Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (12) összesen
Like Tree5Likes

Téma: AK megjátszása regek ellen micro téten (NL10)

  1. #1
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 09.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    337

    Alapbeállítás AK megjátszása regek ellen micro téten (NL10)

    1. felállás
    AKo-t kapok SB-ről.

    13/8-as UTG emel.
    Mit csináljak? Nyilván nagyon feszesen emel innen. Nem tetszik a call, mert OOP leszek.
    Ha 3betelek, vagy foldot, vagy 4betet kapok, amire dobnom kell. Tehát eldobatom a gyengébbet, bent tartom az erősebbet.


    2. felállás
    UTG-ből emelek AKoval.
    19/16os arc, 3bet: 3.5 SB-ről 3betel.
    Nyilván tudja, hogy UTG-ből erős a rangem(19/17et játszom), mégis 3betel. Ilyenkor mi a range?
    Adjam meg, mert akkor IP játszhatok?
    Minek, ha ezt úgyis csak AA-KK-val lépi meg? Meglépi-e elégszer QQ-AK-lyal?

    3. felállás:
    Ugyanaz, mint a kettes, csak itt MP v CO v Dealerből kapok 3betet 3.5 3bet%-os játékostól.
    Itt ráadásul még OOP is leszek.
    Fold? Call? 4bet/call?

    [Sok rossz emlékem van AK-lyal. Eddig tönkrementem vele: 4betre 5bet allint toltam, 3betre 4bet/call-t. De nem tudom, hogy ez a megjátszás pluszos-e, főleg UTG pozi ellen, főleg ha reg ül benne. Vagy ha épp UTG-ből emelek, és 1 reg engem később 3betel.]

    Gáz (Weak) eldobni SB-ből/BB-ből AKo-t feszes UTG emelésre?
    Utoljára módosítva: Sindu által: 2013. 01. 29. 20:44

  2. #2
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 04. 10.
    Hely
    Fót
    Hozzászólások
    24

    Alapbeállítás

    Szia!

    1 felállás: nálam ez 3bet , 4betre dobni. ha callol, akkor nézem a fold to cbet in 3bet pot statisztikát, ha sokszor dob, akkor bármilyen floppon cbet, ha erőlködik akkor nincs mit tenni, fold.
    A preflop call az nálam nem játszik, a flopok 2/3-a nem talál el, és dobnunk kell, viszont a 3bettel meg a flop c-bettel van elég FE. (átlag nl10-es játékoson)

    2 felállás: néha 4bet/fold, néha call, és szintén a szokásaiból kiindulva megjátszani flop után.

  3. #3
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    minden szituációban és összességében, ha bizonytalan vagy a lejátszást illetően, a legjobb megoldás a dobás! egyáltalán nem gáz!

    ettől függetlenül:

    1. felállás

    valószinűleg neked több info áll rendelkezésre. (fold to 3bet, agresszió, stb) ezek elég sok pluszt tudnak adni az adott helyzetben. ellenféltől függően ne érezd magad kellemetlenül ha call-t nyomsz. teljesen jó tud lenni a pot controll, de a dobás sem nagy hiba.

    2. felállás

    itt is igaz afenti állítás az információkat illetően. senki nem fogja tudni belőni neked az ellenfél laptartományát ennyi alapján. pozícióban azért sokkal inkább hiba dobni, elégszer lesz jobb lapod, hogy nyereséges legyen akár a call, akár a 4bet. feküdj rá jobban a postflop játékra, szerintem minden baj ebből a bizonytalanságból ered!

    3. felállás

    azért azt meg kell említeni, hogy AKs és AKo között elég nagy különbség van. itt is a pozíción kívüli játék a problémád postflop. oop játéknak micro limiten azért meg tud lenni az az előnye, hogy a lead nálad van. ezt próbáld meg kihasználni! igyekezz irányítani a hand-et, de mégis alacsonyan tartani a pot-ot!
    Sindu likes this.

  4. #4
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    1. 13/8-as utg range-ében is van gyengébb K meg A és általában elég egyenesen is játszik, tökéletes a preflop call szerintem. Ha 3betre sokat foldol, akkor annak nem nagyon van értelme, pontosan azért amit te is írtál. 3bet/fold csak akkor jöhet szóba, ha van egy coldcaller fish szerintem.

    2. Akinek 3.5 a 3betje egy pozból annak utg ellen valószínüleg még kevesebb lesz, de ha annyi is, akkor az egy JJ+AK range maximum, ami ellen meg vagy lőve AKval, nem nagyon tudsz mit csinálni. Postflop call után nem igazán tudsz értéket nyerni, a 4bet/call mínuszos, a 4bet/fold óriási baromság lenne bármivel, hiszen túl kevés az FE-d, a dobás a jó döntés.
    Utoljára módosítva: BelaKecske által: 2013. 01. 29. 21:14
    Sindu likes this.

  5. #5
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    mondjuk a kettes felállásnál az is fontos lehet, hogy az ellenfél mit lát rólad! én simán 3 betellek SB-ről bármilyen Axs-el vagy párral, ha 100-as fold to 3bet-ed van.

  6. #6
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mondjuk a kettes felállásnál az is fontos lehet, hogy az ellenfél mit lát rólad! én simán 3 betellek SB-ről bármilyen Axs-el vagy párral, ha 100-as fold to 3bet-ed van.
    csak neked nem 3.5 a 3beted

  7. #7
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    igazad van, de lehet, hogy ő 40 leosztás alatt azt látná.

  8. #8
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    igazad van, de lehet, hogy ő 40 leosztás alatt azt látná.
    de akkor te meg nem tudod, hogy mennyit dob 3betre és ismeretlen utg-t azért kétlem, hogy 3betelnél minden szral oop

  9. #9
    Őstag differentborder avatara
    Csatlakozott
    2010. 06. 04.
    Hozzászólások
    1.059

    Alapbeállítás

    1. Jobb a call.

    2. 3,5% 3bet range azt jelenti hogy csak QQ+ AK fog legjobb esetben SB vs UTG 3betelni. Nem hiba a dobás.

    3. Nem sokban különbözik a szituáció az előbbitől, ugyanez az ellenfél rangedzse vs UTG.

    Nem nagyon lesz olyan ellenfél/szituáció hogy az AK-t egy sima preflop raisere bedobhasd, persze előfordul.
    BelaKecske and Sindu like this.

  10. #10
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    na jó, meggyőztél.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •