Oldal: 8 / 16 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 71 - 80 (151) összesen
Like Tree177Likes

Téma: Nyerő Oldal Mental Coach Projekt

  1. #71
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Idézet Tir-X eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Abba gondolj bele, hogy a tilt miből fakad. Nem az a baj, hogy vannak érzelmeid, az biológia. Az a baj, ami miatt vannak. Az pedig a hozzáállás, felfogás. Le van szarva egy adott session, mi az? Csak egy egység, ami lehetne akár hand, sng, session, hét vagy hónap is. Ha tudod, hogy hosszútávon nyerő játékos vagy, akkor nem is kell törődnöd azzal, hogy mi a pillanatnyi eredmény.

    A hasonló nyugtatgató feladatok és meditációk hasznosak, de csak átmeneti megoldást nyújtanak, és mint írtad, nem mindig tudod velük megnyugtatni magad. Ezért kell az okot kiirtani, nem pedig a felszínt kezelni. Tudom ajánlani Jared T. könyvét.
    Ez mind szép, meg érthető, de te ezt magadévá is tetted, és alkalmazod is?
    Ilyen az ember, veszteség éri, és ez negatív érzéssel párosul.
    Sajnos én ezt nem tudtam levetkőzni évek alatt sem.
    Csak úgy röpködnek napi szinten a cifrábbnál cifrább káromkodások meg a vakolat a falról
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  2. #72
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez mind szép, meg érthető, de te ezt magadévá is tetted, és alkalmazod is?
    Ilyen az ember, veszteség éri, és ez negatív érzéssel párosul.
    Sajnos én ezt nem tudtam levetkőzni évek alatt sem.
    Csak úgy röpködnek napi szinten a cifrábbnál cifrább káromkodások meg a vakolat a falról
    Hehe, a káromkodásról már leszoktam. :P Régebben üvöltöttem egy riverre leeső kedvezőtlen kártyától, de mióta sok asztalon játszom, nem látom a mákolást, és csak a session végén üvöltök. :-D
    pszibu likes this.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  3. #73
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Igen, magamévá is tettem. Mondjuk én soha nem törtem-zúztam, de régen káromkodtam, bosszankodtam, és volt olyan, hogy fel-alá kellett járnom pár kört, idegeskedtem stb. Nyilván nem egyik napról a másikra változik meg a hozzáállás, de ebbe az irányba érdemes gondolkozni szerintem, amit le is írtam.

    Igazad van, hogy a veszteség negatív érzéssel párosul akarva-akaratlanul, de épp ez a lényeg, hogy mi számodra a veszteség fogalma. Ha jól játszottam, és buktam egy csomót, nem érzem veszteségnek, így nem párosul negatív érzelmekkel. Ha rosszul játszottam, az a veszteség. A hibák, még ha nyertes sessionök is sülnek ki belőle, ha tudom hogy szarul játszottam, az az egyetlen, ami kicsit tiltre tud tenni. De olyankor meg sitout és elemzés.

  4. #74
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 12. 15.
    Hozzászólások
    140

    Alapbeállítás

    Matt Coburn:

    Amikor egy adott kérdésre, nem tudsz kielégítő, (megnyugtató) választ adni, akkor érdemes magának a kérdésnek a létjogosultságát megvizsgálni.

    Erre az esetre a teljesség igénye nélkül, ezt tudom mondani:

    Képzelj el egy olyan hullahopp karikát, ami valamely oknál fogva nem műanyagból van, hanem valamilyen madzagféléből, vagy fonalból.

    Ennek az a jelentősége, hogy ha műanyag lenne, akkor egy ponton rögzítve is vízszintben maradna, de jelen esetben mivel nem elég stabil a szerkezete ez elképzelhetetlen.

    Képzeld úgy, hogy a pókeres tudásod különböző szegmensei, ennek a madzag hullahopp karikának egy egy szakaszára esnek. Legyen egyik ilyen szakasz a tiltelési hajlam.

    Innentől a válaszom: ahhoz, hogy a karika egyes részei, "ne lógjanak le" az volna célszerű, hogy sűrűbben és több ponton alkalmaznál alátámasztást, mert így nem tud olyan szakasz lenni, amelyik az egész (átlagos) "szintjétől" nagyban eltér negatív irányba.

    Magyarul a pókerről való gondolkodásodat (részben) át kell szabni, annak érdekében, hogy kialakuljon ki egy olyan egységes póker tudatod, amelyben egész más hangsúlyt kap a jelenség. Megszüntetni nem lehet, de átértelmezni igen.

    Második megoldás, ami ugyanez végül, csak más irányból: megfagyasztod a madzagot, amely megszilárdul, azaz, olyan szintű tudást sajátítasz el, és szemléletet veszel át, amellyel úgymond kihűlsz a hasonló dolgokkal szemben. (hideg fej)

    Vannak ennek a tilt jelenség feldolgozásnak, alkalmazkodásnak egyéb praktikus trükkjei.

    Minimális részben ezzel foglalkozunk a projektben, de értelemszerűen nagyobb hangsúlyt fektetünk arra, hogy elrelativizáljuk a az egyes jelenségek (adott esetben káros) hatását, azaz millió másik alátámasztási pontot alkotunk. A felfüggesztés lehetőségéről pedig még szót sem ejtettem...
    misirulez and Bobbie like this.

  5. #75
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 12. 15.
    Hozzászólások
    140

    Alapbeállítás

    A másik: mondtad a nasht. Legegyszerűbb ha ezt az egyensúlyosdit kivetíted a nyertes/vesztes napokra is...amivel nem tévesztesz mert a pókert tetőtől talpig jellemzi ez a frenkvencia karakter.

    Magyarul nem is nyerhetnél anélkül, hogy ne vállalnád a lehetséges veszteség kockázatát. Ebben az értelemben is van egy egyensúlyi pont... emberileg (majdnem) lehetetlen, olyan mennyiségű játékot letolni, hogy statisztikailag elvárható legyen az, hogy a sessionből "mindig" pluszban szállj ki. (mondom ezt úgy, hogy nem tudom, konkrétan milyen sng-t játszol)

    Minél kisebb a mezőny, minél turbósabb annál valószínűbb, hogy ki tudnád pörgetni plusszosig.

    Ezért mondtam, hogy igyekezz megérteni a rendszert amiben vagy....mert ha leakadsz a a tiltnél, az olyan, mint amikor az almaszedő panaszkodott, hogy fel kellett másznia az almáért a fára.

  6. #76
    Idegen
    Csatlakozott
    2011. 03. 04.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    Én már jó ideje, nem nevezem magam tiltelősnek. Viszont a káromkodás nálam is ment ezerrel...Éreztem játék közben ahogy feszülök, és ennek következtében rengeteg hibás döntést hoztam.

    Ezek a problémák már jó néhány napja nem jelentkeznek, mert bizonyos dolgokkal kiköszöböltük music74..

    Viszont volt/van még egy probléma amit még nem sikerült kiiktatunk. Ezt a blogomban is felhoztam kérdésként. Ezt még nem sikerült teljesen megoldanunk, de a módszer megvan már és jelentős mértékben lecsökkent a probléma jelentkezésének a száma. Össz vissz 2 alkalom volt amikor ellentmondtam magamnak. Úgy gondolom, egy session után ez egy remek eredmény és Februárra már csak emlék marad ez a probléma is
    music74 likes this.

  7. #77
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 12. 15.
    Hozzászólások
    140

    Alapbeállítás

    egy is sok zotya88!!!

  8. #78
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 01. 29.
    Hozzászólások
    2.336

    Alapbeállítás

    Köszi szépen, igyekszem feldolgozni az olvasottakat. .)

    Boku basszus a 10k-s challange alatt akármekkora bukóban volt, mindig kipörgette a nap végére azt a pluszt. 500 játék alatt tehát összejöhet.
    "A szerencse a mi oldalunkon, ám ha ez az ingatag szajha bizonyítja igaztalanságát, akkor istenekként harcoljunk úgy az ellennel, hogy a véres és gyászos győzelem íze, mint hamu öntse el ajkaikat." Knight of Badassdom

  9. #79
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 12. 15.
    Hozzászólások
    140

    Alapbeállítás

    Idézet Matt Coburn eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi szépen, igyekszem feldolgozni az olvasottakat. .)

    Boku basszus a 10k-s challange alatt akármekkora bukóban volt, mindig kipörgette a nap végére azt a pluszt. 500 játék alatt tehát összejöhet.
    Egyébiránt a Nyerő Oldal pont erről szól, és a fiúkkal is igyekeztem megértetni, hogy a pókert mint rendszert célszerű nézni (és átlátni) mert akkor csomó "felesleges" kétségtől, és gyötrődéstől szabadítod meg magad.

    Asszem mondtam már vhol: ne magát a pókert nézd, hanem magadat és pókert nézd - kvázi kívülről.

    De ha ez így túl homályos, nevezz be a következő etapba...mely megfelelő számú érdeklődő esetén valahol február 10-e körül indul. (max 5 fő, kettő már foglalt)

    Persze, érdemes lehet megvárni az első garnitúra értékelését. Addig is javaslom ismételt, és többszöri "értve" olvasásra a blogbejegyzéseimet.
    Bobbie likes this.

  10. #80
    Lelkes újonc Bobbie avatara
    Csatlakozott
    2012. 10. 24.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    57

    Alapbeállítás

    Idézet music74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Persze, érdemes lehet megvárni az első garnitúra értékelését. Addig is javaslom ismételt, és többszöri "értve" olvasásra a blogbejegyzéseimet.
    Megpróbáltam egy bejegyzésben leírni, min mentem keresztül az elmúlt egy hónap alatt music74 segítségével. Változnak a dolgok és ennek nagyon örülök. Sokáig csak a játékomban kerestem a hibáimat és nem is figyeltem a legfontosabb dologra.
    Ki az aki dönt? Ki az aki megnyomja a gombot?
    Music74 segítségével rátaláltam az utamra. Tudom hogy kivé szeretnék válni. Átalakulok.
    Kissé spirituálisan hangzik, de az is. Ezek mély dolgok. Cseppet sem felszínesek többé.

    Köszönöm!
    http://www.pokerakademia.com/poker_b...anderson_quot/
    differentborder likes this.

Oldal: 8 / 16 ElsőElső ... 678910 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •