Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (29) összesen
Like Tree6Likes

Téma: nl5 AK ip 3bet potban

  1. #11
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Tieru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A3o-val mit szeretnél floppolni?
    A-t, de nyilván az lesz a probléma, hogy tpgk-t elég nehéz lesz oop profitábilisan játszani. Szóval értem miért fold!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  2. #12
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Reverse implied odds miatt fold.
    jabyga likes this.

  3. #13
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    csak call a raise-re limpelt potban. nem tudod jól berakni.
    jabyga likes this.

  4. #14
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Amúgy most ezzel az sb egészítéses dologal nagyon elbizonytalanítottatok. Most nézek egy (régebbi)kezdőknek szóló 6max videosorozatot az "50 dolláros" oldalról, ahol az oktató rendszeresen callol vakokról CO és BTN emeléseket Ax-ekkel. Nem ugyan az a szitu, mert itt limp után egészítettem, de azért nagyon hasonló. Erről mi a véleményetek?
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  5. #15
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    én nem nagyon callolok vakokról Ax offokat, de attól még lehet, hogy van aki ezt jól csinálja.

  6. #16
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Szia

    Én is bajban voltam/vagyok a megadó rangekkel vakokból bvb játéknál, de pont nemrég vett ebből órát egy barátom egy másik oldal edzőjétől, szóval leírom neked kb. mit mondott.

    Limpelt kasszákra nem tértünk ki külön, sztem van amivel lehet csak egészíteni, talán A8, A9, A10, de magasabb téten elég ritka lesz a BU limp.

    Tehát SB-ből szinte sose adunk meg lopásra, mert az túl jó helyzet lesz egy BB squizre, viszont 3 bet/5 beteljuk a 77+, AQs+, AK-t, és 3bet foldoljuk a többi broadway lapot és AXs-t, minden mást dobunk, persze ezen játékostól függően finomítani kell kicsit a blöff és az értek 3 bet közötti átmeneten. kb 14%

    BB-ről egy kicsit feszesebben bloff 3 betelunk, az elozo range aljával elkezdunk megadni, és ezt egész ki lehet bővíteni kb 25%-ra (ez mini betre van felállítva, ha nálatok 3bb-vel lopnak, vagy co ellen játszol, akkor feszesebben kell megadni, mert nincs olyan jó odds). Tehát itt megadhatsz egy A2-8s-el vagy A2-10-el.

    Bu min. 50 es steal
    Utoljára módosítva: eiboy által: 2013. 02. 01. 07:44
    jabyga likes this.

  7. #17
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet eiboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia

    Én is bajban voltam/vagyok a megadó rangekkel vakokból bvb játéknál, de pont nemrég vett ebből órát egy barátom egy másik oldal edzőjétől, szóval leírom neked kb. mit mondott.

    Limpelt kasszákra nem tértünk ki külön, sztem van amivel lehet csak egészíteni, talán A8, A9, A10, de magasabb téten elég ritka lesz a BU limp.

    Tehát SB-ből szinte sose adunk meg lopásra, mert az túl jó helyzet lesz egy BB squizre, viszont 3 bet/5 beteljuk a 77+, AQs+, AK-t, és 3bet foldoljuk a többi broadway lapot és AXs-t, minden mást dobunk, persze ezen játékostól függően finomítani kell kicsit a blöff és az értek 3 bet közötti átmeneten. kb 14%

    BB-ről egy kicsit feszesebben bloff 3 betelunk, az elozo range aljával elkezdunk megadni, és ezt egész ki lehet bővíteni kb 25%-ra (ez mini betre van felállítva, ha nálatok 3bb-vel lopnak, vagy co ellen játszol, akkor feszesebben kell megadni, mert nincs olyan jó odds)
    Nagyon köszi, hasznos volt!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  8. #18
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    "Tehát SB-ből szinte sose adunk meg lopásra, mert az túl jó helyzet lesz egy BB squizre, viszont 3 bet/5 beteljuk a 77+, AQs+, AK-t, és 3bet foldoljuk a többi broadway lapot és AXs-t, minden mást dobunk, persze ezen játékostól függően finomítani kell kicsit a blöff és az értek 3 bet közötti átmeneten. kb 14%"

    ez így azért nem igaz. hogy sb-ről nem nagyon callolgatunk értelmes bb-vel mögöttünk az tény, de nem 3bet/5beteljük ezt a range-t a legtöbb ellenféllel szemben, van aki ellen igen, de csúnya általánosítás azt mondani, hogy ezt a range-t így játszuk mindenki ellen.

  9. #19
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet eiboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    SB-ből szinte sose adunk meg lopásra, mert az túl jó helyzet lesz egy BB squizre, viszont 3 bet/5 beteljuk a 77+, AQs+, AK-t, és 3bet foldoljuk a többi broadway lapot és AXs-t, minden mást dobunk,
    Hát ez így elég szörnyen hangzik. Nem mindegy hogy ki stealel, meg az se hogy milyen a BB. Most akkor az AK/QQ 5bet az value, vagy blöff, mert az is ellenfélfüggő, a 77 stackoff meg nagyon ilyen 2008-as midstakes line-nak tűnik.
    BelaKecske likes this.

  10. #20
    Lelkes újonc Lucsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Flopon nagyon AQ-ra gyanakodtam, ezért nem emeltem vissza. Turnön megérkezett a K, de drawheavy(illetve egészültek a flop draw-k) lett a board. Mivel gyengeséget mutatott a check-kel, ezért belenyitottam fél potot. Mennyire jó/rossz itt ez a betméret? Nagyobbat nem mertem nyitni, mert féltem egy c/r-től, viszont ekkora emeléssel callalhat draw-val.
    Riveren újra emeltem gyengébb ászok és kétpárok miatt.
    Turnon és riveren(ha ch/callolt turnön) dobnánk egy c/r-re?
    Ha szeretnél fejlődni, és továbblépni, akkor annyit bizton állíthatok - bár nem vagyok cashgames - hogy próbáld meg kiírtani a fejedből azt, hogy az ellenfeledet "aq-ra rakod" flopon. Az ellenfeled donkolhat a gyenge ászoktól kezdve a flushdrawn keresztül a setig mindennel. Akár még blöffel is, hiszen nincs róla readünk elvileg és nl5ön vagyunk. Ezeket próbáld súlyozni esetleg a betsizing és a timing alapján, és így keresd a megfelelő megoldást. Az AQ-ra gyanakodtam szimpla parázás és semmi köze nincs a profi pokerhez.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •