Oldal: 188 / 377 ElsőElső ... 88138178186187188189190198238288 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.871 - 1.880 (3767) összesen
Like Tree899Likes

Téma: Filmek - Mit érdemes megnézni?

  1. #1871
    Hz
    Hz nem elérhető
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 04. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    389

    Alapbeállítás

    Idézet mati1979 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1080as lehet mind2őn. ha jó felbontásút szedsz le akkor jó lesz. normál hosszúságú filmeket ha 1,5gb méretben szedek le akkor a 107es tv-n kiváló a kép.
    Kérdés hogy milyen messziről nézed, és észreveszi-e a szemed a pixeleket a TV-n.
    No meg persze milyen felbontást tud a TV-d, felkonvertálja-e a lejátszó a filmet, stb..
    Saját tapasztalat szerint azért észlelhető a különbség.
    "Maradjmár, zsigerből játszom, statokat sem nézem!"

  2. #1872
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Egy bluray film 20-30giga. Én úgy tudom ami ennél kisebb, annak biztosan csökkentett a minősége, hiába ugyanaz a felbontás.
    De ha egész bluray filmet játszol le winyóról a gépen valami lejátszóval, nem tudom mi különbség lehetne a korong lejátszóhoz képest.

    A tv mérete és a nézési távolság amúgy is behatárolja mennyi különbséget vehetünk észre.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 01. 13. 20:10
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #1873
    Újonc ista avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 20.
    Hozzászólások
    21

    Alapbeállítás

    Idézet mati1979 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nemrég volt egy film valamelyik este aszem az m2-őn. semmi szöveg csak képek. leginkább munkásokat mutattak, vágóhíd, bánya ilyenek. talán valami kenyér volt a címében de nem tudom pontosan, nem emlékszik valaki?
    Mindennapi kenyerünk - PORT.hu

  4. #1874
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 10. 18.
    Hozzászólások
    612

    Alapbeállítás

    Idézet Hz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kérdés hogy milyen messziről nézed, és észreveszi-e a szemed a pixeleket a TV-n.
    No meg persze milyen felbontást tud a TV-d, felkonvertálja-e a lejátszó a filmet, stb..
    Saját tapasztalat szerint azért észlelhető a különbség.
    usb-vel csatlakoztatok külső vinyót. a tv ****a és kb 3m-ről nézem. és a kép nagyságrendekkel jobb mint a fos upc digitális adása. kósza hajszálak is kiválóan látszanak.

  5. #1875
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 10. 18.
    Hozzászólások
    612

    Alapbeállítás

    Idézet ista eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    eeeeeeeeeeeezaaaaaaaaaaz

    köszi szépen!

  6. #1876
    Fáradhatatlan grinder ivanesz avatara
    Csatlakozott
    2010. 04. 06.
    Hely
    BAJA
    Hozzászólások
    625

    Alapbeállítás

    Idézet 21PoKeRaRcSuNy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az 1080p-s filmek és a BD25/50-es filmek között van valamilyen különdbésg ?

    szóval ha én egy BluRay filmet akarok megnézni és kihasználni annak minen szépségét akor csak úgy megy, ha kiirom elöször lemezre és berakom az bluray olvasoba ?
    Letöltöd a filmet meg egy progit ami lejátsza pl totalmedia theatre5,a laptopot rádugod a HD tévére és tátod a szádat!

  7. #1877
    Fáradhatatlan grinder Tyllus avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 30.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    683

    Mosoly

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy bluray film 20-30giga. Én úgy tudom ami ennél kisebb, annak biztosan csökkentett a minősége, hiába ugyanaz a felbontás.
    - igen, elméletileg ez lehet így, ha a 20-30giga mind hasznos információt tartalmaz, és csökken a mérete, akkor általában az van, hogy azonos/hasonló tömörítési algoritmus mellett jobban tömörít, ergo információt hagy el valahol, csökken a minőség. Ha kép információt nem tartalmazó részt hagy el (pl. menü) akkor lehet kisebb minőségromlás nélkül ugyanazon tömörítés mellett.

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ha egész bluray filmet játszol le winyóról a gépen valami lejátszóval, nem tudom mi különbség lehetne a korong lejátszóhoz képest.
    - yes, normál esetben nem lehet különbség, az adathordozó milyensége nem lehet befolyásoló tényező.

  8. #1878
    Őstag daPEPEhu avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 19.
    Hozzászólások
    1.611

  9. #1879
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet Tyllus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    - igen, elméletileg ez lehet így, ha a 20-30giga mind hasznos információt tartalmaz, és csökken a mérete, akkor általában az van, hogy azonos/hasonló tömörítési algoritmus mellett jobban tömörít, ergo információt hagy el valahol, csökken a minőség. Ha kép információt nem tartalmazó részt hagy el (pl. menü) akkor lehet kisebb minőségromlás nélkül ugyanazon tömörítés mellett.
    ez így azért nem teljesen pontos. kisebb méret nem feltétlen jelent elvesztett információt (nyilván egy 1gb rip azért veszít egy bd-hez képest)
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  10. #1880
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Holtpont - PORT.hu

    Régi film, én most láttam! Nekem bejött, a maga nemében 10/7.

    Szintén régi, szintén most láttam, szintén tetszett, szintén 10/7.
    http://www.port.hu/osszeomlas_fallin...i_film_id=8964
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •