Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree4Likes

Téma: bia89 backelési pályázat - 5. Holdenper: Hyper HU SnG

  1. #1
    Adminisztrátor Admin avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 21.
    Hely
    World Wide Web
    Hozzászólások
    23.306

    Alapbeállítás bia89 backelési pályázat - 5. Holdenper: Hyper HU SnG

    bia89 backelési pályázat - 5. Holdenper: Hyper HU SnG

    Holdenper: HUHT videó a backelési pályázatra.

  2. #2
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    8

    Alapbeállítás

    Megnéztem a vidit.

    Lenne pár észrevételem (úgy kezeld őket, hogy csak 15$-on vagyok, lehet hülyeség amit írok).

    Volt egy kis bug a vidiben: Q4o handtől a 11. percig nem lehet látni a lapjaid./15. perctől-19. percig szintén ugyanez.

    19.15: 104s: Amennyit láttam villaintól meg statok alapján itt lehet limp/stab-elnék mert gyakran fogja megvédeni a lapját emelésnél és 11eff. azért nem szívesen játszok nagy potot ilyen ellenfél ellen, viszont 7-15$-on nem nagyon támadják a limpeket és nagyon sok potot ellehet vinni limp/stab line-al.

    19.51: 108o: Itt szintén limp/stab lenne a tervem.

    20.30: JJ: Én itt csak 120-ig emelnék. 160-ra egy csomó gyenge lapot eldobatunk. Az a cél itt JJ-al, hogy call-ozon, mert túl sok félni valónk nincs ilyen lappal postflop.

    20.43: 68s: Tetszik a limp de 12eff. már az open push is jó játék szerintem.

    20.51: KQs: Én itt is csak 120-ig emelnék. Rengeteg dominált lappal fog callozni és postflop nagyon jó lapunk van. A push-ra mindent elfog dobni és csak 1bb-ot nyerünk.

    20.13: J7s: 12eff. stack méret, 31%-ban limpelt. Az a baj, hogy nem láttam, hogy mennyit támadtad a limpjét. Ha nem nagyon akkor rápusholok a limpjére mert valószínűleg gyenge rangel fog limpelni.
    Így játszva: Az a baj, hogy itt sem tudom, hogy hányszol donkoltál limp potban,mennyire látott agronak, de ilyen flopon itt lehet 2-3 utca barreleznék mert SD-ben sosem fogunk nyerni de viszont nagyon sokszor eltudjuk dobatni a lapját.

    27.00: K8o: Turn call standard szerintem.

    30.31: Az ilyen nagyon szemét lapokat dobom még a legelső handben is. Én az elején 80-85%-os rangel emelek. Szerintem az ilyen lapokkal hosszútávon többet fogunk bukni mint 0,5BB.

    30.38: Riveren 60-as bet-Nem nagyon látok olyan lapot amivel megad egy ilyen nagy bet-et (csak ha esett 6-osa). Én inkább emelek 20-30 zsetont és annyit megad K highal vagy néha Q highal is ha nagyon CS. Fishek néha limpelnek kis Pocket Pairekel és azoktól is kapunk akkor megadást.

    30.47: 94o: Nálam ez is fold. Túl sokszor fogja megvédeni a vakját.

    33.00: Q10o: Nekem nem tetszik a donk. Túl sok mindennel fog tovább jönni és ha nem esik a sorunk akkor sok zsetont fogunk veszíteni, viszont ha Check mellet döntesz akkor szerintem gyakran ő is checkelni fog és így ingyen kártyát kapsz.

    34.00: Limp/stab air-el elég az 1bb ahogy te is mondod utólag.

    34.24: 65s: Turn-on kisebbet emelnék és riveren emelnék egy nagyobbat.

    37.32: KK: 60-ig emelnék.


    Neked is sok sikert a backinghez.
    Holdenper and Béluska like this.

  3. #3
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    ****...tényleg...
    Nem volt egyszerű szülés, háromszor vettem fel a videót (első nagyon gyenge lett, másodiknál elfelejtettem bekapcsolni a mikrofont, utolsó már rendben volt), meg kétszer rendereltem be, mert szerkeszteni kellett. A nyersanyag még jó volt, de akkor valami effektet beletett a camtasia, aztán azért nem látszik...majd akkor megkérem az admint, hogy hadd tegyem fel újra. Nem egyszerű ez a videókészítés

    Köszi a hozzászólást!

    A limp-stab nekem is jobban tetszik így jobban belegondolva.

    JJ-nél a flopra létrejövő kellemetlen SPR helyzet (1,5-ös kb, 240-es potra 350-es effektív stack) miatt nem annyira akartam csak 120-ig emelni, mert szerintem ott minden cbet (talán 80 az még nem) nagyon erősnek tűnik. Ha ott fél potot cbetelek (vagy 100-at), nem igazán számíthat foldra túl gyakran szerintem. Ha potnyi stackem marad, és rátolom cbetként az talán gyengébb ranget sugall. Persze 120-ra pre több callt kapok, szóval lehet úgy jobban megéri.

    KQs-sel viszont én inkább a push/nagy size mellett vagyok. Egyszer már támadtam a limpjét, szóval szerintem szélesebb rangel hajlamos stackelődni. Igaz, hogy ugyanúgy hajlandó lesz akkor betolni/callolni a 120-at is, ha callol, és a flop nem az igazi számomra (valamennyire kapcsolódó közepes/alacsony lapok mondjuk), akkor a cbettel a stackem túl nagy részét veszélyeztetem (illetve mondjuk egy J9x-en nem is tudok dobni, mert szerintem meg van az oddsom a callra). Ha c/f-elem a flopot, akkor túl sok zsetont áldoztam fel egy túl jó lappal. Lehet rosszul gondolom, de szerintem ilyen historyval ilyen játékosnál nem lesz olyan hatalmas különbség a calling rangénél 120-160 vagy allin között.

    J7s: Hát előbb toltam KQs-sel, meg JJ-vel...bár mindkettő legitim lap volt, de ezt ő nem tudhatja, szóval lehet hajlamosabb lenne adni. A c/f-el én sem voltam igazán megelégedve, valószínű bet-bet lenne a legjobb szerintem is. Csak elég hitetlennek-makacsnak tűnt, szóval nem tudom mennyire lenne hajlandó, meg mit dobni

    Trashy handeknél is egyetértünk, most már kicsit szűkítettem a nyitó rangemet. Ilyen limiten túl gyakran védenek vakot, nekem meg nincs akkora tapasztalatom még, hogy egy 90-95%-os range alját pluszosra tudjam kihozni.

    QTo-nál a donk azért nem tetszik, mert open enderünk van, vagy alapból nem tetszik? Én abból indultam ki, hogy nagyon széles rangel dolgozik (IP és OOP is), és gyakran limpel, szóval a nyitó range valószínű párokból, ászokból, jobb királyokból (meg Kxs-ekből), erős dámákból, meg néhány jobb bubiból áll. Itt 2barrellel az Ax, Qx (pár nélküliek), alacsony pocketek többségét eldobja, illetve azért javulhatok is, ha mégsem dob. Szóval szerintem olyan nagyon gyakran nem tud 2nd barrellt is adni. Viszont mi nem igazán callolhatunk 2 utcát szerintem, mert ilyen akció után nem lesz túl sok SD valuenk. De lehet ilyen jobb equityjű lapot felesleges blöffbe fordítani.

    limp-stab: jaja, pláne, hogy száraz volt a flop. Szerintem a noteolás kicsit elvonta a figyelmem, aztán azért használtam ezt a rossz betsizet.

    65s: Hmmm, ez érdekes. Arra nem is gondoltam, hogy turn kis bet, river nagy. Az biztos, hogy stack-pot arányaiban jobban alakulna, csak nem igazán tudom, hogy flushsel nagyot betelnénk-e. És ilyen polarizált helyzetben gyakrabban tud bluffcatchelni. Színt nem hinném, hogy dob, kérdés, hogy Q-t dobna-e (más nem tudom mennyire lehet nála...esetleg még sor, ha flopon nyit minden párral). Mondjuk egy turn 30, és akkor riveren 120-as potba 70 ami nekem tetszik. De lehet, hogy ilyen játékos ellen nem kell törődni azzal, hogy polarizáljuk a ranget, és 100 is mehet, hátha gyakrabban dob Q-t.

    KK: Általában 70-ig büntetek, mert szerintem ugyanolyan gyakran adják, mint a 60-at. Mivel általában imádnak limp-callolni, ezért szinte kizárólag valueból teszem (még ha mondjuk QTs-sel is csinálom, mert akkor is elől vagyok a range előtt). És ha valueból hívok, akkor szeretném, hogy minél nagyobb legyen a kassza de lehet a 60 jobb

    Köszi még egyszer, hogy vetted a fáradtságot, és adtál néhány tanácsot. Valamit már én is úgy játszanék alapból, ahogy írtad, mert változtattam pár dolgon az utóbbi időben, amit eddig nem, azon meg most elgondolkodtam, és szerintem van jó néhány dolog, amit beleépítek a játékomba a tanácsaidból! Ty

    A videót meg felteszem majd újra...remélem már jó lesz majd. Most majd végignézem a kész, renderelt anyagot is, nem csak a camtasia filet
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  4. #4
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 12. 09.
    Hozzászólások
    8

    Alapbeállítás

    Örülök, hogy tudtam segíteni

    Video készítést ne is mond...nekem kb. 6 órámba telt mire összejött a 26 perces videom amivel nem vagyok megelégedve mert a felbontása nem olyan lett mint a próba vidikben. De nekem is volt, hogy hang nem volt, volt amikor csak 3 másodpercet rendelelt, aztán a merevlemezen elfogyott a hely és állandóan leállította a felvételt

  5. #5
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Na átszerkesztettem, hogy ne közelítsen rá azoknál a részeknél, és lehessen normálisan látni végig a lapjaim, meg feltöltöttem a szerverre+írtam mailt is, remélem hamarosan kicserélik a javított változatra
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  6. #6
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 09. 13.
    Hely
    Cegléd
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    a videónak hála már vágom hogyan lehet az ellenfeleket szín szerint kategorizálni(mármint a színeket szerkeszteni) .. köszi
    Holdenper likes this.

  7. #7
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Ki lett cserélve javított változatra, amiben látszik mindig a lapom. Sorry még egyszer a malőr miatt...a pozitívum, hogy végre megtanultam videót készíteni, meg szerkeszteni

    Köszi PA videó részleg a segítséget!
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #8
    Fanatikus tag Rendes avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 16.
    Hely
    Szeghalom
    Hozzászólások
    282

    Alapbeállítás

    Szia!

    Ez HM1 hud? Mert ha igen, akkor szépen megszerkesztetted nagyon tetszik

    A játékod nagyon egyben van szerintem (legalábbis az enyémhez képest)...Mikor lesz eredményhírdetés a backelésel kapcsolatban?

  9. #9
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    HM1 HUD, de nem én szerkesztettem, innen le lehet tölteni:
    Awesome HUD v2 (free / 10 hud's to choose from) - Heads Up SNG -- Two Plus Two Poker Forums

    Mindenféle HUsng-hez egész jól használható. Letöltöd, kicsomagolod, kiválasztod, hogy melyiket akarod használni (ha jól emlékszem én a full mediumot használom, szóval a huFM-et), és a HUDos résznél beimportálod, és kész is

    Szerintem december vége felé lesz eredményhirdetés, de gondolom attól is függ, hogy mennyi jelentkezés érkezett
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  10. #10
    Fanatikus tag Rendes avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 16.
    Hely
    Szeghalom
    Hozzászólások
    282

    Alapbeállítás

    Kösz az infót!

    Bár a többi pályázati videót nem láttam, de a tiéd elég élet képes...Szurkolok neked!

    Üdv,

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •