Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (64) összesen
Like Tree27Likes

Téma: NL30 set agro line ellen

  1. #1
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás NL30 set agro line ellen

    Egy kis hand reading játék: Melyik utcán milyen rangere teszitek? Ez alapján hogyan játszanátok a handet, felmerül-e bennetek a river fold lehetősége?

    2. hand.jpg

    $0.15/$0.30 No Limit Holdem
    OnGame
    5 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    UTG ($30.63) 102bb
    CO ($18.36) 61bb
    TirX01 (BTN) ($49.38) 165bb
    SB ($31.33) 104bb
    BB ($27.60) 92bb

    Pre-Flop: ($0.45, 5 players) TirX01 is BTN
    UTG raises to $0.90, CO calls $0.90, TirX01 calls $0.90, SB calls $0.75, BB calls $0.60

    Flop: ($4.50, 5 players)
    SB checks, BB checks, UTG bets $3.45, 1 fold, TirX01 calls $3.45, SB folds, BB folds

    Turn: ($11.40, 2 players)
    UTG bets $6, TirX01 calls $6

    River: ($23.40, 2 players)
    UTG goes all-in $20.28, $20.28 to TirX01 ($39.03)?

  2. #2
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    riveren reálisan csak a flush ill. a set ver,. Ez a turn betsize elég érdekes...1/2pot körül barellez. általában így akarnak olcsón rivert nézni, és controllálni a potot. river AF átlagos. Sztem ez könnyen lehet flush, vagy set, valszeg ritkábban lesz nála bluff.

  3. #3
    Lelkes újonc Bobbie avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 24.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Hi!

    Pre - open range kb. :22+,A2s+,KTs+,QTs+,JTs,T9s,A6o+,KJo+,QJo,JTo
    Flop - viszonylag száraz, ezért 2P, TP, 2ndP, PP tipusú lapokkal biztos, hogy cbetel.
    - nálam call
    Turn - blank érkezett. Folytatni fogja minden 2P-al, TP-al. Turn ch/r 9, ezen az utcán a legmagasabb. Szerintem settel itt ch/r játszana.
    - én raiselném. 28as WTSD-vel nem fog eldobni 2P-t, TPTK-t vagy ha felszedett egy FD-t. Viszont riverre rengeteg szar kártya jöhet. Broadway kártyák, treffek, aminek nem örülünk annyira.
    River - nem örülünk. Az agresszió mutatói normálisnak tűnnek, kompetensnek látszik. Szerintem ezen a riveren nem fog blöffölni.Nálunk rosszabb handekkel ch/f, ch/c lenne a játéka. Settel tuti vbetel, de nem ekkorát, hiszen mi az ami ki tudná fizetni, csak alacsonyabb settek talán...Blöffből bd Flusht reppelne, ha megpróbálná. Amit ugye nem hinnénk el és kifizetjük. Ezt ő is tudja. Szóval szerintem kb az lehet nála. (vagy egy ilyen magic SC, ami túlhúzott )
    - szomorú fold, de itt most ez tűnik a legjobb megoldásnak.

    ui: jó kis agytorna, még ilyet pls!
    GL!
    Utoljára módosítva: Bobbie által: 2012. 11. 16. 09:10

  4. #4
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Nagyon reggel van de azért:
    Az egész asztal, köztük Két fishgyanús playa ellen kétlem, hogy equlity vagy erős K nélkül bármikor cbetelne. Sorhúzót illetve bd fd-s gutshot-ot viszont hívhat.
    Turn feltételezheti, hogy a te range-ed nem túl erős, a 2 szetten és a ritka KT-n kívül Kx-ek, QJ, bd fd-s Tx alkothatja ezért a kis bettel véleményem szerint 2 célja lehet:
    1. Monstere van és tudja, hogy a 5way cbet, nagy turn bet elég nagy erőt mutat ezért kisebbre méretezi a hívást, hogy bent tartsa a gyengébb handjeidet. A QJ és a bd fd kívül nem nagyon tudod lejavulni illetve ezekkel néha megőrülhetsz a kis betre. AK detto ugyan ez, csak azzal nem nagyon fog callolni raise-t.

    2. Húzó, 1pár+húzó van nála és úgy van vele, hogy viszonylag olcsón nézne rivert, viszont turnon is van vmennyi foldequlityje, illetve a riverre hagy magának majdnem potnyi pénzt, amit elég nehéz lesz tartanod a feltételezett range-eddel, főleg ha a jobbjaidat többé-kevésbé raiseled floppon/turnon.



    River: valuebet: Itt KTvel illetve AKval már nem nagyon fog hívni, ha csak nem feltételezheti h a kis turn bet, river nagy betet blöffcatheled Kx-ekkel ellene. Ha fog is, biztos nem ekkorát.
    Blöff: Itt az a kérdés, hogy a húzóival (ami nem ért oda bd flössre) vajon meglépi e ezt az egyébként szerintem nem buta játékot. Ezt te tudhatod inkább ha ismered valamennyire.

    A másik a betsize. Ha turnon valóban a gyenge handek bettartása volt a célja vajon betelne e itt ilyen nagyot amikor a range-ed javult része flössökből áll, amik vagy verik a szettjét, vagy kikapnak a magasabb flössétől és betolják a kisebb betre. A feltételezett Kx-ekből, félős pici szettekből álló tartományod ellen vajon érdemes e ekkorát betelnie és mitől várhatna itt logikusan call-t egy flössel például. Ha kicsit betel, ai-t kaphat a szettjeidtől, call-t a Kx-ektől, ezzel a nagy bettel viszont el is ijeszthet. Gondolom én.

  5. #5
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    pont olyan range-e van, hogy flopon emelnék
    OldRknight and Roleks like this.

  6. #6
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    Flopon nem raiselnék hogy tartsuk bent a halakat, lehet hogy a rangedzsét eltalálta de amekkora erőt mutatunk nem fog mindennel becallolni. Turnon viszont emelném már mindenképp és tönkre is mennék. Így játszva szerintem riveren nem tolja be gyengébbel mivel flopon eleve leszűkül nagyon a range az 5way cbet és flat miatt. Ebből fakadóan sokkal ritkábban lesz dolgunk 3 barrel bluffel mint egy HU potban és a value rangedzsét meg nem verjük.
    Naturalwest likes this.

  7. #7
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Romsy, mi ellen raiselnél? Milyen rangetől várnánk callt 5way cbet raiselése után?

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    ak, kq, kt, aa ellen, air cbet nem nagyon van nála ekkora családi kasszában, semiblufföket legtöbb turnon xf-olja, azok ellen a call ellen nem kerül be több value, max lejavulnak, fishek hátulról ilyen nagy potban nem fognak dobni kx-et, csak néha. és akkor mi van, +25bb
    OldRknight, R1per2 and BelaKecske like this.

  9. #9
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Flop call, mivel elég száraz a board, és gutshotokkal nem hiszem, hogy cbetel 5way (63%-os cbet nem sok), szóval annyira nem tartanék a broadway lapoktól, sőt akár 2 párra is javulhat Kx kezeivel.

    Turn kis bet size sztem inkább vmi draw, mint erős lap. Szóval 2pár, meg overpár, AK, KQ lapok kombóját fejben lecsökkenteném. El tudok képzelni nála Kxs handet, amivel felszedett még egy FD-t is, és amit így játszik. Én turn-t raiselném/getitin.

    Így viszont river shove-ja sztem nagyrészt erős lesz, főként talán BD flush-re teszem, még ha ez kevés kombó is. Kb. 3-ból 1szer kellene nyernünk, annyiszor nem hiszem hogy blöfföl, és elől lennénk. 2párral, settel, overpárral turnon sztem nagyobbat hívna, hogy riveren már nagyobb potba kevesebbet kelljen megadnod.

  10. #10
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Romsy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ak, kq, kt, aa ellen, air cbet nem nagyon van nála ekkora családi kasszában, semiblufföket legtöbb turnon xf-olja, azok ellen a call ellen nem kerül be több value, max lejavulnak, fishek hátulról ilyen nagy potban nem fognak dobni kx-et, csak néha. és akkor mi van, +25bb
    Na nemár hogy AK AA ne snapfoldoljon az 5way cbet raisemre. Elég zorall lenne Nem értem miért gondoljuk hogy tönkremenne ezekkel

Oldal: 1 / 7 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •