de talán így sikerül megértetni, hogy mire gondolok)
    Ha egy alapítvány vezetői ehhez úgy állnak hozzá, hogy "Úgyis el fogják fogadni", akkor az én szememben annyira mélyre süllyednének, hogy eszembe sem jutna támogatni őket és nem tartanám őket felelősségteljes, megfontolt, az adott cél képviseletére alkalmas embereknek.

    Idézet FeketeS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A te példád meg tökéletesen mutatja, hogy még mindig nem érted miről is szól ez a challenge.
    lásd előző hsz vége
    Utoljára módosítva: batchat által: 2012. 11. 13. 19:25

  5. #45
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    Amugy mi lett a vége?Sikerült? Nyert valamennyit?

  6. #46
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Duzzogo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    "Póker és sör - Világrekord kísérlet jótékony célból"
    Szánalmas és felháborító!
    A pókerakadémia pedig szégyellje magát, hogy ennél értelmesebb hírekkel nem tud szolgálni a közösségnek!
    Rengeteg fiatal esik áldozatul a szerencsejáték útvesztőjében, ahol folyamatos ráhatások végett adósságokat halmoznak fel, és az életük a normál kerékvágásból rövid idő alatt rossz irányba fordul.
    Szerintem mindenkinek van olyan ismerőse,ahol a szerencsejáték és a felhalmozódott adósságok miatt, az alkoholhoz nyúlnak, megromlott családi viszonyok keletkeznek, válások, és az ezekből adódó stressz miatt családon belüli erőszak alakult ki.
    Lehetne nyújtani a dolgokat, de sok értelme nincs. Amit főleg sérelmezek az az, hogy Dean Bogan ittas állapotban akar szerencsejátékkal pénzt gyűjteni, fiatalkori öngyilkosság megelőzéséért egy alapítványnak. Miközben ez, az ügy kigúnyolását jelenti.
    Ha pedig valaki azt mondja, hogy 30sör után is ez tudás alapú játék, akkor butaság, 30sör már inkább öntudatlan állapotot eredményez, mint pedig tudatosságot.
    Level?
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #47
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    batchat: Nekem már csak egy kérdésem lenne...tisztában vagy vele milyen pszichológiai kondíciók vezethetnek öngyilkossághoz? Mi a depresszió, a mániás depresszió?

    Mert úgy írsz, mintha a póker, vagy a sörözés vezetne ezekhez a dolgokhoz (drogprevenció<->drogbáró, KDNP<->Terry Black). Sörözés+póker<->fiatalkori öngyilkosság?
    jabyga likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #48
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 05. 30.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    batchat: Nekem már csak egy kérdésem lenne...tisztában vagy vele milyen pszichológiai kondíciók vezethetnek öngyilkossághoz? Mi a depresszió, a mániás depresszió?

    Mert úgy írsz, mintha a póker, vagy a sörözés vezetne ezekhez a dolgokhoz (drogprevenció<->drogbáró, KDNP<->Terry Black). Sörözés+póker<->fiatalkori öngyilkosság?
    Ezt érdemi hozzászólásnak szántad?

    Ha elolvastad amit írtam, akkor nem értem hogyan sikerült arra következtetni hogy a pókert vagy bármi mást okolnám a fiatalkorú öngyilkosságokért, erre egyszer sem utaltam és nem is foglalkoztam ezzel. Amit leírtam annak ugyanis semmi köze ahhoz, hogy az adott alapítvány milyen konkrét problémával foglalkozik.

    Ha csak terelni szeretnél azt megértem, de (lassan tényleg copy-pastelnem kéne az előző hszeimből) ha nem olvasod el amit írtam, nem érdekel a véleményem, és érdemben nem akarod kifejteni miért vagyok egy szánalmas buta troll (vagy valami ilyesmi), azért mert nem értek egyet azzal amit és ahogyan ez az arc/alapítvány csinál/csinált, akkor nem kell úgy tenned mintha ez nem így lenne. Nyugodtan írhatsz csak annyit, hogy le vagyok szarva és kész.

  9. #49
    PA addict fejes1988 avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    Somewhere over the rainbow
    Hozzászólások
    3.696

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Level?
    Nem.
    " Üdv Barcelonából! Remélem Laci papa összecsomagolja a három nagyágyút! "

  10. #50
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Ha adományoznék, nem ennek az alapítványnak utalnám a pénzt :/ , és ebben pont semennyire sem befolyásolt ez a challenge.

Oldal: 5 / 7 ElsőElső ... 34567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •