Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (36) összesen
Like Tree26Likes

Téma: NL50HU 480bb deep AA 4b-pot

  1. #1
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás NL50HU 480bb deep AA 4b-pot

    PokerStars
    2 Players

    Stacks:
    BTN Hero ($241) 482bb
    BB TMoura ($371) 742bb

    Pre-Flop: ($0.75, 2 players) Hero is BTN
    Hero raises to $2, TMoura raises to $6, Hero raises to $18, TMoura calls $12

    Flop: ($36, 2 players)
    TMoura checks, Hero ($223)?

    pop-up:
    http://kepfeltoltes.hu/130127/tmoura...toltes.hu_.jpg

    Foleg olyan notejaim vannak rola amik csak 100-150bb deepen tortentek, nem voltunk sokaig ilyen deepek, es itt altalaban nem is mentunk mutatasba.

    Sima 3b kasszakban alacsonyabb/szarazabb boardokon pl 3szor ch/callozott mar vegig Ah airrel, ugy hogy nem volt ra oka mert nagyobb kasszakban sosem lathatott tolem bluffot, de o valszeg arra a keves emlekere alapozott ahol kis potokban lathatott tolem airrel cbetet.

    Azt tudjuk rola, hogy erosebbnek velt handjeivel mindig megdonkolja a rivert. Tehat eleg std. line tole mondjuk floppolt also ketparral a ch/c-ch/c-donk.

    Ch/r range polarizalt: megcsinalja airrel huzokkal es eros TP-kel, gyenge 2ik parokkal.
    +2 parnal erosebb handel viszont meg nem lattam. (ha jol emlekszem nem is volt ilyen mutatasunk az egesz meccs alatt, hogy 2parnal erosebbett floppolt volna.)

    Az en 4betjeimnek nem ad hitelt, tudja hogy erosebb lapokkal 4betelem, tudja hogy nincs 4bet bluffom, tobbnyire magas broadway handeket es magasabb PP-ket fog az egesz parti alatt a kezembe tenni, mivel eddig ezekkel 4beteltem es sokat mentunk mutatasba 4b potokban. Tovabba sokszor ch/r elt 4b kasszaban es 3bet potokban (ott ugye IP cb-raise) amikor alacsony volt a board, tehat tisztaban volt a rangemmel es torekedett ra hogy ezeket ha lehet eldobassa.

    BetOP vs. missed flop cbet:
    Elég magas neki, néha voltak olyan texturaju boardok es olyan erossegu handjeim ahol megtehettem, hogy flop chback es turn/river callra alljak ra, de azt tapasztaltam hogy turnr még any2wal megbeteli ha checkeltem flopon, viszont ugyanezt a riveren mar csak erosebb handekkel teszi meg, + ott eleg sokat ch/f-oldolt ha turnon nem sikerult elvinnie a kasszat. Tehat az en flop xback-turn call, lineom az o szemeben olyan tipusu hand amit nem dobok river betre.

    Az o 3b-range:
    Szeles es azt mondanám, hogy "időszakos". Ami annyit jelent, hogy kepes pl. egymas utan 60handben nem 3betelni, majd ha történik "valami" (nagyobb kasszát nyer vagy veszít) akkor ezt követően sokszor borítékolható legalább 10, de inkább 20-25 egymást követő 3bet. Ebben a handben nem olyan régen sikerult csak visszafejlődnöm ilyen deepre, és nem rég kezdtem el 4x.-elni preflop azóta hogy 4x-elek és ennyire deepek vagyunk azóta 100% lett a 3betje. (nagyjából 35hand) Tehát nincs 3bet range.

    Milyen tervekkel indulunk neki ennek a flopnak?

    Nekem van komplex tobb mondatos tervem/indoklásom, de egyelőre még nem írom le.


    UI:
    Ha valaki már rászánta azt az időt, hogy végigolvasta az egészet (annak eleve thx) de mondjuk nem tud érdemben hozzászólni, akkor is írjon be nyugodtan és írja le mi miatt nem tudja mi a jó megoldás, pl. milyen info hiányozna neki egy döntés meghozásához, lehet hogy én is kifelejtettem valamit.
    Utoljára módosítva: misirulez által: 2013. 01. 27. 21:08

  2. #2
    Őstag Yomb1e avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hely
    Jancsika Jancsikaaa
    Hozzászólások
    1.462

    Alapbeállítás

    Elég agrómókusnak hangzik, szóval ilyen deepen, ezzel a sérülékeny handdel a potkontrollra helyezném a hangsúlyt.
    Ezen a floppon rengeteg mindentől kaphatunk legitim c/r, pláne tőle...szóval én első blikkre xb flopp és ha nagyon nem romlik el a board akkor calldown.
    misirulez likes this.
    Stack the donk!

  3. #3
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Yomb1e eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elég agrómókusnak hangzik, szóval ilyen deepen, ezzel a sérülékeny handdel a potkontrollra helyezném a hangsúlyt.
    Ezen a floppon rengeteg mindentől kaphatunk legitim c/r, pláne tőle...szóval én első blikkre xb flopp és ha nagyon nem romlik el a board akkor calldown.
    Megfelelő kártyákon (t:2 r:2, mondjuk)
    turn/river potbet-potbet, ezeket is adnád?

  4. #4
    Őstag Yomb1e avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 07.
    Hely
    Jancsika Jancsikaaa
    Hozzászólások
    1.462

    Alapbeállítás

    Idézet misirulez eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megfelelő kártyákon (t:2 r:2, mondjuk)
    turn/river potbet-potbet, ezeket is adnád?
    Leírásod alapján turnt mindenképpen, rivert meg intuíciók alapján
    Stack the donk!

  5. #5
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Végigolvastam, és az alapján még inkább megerősödött bennem az, amit elsőre gondoltam a partival kapcsolatban: a board nem monoton/monokróm, kint vannak húzók, 1 párok, tolnám neki végig értékért, a 4bet ranged legtetejével mész
    misirulez likes this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #6
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 06.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Végigolvastam, és az alapján még inkább megerősödött bennem az, amit elsőre gondoltam a partival kapcsolatban: a board nem monoton/monokróm, kint vannak húzók, 1 párok, tolnám neki végig értékért, a 4bet ranged legtetejével mész
    36ba betelünk mondjuk 25öt, turnon 86ba 60at, riverre 206$ a pot, szóval akár az egészet be tudjuk pakolni, de vajon ő berakja-e gyengébbel? vagy ha flop-turn ch-call után riveren előről betolja, akkor mi a helyzet?
    R1per2 and misirulez like this.
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  7. #7
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet titcar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    36ba betelünk mondjuk 25öt, turnon 86ba 60at, riverre 206$ a pot, szóval akár az egészet be tudjuk pakolni, de vajon ő berakja-e gyengébbel? vagy ha flop-turn ch-call után riveren előről betolja, akkor mi a helyzet?
    Megnézzük mit egészíthetett ki az a river kártya, és az alapján döntünk, többnyire call.
    Ha nagyon átlátszóak a nagy betek, akkor kisebbek és riveren nem lenne allin, de a lényeg, hogy nem passzolnék floppon, és nem nagyon dobnék további akcióra.
    Tetszenek amúgy a betméreteid.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 01. 27. 22:26
    misirulez likes this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  8. #8
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Na jöttek hsz.-ek úgyh. leírom az én véleményemet is.

    Először is az Ő szemében nálunk nincs bluff lap.(preflop)
    Viszont flopon sokat cbeteltunk, es sokszor jart nagy sikerrel a ch/r.-el, úgyhogy potenciálisan számíthatunk ch/r.-re mert:
    -érezheti úgy hogy "meg kell védenie" az 1pár típusú handjeit (mint ahogy ez idáig "lejött" nekem abbol ahogy gyenge 1párokat ch/r.-el) továbbá simán ch/r elhet bluffből is, mert engem csak akkor talált el a board ha overpárom van, és még azoknak is egy részét el fogom dobni.

    Szóval potenciálisan nagy esélyt látok tőle, mind bluffből mind értékért (rosszabbal). Viszont elég nagy esélyt látok arra is, hogy nem fogja folytatni. Mármint ha flopot ch/r.-eli biztosan nagy leszűkül nutsokra a turn betje is.

    Azzal, hogy betelek megadom az ő számára a lehetőséget, hogy ch/r-el elvigye a kasszát. (eléggé nagy sizeokkal ch/r.-elt mindig)

    Ezen a boardon az én handem erőssége: fos. 1párom van egy olyan boardon egy olyan kasszában ahol HA! mutatásig jutunk és HA! 1nél több utcán megy be pénz akkor nem leszek elől.

    Ellenfelemnél nem igazán lehet olyan hand, aminek nincsen egészen jó EQ.-je, továbbá számomra szinte minden card eléggé scary lesz.


    En flop xback, turn call, river fold-ot tartom jónak. Fontos, hogy ez a FLOP TERVEM(!), ami ritkán fog csak megváltozni. (egyelőre nem teszem be a turn/river kártyákat)

    Egyrészt mivel fentebb írtam, hogy turnbetOP-ja magas és sokat lő, de riveren csak erősebb handekkel folyatja, és elég esélyes, hogy riveren már borzasztó boardal fogok szembenézni, így ott az ő value-ja és bluffje is rendkívül alacsony lesz, és ugyebár az én handem meg nagyon gyenge.
    Yomb1e and Flush67 like this.

  9. #9
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Kiegeszítésképp még annyit, hogy ellenfél elég aggró, és képes tiltmoveokra, viszont egyáltalán nincs eltévedve, rutinos HU fish (google alapján 10$ os HU sng-ket tol főként)
    Szóval egészen sok lappal 3betelhet, és annak ellenére, hogy nincs igazán foldto4betje, itt sokszor dobja a teljesen trash handjeit, pl Q5o K3o 84o stb.
    Viszont sokat callozhat 1-2 gapperes siut ill. offsuit lapokkal, mert azokkal tud igazán megverni, ha nálam +KTs range van.

    Szóval ez a board több mint kedvező az ő vélt rangenek.

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    149

    Alapbeállítás

    Ha én úgy érzem, hogy a fl- vélhetőleg őt találta el, akkor szerintem jó a csekk behind flopon és utána 2x call. Többször fog bluffolni 4bet potban a kassza miatt (ha csekkelünk)... másrészt viszont ilyen deep-en szinte mindennel callolni fogja a 4betet, ami akár ehhez flophoz is köthető.
    Másik line:
    cbet, csekk, ha riveren betel, call.

Oldal: 1 / 4 123 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •