Oldal: 837 / 975 ElsőElső ... 337737787827835836837838839847887937 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 8.361 - 8.370 (9749) összesen
Like Tree482Likes

Téma: Hu Sng.

  1. #8361
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet forzadani3 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Annyira nem rossz, de nem a legnagyobb +EV
    Annyi trükközés belefér, hogy 8-as pártól felfelé hajlandó vagyok postflop játszani, miniraiselek. De az a halálom, hogy AK raise, feljön egy kedvezőtlen flop, checkel, emelek, betolja. És akkor a 6 outommal kénytelen leszek megadni, miközben ha rátoltam volna, sima ügy.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  2. #8362
    Lelkes újonc poker18g avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 14.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    93

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Annyi trükközés belefér, hogy 8-as pártól felfelé hajlandó vagyok postflop játszani, miniraiselek. De az a halálom, hogy AK raise, feljön egy kedvezőtlen flop, checkel, emelek, betolja. És akkor a 6 outommal kénytelen leszek megadni, miközben ha rátoltam volna, sima ügy.
    Persze ez előfordul, de 1. messze nem a legplusszosabb 15bb alatt pushfoldolni. 2. Kellemetlen, de nem is kell feltétlen cbetelni, ilyen shallow stackkel. 3. ez kb, hogy 8as pártól minraiselsz egy értelmes játékos kb, 3 mutatás után tudni fogja, hogy mi a ranged, ha csak minraiselsz.
    Orang3J3ws99 and morzsi like this.
    When you want to success as bad as you want to breathe, then you'll be succesful.

  3. #8363
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet poker18g eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze ez előfordul, de 1. messze nem a legplusszosabb 15bb alatt pushfoldolni. 2. Kellemetlen, de nem is kell feltétlen cbetelni, ilyen shallow stackkel. 3. ez kb, hogy 8as pártól minraiselsz egy értelmes játékos kb, 3 mutatás után tudni fogja, hogy mi a ranged, ha csak minraiselsz.
    Oké hogy halál kiegyensúlyozatlan, de most a microtét dzsungelére gondolj, és nem párbaj sng-k, tehát talán megengedhető, hogy az a néhány hand, amit valakivel ilyenkor elvívogatok, az ilyen sután jöjjön össze.

    És még zsetonom sincs kitapasztalni hogy a másik mit művel headsupban. Tehát ha emeléssel bepróbálkozom, és visszatolja, az nem jelent sok információt. Nem tudom hogy push/fold-ot játszik, lazán tolta vissza, vagy egyszerűen csak jó lapja volt. Jön a következő hand, ismét raiselek. Erre is visszatolja. És elment 4 bb a 15-ből, miközben ha mindkettőt rátolom, lehet mindkettő sima.
    Utoljára módosítva: Matt Coburn által: 2013. 01. 03. 17:25
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  4. #8364
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Vagy akkor úgy kombinálni, hogy pushnál használni az equilibriumot 15bb-től, legjobb lapokkal persze kicsit trükközni, callnál pedig pot/odds, és összevetjük a lapunkat a range-ével. Most itt nem konkrét range-re gondolok, de egy nitebbnek a 15bb-s allinjét nem szívesen adnám meg nash-ből. Jó, ugyanígy egy maniac callerbe se tolnám bele T6s-el a 15bb-t. Szóval lehet finomítani. Aztán úgy 10 bb alatt már nincs trükközés, tiszta nash szerintem.

    10 bb alatt mit csináltok? Még mennek a miniraise-ek?
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  5. #8365
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 06. 23.
    Hozzászólások
    39

    Alapbeállítás

    weaktight | Hand | KJs - No Limit Holdem Tournament

    Ebben a handben szerintetek mi lenne a helyes játék? Az ellenfelem 32%-ban 3betelt. Kevés hand van róla, de 2-ből 2-szer cbetelt oop. Pre meg lehet-e adni egy ilyen lappal ellene? Flopon mi lehet a legjobb játék? Szerintem ezt a range-t nem igazán talál el egy ilyen board. Fold szerintem túl weak lenne, call szerintem nem jó, mert jelenleg elég jó equitynk van, de könnyen elromolhat, így döntöttem a push mellett. Ti hogyan játszanátok ellene? Valami infó kell még az ilyen döntésekhez?

  6. #8366
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Szerintem teljesen jól csináltad.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  7. #8367
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Skacok, sima sng párbajoknál bezavar, hogy amíg nincs párbaj, olyan jól tudom hogy allin/fold játék működik 15 bb környékén, aztán ketten maradunk, és képes vagyok 12 bb-vel még bűvészkedni, miniraise, aztán még remek contbet is, ha visszaemelnek néha dobok, meg ilyenek. :-D

    Ez mrj hibája (kizárólag az övé :P), a turbo sng videókban mintha rendszeresen vívogatna ilyen csatákat. Na most nekem elegem van ebből. Nagyon nagy hülyeség szerintetek, hogy 15 bb alatt párbajban kizárólag push/fold, és használni a nash equilibrium táblát?
    7bb alatt teljesen értelmetlen a minraise. Felette meg teljesen ellenfélfüggő.
    Én azt mondom 9bb alatt sem igazán érdemes, akkor inkább limppel indukálok.

    Ugye a minraise leginkább az indukálás miatt jó. Pocketekkel ha nem játszol túl sokat az ellenféllel, akkor simán jó a minraise, mert ha 2 over van mondjuk 99-re, akkor valószínű visszatolja (QJ mondjuk), de lehet vakot véd 1 overes lappal (J7s), vagy olyannal, aminél 2 alacsonyabb lap van (67). Előbbinél suitedségtől függően, meg hogy mennyire képes sort összehozni, olyan 13-19% között van az esélye, hogy lejavul flopon, utóbbinál meg elhanyagolható (max ilyen 11-12% lehet, ha mondjuk JJ-vel emelsz, ő meg 65s-sel véd). Míg pushra ilyen T6s, J8o körüli lapokat eldobna, 2x-et lehet ad velük. Persze általában üres lesz flopon, és ha nem tol valami moveot, akkor azt a +1bb-t nyered csak, de ha néha moveol, akkor valamivel többet nyerhetsz.
    Jóval gyakrabban kap valami kis esélyt, minthogy megverjen flopon (gutshot, nyitott sorhúzót, flushdrawt, vagy pár backdoor drawt+2 overcardot, esetleg az alsó lapja pározódik), és akkor vagy stackeled, vagy még nyersz +1,5bb-t flopon.

    Ha néha lejavul, akkor ez van, de nagyon ritkán lesz olyan (feltéve, hogy ránk tolja ha 2 fölélapja van a 88-unknak).

    88 alatt én mindenképpen pusholnám, túl gyakran lesz 1-2 fölélap, c-bet-foldolni meg öngyilkosság ilyen stackeknél.
    2 magaslappal is inkább a push a jó szerintem, mert túl gyakran lesz, hogy nem találunk flopon semmit.
    Még 10bb környékén trash handekkel (T3o, J4o, Q2o) lehet minraise-foldolni, ha nem túl gyakran 3betel az ellenfél.

    Ha laza-passzív, aki flopon ha talál valamit továbbmegy, de ha nem akkor feladja, ellene lehet minraiselgetni ilyen közepes suited connectorokkal is (67s, 78s, 89s, T9s, 79s, 8Ts). Ezek az ellenfelek őszintén 3betelnek (nem fogja visszatolni Q3s, meg T6s, K5o-val), viszont pusht lazán adnak meg többnyire (pl amiket az előbb írtam lehet megadják az allint). Nagyon sokat fognak flatelni, mi meg cbettel kivisszük az esetek 60-70%-ában. És ha nem, akkor sincs nagy gond, mert a lapunk nagyon jól játszik postflop.

    12bb felett ritkán pusholok egybe, maximum az erős, de postflop nagyon rosszul játszó lapokat (alacsony párok, gyenge ászok, ilyesmik)
    Ascent888 likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  8. #8368
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Limpjeit szerintem lehet büntetni. 60% pfr mellett 18% limp többnyire weak range lesz (gondolom közepes nagyjából connected lapok), és elég egyszerű lesz ellene játszani.
    Nem 4betelném lazán. A 3betje nem olyan magas, és nem minta, de az előzőekből kiindulva a fold to 4b 0% reális is lehet nagyjából
    Turn cbetje nagyon alacsony, lehet lightan peelelni, mert elég gyakran feladja flop után, szóval kicsavarhatod a kezéből esetleg (ha chewbaccázásra dobál), vagy gyakran kaphatsz ingyenlapot. Made handet flop után nem slowplayelnék, túl sokat x-backel.

    3b potban alacsony a flop cbetje is, szóval ha kis sizezal 3betel, akkor szerintem megéri lazán defendelni a 3betjei ellen...kérdés mennyire hajlandó dobni 3betelőként postflop.

    Erős made handdel mehet a donkbet. Az sem minta, de egyszer sem dobott két esetből, és egyszer raiselt is, tehát gyengének érezheti a donkokat.

    Szélesebb value rangel cbetelnék, mert nem szeret cbetekre dobni. Raise cbet nem tudom milyen ranget takar nála, de ha mondjuk polarizált, akkor mehet float, vagy 3b ellene.

    Donk betjei valószínű elég erősek, de sérülékeny lapokkal csinálja (mondjuk bottom2 wet flopon).

    Limped potokban elég agró, azt nem hagynám neki

    És ha barrellezel, akkor mindenképpen 3barrell.
    Szerintem én gyakrabban x-backelnék flopon, és 3barrelleznék.
    Még a fold to river bet lehet érdekes, mert akkor ilyen delayed 2barrellt lehet csinálni, hogy cbet, turn x-back, river betet tolod, de ha nem dobál 2barrellre alapból, akkor nem valószínű, hogy erre dobál.

    Remélem nem írtam hülyeségeket, de statok alapján én ezeket a változtatásokat próbálnám ki
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  9. #8369
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    wow milyen sok bb van előttetek
    Flopon én inkább ilyen 550-ig emelnék. Pot túl nagy, nem szeretnék foldot kapni, de a checkje után simán tűnhet úgy, hogy csak el akarod vinni a potot, és az a 150 nem hiszem, hogy sokat változtatna a calling rangén, de riverre azért valamivel nagyobb lesz a pot.
    Turn tetszik nekem, akkor betelnék csak kisebbet, ha azzal indukálható. Lehet még egy picit nagyobbat is próbálnék, bár annyira nem számít, a riveren úgyis kellemetlen lesz az SPR (szerintem flop 550, akkor a pot 1900, turn 1400 mondjuk, akkor riverre 4700...még így is eléggé overbet a 6,3K eff stack, de nem hiszem, hogy mondjuk 2800-at sokkal ritkábban ad, szóval vagy overbet ai, vagy vmi gyenge size, de sok mindent nem fordít it blöffbe szerintem, és ha szeret bluffcatchelni, akkor a push jobb).

    Riveren én is dobom. Szerintem set, esetleg QT, T7. Néha lehet blöfföl T9, 79, 8dxd, de ezekkel valószínű inkább cbetelne
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  10. #8370
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Köszi köszi.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •