Szavazás eredménye: Isildur1 vagy durrrr a jobb pókeres?

Szavazók
47. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Isildur1

    21 44,68%
  • durrrr

    26 55,32%
Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 23 (23) összesen
Like Tree30Likes

Téma: Isildur1 vagy durrrr a jobb játékos?

  1. #21
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás Batman, gettópóker

    A múltkor néhány másik pókeressel söröztem, és épp a pókerről beszélgettünk (néha megesik sajnos). Úgy emlékszem nem történt semmi izgalmas ebben a bárban, szóval nem volt teljesen ésszerűtlen a „bizniszről” dumálni. Arról folyt a beszélgetés, hogy vajon lehetséges-e, hogy valami van az európai – pontosabban a skandináv – ivóvízben. Habár még sosem voltam Skandináviában, a túlfűtött képzeletemnek hála, elég életszerű elképzeléseim vannak, pontosan mi is mehet ott.



    Kezdésként képzeljetek el egy fő gonoszt, aki meg akarja fertőzni az ivóvíz készleteket, pontosan úgy, mint a Batman: Kezdődik! című filmben. A filmben ez egy „Crane” nevű, pszichiáter srác. Egy csöppet őrült, ami nekem eléggé bejön.


    Úgy gondolom többször kéne úgy öltöznöm, mint ő.

    A filmben van egy rész, amikor az összes totál kattant fazon egy szigeten van, amit Crane irányít. Ha jól emlékszem még az is lehet, hogy lovon közlekedik, vagy valami ilyesmi. Egyértelmű, hogy otthon érzi magát az őrültek között. De ő közben egy pszichiáter, szóval vágod, ért ezekhez a sz@rságokhoz. Világos, hogy tipikus példája a „Vakok között félszemű a király” esetének. Skandináviában, mint korábban írtam, van valami a vízben.
    És pontosan ez az, amiről a gettópóker szól. Tudom, hogy a Batmanes metaforámról átugrottam a gettó témára, de Batman feketét visel, a feketék a gettóban pedig NYILVÁNVALÓAN feketék, szóval nincs olyan nagy különbség a kettő között.



    Dőlt betűvel definiálni fogom a gettópókert, mivel fontos, hogy megértsétek a különbséget a gettópókerezés, és aközött, hogy valaki laza-agresszív stílusban játszik. Minden jó játékos LAG-ként fog játszani, amikor az a leginkább jövedelmező, és TAG-ként, amikor az a leginkább +EV. Nagyszerű. A helyzet az, hogy ez egy nagyon felületes analízise annak a két lehetséges útnak, ahogy két játékos a híres-nevezetes heads up pókert tudja játszani.
    Gettópókerezés akkor történik, amikor két játékos, ki nem mondott megállapodást köt arról, hogy a megszokottnál agresszívabban fognak játszani. Ezt nem lehet kihasználni, mivel amint az egyik játékos befeszül, a játék visszatér a feszes-agresszív státuszba (legalábbis többnyire ez történik). De amíg az egyik játékos pozícióban megad 94s-sel, addig a másik is teheti ezt, és nem válik –EV-jűvé a játéka. Mindkét játékos egyetért, hogy a képességeik jobban próbára lesznek téve, amennyiben több határeset szituációban vesznek részt, és a beteges gambler lelkületük is jobban kielégítik ezáltal.

    Lényeg a lényeg, ahogy korábban említettem, amíg mindkét játékos megjátszik minden lapot pozícióból visszaemelésre, addig a jobb játékos hihetetlenül magas winratet tud hozni. Ez az, ahogy uralhatod a gettót.
    A gettópóker teljesen a játék-dinamikáról szól. Lehetetlen vizsgálni a hosszútávú nyereséged, amikor olyan helyzetben blöffölsz, hogy az ellenfél az esetek 80%-ában meg fogják adni, vagy mikor te adod meg olyan szituációban, hogy potnyi allint tolnak, és csak az esetek 15%-ában leszel jó. Én nem támogatom ezeket a játékokat, csupán azt állítom, hogyha egyenként vizsgálod őket, akkor rossz lépésnek számítanak, tudom, hogy rossznak, de lehetetlen számszerűsíteni az igazi hatásukat azokra a játékosokra, akik különböző, különös stílusban játszanak (lehetséges, hogy egy őrült európait MÉG ŐRÜLTEBBÉ tesznek! Gondolj csak bele!!!).

    Egy csomó olyan helyzet van, ahol érvényesítheted a gettópókert. Tulajdonképpen, akik a gettópókert játsszák, odavannak ezekért a helyzetekért! „Képzeld el, milyen rosszul fog játszani az ellenfelem, ha stackelem az AK-ját 56s-sel preflop allinben!”. „Mennyire lesz kiakadva, ha sorban a hatodik handben donkolok flopon ellene?”. „Hogyan fog reagálni arra, ha HATALMASAT check-raiselek minden pározódott boardon?”. „Hogyan használhatom a varianciát arra, hogy tiltre tegyen az ellemfelem, és megkérdőjelezze, hogy kihasználható módon játssza-e a handjeit?”.


    Nézd csak a láncom, tuti a gettóból jöttem


    Íme néhány alapvető ellenérv, ahogy a nit olvasók reagálhatnak erre:

    ELLENÉRV: Igazából szimplán el is dobhatná a 49s-et néha, és megadhatna vele máskor, mivel az ellenfél soha nem venné észre, hogy befeszültem.

    VÁLASZ: Ez egy kulcsfontosságú dolog ahhoz, hogy jók legyünk a gettópókerben. Néha eldobni a 49s-t, máskor meg megadni vele. Így az ellenfeled azt fogja hinni, hogy mindig megjátszom, és ő is meg fogja játszani ezért mindig. Ha van valami teljesen irracionális indokod arra, hogy éppen akkor megadj vele, az úgy csak még jobb lesz.

    ELLENÉRV: Nos, én biztos vagyok benne, hogyha feszesen játszanék az ilyen játékosok ellen, akkor nyernék. Úgy értem, ha 25/18-at játszanék pozíción kívül, amikor az ellenfelem 49s-sel adogat meg visszaemeléseket, akkor nem veszíthetek!

    VÁLASZ: Ha ugyanolyan jó vagy, mint a gettópókeres ellenfeled, és nem alkalmazkodnak hozzád, akkor nyerni fogsz. Mindazonáltal a gettópókeres valószínű nem fog megadni 49s-sel folyamatosan, ha mindig veszít ellened, vagy ha szimplán úgy játszol, mint egy ordas nagy nit. És valószínűleg soha többé nem fog ellened játszani. Senki sem mondja, hogy: „Ó EMBER, KOBE BRYANT TOTÁLISAN LEALÁZNÁ A LEGJOBB UTCAI KOSARASOKAT”. Persze, hogy ez lenne. De Kobe soha nem fog lemenni az utcára, hogy bepiszkítsa a kezét. Megmarad a saját kis optimalizált edzéses, és „játsszuk a lehető legjobb játékot” tartalmazó világában.


    Crane totális őrült volt. De azon a szigeten ő ült a lovon, és viselkedett úgy, mint egy vadember. A saját környezetében volt. Ha örökre ott maradt volna, akkor valószínű istenként tisztelnék még ma is. Az őrültek istene. Valószínű elkezdett volna még dohányozni is, és mind tudjuk, az mit mond egy emberről.


    Köztudott, hogy néha cigizik (Sami „LarsLuzak” Kelopuro).

    Alapjába véve, a póker világa és Gotham City között van néhány hasonlóság (az egész kezd elb@szódni, és az emberek megpróbálnak annyi pénzt kiszipolyozni belőle, amennyit csak lehet. Egy őrült ninja pedig, megpróbálja lefektetni az összes aranyos, barna hajú csajt, akit csak talál.): A legjobb európai játékosok olyanok, mint Crane. Lovagolnak a lovaikon, és degeszre keresik magukat. Persze néha eljön Batman, és szétrúgja a seggüket, de utána visszatérnek a gettóba és folytatják a pénz felmarkolását.

    Martin "MagicNinja" Bradstreet

    Eredeti írás: Two Plus Two Poker Forums - View Single Post - Batman, Street Poker,
    banoster, Arsen, Pat and 2 others like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  2. #22
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Remélem nem kerültek bele "magyartalan" mondatszerkezetek, még kicsit fáradt vagyok.
    Az eredetiben "utcai pókerről" ír a ninja, de itthon nem ugyanaz a jelentéstartalma az utcának, szóval a gettó szerintem jobban kifejezi mire gondolt a szerző.
    A képek az eredeti postból valók, kivéve amin Crane a lovon van, azt én tettem bele, hátha valaki nem tudja hogyan néz ki az a karakter
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #23
    Szerkesztő/Support GoodGame avatara
    Csatlakozott
    2012. 11. 26.
    Hozzászólások
    481

    Alapbeállítás

    Idézet Holdenper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Remélem nem kerültek bele "magyartalan" mondatszerkezetek, még kicsit fáradt vagyok.
    Az eredetiben "utcai pókerről" ír a ninja, de itthon nem ugyanaz a jelentéstartalma az utcának, szóval a gettó szerintem jobban kifejezi mire gondolt a szerző.
    A képek az eredeti postból valók, kivéve amin Crane a lovon van, azt én tettem bele, hátha valaki nem tudja hogyan néz ki az a karakter
    Köszi!
    Holdenper likes this.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •