Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (42) összesen
Like Tree44Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 11. 26

  1. #31
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Igen aki élőben jó játékosnak számít = azzal, hogy félig elolvasta Dan Harrington könyvét.
    Nem pedig azzal = hogy midstake +4ptbb/100 al nyerő.
    crazy3317 likes this.

  2. #32
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen aki élőben jó játékosnak számít = azzal, hogy félig elolvasta Dan Harrington könyvét.
    Nem pedig azzal = hogy midstake +4ptbb/100 al nyerő.
    Akkor én már jónak számítok...Gyááááá!
    hmm... melyik könyvét?

    Viccet félre téve:
    A feladatból én is azt szűrtem le, hogy egyetlen regen kívül főleg halak ülnek lent. A feladat nem mondja, hogy passzív, vagy agró halak, de - legalábbis online - jóval több passzív hallal találkozni, mint agróval. Ebben a helyzetben én a 44-et UTG limppel jól megjátszhatónak tartom, mert bár kaphatunk rá emelést, de a halak miatt - ha bejön a set - nagy az esélye, hogy kifizetik teljes beülővel.

    Viszont sima JT-zel nem limpelnék UTG (Holdenper), és az sem valószínű, hogy törn barrel után a reg visszaemelne. A 44 mellett még a 99 jöhet szóba (bár ezzel azért gyakrabban emelnék is UTG), más inkább nem.

    Lehet cizellálni, hogy ilyen meg olyan asztal mellett mit hogyan játszanánk, de feladat végén ezt a kérdést tették fel:
    "Mi ellenfeled legvalószínűbb lapja?"

    Erre a 44 korrekt válasz.

  3. #33
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Fene tudja, élőben az utóbbi fél évben masszív bukó vagyok, pedig végig elolvastam a könyvet.
    Mifelénk egyébként elég gyakori a 10BB nyitó emelés.
    Pláne akkor, amikor 200/500-at szeretnének néhányan játszani, de csak 100/200 indul.
    naggeri and svedlany like this.

  4. #34
    Akadémia bölcse Littlemage avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 13.
    Hely
    At the tables
    Hozzászólások
    9.104

    Alapbeállítás

    Az biztos, hogy en nem ulok ott az asztalnal, mert akkor stohl buci borul.
    Krono likes this.
    "... hogy tangában vigye Neked a champagne-t Kara Scott, a jakuzziba" (ivan41)

  5. #35
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 06. 16.
    Hozzászólások
    756

    Alapbeállítás

    Elnyerem Berényi Mikitől a Kft-t.

    Pénz & sárm
    nV6TR likes this.

  6. #36
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet rockett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nézz rá azért az asztalra Az általad vmilyen okból hiányolt stackméretek ki vannak ám írva. A feladat pedig arra hajaz, hogy nagy valószínűséggel mindössze egy gyenge regular az, aki kompetens az asztalnál. A többi ismeretlen fish. Nem hinném egyébként, hogy bárki 10-11bb-ket emelgetne preflop, az még élőben is sok.
    Honnan tudod, hogy a Miki, vagy a szivaros ürge nem jó játékosok?:P
    Amúgy elég szűkek a stackek, mert előttünk (UTG), ~2,7M van, szóval 135bb.

    Ha meg tényleg kompetens reg, akkor minek emelne itt vissza settel, ha mi a visszaemelése után pontosan arra tudjuk csak tenni, és 2párokat is eldobunk? Akkor vagy nem kompetens, vagy minket nem tart azoknak, vagy nem csak setek lehetnek nála
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #37
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Ha ABC poker játszik, akkor miért c/R-elne turnön?

  8. #38
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    limp-be én kb csak kis pp-ket tettem bele a range-be, de elfogadom hogy lehet benne J10..meg sc-k.
    Viszont ahhoz hogy egy amatőr játékos turn-ön CSEKKRÉZELJEN, onnan az összes draw lapokat ki lehet venni. Turnön a live fishek/amatőrök >80% ban őszinték, egyszerűen ezen a boardon egy J10-et biztos hogy c/call-ozza a legtöbb fish, marad a 44 ugye, mert 99el azért csak emel néha pre, és nem kell semmi egyebet levellingezni, mert egy fish se néz semmi többet itt.
    maradjunk level 2-n

  9. #39
    Moderátor crazy3317 avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 25.
    Hozzászólások
    3.152

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bírom, hogy páran magabiztosan kijelentik, hogy jó az utg limp 44-gyel, amikor kb semmit nem tudunk az asztalról.
    Ha mindenki loose, és passzív akkor tényleg jó lehet, de úgy, hogy mögöttünk ül egy jó játékos, +a többiek a leírásból úgy tűnik playmoneyban játszanak (legalábbis számukra ez az lehet), simán előfordulhat, hogy valaki pre poénból 300-400K-t vakon beemelget minden handben.
    Feszes asztalon, vagy loose agró asztalon rossz a limp, csak akkor éri meg, ha elég deep az effektív stack, és MW potot tudunk játszani CS-k ellen. Vagy deepek vagyunk, és pre nem nagyon emelgetnek 5-6bb-nél többet (ha LAG az asztal, de akkor nem árt, ha postflop bluffyk).

    Amúgy ez a feladvány egy teljesen értelmetlen irányba fókuszálja a játékosok gondolkodásmódját...
    Teljesen mindegy, hogy mi nála a legvalószínűbb, ha súlyozott rangenél van elég amit verünk, és az ellensúlyozza a másik valószínűségét, akkor folytatjuk a partit, ha nem akkor dobunk.
    Nincs értelme handekben gondolkodni, hanem rangekben érdemes.

    Amúgy 99 tényleg valószínűbb mint 44. Ha 44-gyíel utg limpelne, akkor az azt jelenti, hogy nem akar pre OOP nagy potot építeni, inkább erős made handdel akar a gyengébb játékosok ellen hadakozni. Szóval kicsit weaken, és lazán fog játszani a jól floppoló lapjaival (valószínű Axs-sel, meg SC-kkel ugyanúgy belimpel akkor).
    MW potban EP-ből a 99 nem olyan sokkal erősebb laza ellenfelek ellen a 44-nél. Pláne deepen, mert pre nem lehet bepakolni, flopon nem fogjuk tudni bepakolni, és turnre elég gyakran elromolhat a közepes kézbepárunk.
    Szóval azzal ugyanúgy limpelhet. De ha feltételezzük, hogy közepes-alacsony pocketekkel limpelhet, akkor valószínűbb, hogy a 99 az benne van az EP rangében, mint a 44
    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Néha játszom élőben, régebben mondjuk többet toltam. Én nem állítottam, hogy 44-gyel emelni kell, de azt kategorikusan kijelenteni, hogy jó a limp vele szerintem nem helyes.

    Mivel nem írták, hogy mennyi az avg zseton az asztalon (+ a miénk), és hogy milyenek az ellenfelek, ezért szerintem nem mondható, hogy egy jó játékos itt limpelne 44-gyel.

    Ha mondjuk átlagosan olyan 10-11bb-ket emelnek, és van pár részeg úriember, aki már 3bet-happyre itta magát, és nem vagyunk szuperdeepen, akkor szerintem a fold jobb a callnál. Ha ebből kettő feltétel teljesül én már dobnám inkább (ok, ha 1000bb deepek vagyunk, és postflop is agrók, akkor nem nagyon).

    Egyrészt ha 3betelnek, akkor szendvicsben leszünk, és nem nagyon adhatjuk meg, mert lehet 4betel az eredeti emelő. Ha meg nem vagyunk elég deepek, vagy nem elég agrók postflop (vagy CS-k...a lényeg, hogy nem tudunk majd igazán nagy kasszáért játszani elég gyakran), akkor meg nem lesz meg az oddsunk mineolni.

    Ha viszont deepek vagyunk, akkor szerintem a 99 is veszít az értékéből, mert ha OOP kell 4-5-6way játszani vele, akkor nem lesz olyan nagy az ereje. Ha meg LAG a társaság, és le3betelnek, akkor sem túl kellemes a helyzet.

    Mondjuk abból indulok ki, hogy azért 10K/20K-n valószínű jobban játszanak/veszélyesebb ellenfelek vannak mint 100/200-on. Sima átlagos live asztalon én is limpelnék 44-gyel, és emelnék 99-cel

    Romsy, misirulez, danfiu and 4 others like this.
    "a gambler az aki ovtaskaval jar rulettezni, de az teny, h szeretem pakolgatni a stackeket"

  10. #40
    PA addict naggeri avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    3.367

    Alapbeállítás

    HAHAHA

    "vagyis amikor sessionölünk és esetleg bekapok 8-10 BI szopót(Omahaban hip-hop megesik) és utána rádobok még egyet, mert a jó kurv@ anyád, és utána lenyugszok, akkor én most gambler vagyok?"
    crazy3317 likes this.

Oldal: 4 / 5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •