Szavazás eredménye: Komolyan!!! Megéri pókerezni?

Szavazók
204. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Megéri, többre jutok vele, mint egy átlagos munkahelyen

    130 63,73%
  • nem éri meg, csak a pénzt viszi, már lejárt dolog a póker

    18 8,82%
  • őőőőőőőőőőőő

    56 27,45%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 2 / 11 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (109) összesen
Like Tree222Likes

Téma: Megéri pókerezni?

  1. #11
    Újonc
    Csatlakozott
    2011. 04. 30.
    Hozzászólások
    20

    Alapbeállítás

    Simán megéri, napi 50 dodo azt elvagy mint a befőtt.
    fejes1988 and JociBalboa like this.

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder Slynzor avatara
    Csatlakozott
    2009. 12. 07.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    923

    Alapbeállítás

    Még házat is lehet belőle építeni kölcsön nélkül.
    http://us.123rf.com/400wm/400/400/ko...s-3d-image.jpg
    fejes1988, bakyka, erikkke and 1 others like this.

  3. #13
    Fanatikus tag djeleven avatara
    Csatlakozott
    2008. 08. 26.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    476

    Alapbeállítás

    Pókereni?
    Azmiaz?

    Enni szeretek, megéri, mert nem halok éhen.
    Pókerezni detto.

    Egy előnézet a fórumon mindig hasznos, főleg ha valaki bátran új topikot nyit, persze ha ez egy troller topik, akkor PONTosan értem miért jött létre ez a hajnali brainstorming...
    A fish aki fejlődni akar

  4. #14
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet atisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Profiként csak egy bizonyos összeg felett éri meg. Ha jól emlékszem Phil Galfond írta egyszer, hogy csak annak javasolja, hogy profinak álljon, aki minimum 100 dolláros átlag órabért tud hozni. Nyílván Magyarországon ennek a fele is elég lenne, de sok egyéb probléma lép fel, pl adózás, TB, nincs fizetett szabadság,
    ...míg egy normál munkahelyen nincs mitől félni, mert ott fixen jön mindig a pénz, és nem lehet mínuszos a hónap.
    Csak annak éri meg, aki hozza a felét? Tehát 50$-s órabért? LOL!!! Akkor amikor az átlagkereset 200k, amikor tanárok és orvosok 90k-t keresnek havonta, akkor 50 dolláros órabértől éri meg pókerezni? A legtöbb munkahelyhez képest már 5$-s órabértől megéri pókerezi! Adózás tényleg probléma, de a TB-t be tudod fizetni magadnak, a fizetett szabadságot meg hagyjuk már, profi pókeresként sem kell dolgoznod havi 170 órát(+ egy fél állás még valahol).
    Egy normál munkahelyen nincs mitől félni, mert ott fixen jön a pénz? Nem sok munkahelyed lehetett,ha ilyet írsz. Magán és állami cégeknél is rendszeresen előfordul, hogy nem fizetik ki az amúgy is nevetséges béreket, ha elmész táppénzre kirúgnak, stb.
    Nekem személyesen az a problémám, hogy szétunom magam 2 óra pókerezés után, nem tudnám ezt havonta 100 órában csinálni! Nem utolsó sorban, pedig a munkám a hivatásom, imádom, és nem cserélném el semmilyen csillióbilliós grinder életre!
    Matt Coburn, R1per2, Tir-X and 1 others like this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  5. #15
    PA addict Galambos Tarzan avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 09.
    Hozzászólások
    2.620

    Alapbeállítás

    Teljesen egyszerű: ha a jelenlegi munkáddal elégedett vagy, jól keresel, élvezed, kényelmesen meg tudsz élni, és még mellette időd is van, akkor nem érdemes full time grindernek állni. Ha ezek a feltételek nem adottak, és úgy érzed, hogy képes vagy olyan szintre fejleszteni a játékod és a mentális képességeid, hogy ebből számodra kielégítő vagy annál jobb megélhetést tudj kovácsoln hosszútávon isi, akkor érdemes. Innentől kezdve teljesen egyénfüggő az egész, hogy kinek mi számít jó órabérnek és mi nem, ki mit áldozna a pókerért és mit nem stb. stb. Teljesen egyéni dolog, hogy kinek milyen szinten éri meg ezt csinálni. Atisz válaszával egyáltalán nem értek egyet, és ez finom megfogalmazás
    #8 norris80, 10.07.31 17:06
    Kérdésem a lopás visszaemeléssel részhez: Ha UTG 1-ből emelnek a vakokra, és nekem UTG 2-ből van visszalopó kezem, akkor is all in?

  6. #16
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    ha fel kell tenned a kérdést, és azt várod, hoyg más válaszolja meg, akkor neked valószínűleg nem éri meg.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  7. #17
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 12. 28.
    Hozzászólások
    65

    Alapbeállítás

    OFF: nekem megéri, mert élvezem. Nem, nem élek meg belőle. Eddig egy-két cuccot szedtem össze magamnak, amit talán nem vettem volna meg fizuból. A játék maga, ami miatt megéri nekem a játék.
    (Bocs, hogy kicsit off voltam, de szerintem ez is fontos szempont.)
    Laci24 likes this.

  8. #18
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    "Megéri, többre jutok vele, mint egy átlagos munkahelyen" - szerintem ez ilyen almát körtével összehasonlítás esete. kompromisszumokat vállal az ember minden választásával. pl. pókerrel az ember adott készségeinek fejlesztésével nagyon sok pénzt és sikerélményt szerezhet. "átlagos munkával" más adott készségeinek fejlesztésével sikerélményt, megbecsülést és társasági életet szerezhet.
    nem véletlen, hogy a játékosok nagy része valamilyen alkotó munkát is próbál végezni (oktatóvideók, coaching stb.), mert alapvetően a póker inkább sport, mint munka, ha a munkát nem a pénzszerzéssel azonosítjuk, hanem az alkotó tevékenységgel. az embernek igénye van arra, hogy olyan tevékenységet végezzen, ami által nem csak önmagát, hanem környezetét is gyarapítani tudja - ezt a szükségletét viszont nem tudja a póker segítségével kielégíteni.
    R1per2, Yomb1e, jabyga and 3 others like this.

  9. #19
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Jól van, csak a fél pont kellett, nem kell ennyire kivesézni.
    Blogként kellett volna nyitni, akkor a hsz-ekért is járna.
    kidelpiero and Orang3J3ws99 like this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  10. #20
    Kitiltva
    Csatlakozott
    2011. 06. 29.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.063

    Alapbeállítás

    amúgy meg a sztereotípiákat illetően:
    főnök és munkatársak <-> rng
    munkahelyi stressz <-> swingek/"mentális játék"
    végzendő munkával kapcsolatos készségek <-> póker matematikai és pszichológiai háttere

    HA keményen dolgozol, ugyanúgy tudsz szintet lépni, bármennyit keresni, mint pókerben, legfeljebb ennek módja nem annyira triviális, mint pókerben a limitváltás. (pl. nem csak fizetésemelésben lehet gondolkodni, hanem előléptetésben, munkahelyváltásban, saját vállalkozás indításában stb. - mind velük járó és különböző mértékben érvényesülő kockázati tényezőkkel)
    R1per2, atisz and arabraB110 like this.

Oldal: 2 / 11 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •