Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen
Like Tree5Likes

Téma: Érdekes póker partik - 2012. 11. 28

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Érdekes póker partik - 2012. 11. 28

    Lapok:
    Játék: NLHE SH CG
    Játékosok: 6 fő
    Pozició: MP
    Kis vak: $0.25
    Nagy vak: $0.50

    Online pókerezel egy SH asztalon. Az UTG-ben ülő fish 3 bb-s emelését 10bb-ig 3beteled. A CO regulár megad, a Button dob. Mindkét vakon nagy fish ül, közülük a BB callol, majd az eredeti emelő is. Négyen nézitek meg a 955 flopot. A két gyenge játékos checkjére $9-ig cbet-elsz, amit csak a CO ad meg (kb. 200 hand alapján 24/14-es játékos, 5.8% 3bettel, és eddig 6-ból 4 cbetre dobott emelt potban, de 3bet potban még nem láttad játszani). A 7 turnön mindketten passzoltok. Riverre a T lap érkezik, melyen szintén passzolsz - erre ellenfeled $17-t nyit a $38.25-ös kasszába. Te deepen ülsz, előtte még $18,25 van. Mit lépsz?


    Tovább a partihoz

  2. #2
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    20 dolláros potba nem kevés a 9 dolláros cbet?
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  3. #3
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 11. 11.
    Hozzászólások
    152

    Alapbeállítás

    Minél többször olvasom, úgy világosodik meg a gondolatmeneted számomra, de kérdeznék is.
    Azt szeretném kérdezni a hand kapcsán, hogy milyen ranget prezentálsz az ellenfélnek, amit gyakorlatilag cbet után feladtál, bluffbe fordítva a lapodat. (azt mondod, tudja hogy kész lapod van) Azt is értem hogy 4handid nem fogsz air cbetelni. A te 3bet%-od?
    Milyen konkrét előzményei voltak a hand-nek? Lehet rólad note?
    Asztal dinamika? Írtad hogy fishek a vakok és az UTG, de passzív v agro fish. Volt csapkodás, hogy a CO 4betre számítson UTGtől? (BU ugyan dobott de nem tudunk róla semmit. A CO float miatta is lehetett, mivel még Ő is játékban volt pre) Mindezeket azért kérdezem mert CO preflop float range-t én szélesítettem volna első felindulásból. (most már persze kisebb a ráció benne(m))
    Ha Te ülsz CO-ban JJ+, szívesen játszol multiway potban két fishel és egy kompetens játékossal?
    A turn mögécheck CO részéről helyes játék kész lapokkal? (TT+) Te is ezt a linet választottad volna, nem kéne a potot építenie? TT azért elég sérülékeny mway. (Gyakorlatilag ingyen lapot kaptál riverre)
    Ezek csak egy hozzá nem értő kérdései, voltak, semmi támadó jelleg. Köszönöm a válaszokat.

  4. #4
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    hát én azért bizonytalan vagyok (mint oly soxor póker közben, de ...)
    miért kellene feltétlen QQ+-ra vagy szettre tenni? ugyanazt látja, mit mi, vagyis hogy gyenge fishek vannak az asztalnál, így gondolhatja, hogy a mi 3bet-ünk egy elég tág range-et takarhat, amit ő megad (pozíciója + edge), de azért monsterrel talál 4bet-elne is
    a flop bet mérete alapján nekem inkább blöffnek tűnne, de az biztos, hogy szettet nem adnék a saját kezembe betméret alapján - szerintem reg-nek ez easy call.
    turn és river check részünkről gyengeségre utal, persze hogy bet-el

    reraise all-in mellett szól szerintem, hogy bet-check-ch/raise-zel szerintem elég jól reppelünk egy szettet vagy fullt, így dobathatunk vele esetleg egy QQ-t (attól függően, hogy ő mit gondol rólunk), de legalább egy call-t szerintem megér, mert azzal, amit előadtunk, ő elég sok mindennel próbálhat dobatni velünk riveren
    Utoljára módosítva: samseaborn által: 2012. 11. 28. 12:27

  5. #5
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 07. 13.
    Hely
    Sopron
    Hozzászólások
    271

    Alapbeállítás

    azért egy 24/14-es játékost ne nevezzünk már kompetens játékosnak...

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet Zoli82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azért egy 24/14-es játékost ne nevezzünk már kompetens játékosnak...
    Miért?

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    380

    Alapbeállítás

    krono +1
    ráadásul SH asztal

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Co miért callozna pl. KK-QQ lapokkal? 3bet potban akar ezekkel 3-4 way potot játszani?
    Arról nem beszélve, hogy ha tényleg két hatalmas fish ül mögöttünk, akkor azok a 4betet is adhatják random lapokkal.
    Utoljára módosítva: Tieru által: 2012. 11. 28. 13:31

  9. #9
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    coldcall range-e itt viszonylag tág lehet a fish miatt, de ha értelmes playa akkor a te cbeted után nem fog callolni köbö JJnél gyengébb handdel floppon, TTvel sem nagyon ver semmit ami nálad lehet, A9s kevésbé van a range-edben, 88 se nagyon, illetve nem is biztos h cbeteled, AK-t se nagyon cbetelsz. A cbetben itt a fishek ellen van value nem a reg ellen. Azt kétlem, hogy ilyen erős range ellen akarna trükközni itt mint a tiéd, szal JJvel az ő call-ja után kábé végeztünk a partival, nem nagyon tudunk mit csinálni. Value semmi ellen nincs, szal ha bent maradt 88, TT valamiért, az ellen jó a check, csak nem fordítja riveren blöffbe. Blöffölni meg nem nagyon van értelme sztem.

    A turn checkback kb semmit nem mond, egy utcán is be tudja tenni ha cc-zni akarsz és így legalább gyengébbnek tűnik a tartoménya, talán szívesebben callolsz majd kisebb river betet. TT vagy QQ tök értelmetlen lenne turn betelnie, főleg h hero KK+ is siman checkolhatja a turn-t.
    Sindu likes this.

  10. #10
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 09. 13.
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    ezek olyan logikátlan vacak dolgok,h az nemigaz .. minek passzolunk turnön?

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •