Oldal: 20 / 21 ElsőElső ... 1018192021 UtolsóUtolsó
Eredmény: 191 - 200 (204) összesen
Like Tree339Likes

Téma: Koroknai András 6. helyet szerzett a WSOP Main Eventen

  1. #191
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    ezek után a KQ pre 5bet all in nem is olyan furcsa move, most hogy Merson egy Kd5d-t bírt mutatni

  2. #192
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 09. 18.
    Hozzászólások
    13

    Alapbeállítás

    Nagy gratula Koroknainak, szép teljesítmény volt.

    Ezzel a tipikus magyar mentalitással viszont "nem bírok". Mármint azokkal, akik folyton ezzel jönnek. Gondolom 90%-ban az irigységről beszélnek. Mindenhol vannak irigy emberek, úgy, ahogy léteznek olyanok is, akik tiszta szívből szurkolnak a másiknak. Nem kell ahhoz magyarnak lenni, hogy irigyek legyünk...

    A másik része meg, hogy ki mondhat és ki nem mondhat véleményt. Szerintem mindenki. Nem kell ahhoz profinak lenni valamiben, hogy véleményt mondjuk valamiről. Nem hiszem, hogy ne mondtátok volna egy filmre, hogy gyenge, mégis, a többségünknek nincs rendezői, vagy forgatókönyvírói tapasztalatunk. Ilyen területek mindig lesznek, pláne a sportokban... Mindig lesznek kritizálók, amivel nincs is semmi baj, amíg normális hangnemben, személyeskedés nélkül teszi valaki. Ezt pedig kontárkodásnak hívják, nem tipikus magyar mentalitásnak.

    Peace!

  3. #193
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2012. 10. 26.
    Hozzászólások
    66

    Alapbeállítás

    Idézet EKD933 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagy gratula Koroknainak, szép teljesítmény volt.

    Ezzel a tipikus magyar mentalitással viszont "nem bírok". Mármint azokkal, akik folyton ezzel jönnek. Gondolom 90%-ban az irigységről beszélnek. Mindenhol vannak irigy emberek, úgy, ahogy léteznek olyanok is, akik tiszta szívből szurkolnak a másiknak. Nem kell ahhoz magyarnak lenni, hogy irigyek legyünk...

    A másik része meg, hogy ki mondhat és ki nem mondhat véleményt. Szerintem mindenki. Nem kell ahhoz profinak lenni valamiben, hogy véleményt mondjuk valamiről. Nem hiszem, hogy ne mondtátok volna egy filmre, hogy gyenge, mégis, a többségünknek nincs rendezői, vagy forgatókönyvírói tapasztalatunk. Ilyen területek mindig lesznek, pláne a sportokban... Mindig lesznek kritizálók, amivel nincs is semmi baj, amíg normális hangnemben, személyeskedés nélkül teszi valaki. Ezt pedig kontárkodásnak hívják, nem tipikus magyar mentalitásnak.

    Peace!
    Igaz, és szerintem korynak oly mindegy, hogy itt a pokerakadémián ki mit gondol róla. Grat neki mégegyszer. nice score!

  4. #194
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ezek után a KQ pre 5bet all in nem is olyan furcsa move, most hogy Merson egy Kd5d-t bírt mutatni
    Heads up picit más történet azért. Koroknai szituja kicsit hasonlít Bélabácsi döntő asztalos esetéhez, amikor is sok zsetonnal korán kiesett. Szerintem a játék hevében mindketten megfeledkeztek róla, hogy nem egy szimpla versenyen vannak, hanem benn ülnek egy atm automatában, és nem érdemes túl korán túl nagy kockázatot bevállalni. Basszus ezen a mostani versenyen amikor már csak hárman voltak, még mindig valami 10 órán keresztül gyötörték egymást.

    Tanulságokat levontuk, ha döntő asztalra kerülnénk WSOP versenyen, tudjuk mit kell tenni. Addig is vissza a másfél dolláros sit&go-k világába!
    zozoka1973 and Való like this.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  5. #195
    Fáradhatatlan grinder forzadani3 avatara
    Csatlakozott
    2011. 01. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    516

    Alapbeállítás

    asdf

  6. #196
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    nem készült vagy nincs készülőben egy részletesebb interjú Korival a PA által?
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  7. #197
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Nem hiszem, most Zoleee-t kötelezően utálni kell, Zoleee meg = PA.
    Még túl magas az a ló szerintem, pedig itt lehetne magyarul is nyilatkozni, nem kéne tolmács.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  8. #198
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    Idézet crazy3317 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem készült vagy nincs készülőben egy részletesebb interjú Korival a PA által?
    tegnap előtt foglalkoztam ezzel a kérdéssel én is, de elvetettem azzal hogy biztos elsiklottam felette.. - akkor nem : ) -

    interjú engem is érdekelne

  9. #199
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Hozzászólások
    5

    Alapbeállítás Egyik szemem sír, a másik nevet

    Szeretnék csatlakozni a gratulációkhoz, történelmi tett volt amit Kori végrehajtott! Bár volt már egy magyar származású világbajnok, Robert Várkonyi, azonban ő New Yorkban él, és ott is született, így Kori az egyetlen magyar ember, aki egyáltalán képes volt eddig eljutni. Ezért nevet az egyik szemem.
    A sírás oka viszont a kieső hand, ami igen megosztotta a hazai pókerélet teljes egészét. A legtöbb top játékos equitiket számolt, igyekezett kiszámolni, hosszú távon vajon +ev-s lesz-e ez a lépés, vannak akik egyenesen őrültségnek titulálták, és megint mások az évszázad blöffjének vették volna, ha bejön ez a move. Hogy mennyire nehéz megítélni a helyzetet, jellemzi a sok eltérő vélemény. A helyzet bonyolultságának oka, hogy nem egy 100$-os MTT-ről beszélünk, hanem a WSOP FT-ről, amit emberek milliói figyeltek árgus szemekkel. Ha a wsop.com-on végignézzük a képgalériát, láthatjuk, hogy mindenki, ismétlem MINDENKI ott volt, aki valaha is nevet szerzett a pókerben, és még tud járni. Moneymaker, Ivey, Helmuth, Cada, Hansen, az öreg Brunson, stbstbstbstbstb.- bocs, ha valaki kedvence kimaradt -
    Véleményem szerint már emiatt az óriás presztízs miatt is extra ICM hatással kellene, és kellett volna Korinak is értelmezni a helyzetet.
    Dan Harringtonnak volt egy olyan levezetése a satelit sng buborékfázisáról ahol egy nagyon érdekes helyzetet tárgyal, amikor is 5000/5000/1000/1000 a stackek aránya és matematikailag igazolja, hogy a másik csip allinjére neked még az AA is dobó, mert az "élőhalottak" vagy shortik óriási dinamikát adnak az egyenletnek a buborékfázisban. Szerintem itt valami hasonló történt. A 2. helyen holtversenyben álló 2 csip egymásnak ugrott, mikor volt még 3 játékos, akiknek jóval nagyobb volt az esélye a kiesésre mint nekik. Ezek alapján a helyes döntések mindkét fél részéről:
    Kori dobás az 5betre, Merson dobás a pushra.
    ABC póker szerint mind a kettő rosszul játszott.Jó. Mondhatjátok, hogy a fenti példa a satellit bubble-ra vonatkozik.
    Miért? Itt talán nincs meg ez a fajta buborékhatás?
    Ha csak az 5. és a 6. hely közötti különbséget vesszük, az 1.210.635$, azaz mai árfolyamon számolva 260 millió ft! Milyen satellit bubble-ben vesztünk ekkora értéket, ha nem jutunk be? Hol van ilyen meccs? Ugye sehol.
    A kieső pozíciók között akkora kifizetési rés van, hogy azt hagyományos, hétköznapi értelemben véve szinte fel sem foghatjuk. Ha érzékeltetni akarnám, durván egy-egy hely között egy komplett balatoni üdülő tátong. Ez a parányi résecske engem, legyen bármilyen dinamikus a küzdelem, azért higgadtan tartott volna, pláne annál a zsetonállásnál.
    Az edzőm mindig arra tanított, hogy van egy 1/3-os aranyszabály, aminek be nem tartása szétforgácsolódáshoz vezet. Azaz: Ha egy potba a zsetonjaid 1/3-át bepakoltad, már elkötelezted magad, muszáj végigvinned az akciót, különben szétmarcangolnak az agresszorok. Ha ezt az edzőm tudja, ha ezt a Kori tudja, ha ezt a Merson tudja, Kori hogy hihette azt, hogy a cca 31 milkából kilőtt 9,2 milliós 5bet után a pushra fold lesz a válasz? Valahogy megtudta, hogy Sylvia az előző, ugyanilyen handben QJ-offal 5betelt, és ebből indult ki? Csak ezt tudom elképzelni. De bárhogyan is, Merson a stackje 1/3-át bepakolta már, és egy kompetens játékos ezen a ponton már sosem fog dobni! Különösen azután, hogy éppen két körrel ezelőtt ugyanebben a szituációban Kori 4betje lightnak bizonyult.
    Ezek miatt nagyon rossz a move, komplett öngyilkosság volt, és nagyon sajnálom.
    Kívánom, hogy legyen szerencséje, és megtörténhessen a csoda, hogy pár éven belül megmutathassa, ki az úr a WSOP FT-n. Akkor talán már érettebb lesz, lesznek rajta szponzori logók, és köztudott lesz az is, milyen elánnal, milyen edző segítségével készült fel a nagy csatára. Talán...
    ivan41, L.T., Shaikon and 6 others like this.

  10. #200
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 25.
    Hozzászólások
    478

    Alapbeállítás

    Sehol egy interjú, se itt, se máshol....furcsa...sajnálom!

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •