Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (21) összesen
Like Tree13Likes

Téma: NL200 - SH - TPGK + fd on mid dhy board vs reg

  1. #11
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 01. 25.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te raiselnél ezekkel mielőtt a fish cselekedne?
    A fish (in BB) miatt valószínűleg raiselne ezekkel floppon, ott hero elég nehéz szituba kerülne.

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    A teljesség kedvéért berakom az egész leosztást:

    $1/$2 No Limit Holdem
    OnGame
    4 Players
    Hand Conversion Powered by weaktight.com

    Stacks:
    CO Satukan ($200) 100bb
    BTN Player3 ($306.55) 153bb
    SB Player5 ($205.50) 103bb
    BB Player8 ($481.75) 241bb

    Pre-Flop: ($3, 4 players) Satukan is CO
    Satukan raises to $5, Player3 calls $5, 1 fold, Player8 calls $3

    Flop: ($16, 3 players)
    Player8 checks, Satukan bets $12, Player3 calls $12, Player8 folds

    Turn: ($40, 2 players)
    Satukan bets $25, Player3 calls $25

    River: ($90, 2 players)
    Satukan checks, Player3 bets $74, Satukan calls $74

    Final Pot: $238
    Player3 shows


    Player3 wins $236 (net +$120)

    Player8 lost $5
    Satukan lost $116


    Alapgondolat, hogy drawy boardokon tpgk szerű lappal bet flop/turn, ch/call river line-t játszok, hogy a busted drawk-at megblöfföltessem. Ez fishek ellen működik, de agróbb regek ellen ez szerintem több sebből vérzik. Egyrészt drawk-al sokkal lazábban raiselgetnek flopon / turnon, így turnre / riverre egyszerűen nem lesz ilyen (pár nélküli) típusú lap náluk, másrészt ha véletlen mégis valami busted lenne riveren egy jobb reg ellen szvsz jobb chb-elni és feladni.

    A leosztásnál maradva meg alig pár kombonyi (AQs, KQs, 76s) busted fd van amit verek, ellenben (ATs,KTs,QTs,T9s,97s..) amit nem. A másik komolyabb drawt, az sd-t (T9) se verem már. Továbbá flop és turn callja után inkább 1 pár (top / second) típusú lapra tenném, viszont ezen a turnon / riveren ezek közül se verek sokat. Flop tartása után AJ/KJ/QJ/TJ/J9, TT/99, T8/98/87 lapokat adnék neki, amelyekből turn után egyedül a J9/98 maradhat, amit verek. Emiatt a turn betet is value alapon nagyon thinnek érzem, de információ szempontjából miután csak tartott itt is mindenképp 1 pár (/+ draw)-ra tenném, amivel riveren lehet mit kezdeni. Ezek alapján a river T-t inkább rossz lapnak gondolom (mert egyéb drawy szituációkban riveren - alsó/közepes - lapduplázódás inkább jobb), de ennek ellenére érdemes látni, hogy fullja sosem lesz.

    A fentiek miatt a ch/call, amit játszottam katasztrófálisan rossz, ellenben a ch/shove-ban, ahogy írtátok látok fantáziát, csak ezzel itt két problémát látok. Előszőr a turn betsizinggal nem egy erős lapot sugallok, minimum $30-as bet mellett hitelesebb lenne, másrészt még nem érzem, hogy ez mennyire működik itt nl200-on. Pl.: NL50-en ezt a drillt becallolják mint a huzat.

    Másik, hogyha AJ-m lenne szerintem riveren egy nagyobb bet mellett döntenék, mert a KJ/QJ talán tarthat. Másik őrült ötletem, hogy alapvetően pl.: AJ-vel riveren bet/fold a játék, de mivel tudatában, hogy full sosem lesz nála, drillt meg nem értékel túl (csak tart !?), ezért ha rámtolja értelmes lap nem lehet nála, ezért bet/call !?
    Let's play! No risk no fun!

  3. #13
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 10.
    Hely
    Sliema, Malta
    Hozzászólások
    711

    Alapbeállítás

    Másik, hogy villain játéka nekem tetszett, hogy flopon nem emelt vissza, hanem pozícióból inkább tartott, hogy a fisht ilyen módon behúzza. HU-ban biztosan raiselt volna, de így fish-el a flop callt, vagy rr-t tartjátok jobbnak combo drawwal !?
    Let's play! No risk no fun!

  4. #14
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    erős draw-val nem emelnék a reg helyében, jöjjön csak a fish.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2012. 08. 29. 14:23
    Arsen, Cream and Katzorka like this.

  5. #15
    Fanatikus tag Cream avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 30.
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólások
    242

    Alapbeállítás

    wtsd: 25% és mivel fishről van szó el tudom képzelni a rangeben Tx-et amivel becalloz egy pusht. Nekem szimpatikusabb a ch/fold vagy esetleg bet/fold.

  6. #16
    Adminisztrátor want2push avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 10.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    5.222

    Alapbeállítás

    Turnön nagyobbat emelnék, riveren pedig c/f.

    Idézet Satukan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Másik, hogy villain játéka nekem tetszett, hogy flopon nem emelt vissza, hanem pozícióból inkább tartott, hogy a fisht ilyen módon behúzza. HU-ban biztosan raiselt volna, de így fish-el a flop callt, vagy rr-t tartjátok jobbnak combo drawwal !?
    Talán nem rossz tőle a flop call. Turnön viszont picivel jobban tetszene tőle a raise ezekkel a stackméretekkel.

  7. #17
    Pro Team tag BaLa avatara
    Csatlakozott
    2007. 05. 06.
    Hely
    VBA
    Hozzászólások
    1.950

    Alapbeállítás

    Nem hinném, hogy c/shove-ra dobna T-t, sőt ő akár becallozhat AJ-vel is. Az se biztos, hogy AJ-n kívül más J-t betel.

    Turnön bet $30, riveren c/f.
    thomyca likes this.
    "ne arra gondolj, hogy többet lehet bukni, hanem hogy többet lehet nyerni :V"

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 05. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    763

    Alapbeállítás

    Azt én sem gondolnám, hogy riveren visszaemelésre dobna T-t.

    Végig az volt a gondolatom, hogy ?/fold lesz riveren, mert úgy gondoltam, hogy amivel itt riveren hív, arra dobnunk kell. Így igazából a bet/fold és c/fold között vaciláltam, és próbáltam a bet/fold mellé érveket keresni, de rájöttem, hogy főleg csak azért, mert rossz érzés látni, hogy egy ilyen húzós boardon 3way-t követően egy párral általában alul maradunk. Szóval a bet/fold egy ilyen utolsó "hátha mégis jó a lapunk van" lett volna.

    Viszont lent Bala megírta a szerintem legjobb megoldást. Törnön egy nagyobb emelés után, mellyel ismételten komolyabb erőt mutattunk: nyugodtan lehetünk riveren c/f-on.

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder rogan99 avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    557

    Alapbeállítás

    Nekem jobban tetszik a turn c/call, river c/f. Nem szeretnék turnon raiset kapni. River egyértelmű fold, nem sokszor fognak besült draw-al emelni sztem.

  10. #20
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Ezen a rivörön jó a c/f, az xc egy borzalmas félreértés lehetett csak.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •