Szavazás eredménye: Komolyan!!! Megéri pókerezni?

Szavazók
204. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Megéri, többre jutok vele, mint egy átlagos munkahelyen

    130 63,73%
  • nem éri meg, csak a pénzt viszi, már lejárt dolog a póker

    18 8,82%
  • őőőőőőőőőőőő

    56 27,45%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 11 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (109) összesen
Like Tree222Likes

Téma: Megéri pókerezni?

  1. #1
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás Megéri pókerezni?

    Összehasonlítva egy átlag munkahellyel, mindent figyelembevéve, megéri ez nekünk?
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  2. #2
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Van akinek igen, van akinek nem Szerintem a lényeg, hogy legyen B és C terv is, valamint a most megkeresett pénzt nem "elverni", hanem ha lehetséges, akkor ebből megalapozni a jövőt. Szerintem nagyon kevés grinder képzeli el magát pokerjátékosként 5-10-20 év múlva...
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  3. #3
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Meddig?
    1-2 év? És utána?
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  4. #4
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2009. 04. 19.
    Hozzászólások
    6.282

    Alapbeállítás

    1-2 év alatt olyan dolgokat tanulhat meg az ember amit a későbbiekben is tud alkalmazni -> ezek a dolgok simán kiemelhetik később a többi "szaktárs" közül.

    legrosszabb esetben megtanul a honpolgár jól angolul.. rosszabb esetben tanul kis statisztikát/valszámot/önfegyelmet/szerez pár barátot akik elhívják piálni.. :P
    BelaKecske and Sziszko0313 like this.

  5. #5
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2011. 01. 07.
    Hely
    bp
    Hozzászólások
    514

    Alapbeállítás

    Profiként csak egy bizonyos összeg felett éri meg. Ha jól emlékszem Phil Galfond írta egyszer, hogy csak annak javasolja, hogy profinak álljon, aki minimum 100 dolláros átlag órabért tud hozni. Nyílván Magyarországon ennek a fele is elég lenne, de sok egyéb probléma lép fel, pl adózás, TB, nincs fizetett szabadság, plusz az állandó kockázat, hogy bejöhet egy csúnya down, míg egy normál munkahelyen nincs mitől félni, mert ott fixen jön mindig a pénz, és nem lehet mínuszos a hónap.
    Szerintem magyarban, ha valaki stabilan tud évi $20-25k fölötti pluszban zárni, akkor megéri pár évig profinak lenni, de gondolom nagyon bele lehet unni, és egy 20 éves grinder nem fog 43 évesen is grindolni. Munkahely keresésnél szintén negatívként számítanak a kihagyott évek, mert ha te beírod, hogy 5 évig póker profi voltál, lehet, hogy furán fognak rádnézni.
    És van sok pozitívum is a profiság mellett, a legfontosabb szerintem a szabadság, és utána a jobb kereseti lehetőség egy bizonyos szint felett.
    benyo87h and Laci24 like this.

  6. #6
    PA addict rockett avatara
    Csatlakozott
    2008. 01. 02.
    Hely
    Somewhere over the EV
    Hozzászólások
    4.284

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Összehasonlítva egy átlag munkahellyel, mindent figyelembevéve, megéri ez nekünk?
    Ezt magadtól kéne megkérdezned nem? Én magamból kiindulva akkor is pókerezem, ha ezzel nem keresek többet mint egy átlag munkahelyen mert ezt szeretem csinálni + ott a szabadság ami vele jár. Hogy hány év van a pókerben? Régóta téma, függ a pókert körülvevő folyamatoktól, de nagyban rajtad is áll.
    BelaKecske and Laci24 like this.
    "Egy jó játékos nem tol all int ász hármassal!"(random fish, Sopron)
    https://gamblerlife.blog.hu/

  7. #7
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 11. 12.
    Hely
    bicske
    Hozzászólások
    645

    Alapbeállítás

    Pont ez a lényeg, hogy nincs személyre szabott válasz, mindenkinek más a jó. Rengeteg pozitív és rengeteg negatív példát fel lehet hozni innen a fórumról is, amiért megéri-nem éri meg, de a végső döntést magadnak kell meghozni. Lényeg, hogy legyenek céljaid, majd miután vannak céljaid legyen terved ezek megvalósítására. És a póker lehet cél is, de lehet a céljaid megvalósításának eszköze is. Egyik legfontosabb kérdés, hogy mit szeretnél csinálni az életben és azt, hogyan fogod megvalósítani. Az, hogy ebbe a póker milyen szinten fér bele az megint-csak a te döntésed. Személyes példám a következő. Nekem a póker egy hobbinak indult, de mivel szerencsés vagyok tudtam mindenféle tanulás nélkül nyeregetni, nem nagy összegeket, de 18-19 éves fejjel tökéletes volt. Majd megint csak szerencsém lett, megtaláltam a számomra talán legjobb fekvő játéktípust, és megint-csak komolyabb befektetett munka nélkül tudok nyerni szinte swingek nélkül. Így amikor pénzre van szükségem játszok. Ez az állapot tökéletes nekem a suli mellett, olyan életszínvonalon élhetek amit a kortársaim nagy része nem engedhet meg magának, és egy kicsit még félre is tudok tenni, de az biztos, hogy családot, karriert nem alapoznék erre a játékra. Úgyhogy miután befejezem a sulit már csak hobbiból szeretnék játszogatni és az élet más területeire szeretnék jobban fókuszálni, hogy aztán 5-10 év múlva én lehessek a buta a fish akit leszedtek az asztalokon Nem azt mondom, hogy ez a követendő példa, de egy alternatívának nem rossz
    dfecco23 and pszibu like this.
    Én már nyertem royalflush ellen. Kétszer is

  8. #8
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Nem értem ezt a "pár évig" dolgot. Doyle Brunson valami 60 éve tolja. Nálunk meg megy a nyafi, hogy 2 éve milyen volt a mezőny, és már soha nem lesz olyan, és brüüü. 2 éve meg ment a nyafi, hogy 2 évvel korábban milyen jó volt a mezőny, és brüüüü. És mindig már csak 1-2 évünk van hátra, mert aztán hirtelen mindennek vége. Brüüüüü! :-D
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  9. #9
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Most komolyan ennel hulyebb kerdest tenyleg nem tudok elkepzelni, szoval en azt mondom neked biztosan nem.

  10. #10
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Mivel az átlag az európai bérek 20%-t kapja itthon fizetésként, így az átlagnak természetesen megéri pókereznie. Figyelembe véve,h a legtöbb munkahelyen milyen hangulat uralkodik (folyamatos rettegés,h jajj ki ne rúgjanak, az emberek jellemtelensége, furkálódása, a főnököd agyatlansága, anyagi javak szűkössége stb.) pláne megéri otthon kényelmesen dolgozgatni.

    Azt meg el kell felejteni,h aki bejelentve dolgozik annak azért jó, mert nyugdíja lesz stb. Nem lesz, ilyen nincs (új alaptörvény), kapsz 90 napig álláskeresési járadékot(max 70K huf) és kész, ezután mindenért fizetned kell.

    Viszont, ha te pl egy elnöki tanácsadó vagy a máv-nál, bkv-nál stb, havi nettó 1 milkáért úgy,h közben nem kell bejárnod sem, természetesen neked még inkább megéri pókerezned,m a megélhetésed biztos, rollod van, szabadidőd van, már csak foglalkozni kell vele.

    Amennyiben komoly beosztásban dolgozol, és a munkaköröd lévén gyakran részesülsz a korrupció általi áldásos juttatásokból (nokiás doboz), csináld amíg tudod, húzz le a rohadékokról pofátlanul minél többet, de még így is pókerezgethetsz nyugodtan a munkahelyedről, otthonról vagy bármelyik külföldi tengerparti apartmanodból is!

Oldal: 1 / 11 123 ... UtolsóUtolsó

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •