Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (16) összesen
Like Tree12Likes

Téma: Totál kezdő: Hogyan lehet kiszúrni egy két párt?

  1. #1
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 12. 21.
    Hozzászólások
    2

    Kérdés (nl 4)Totál kezdő: Hogyan lehet kiszúrni egy két párt?

    Sziasztok!

    Szerettem a pókert, de eddig sosem volt pénzem rá, így csak nagy ritkán ültem le. Online pókeren először kezdtem játszani, pár napja tettem Titanra 10 eurót és elkezdtem 0.02/0.04-en. Egész stabilan haladtam, összesen 5-6 óra játék alatt kerestem 5 eurót . Persze ez nem jelent semmit, de azért nem mákolással jutottam hozzá.

    Aztán belefutottam egy ilyen partiba:

    Nálam(BTN): (1,3 euro)
    Ellenfél(UTG): (3 euro)
    Ellenfél megad, dobás hozzám, emelek 0.12-ig. Mindenki dob, ellenfél megad.

    Flop:

    Ellenfél passzol, emelek 0.16-ig, ellenfél megad.
    Ezen a ponton azt gondolom, talán négy színe van, vagy overlapja.

    Turn:

    Ellenfél passzol, emelek 0.20-ig, ellenfél megad.

    River:

    Ellenfél passzol. Emelek 0.24-ig. Ellenfél visszaemel 0.79-ig. Megadom (All-in).
    Arra gondoltam, hogy talán blöfföl,hogy azt higgyem, megcsinálta a flusht.

    Ellenfél mutat:

    Utólag látom, hogy az utolsó visszaemelését nem kellett volna megadni, végül is végig úgy játszott, mint aki vár valamire. A színen kívül nem sok más lehetett, de a floppolt két párra egyáltalán nem gondoltam. Az biztos, hogy én UTG egy olyan lapra, ami neki volt nem adtam volna meg egy emelést, de még a vakot se.

    A kérdésem az, hogy van-e valamilyen védekezés az ilyen sunyi két párok ellen? Valami olyan jel, ami alapján ezt le lehet szűrni?
    Utoljára módosítva: Elohim által: 2012. 12. 22. 00:02

  2. #2
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Elohim eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdésem az, hogy van-e valamilyen védekezés az ilyen sunyi két párok ellen?
    Használj óvszert, az a legmegbízhatóbb védekezés
    JociBalboa likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #3
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    riveren miért emel hero?
    panamaa, zeusz85, Tir-X and 2 others like this.

  4. #4
    PA addict zoltanh avatara
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Hozzászólások
    3.888

    Alapbeállítás

    Riveren örüljünk,h az ellen odacsekkelt hozzánk így tegyük azt meg mi is.

    Magyarázatod nem kicsit ellentmondásos.


    Flopon
    "Ellenfél passzol, emelek 0.16-ig, ellenfél megad.
    Ezen a ponton azt gondolom, talán négy színe van, vagy overlapja."

    Riveren
    "
    Arra gondoltam, hogy talán blöfföl,hogy azt higgyem, megcsinálta a flusht."


    Így soha nem fog blöffölni amire te gondolsz. Tehát két utcát azért nem fog callolni equity nélkül, hogy aztán riveren előadhassa a flösst.

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Pre izo túl kicsi,
    Turn betméret rossz
    River check/fold.

    Rosszul játszottad sajnos, mindamellett, hogy nem, nyilván annál többet nem lehet tenni az ilyenek ellen, minthogy a lehető legjobban játsszuk meg a handet.
    BelaKecske likes this.

  6. #6
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás

    Összefoglalva:
    Preflop 0.16ot emelj, 1 limeplőnél 0.20ig, 2-nél 0.24ig, és így tovább.
    Top párral hívj 3/4 potot! Ha visszaemelnek, dobj!
    Turnön, ha semmi nem változik, ismét 3/4 pot emelés, ha visszaemelnek dobj! (Kivéve, ha már nem dobhatod el pot odds miatt, pl. 1 eurós kasszába 75 centet hívsz, és all in megy 2 euróval akkor inkább add meg top párral is. 2 eurónál többnél viszont dobnám.)
    Riveren, ha jön a szín, akkor checkback!

    Kérdésedre a válasz(ez egy általánosság lesz, nem a mindig tökéletes játék receptje):
    Két párt úgy lehet kiszúrni, ha az ellenfeled visszaemel a hívásodra.
    Micro limiten a sok hülye játékos általában passzívan játszik, kedvenc gombjuk a check és a call. Ha a bet gombot megnyomják, még nem kell megijdeni, de ha a RAISE-t, akkor (általában) érdemes eldobni az egy pár erősségű lapokat! Sokszor a fölépárt is!

    Egyébként olvasnod kéne sok stratégiai cikket, illetve nl4-nl10-es videókat nézned, és akkor sokat tanulnál!
    Ezt onnan tudom, hogyha olvastál volna, és ezeket beépítetted volna a játékodba, nem nyitottál volna ilyen topicot!
    10 euróval nem játszhatsz NL4-en, mert az csak 2 és fél beülőnyi bankroll! Legalább 10-15 beülő kell egy limitre, és akkor még keveset mondtam! (inkább 20-30!)
    Tudod nagy a variancia, simán benne van a pakliban, hogy 3-ből háromszor elbuksz egy szitut, amiben 70%-os esélyed van nyerni... Ebben az esetben ugye jól játszottál, mégis busto leszel, mert a bankrollod túl kicsi volt, és elfogyott! Márpedig ilyen simán benne van a pókerben.

    Ha nem fogadod meg a tanácsokat, amit írtam, főleg a bankroll managementes részt, ne számíts túl fényes pókerkarrierre!

    És hogy egy kicsit biztatóbb legyen a lezárás:
    Ebben a partiban összességében jobban játszottál, mint az ellenfeled. Hibáztál te is, de kevesebbet, mint ő. Szóval az "igazságos" az lett volna, ha te nyered a kasszát.
    Csakhogy a póker nem az "igazságról" és "igazságosságról" szól, itt (rövid távon) nem az nyer, aki jól játszott, hanem akinek leesik a lapja. Hosszú távon viszont a jobb játékos, a jó játékot játszó játékos fog nyerni, de ehhez nagyobb bankroll kell, legalább 50k leosztásnyi minta, és valóban a helyes játékot kell játszani.
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2012. 12. 22. 01:14

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

  8. #8
    Fanatikus tag kisgatyas avatara
    Csatlakozott
    2010. 09. 08.
    Hely
    Kolozsvár
    Hozzászólások
    496

    Alapbeállítás

    Flop után ha jól látom alig 30bb van nálad. Ezt simán be kell pakolni flop és turn, vagyis flop pot bet és turn push. Ekkora stackből nem igázan van tered tpgk-t bet/foldolgatni.

    Ami a pokert illeti: Először is le kell magadban tisztáznod mi a célod. Ha csak kikapcsolódás, munka utáni pihenés, akkor nincs sok értelme túl sok időt, energiát és pénzt fektetned bele, ha viszont komolyan gondolod, akkor az első lépés, hogy feltöltesz 100-150$ rollnak, elolvasol lehetőleg minél több kezdőknek irt cikket, könyvet - megnézel minél több videót. Majd pedig a kérdéses leosztásaidat nyugodtan kipostolhatod ide a forumra
    The credit belongs to the man in the arena.

  9. #9
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 12. 21.
    Hozzászólások
    2

    Alapbeállítás

    Köszi a válaszokat!

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder Riddler1988 avatara
    Csatlakozott
    2010. 05. 13.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    830

    Alapbeállítás

    Micrón fishtől a call,call, reraise line szinte mindíg 2 pár vagy inkább még nagyobb. Szóval nyugodtan dobhatod a top párokat ha ilyennel szembesülsz.
    Cardstrik3r likes this.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •