Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 29 (29) összesen
Like Tree6Likes

Téma: nl5 AK ip 3bet potban

  1. #21
    Lelkes újonc Lucsi avatara
    Csatlakozott
    2010. 10. 16.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    72

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy most ezzel az sb egészítéses dologal nagyon elbizonytalanítottatok. Most nézek egy (régebbi)kezdőknek szóló 6max videosorozatot az "50 dolláros" oldalról, ahol az oktató rendszeresen callol vakokról CO és BTN emeléseket Ax-ekkel. Nem ugyan az a szitu, mert itt limp után egészítettem, de azért nagyon hasonló. Erről mi a véleményetek?
    az, hogy az oktató nem veszi figyelembe a te és az ő postflop skilljei közötti különbséget. Mire A3o-val egészíteni tudsz profitábilisan nl5ön, addigra nem ott fogsz játszani.

  2. #22
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Lucsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha szeretnél fejlődni, és továbblépni, akkor annyit bizton állíthatok - bár nem vagyok cashgames - hogy próbáld meg kiírtani a fejedből azt, hogy az ellenfeledet "aq-ra rakod" flopon. Az ellenfeled donkolhat a gyenge ászoktól kezdve a flushdrawn keresztül a setig mindennel. Akár még blöffel is, hiszen nincs róla readünk elvileg és nl5ön vagyunk. Ezeket próbáld súlyozni esetleg a betsizing és a timing alapján, és így keresd a megfelelő megoldást. Az AQ-ra gyanakodtam szimpla parázás és semmi köze nincs a profi pokerhez.
    Érthető, és köszönöm a tanácsod, ez különösen hasznos volt!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  3. #23
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Sziasztok!
    mikki 86, ak és qq bvb kisvakból sztem extrem standard push 5 bet, nem egészen értem, te van hogy ezekkel csak megadsz? 77+ soknak hangzik, de próbáljuk szélesen tartani a ranget, hogy ne elgyünk olvashatóak.

    Bela, természetesen regulárok elleni játékokról van szó, és hidd el, ahogy egyre nagyobb tétre mész, egyre tobb 3 bet-et és squizet fogsz kapni, kisvakot nem védünk passzívan ez nagyon alap tétel.

    Nyilvánvalóan, minden ellenfél ellen máshogy kell játszani, de attól még fel lehet állítani rangeket, max eltérsz tőle. Az nem lesz hasznára senkinek, ha annyit mondasz, hogy mindenki ellen máshogy játszol, és nem is igaz.

  4. #24
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 07.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    589

    Alapbeállítás

    Idézet eiboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    mikki 86, ak és qq bvb kisvakból sztem extrem standard push 5 bet, nem egészen értem, te van hogy ezekkel csak megadsz? 77+ soknak hangzik, de próbáljuk szélesen tartani a ranget, hogy ne elgyünk olvashatóak.

    Bela, természetesen regulárok elleni játékokról van szó, és hidd el, ahogy egyre nagyobb tétre mész, egyre tobb 3 bet-et és squizet fogsz kapni, kisvakot nem védünk passzívan ez nagyon alap tétel.

    Nyilvánvalóan, minden ellenfél ellen máshogy kell játszani, de attól még fel lehet állítani rangeket, max eltérsz tőle. Az nem lesz hasznára senkinek, ha annyit mondasz, hogy mindenki ellen máshogy játszol, és nem is igaz.
    Fogalmam sincs milyen játék megy nl5-ön, de nem hinném, hogy az értelmesebb játékosok gyakran light 4betelnének. Szóval az addig oké, hogy ne legyünk könnyen olvashatóak, de egy value 4bet range ellen nem túl jó ötlet 77-TT szerű lapokkal 5betelni.

  5. #25
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    könnyen lehet, hogy igazad van, akkor ezeket elhagyhatod amíg nem kerülsz agresszívabb játékosok közé. Egyébként ez csak ajánlás, az óra NL100-on ment.

  6. #26
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet eiboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Bela, természetesen regulárok elleni játékokról van szó, és hidd el, ahogy egyre nagyobb tétre mész, egyre tobb 3 bet-et és squizet fogsz kapni, kisvakot nem védünk passzívan ez nagyon alap tétel.

    Nyilvánvalóan, minden ellenfél ellen máshogy kell játszani, de attól még fel lehet állítani rangeket, max eltérsz tőle. Az nem lesz hasznára senkinek, ha annyit mondasz, hogy mindenki ellen máshogy játszol, és nem is igaz.
    nem nagyon van sztem pókerben olyan ami alap meg mindig úgy van
    te azt írtad, hogy sb 3bet/5beteljük a 77+ AQ range-t, ami nem igaz, az utolsó két mondatodban ellentmondasz magadnak, én az elsővel értek egyet.
    Abszolút mind1, hogy milyen limiten játszol, mert nem limit, hanem ellenfelek ellen tolod, ismeretlen ellen sosem kell 5bet ai menni 77el szerintem NL5se meg NL100 se.
    differentborder likes this.

  7. #27
    Újonc
    Csatlakozott
    2012. 01. 31.
    Hozzászólások
    29

    Alapbeállítás

    Szia Béla

    Nem mondtam ellen, azt írtam, hogy kell, de senki se csinálja, mert vannak hasonló játékosok akik csak nagyon kicsiben térnek el, és mivel nincs végtelen információnk csak becsléssel bekategorizáljuk őket egy típusba.

    már egyszer leírtam, de még egyszer: regulárok elleni játékról van szó.

  8. #28
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    a button limp ótvar nagy szégyen

  9. #29
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet vadallat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a button limp ótvar nagy szégyen
    Ezt mire írtad?
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •