Oldal: 140 / 168 ElsőElső ... 4090130138139140141142150 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.391 - 1.400 (1680) összesen
Like Tree111Likes

Téma: Online Póker adózása

  1. #1391
    Fanatikus tag chapuisat avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    360

    Alapbeállítás

    nem értem mit a gond. Élő póker adómentes. Ha a cotton póker klubban nyersz mondjuk 6ezret, arról is kapsz igazolást de azt nyilván kidobja mindenki. Ez adómentes. Ha a BPO-n nyersz 8 milliót, arról is kapsz igazolást de azt már elteszed és bizonyítod a NAVnak, hogy miből vettél autót. Ez a 8 milla is adómentes.

    Az online póker viszont adóköteles. Év végén megnézed mennyi az egyenleged, ha profitod van adózól ha veszteséged van, akkor nem. Az adó alapja a jövedelem összesen. Mindegy, h cg vagy MTT.

    Ennél vannak komplikáltabb esetek, h mondjuk januárban nyersz húszmilliót online-on, akkor abból adóelőleget kellene fizetni de ebbe inkább ne menjünk bele.

    Egyéb finomságok is vannak pl USAban nyersz egy WPT-t, akkor már bejön e kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezmény. Mivel ez eléggé kevés embert érint. Ezt is hagyjuk. A lényeget fent leírtam.

  2. #1392
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Hogy lehet nyerni jövedelmet? Ha pókeren/sportfogadáson bármin nyerek, az nyeremény. Ha elmegyek dolgozni a munkám után kapott pénz, az jövedelem. Ezt is tisztázni kell, ha továbbra is szerencsejátékként kezelik a pókert, akkor az adózása is menjen ugyan úgy.
    bakyka and Holdenper like this.

  3. #1393
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet sakkos000 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hogy lehet nyerni jövedelmet? Ha pókeren/sportfogadáson bármin nyerek, az nyeremény. Ha elmegyek dolgozni a munkám után kapott pénz, az jövedelem. Ezt is tisztázni kell, ha továbbra is szerencsejátékként kezelik a pókert, akkor az adózása is menjen ugyan úgy.
    +11111111111111111eggggy

    Érdekes, hogy amíg bármi másról van szó, addig szerencsejátékos züllött alakok vagyunk, de amikor pénz kéne, akkor rögtön mintha dolgoznánk.

    Ha rendbe rakják az online póker adózását azt is szeretném kérni a pénzemért cserébe, hogy ne folyjon már médiakampány a pókeresek ellen (hetente lehet látni olyat a tv-be, amiben az online/élő póker "hírnevét" ássák alá), meg a szerencsejáték zrt. is visszavehetne, mert nem szeretnék olyan reklámot látni, amiben apukát kimákolják riveren, ezért a kislányához b@sssz@ annak a plüssnyusziját.
    erikkke likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  4. #1394
    Újonc Ekstone avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Idézet chapuisat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem értem mit a gond. Élő póker adómentes. Ha a cotton póker klubban nyersz mondjuk 6ezret, arról is kapsz igazolást de azt nyilván kidobja mindenki. Ez adómentes. Ha a BPO-n nyersz 8 milliót, arról is kapsz igazolást de azt már elteszed és bizonyítod a NAVnak, hogy miből vettél autót. Ez a 8 milla is adómentes.
    Gondolod, hogy így csinálja egy élő pro aki ebből él?
    Illetve a NAV elfogad egy-egy ilyen ki nem dobott igazolást csak úgy magába?
    Ez utóbbit kötve hiszem, hiszen akkor pl. ha van egy olyan be nem vallott jövedelmem ami nem pókerből jön és mondjuk szeretek pókerezni (és annyira nagy hal sem vagyok, tehát módjával bukok vagy breakeven vagyok), akkor egyszerűen lejárok egy élő klubba, jól érzem magam, és amikor bukok azokat a papírokat kidobom, amikor meg nyerek, azokat meg lefűzöm és év végén máris egy szép kis summát legálissá tudok varázsolni az egyéb helyről, be nem vallottan (akár illegálisan) befolyt pénzemből...

    Kell itt lennie valami egyéb útnak. Arra gondolok, hogy a póker termekben vezetik és megőrzik az egyes emberkék history-ját, azaz az APEH onnan marha egyszerűen le tudja kérdezni amikor vizsgál valakit, hogy mennyi adott teremben a nettó nyereménye. Ebben az esetben nagyon el se kell tenni az igazolásokat, csak felsorolni, hogy a pénzünk, amit az adóbevallásba mint adómentes élő pókernyereményt írtunk, mely termekben játszva nyertük, és az APEH majd leellenőrzi, hogy tényleg annyi-e az összeg amit beírtunk (sőt, év végén akár mi is a ter(em/mek)től kérhetjük ki az infót, hogy mennyit írjunk az adóbevallásba)

    No de találgathatunk itt vég nélkül, sok értelme nincsen. Egy olyan ember kellene aki nem találgat, hanem tudja, hogy mi a dörgés. Azért érdekel a dolog, mert kb. az online pókerbe is hasonlóan kellene, hogy működjön a rendszer, hiszen ott is termek vannak, igaz virtuálisak.

    Idézet chapuisat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az online póker viszont adóköteles. Év végén megnézed mennyi az egyenleged, ha profitod van adózól ha veszteséged van, akkor nem. Az adó alapja a jövedelem összesen. Mindegy, h cg vagy MTT.
    Megteszed, hogy link-elsz valamit ahol ez hivatalosan (vagy akár "félhivatalosan") le van írva?

    Én csak egy régi (és totál használhatatlan) állásfoglalásról tudok adóalap témakörben, ami csak a nyerő session-öket adóztatná.

  5. #1395
    Újonc Ekstone avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Érdekes dolog ez a szerencsejáték-e a póker témakör is.
    Nagyon sokan akarják, hogy ne az legyen, de igazából én ezt nem értem, hogy miért lenne az jó.

    Ha más nem, a halakat is elriaszthatja az a tudat, hogy bizony ez tudás alapú játék, mint pl. a sakk, ahol a gyengébb bukja a pénzét. És akkor az adózásról (adómentességről) nem is beszéltem.

    Persze sok olyan előnye lehet ha tudásalapú játéknak van elismerve, amire nem gondolok.

  6. #1396
    Fanatikus tag chapuisat avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    360

    Alapbeállítás

    A hozzászólásod első háromnegyedéhez nem tudok hozzáfűzni semmit. Érthetőbben nem tudom leírni. Ezek nem találgatások. A be nem vallott nem pókerből származó jövedelmet ne keverjük ide.

    Hivatalos link természetesen nincs, hiszen ha lenne, akkor a szabályozottság meglenne. Féhivatalos link meg nem létezik.

  7. #1397
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Ekstone eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes dolog ez a szerencsejáték-e a póker témakör is.
    Nagyon sokan akarják, hogy ne az legyen, de igazából én ezt nem értem, hogy miért lenne az jó.

    Ha más nem, a halakat is elriaszthatja az a tudat, hogy bizony ez tudás alapú játék, mint pl. a sakk, ahol a gyengébb bukja a pénzét. És akkor az adózásról (adómentességről) nem is beszéltem.

    Persze sok olyan előnye lehet ha tudásalapú játéknak van elismerve, amire nem gondolok.
    A magyar halakat? Hát azt valahogy túl fogom élni, úgysem belőlük élünk. Az meg engem nem nagyon érdekel, hogy Guatemalában minek tekintik a pókert. Tudás alapú, vagy szerencsejátéknak.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #1398
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 12. 07.
    Hozzászólások
    1

    Alapbeállítás

    Nem tudom, hogy aki azt írta, hogy kapsz igazolást az honnan vette, de Én annak idején (idén nyáron) vettem a fáradtságot és írtam egy-két Bp-i teremnek, ahonnan egyedül az Universum válaszolt mégpedig ezt:
    "2.000.000 forint feletti nyereményről adhatunk ki nyereményigazolást, de arra figyelni kell, hogy maga a nyereményigazolás vagyongyarapodás
    igazolására nem használható a NAV hivatalos állásfoglalása szerint."

    Elmentem élőben, regeltem, személyi, lakcímkártya... DE azt, hogy Én mennyit váltottam illetve mennyit nyertem a kutya nem írta fel. Utánakérdeztem a nyereményigazolásnak is, és ugyanazt a választ kaptam, amit az e-mailemre is adtak. (Többször is voltam egyszer sem írt fel senki semmit, mindig rákérdeztem a nyereményigazolásra, mindig ezt a választ kaptam.) Szóval pár alkalom után felhagytam vele...
    Így amúgy akkor mi értelme van annak, hogy legális az élő játék és elviekben adómentes a nyeremény?
    Javítson ki valaki, ha tévedek, nagyon örülnék, ha valaki meg tudna cáfolni, vagy írna egy olyan pesti termet ahol adnak nyereményigazolást és használható is vmire.



  9. #1399
    Újonc Ekstone avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    ÉLŐ PÓKER TÉMAKÖR:
    Idézet chapuisat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A hozzászólásod első háromnegyedéhez nem tudok hozzáfűzni semmit. Érthetőbben nem tudom leírni. Ezek nem találgatások.
    Ne haragudj, de nem ismerlek. És a hsz-edben sem szerepel semmi olyan dolog (hivatalos link, gyakorlati tapasztalatra hivatkozás, stb.) amitől az ne "csak" egy (határozott) véleménynek minősülne, másképpen fogalmazva (nem pejoratív értelemben vett) találgatásnak.
    A csak-ot direkt tettem idézőjelbe, mert nem vagyok tahó és tisztelem a véleményedet. És azt is köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és billentyűzetet ragadtál, hogy válaszolj a kérdésemre. Az pedig már az én bajom, ha meg nem értésből, el nem fogadásból vagy egyéb más okból az nem kielégítő számomra.

    Persze ha Te egy élő pro vagy, aki napi szinten lemegy játszani és a jövedelmének a döntő része adómentes élő pókerből származik, és(/vagy) tavaly be is írtad a megfelelő helyre az adóbevallásodba ezt a pénzt és idén netán túl is estél egy NAV ellenőrzésen, ahol ezzel kapcsolatban (összeg, igazolások, stb.) mindent rendben találtak, akkor az más tészta. De erről eddig nem írtál semmit. Ahogyan nem csatoltál semmi link-et sem ahol le van írva az, hogy a gyakorlatban (adóbevallás, igazolások, stb.) hogyan is kellene kezelni ezt a hivatalosan adómentes jövedelmet.


    ONLINE PÓKER TÉMAKÖR:
    Idézet chapuisat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az online póker viszont adóköteles. Év végén megnézed mennyi az egyenleged, ha profitod van adózól ha veszteséged van, akkor nem. Az adó alapja a jövedelem összesen. Mindegy, h cg vagy MTT.
    Idézet chapuisat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hivatalos link természetesen nincs, hiszen ha lenne, akkor a szabályozottság meglenne. Féhivatalos link meg nem létezik.
    Innentől kezdve online póker témakörben az én véleményem, a Te fenti véleményed, de tulajdonképpen a NAV-ot képviselő emberke TV-ben leadott nyilatkozata is találgatás. Na jó, ez utóbbit kezeljük másképpen.

    De így akkor megint eljutottunk az eredeti problémámhoz, azaz azt tudjuk, hogy az online póker nyeremény adóköteles (mert nincs benne az SZJA törvény adómentes kategóriái között), a fizetendő adó mértéke is adott (gondolom mivel egyik más, SZJA törvényben nevesített jövedelemfajtához sem tartozik, ezért az egyéb jövedelem szabályai vonatkoznak rá, azaz 16%(20,5%)+27%). De számomra továbbra sem világos, hogy mi az adó alapja és hogy azt hogyan igazolom a gyakorlatban, NAV által elfogadott módon.

    Nem vagyok adószakértő és az SZJA törvényt is csak felületesen ismerem, így lehet, hogy az egyéb jövedelem résznél minden le van írva erről is részletesen, bár látatlanba biztos vagyok benne, hogy azok alapján nem lesz egyértelmű válaszom a fenti adóalap és hivatalos igazolás kérdőjeleimre.

    De ha a kormány év végéig (ahogy ígérte) nem tesz rendet az online szerencsejáték témakörben, akkor januárban rá fogom szánni az energiát és átolvasom az egyéb jövedelemre vonatkozó részeket, illetve írok a NAV-nak is ha nem találok a törvényben egyértelmű válaszokat.


    És Bécibácsi hsz-e után szerintem a hivatalosan adómentes élő pókernyeremény gyakorlati kezelésére is rá fogok kérdezni a NAV-nál, mert az eddigi hsz-ek alapján totál nem világos számomra, hogy hogyan is kellene azt csinálni. Persze én még sosem voltam legális élő pókerteremben játszani, ezért is jönne jól minden további ilyen irányú info és tapasztalat Tőletek.

  10. #1400
    Fanatikus tag chapuisat avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    360

    Alapbeállítás

    Idézet Bécibácsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom, hogy aki azt írta, hogy kapsz igazolást az honnan vette, de Én annak idején (idén nyáron) vettem a fáradtságot és írtam egy-két Bp-i teremnek, ahonnan egyedül az Universum válaszolt mégpedig ezt:
    "2.000.000 forint feletti nyereményről adhatunk ki nyereményigazolást, de arra figyelni kell, hogy maga a nyereményigazolás vagyongyarapodás
    igazolására nem használható a NAV hivatalos állásfoglalása szerint."

    Elmentem élőben, regeltem, személyi, lakcímkártya... DE azt, hogy Én mennyit váltottam illetve mennyit nyertem a kutya nem írta fel. Utánakérdeztem a nyereményigazolásnak is, és ugyanazt a választ kaptam, amit az e-mailemre is adtak. (Többször is voltam egyszer sem írt fel senki semmit, mindig rákérdeztem a nyereményigazolásra, mindig ezt a választ kaptam.) Szóval pár alkalom után felhagytam vele...
    Így amúgy akkor mi értelme van annak, hogy legális az élő játék és elviekben adómentes a nyeremény?
    Javítson ki valaki, ha tévedek, nagyon örülnék, ha valaki meg tudna cáfolni, vagy írna egy olyan pesti termet ahol adnak nyereményigazolást és használható is vmire.



    Én szoktam kapni termekben cetlit, hogy mennyi pénzt nyertem. Megmondom őszintén soha nem vizsgáltam meg NAV szempontból, mivel nem voltak milliós tételek. Mivel hivatalosan kell adniuk valamilyen bizonylatot, azt tedd el ha nagy összegről van szó. Biztos, hogy többet ér mint a semmi.

    Legközelebb megnézem alaposan mit adnak, de tényleg minden esetben a kezembe adnak egy papírt a pénzzel együtt.

    Mivel ezek a helyek hivatalosan-legálisan működnek, kizárt, hogy ne lennének NAV-kompatibilisek.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •