Oldal: 14 / 377 ElsőElső ... 412131415162464114 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 131 - 140 (3767) összesen
Like Tree899Likes

Téma: Filmek - Mit érdemes megnézni?

  1. #131
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Napola - A Führer elit csapata

    Nagyon jó film, néhány egészen megrázó jelenettel megspékelve. Talán annyira nem is szájbarágós, mint sok hasonló témájú mozi. Nálam ez 10/7.5 legalább, de inkább 10/8.

  2. #132
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet andree eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is összeszedtem egy 10-es listát. Mindegyiket nyugodt szívvel tudom ajánlani, ha valakinek elege lenne a mostanság jellemző(szerintem siralmas) filmfelhozatalból.

    1. Közönséges bűnözők (Nekem az örök kedvenc)
    2. 12 majom
    3. Forrest Gump (Valahogy mindig végignézem ha véletlenül beleakadok)
    4. Amerikai szépség (Kedvenc színész, hatalmas film)
    5. Twin Peaks (Felejthetetlen hangulat, zene)
    6. Rekviem egy álomért
    7. Moszkva Tér (Valahogy mindig előhoz egy csomó kedves élményt, emléket)
    8. Ponyvaregény
    9. Folyó szeli ketté (Csoda hangulat)
    10. Big Fish (Pontozással az Én Pán Péter és a Jövő kezdete előtt. Nagyívű befejezés sucker vagyok na.
    Huhh, a Folyó szeli ketté tényleg egy fantasztikus film, én amikor először láttam, akkor nem túlzás, két-három napig a hatása alatt voltam, és ugyanúgy a hatása alá von minden egyes alkalommal, amikor újra megnézem. Az én képzeletbeli toplistámon ez a film az első helyezett.

    A 12 majomról pedig mindig az jut eszembe, hogy még sorkatona koromban láttam a haverjaimmal, aztán következő este is kimentünk megnézni, és megnéztük harmadszor is, és még a harmadik alkalom után is vitatkoztunk bizonyos jelenetekről, illetve találtunk új szálakat, amiket addig nem vettünk észre. Ritka, hogy egy filmről ennyit beszéljek bárkivel is. Piszok jó mozi.
    Gabiru likes this.

  3. #133
    Őstag ThxLittleFish avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 12.
    Hely
    Honolulu
    Hozzászólások
    1.240

    Alapbeállítás

    Idézet kanrich_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jók ezek a listák, amiket írtatok, kb. leírtátok a kedvenc filmjeimet!



    Tegnap este végül egyszercsak úgy döntöttem, hogy meg kéne nézni és Skiboy-jal elugrottunk a Corvinba a 22:00-es vetítésre...Csak azzal nem számoltunk, hogy a szerda a kedvezményes nap, és így hiába vettem meg 21:00-kor a jegyeket, a 6. sorból néztük a filmet a nagyteremben, a nyakam is elfáradt a végére...

    A filmről nem akarok írni, mert Polacheck lehúrrogna Legyen elég annyi, hogy szerintem is jó film, de én biztosan nem raknám bele a top100-ba. Lehet, hogy túlzott várakozásaim voltak.
    szerintem sem rossz, de egyátalán nem vagyok elájulva...
    ><()))°>winner, winner, chicken dinner <°((()><

  4. #134
    Handelemző andree avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 29.
    Hely
    Apátfalava
    Hozzászólások
    1.769

    Alapbeállítás

    Idézet Vika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Huhh, a Folyó szeli ketté tényleg egy fantasztikus film, én amikor először láttam, akkor nem túlzás, két-három napig a hatása alatt voltam, és ugyanúgy a hatása alá von minden egyes alkalommal, amikor újra megnézem. Az én képzeletbeli toplistámon ez a film az első helyezett.

    A 12 majomról pedig mindig az jut eszembe, hogy még sorkatona koromban láttam a haverjaimmal, aztán következő este is kimentünk megnézni, és megnéztük harmadszor is, és még a harmadik alkalom után is vitatkoztunk bizonyos jelenetekről, illetve találtunk új szálakat, amiket addig nem vettünk észre. Ritka, hogy egy filmről ennyit beszéljek bárkivel is. Piszok jó mozi.
    Bizony! Mindkettő azonnali libabőr, ha eszembe jut. Talán a 12 majom volt az a film, mikor rájöttem Brad Pitt és Bruce Willis is (nagyszerű)színész.(Pláne az előbbi játéka volt az, ami csodaszámba ment a filmben) Én is rengeteget gondolkodtam a történeten utólag, és filmet is legalább négyszer újranéztem azóta. Bizonyos szálakat máig nem tudtam megfejteni (pl. a hang a műtőasztalnál, amely megeggyezik a csavargóéval). A Folyó szeli ketté meg egy fogalom. Egyszerű eszközökből, kizárólag jó karakterekkel, színészekkel és csodálatos képi világgal(Úgy emlékszem Robert Redford rendezte) valamint szép történettel dolgozik. Én is olyan plusztöltetet kaptam tőle mikor láttam, hogy napokig csak szép dolgokra tudtam gondolni.

  5. #135
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2007. 04. 01.
    Hely
    valahol
    Hozzászólások
    650

    Alapbeállítás

    Szemelgetek itt a filmekből melyiket érdemes megnézni.
    Elsőként: Közönséges bűnözők címüt
    Hát, óriási ez a film! :-))
    Köszönöm!
    A legrosszabb dolog a világon az, amikor a hülyeség szorgalommal párosul.

  6. #136
    Fanatikus tag mrweg avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 12.
    Hozzászólások
    482

    Alapbeállítás

    Pár kedvencem csak így hirtelen:
    Sin City
    Ponyvaregény
    Kutyaszorítóban
    Félelem és reszketés Las Vegasban
    Memento
    Oldboy
    Donnie Darko
    A nagy Lebowski
    A ravasz, az agy...
    Blöff
    Testvérbosszú
    Durr durr és csók
    La Haine: a gyűlölet


  7. #137
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet andree eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bizony! Mindkettő azonnali libabőr, ha eszembe jut. Talán a 12 majom volt az a film, mikor rájöttem Brad Pitt és Bruce Willis is (nagyszerű)színész.(Pláne az előbbi játéka volt az, ami csodaszámba ment a filmben) Én is rengeteget gondolkodtam a történeten utólag, és filmet is legalább négyszer újranéztem azóta. Bizonyos szálakat máig nem tudtam megfejteni (pl. a hang a műtőasztalnál, amely megeggyezik a csavargóéval). A Folyó szeli ketté meg egy fogalom. Egyszerű eszközökből, kizárólag jó karakterekkel, színészekkel és csodálatos képi világgal(Úgy emlékszem Robert Redford rendezte) valamint szép történettel dolgozik. Én is olyan plusztöltetet kaptam tőle mikor láttam, hogy napokig csak szép dolgokra tudtam gondolni.
    Valóban Redford rendezte, és a fényképezésért Oscart kapott a film.

  8. #138
    PA addict bojanika avatara
    Csatlakozott
    2007. 03. 07.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    2.579

    Alapbeállítás

    Ma este két film is van a tévében, amit sztem kár kihagynia annak, aki még nem látta:

    21.50 - TV2 - Equilibrium
    22.20 - M1 - Pop, csajok, satöbbi (High Fidelity)
    "Zidane eltéveszthetetlen stílusban kezeli a labdát. Hoppá, most látom, ez nem is Zidane."

    (Knézy)

  9. #139
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet bojanika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ma este két film is van a tévében, amit sztem kár kihagynia annak, aki még nem látta:

    21.50 - TV2 - Equilibrium
    22.20 - M1 - Pop, csajok, satöbbi (High Fidelity)
    ezeket én is ajánlom:
    equilibrium - 1984 utóhatás, darkos scifi, annyit röhögötem a "végső harcon" mindig (a poént nem lövöm le)

    high fidelity- egy aranyos nick hornby adaptáció, lemezboltos hangulat jack black-kel, kapuzárási pánik john cusack-kel, mindezt úgy, hogy minden a zene körül forog a kis világukban.
    a félreértett szupermarketkalóz.

  10. #140
    Őstag peterpanic avatara
    Csatlakozott
    2007. 12. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.662

    Alapbeállítás

    Idézet andree eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bizony! Mindkettő azonnali libabőr, ha eszembe jut. Talán a 12 majom volt az a film, mikor rájöttem Brad Pitt és Bruce Willis is (nagyszerű)színész.(Pláne az előbbi játéka volt az, ami csodaszámba ment a filmben) Én is rengeteget gondolkodtam a történeten utólag, és filmet is legalább négyszer újranéztem azóta. Bizonyos szálakat máig nem tudtam megfejteni (pl. a hang a műtőasztalnál, amely megeggyezik a csavargóéval). A Folyó szeli ketté meg egy fogalom. Egyszerű eszközökből, kizárólag jó karakterekkel, színészekkel és csodálatos képi világgal(Úgy emlékszem Robert Redford rendezte) valamint szép történettel dolgozik. Én is olyan plusztöltetet kaptam tőle mikor láttam, hogy napokig csak szép dolgokra tudtam gondolni.
    a 12 majom amúgy egy 50-es évekbeli francia rövidfilm remakeje.
    szerintem kb. senki nem látta az eredetit amúgy, de gondolom az is megérne egy misét.

    mit szóltok a truman show-hoz amúgy?
    meg fight club.
    a hosszú jegyesség is szerintem iszonyatosan hangulatos lett.

    no man's land - egy jugoszláv függetlenfilm, egy katonáról, aki a két front között ragadt egy aknán, ha feláll, meghal. nagyon jó! kb. 60 ezer díjat nyert, tényleg érdemes megnézni.

    édes vizi élet - le a kalappal, tökéletes hangulat, morbid sztori, stb.
    ha valaki látta a royal tenenbaums-ot, ugyanaz a fickó rendezte/írta...
    most így hirtelen ennyi

    ohh és hitchcock forever, ha még nem terjesztettem volna az igét, a kötél (rope) kötelező.
    az alapsztori, annyi hogy két fickó elkövet egy inditék nélküli gyilkosságot (just for fun), elrejtik a hullát egy ládán, majd elhívják az elhunyt szüleit és barátait egy vacsorára, miután megterítenek a ládikán.
    Utoljára módosítva: peterpanic által: 2008. 08. 23. 21:14
    a félreértett szupermarketkalóz.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •