Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (61) összesen
Like Tree59Likes

Téma: Dean Bogan világrekord-kísérlete

  1. #51
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 06. 26.
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    batchat: Nekem már csak egy kérdésem lenne...tisztában vagy vele milyen pszichológiai kondíciók vezethetnek öngyilkossághoz? Mi a depresszió, a mániás depresszió?

    Mert úgy írsz, mintha a póker, vagy a sörözés vezetne ezekhez a dolgokhoz
    Biztos, hogy sok embernél az online póker komoly függőséghez vezetett, pl a pokerstars is rengeteg kérelmező végett olyan opcióval állt elő, pl: "kizárom magam a játékból" stb
    A sör meg alkohol tartalmú rendszerese fogyasztása függőséget okoz,

  2. #52
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Duzzogo: Igen. És még egy csomó dolog vezethet függőséghez. Nem értem miért lepődsz meg, ha a PA-n pókerrel kapcsolatos cikkek jelennek meg. Az meg, hogy valaki sört iszik, nem azt jelenti, hogy alkoholista.
    Ha az AA-nak akarna így pénzt gyűjteni megértenélek titeket. De a pókerezés és a sör fogyasztás nem áll szoros kapcsolatban a fiatalkori öngyilkosságokkal (sőt valószínű néhány esettől eltekintve semmi közük egymáshoz).

    Azt, hogy xyz rossz dolog, mert káros hatással lehet az ember életére mindenre rá lehet húzni.
    Pl.: A munka rossz, mert a túl sokat dolgozó szülők kevés időt töltenek a gyerekeikkel, nem kommunikálnak egymással, ami gyakran váláshoz vezet. A válás megviseli a gyerekeket, akik lázadni kezdenek. Fura társaságokba keverednek, ami végül a rockzene irányába sodorja őket. Különböző lebujokban kezdenek játszani, de a zenélés nem egyszerű. A sorozatos sikertelenségek miatt a fiú a kemény drogok irányába fordul. A lány végül egy gazdag férfi felesége lesz. A férje viszont csak trófeának tartja, ezért a lány rászokik a fájdalomcsillapítókra. Végül a fiú túladagolásban, a lány pedig májelégtelenségben hal meg.

    A munka rossz, a válás rossz, a rockzene az ördög műve, a házasság rossz, a fájdalomcsillapítók rosszak, a drogok pedig pláne rosszak...ééértem?

    Nem ezekkel a dolgokkal van alapvetően a baj, hanem azzal, hogy az ember hogyan kezeli őket. Aki alkoholista lesz az nem a sör miatt lesz alkoholista, hanem mert hajlama van rá, ilyen a személyisége.
    Aki pedig pókeren elveszti a házát, az ha nem pókeren vesztené, akkor cseresznyés gépen, vagy ruletten, vagy a lovin.

    Ne feszítsünk már keresztre egy pókeres oldalt, amiért pókerrel kapcsolatos hírt hozott le. Ne dobáljunk már sárral egy szervezetet, ami alapvetően segíteni akar a gondban lévő fiatalokon. Ne lincseljük már meg azt az embert, aki ebben próbált segíteni (még ha nem is értetek egyet a módszerével).

    De ha bizonyítékot hoztok arról, hogy:
    a, emiatt az akció miatt a póker nemzetközi, vagy hazai megítélése nagy mértékben csökkent
    b, a szervezet megítélése nagy mértékben csökkent, és esetleg ez az akció lehetőségektől, vagy adományoktól fosztotta meg őket
    c, Dean Bogant önös érdekek fűzték a challengehez, és nem a jó szándék vezérelte

    akkor azt mondom, igazatok volt (részben minimum).

    Ha nem tetszik a póker, ne gyertek pókeres oldalra. Ha nem szimpatikus egy cikk címe ne olvassátok el. És ha nem vagy(tok) képes(ek) (bár ez itt batchatnak szól főleg), értő olvasásra, akkor biztos vannak erre vonatkozó tanfolyamok, vagy be lehet iratkozni újra általánosba, vagy gimibe. De ha ezt mégsem teszitek meg...akkor könyörgöm...legalább ne ragadjatok billentyűzetet, hogy megosszátok a véleményeteket
    FeketeS likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #53
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 01. 24.
    Hely
    Csíkszereda
    Hozzászólások
    14

    Alapbeállítás

    Történetesen, egy ausztrál pókeres ausztrál segélyszervezet javára indított figyelemfelkeltő(!) akciójáról van szó. Szóval, mielőtt bárki előállna a "majd ÉN megmondom neki jól a véleményét Magyarországról" című standup-comedyjével, kérdezze meg pár ausztrál ismerősét erről a dologról. Én megkérdeztem. Egy olyan ausztrál ismerősöm van, aki pókerezget (fish), rohadt zűrös családi körülmények között nőtt fel, több öngyilkossági kísérlete volt tinédzserként, ó, és hetente három-négy alkalommal berúgnak... piától. Ez amúgy - állítása szerint - kevésnek is számít. Miután félórát vigyorgott a "bogan"-on - mert ez ausztrál szlengben parasztot, tuskót jelent (ugyanaz, mint az amerikai angolban a "redneck" vagy a "hick") egy szóban közölte a véleményét a fickó akciójáról: "Awesome!" Szótárt linkeljek? Ja, a söreik többnyire nem 0.33-asok, és nem is amerikai löttyök, sőt, európai mértékkel mérve is egész jó söröket kapni Ausztráliában.
    Holdenper likes this.

  4. #54
    Hírszerkesztő banoster avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 07.
    Hozzászólások
    1.643

    Alapbeállítás

    Idézet dr.drogba eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amugy mi lett a vége?Sikerült? Nyert valamennyit?
    Hivatalos adatok még nincsenek a játékszámot illetően. Egyelőre annyit tudni, körülbelül 5 ezer dollárt nyert Bogan, és összesen 10 ezer körül jött össze eddig, de még mindig sokan jelentkeznek, hogy pénzt küldenének, néhányan pedig szintén belevágnak egy 24 órás sessionbe, és ők is elküldik nyereményüket, vagy egy részét. Időközben egyébként az Orygen is tudomást szerzett az akcióról, és nagyon hálásak az adományozóknak.
    Utoljára módosítva: banoster által: 2012. 11. 14. 10:02
    Holdenper and FeketeS like this.

  5. #55
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 05. 30.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Lehet hogy túl körülémyesen fogalmaztam ezért megpróbálom egy-két mondatban összefoglalni, hogy mi a problémám lényege:

    Nem tudom elképzelni azt, hogy egy célnak és egy felelősségteljesen viselkedő alapítványnak, ami nem csak a célt de egyben egy értékrendet is képvisel hasznára válna ha valaki azzal lépne elő a reklámarcává hogy talajrészegre issza magát pókerezés közben.

    Hogy ezt miért gondolom így azt már körülbeül 3-4 oldalban kifejtettem.

    A „kérdésekre” pedig megpróbáltam érdemben válaszolni, ami szerintem sikerült is, igaz hogy sok értelme nem volt.

    A „beszélgetés” ugyanis körülbelül így nézett ki:

    -előbb megkaptam, hogy szánalmas vagyok mert azt gondolom, hogy ennek az akciónak bármilyen visszhangja lesz a sajtóban
    -ezután sikerült elmagyarázni nekem azt hogy az akció miért és hogyan fog visszhangot kelteni
    -miután megismételtem hogy önmagában a nyilvánosság nem érték, megkaptam, hogy nem tanultam marketinget, majd jött a kiselőadás a marketing lényegéről ( ami elég nagy öngólra sikerült)

    ezután jöttek még az ilyen gyöngyszemek:

    Idézet FeketeS eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Látom, nem érted. Az alapítványnak köze sincs ehhez, ez egy magánszemély akciója. Az alapítvány, csak pénzt kap az egész akcióból. A vöröskeresztet sem érdekli, hogy egy adócsaló adományoz neki, vagy egy átlagos ember. Nekem ahhoz nem kell megkérdeznem xy alapítványt, hogy gyűjthetek-e nekik pénzt pókerezéssel. Úgyis el fogják fogadni. A pénzgyűjtés formája egyedül a pénzgyűjtőt jellemzi, az alapítványnak ehhez köze sincs.

    A te példád meg tökéletesen mutatja, hogy még mindig nem érted miről is szól ez a challenge.
    Szerintem erre is értelmesn válaszoltam és elmondtam, hogy ennek a hsznek miért nem tudok egyetérteni egyetlen mondatával sem, mire a „reakció” ez lett:

    -tisztában vagyok-e azzal, hogy „milyen pszichológiai kondíciók vezethetnek öngyilkossághoz?”
    -és sikerült valahogy összehoznod azt, hogy szerintem „Sörözés+póker<->fiatalkori öngyilkosság” !?

    Ami után elég vicces, hogy engem próbálsz/próbáltok trollként beállítani és ezt írod:

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása
    És ha nem vagy(tok) képes(ek) (bár ez itt batchatnak szól főleg), értő olvasásra, akkor biztos vannak erre vonatkozó tanfolyamok, vagy be lehet iratkozni újra általánosba, vagy gimibe.
    -------------------

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása
    Azt, hogy xyz rossz dolog, mert káros hatással lehet az ember életére mindenre rá lehet húzni.
    Megint ismételgethetem magam és megkérdezhetem hogy szerinted én mikor hoztam összefüggésbe a pókert, sörfogyasztást, vagy bármi mást a fiatalkori öngyilkossággal. Éppen arra utaltam, amire te is, vagyis:

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása
    Nem ezekkel a dolgokkal van alapvetően a baj, hanem azzal, hogy az ember hogyan kezeli őket.
    Szerintem ennek az akciónak minden résztvevője rosszul áll hozzá/ rosszul kezeli azt a problémát amit szeretne megoldani (hogy miért azt már néhányszor leírtam)

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása
    Aki alkoholista lesz az nem a sör miatt lesz alkoholista, hanem mert hajlama van rá, ilyen a személyisége.
    Ez így van, de mi történik akkor ha az az alkoholistákat segítő szervezet amihez a problémájával fordult olyan módon teremti elő a működéséhez szükséges pénzt, ami nem egyeztethető össze azzal az értékrenddel amit a szervezet a nyilvánosság felé képvisel, vagyis azzal az értékrenddel amihez igazodni szeretnének a szervezet segítségét kérők?

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása
    Ne feszítsünk már keresztre egy pókeres oldalt, amiért pókerrel kapcsolatos hírt hozott le.
    Ha valaki teljesen elvakultan csak a pókeres vonatkozását látja ennek a hírnek, amiből neki csak annyi jön le, hogy mekkora teljesítmény letolni n+1 db sng-t és meginni 30 sört (tudom, tudom erről kérjek meg egy ismerőst hogy magyarázza el nekem), akkor számára ez tényleg csak egy pókeres hír. Kérdés hogy ebben az esetben őket mennyire fogja meg a hír „üzenete”. Szerntem a hírnek nem a pókeres vonatkozása a legfontosabb.

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása
    De ha bizonyítékot hoztok arról, hogy:
    ...
    akkor azt mondom, igazatok volt (részben minimum).
    Egy komplett közvéleménykutatást kéne megrendelnem ahhoz, hogy elolvasd és meggondold azt amit írtam és akkor majd talán kegyesen részben igazat adsz nekem? (Nekem egyébként sem az volt a célom hogy bármelyikőtöket meggyőzzem arról, hogy csak nekem lehet igazam így ezt inkább passzolnám.)
    Mivel nem az egyetlen létező igazság hirdetése volt a célom, hanem a véleményem kifejtése, amit már megtettem nem igazán értem hogy azon felül amit eddig leírtam mit vársz még el tőlem.

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása
    Ha nem tetszik a póker, ne gyertek pókeres oldalra. Ha nem szimpatikus egy cikk címe ne olvassátok el.
    Tehát így alakulnak ki az önálló, független, környezetükkel és környezetük problémáival tisztában lévő, széles látókörű személyiségek, akik nyitottak és kiváncsiak a sajátjukétól eltéreő véleményre?

  6. #56
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 05. 30.
    Hozzászólások
    11

    Alapbeállítás

    Idézet Moniasp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Történetesen, egy ausztrál pókeres ausztrál segélyszervezet javára indított figyelemfelkeltő(!) akciójáról van szó. Szóval, mielőtt bárki előállna a "majd ÉN megmondom neki jól a véleményét Magyarországról" című standup-comedyjével, kérdezze meg pár ausztrál ismerősét erről a dologról. Én megkérdeztem. Egy olyan ausztrál ismerősöm van, aki pókerezget (fish), rohadt zűrös családi körülmények között nőtt fel, több öngyilkossági kísérlete volt tinédzserként, ó, és hetente három-négy alkalommal berúgnak... piától. Ez amúgy - állítása szerint - kevésnek is számít. Miután félórát vigyorgott a "bogan"-on - mert ez ausztrál szlengben parasztot, tuskót jelent (ugyanaz, mint az amerikai angolban a "redneck" vagy a "hick") egy szóban közölte a véleményét a fickó akciójáról: "Awesome!" Szótárt linkeljek? Ja, a söreik többnyire nem 0.33-asok, és nem is amerikai löttyök, sőt, európai mértékkel mérve is egész jó söröket kapni Ausztráliában.

    Gondolom ebben sem lesz egyetértés de szerintem az ismerősöd véleménye még akkor is ha ausztrál ugyan annyit számít mint az én véleményem. Tehát ez önmagában nem igazolja azt hogy ez a kezdeményezés "awesome" (még nem találtam szótárt) volt.

    Amit elmondtál az ismerősödről az alapján pedig én akár arra is következtethetek hogy számára az alkoholfogyasztás a problémamegoldás egyik elfogadott és bevált eszköze, tehát ha valaki más is ezt választja, az számára teljesen rendben van.
    (Arért mégegyszer leírom: nem önmagában a sörözés az ami miatt nekem ez az akció nem tetszik)
    Utoljára módosítva: batchat által: 2012. 11. 14. 13:53

  7. #57
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Az a baj veled batchat, hogy te ezt az egészet a moralitások bukásaként látod. Túldramatizálod.
    A sör+póker vs cél ellentétét abból gondoltam nálad, mivel olyan példákat hoztál, amiknél a cél ellentétben állt az eszközzel- Például, hogy egy drogprevenciós szervezetnek egy drogbáró gyűjt pénzt. Mivel a droggal való gondokat előidéző dologhoz szervesen kapcsolódik a gyűjtő személye, ezért ha párhuzamba állítod, akkor a Boganos akciónál, vagy Bogan személye fűződik az öngyilkosságot előidéző állapotokhoz, vagy az akció mikéntje (tehát a sör éspervagy a póker).
    Lehet szabad bölcsész vagy, vagy szimplán még fiatal, akit lenyűgöz a nemes célok, és a moralitás világa, de ez nem egy ilyen hely.

    A szervezetek nem kérdezik, honnan jött a pénzt, és én örülök, hogy nem kérdezik, mert nincs is értelme.
    Mondjuk valaki drogproblémákkal küzd. A drogbáró adományának hála tudnak vásárolni egy létesítményt, fel tudnak bérelni személyzetet, akik segítenek neki kilábalni a helyzetéből.
    Vagy öngyilkosságon gondolkodik. Bogan akciójának hála, fel tudtak bérelni +2 embert, tudtak venni egy autót. Ez az 1-2 ember kimegy a helyszínre, hogy élőben beszéljen a fiatallal. Meggyőzik, hogy ne csináljon butaságot.
    Szerinted bármelyik problémás fiatal megkérdezi utána, hogy honnan volt a pénz segítségre? Nem. És nem is lényeg, mert segítettek két fiatalon.

    Ha annyira makulátlannak kell lenniük a szervezeteknek, akkor mondjuk szerinted egy volt alkoholista nem vezethetne egy alkoholproblémákkal foglalkozó szervezetet, mert az milyen ellentmondás már. Pedig mivel ő átélte ugyanazokat, amiket a segítséget kérők, ezért lehet, jobban átlátja a helyzetüket, és többet tud segíteni.

    Én ha bármilyen segítségre szorulnék, örülnék, hogy segítenek. De ha ne adj isten te kerülnél bármilyen helyzetbe, ahol segítségre van szükséged (mielőtt bárki azt feltételezné, nem, nem kívánok semmi ilyet), gondolom majd odakéred a könyvelőjüket, és minden bejövő pénzforgalmat átnézel.

    A Boganos hír üzenete meg annyi, hogy?
    1, van egy ilyen szervezet, ami ezzel foglalkozik
    2, van egy pókeres, aki problémákkal küzdött
    3, a pókeres segíteni akar a szervezetnek
    4, ezért kitalált egy akciót, melyben azt csinálja amihez ért, hogy pénzt gyűjtsön a szervezetnek.

    Az, hogy a póker ez a dolog, azért van, mert ez a foglalkozása. Az, hogy közben sörözik azért van, mert kell valami csavar, hogy figyelemfelkeltő legyen, és szeret sörözni, sokat meg bír inni, gyorsan meg bírja inni.

    Ha mondjuk közben zsonglőrködne, ugyanúgy menne itt a flamewar? Nem hiszem. De sajnos nem tud zsonglőrködni, szóval maradt a sör...
    FeketeS and Moniasp like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #58
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 11. 14.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a baj veled batchat, hogy te ezt az egészet a moralitások bukásaként látod. Túldramatizálod.
    A sör+póker vs cél ellentétét abból gondoltam nálad, mivel olyan példákat hoztál, amiknél a cél ellentétben állt az eszközzel- Például, hogy egy drogprevenciós szervezetnek egy drogbáró gyűjt pénzt. Mivel a droggal való gondokat előidéző dologhoz szervesen kapcsolódik a gyűjtő személye, ezért ha párhuzamba állítod, akkor a Boganos akciónál, vagy Bogan személye fűződik az öngyilkosságot előidéző állapotokhoz, vagy az akció mikéntje (tehát a sör éspervagy a póker).
    Lehet szabad bölcsész vagy, vagy szimplán még fiatal, akit lenyűgöz a nemes célok, és a moralitás világa, de ez nem egy ilyen hely.

    A szervezetek nem kérdezik, honnan jött a pénzt, és én örülök, hogy nem kérdezik, mert nincs is értelme.
    Mondjuk valaki drogproblémákkal küzd. A drogbáró adományának hála tudnak vásárolni egy létesítményt, fel tudnak bérelni személyzetet, akik segítenek neki kilábalni a helyzetéből.
    Vagy öngyilkosságon gondolkodik. Bogan akciójának hála, fel tudtak bérelni +2 embert, tudtak venni egy autót. Ez az 1-2 ember kimegy a helyszínre, hogy élőben beszéljen a fiatallal. Meggyőzik, hogy ne csináljon butaságot.
    Szerinted bármelyik problémás fiatal megkérdezi utána, hogy honnan volt a pénz segítségre? Nem. És nem is lényeg, mert segítettek két fiatalon.

    Ha annyira makulátlannak kell lenniük a szervezeteknek, akkor mondjuk szerinted egy volt alkoholista nem vezethetne egy alkoholproblémákkal foglalkozó szervezetet, mert az milyen ellentmondás már. Pedig mivel ő átélte ugyanazokat, amiket a segítséget kérők, ezért lehet, jobban átlátja a helyzetüket, és többet tud segíteni.

    Én ha bármilyen segítségre szorulnék, örülnék, hogy segítenek. De ha ne adj isten te kerülnél bármilyen helyzetbe, ahol segítségre van szükséged (mielőtt bárki azt feltételezné, nem, nem kívánok semmi ilyet), gondolom majd odakéred a könyvelőjüket, és minden bejövő pénzforgalmat átnézel.

    A Boganos hír üzenete meg annyi, hogy?
    1, van egy ilyen szervezet, ami ezzel foglalkozik
    2, van egy pókeres, aki problémákkal küzdött
    3, a pókeres segíteni akar a szervezetnek
    4, ezért kitalált egy akciót, melyben azt csinálja amihez ért, hogy pénzt gyűjtsön a szervezetnek.

    Az, hogy a póker ez a dolog, azért van, mert ez a foglalkozása. Az, hogy közben sörözik azért van, mert kell valami csavar, hogy figyelemfelkeltő legyen, és szeret sörözni, sokat meg bír inni, gyorsan meg bírja inni.

    Ha mondjuk közben zsonglőrködne, ugyanúgy menne itt a flamewar? Nem hiszem. De sajnos nem tud zsonglőrködni, szóval maradt a sör...
    Erre csak egy dolgot lehet írni: +1. Igaz, ha nem lennének drogbárók nem is lenne szükség drogprevencióra Meg amúgy őszintén szerintetek miért mindenki alapítványba teszi az ilyen olyan pénzt, mert hogy ő jújj de jótékonykodik...ugyan már

  9. #59
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet hardwoork eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igaz, ha nem lennének drogbárók nem is lenne szükség drogprevencióra
    Ez azért nem ilyen egyszerű.

  10. #60
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 11. 14.
    Hozzászólások
    6

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez azért nem ilyen egyszerű.
    Akkor úgy fogalmazok, hogy nem is lenne szükség arra az épületre, amit finanszírozna, mert elég lenne azon intézmények, amelyek azokat kezelik, akik valahogyan mégis droghoz jutnak. Viszont nem úgy mint ma, hogy lemész egy klubba és kb ennyi.
    Krono likes this.

Oldal: 6 / 7 ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •