Eredmény: 1 - 8 (8) összesen
Like Tree17Likes
  • 2 Post By dr.drogba
  • 6 Post By Shaikon
  • 9 Post By sabe83

Téma: Mit értetek alázat alatt?

  1. #1
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 12. 15.
    Hozzászólások
    140

    Alapbeállítás Mit értetek alázat alatt?

    számtalan helyen olvastam, hallottam, hogy a pókerhez alázat (is) kell. nekem erről a szóról egy behúzott nyakú, önmagát megadó földön fetrengő kutya, vagy egy lesütött szemű diák - aki megmutatja a nem túl fényes ellenőrzőjét - képe ugrik be és valahogy nehezen tudom összeegyeztetni a pókerezéssel.

    ha valaki használta ezt a kifejezést, vagy maga is úgy gondolja, hogy alázatra tényleg szükséges valami miatt, akkor világosítson már fel, hogy milyen értelemben van helye ennek a fogalomnak - mert nekem momentán nem több, mint egy pókeres töltelékszó.

  2. #2
    Őstag dr.drogba avatara
    Csatlakozott
    2008. 11. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    1.273

    Alapbeállítás

    Apa kezdödik!!
    balu999 and pszibu like this.

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    Humility (adjectival form: humble) is the quality of being modest and respectful. Humility, in various interpretations, is widely seen as a virtue in many religious and philosophical traditions, being connected with notions of egolessness.

  4. #4
    Őstag Shaikon avatara
    Csatlakozott
    2009. 05. 15.
    Hozzászólások
    1.534

    Alapbeállítás

    Alázat: amikor valakit alázol 7-4 offal és még a chatban is alázod. /szarkazmus/

    Ha már a szó értelmezése is bonyolult ne erőltesd .
    L.T., dfecco23, jabyga and 3 others like this.
    Te Gazsi indulsz a romatriatlonon?
    Milyen az tesó?
    Lefutsz a tóra ,úszol egyet és hazabiciklizel.

  5. #5
    Tag sabe83 avatara
    Csatlakozott
    2009. 08. 28.
    Hozzászólások
    137

    Alapbeállítás

    "Az az ideológia, amely szerint az alázat önmagunk alárendelése másoknak, mások értékeinek, teljességgel tévedésen alapul.

    Az alázatos ember pontosan annak és annyinak látja magát, mint amennyi. Nem gondol - tud - hisz magáról sem többet, sem kevesebbet, mint amennyit valójában ér!
    Az alázat gyakorlatilag egy egyenlőségjel önmagunk és a magunkról kialakult énkép között.

    Így az alázat a helyes önértékelés útjának végső célja, vagyis amikor elérjük a tökéletesen helyes és pontos önértékelést önmagunkról."

    A bibliai értelmezés szerint valóban azt jelenti, h az alázatos ember gőg és önteltség nélkül a mások érdekeit helyezi előtérbe, de mai értelmezésben egészen más jelentéssel bír.

    Szerintem a helyes értelmezéssel már könnyedén átültethető bármilyen sporttal (ugyebár sportolóktól is gyakran halljuk) vagy pókerrel kapcsolatos környezetbe. Nagyon leegyszerűsítve, amíg nem te vagy a világon a legjobb abban amit csinálsz, addig ne is gondold azt magadról, különben sosem leszel az. Mindemellett higgy önmagadban, abban hogy eléred a célod, és tégy meg mindent az érdekében.
    jabyga, Sindu, Fedayn72 and 6 others like this.

  6. #6
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 12. 15.
    Hozzászólások
    140

    Alapbeállítás

    sabe83: köszi! ez így világos és értem is. érdekes, hogy a fogalom ebben és a hétköznapi értelemben mennyire elcsúszott egymástól.

  7. #7
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 12. 26.
    Hozzászólások
    48

    Alapbeállítás

    Az egész élethez kell egy fajta alázat, akár bevallod akár nem.
    Poker is ilyen

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 10. 30.
    Hely
    Bogács
    Hozzászólások
    2.283

    Alapbeállítás

    Komoly topik ez is

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •