Oldal: 42 / 86 ElsőElső ... 32404142434452 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 411 - 420 (852) összesen
Like Tree443Likes

Téma: Mit sportoljunk? / Hogyan fogyjunk?

  1. #411
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 06. 25.
    Hozzászólások
    263

    Alapbeállítás

    Ép testben épp lélek.


    Csak a kezdet nehéz.. Nekem is rá kéne szánnom magam, hogy a régi bodybuildinger legyek

  2. #412
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865
    zozoka1973, Krono and redoubtable like this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  3. #413
    Fáradhatatlan grinder Tyllus avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 30.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    683

    Alapbeállítás

    :-))

  4. #414
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 22.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    781

  5. #415
    Fáradhatatlan grinder Pepe05 avatara
    Csatlakozott
    2010. 07. 28.
    Hely
    Tvrdošovce
    Hozzászólások
    562

    Alapbeállítás

    Idézet SonGosu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv. Bocs ha hosszú leszek, de láttam, hogy van ilyen topic, és mivel elég sokat foglalkoztam a témával, leírom én is a tapasztalataimat, illetve azokat a dolgokat, amelyeket sok sok utánajárás alatt sikerült összeszednem. Hátha segítek ezzel valakinek.

    Alap infók, nevezzük ezt preflop játéknak. A szervezet 4 féle enerigaraktárral rendelkezik.
    1. Vércukor
    2. Izmokban tárolt szénhidrát
    3. Izomszövetben tárolt fehérje
    4. Zsír

    Az elsőt akkor használod, ha sprintelsz, gyorsan energiává alakítható, de kevés van belőle, ezért hamar elfáradsz.

    A másodikat nagyobb teljesítményű izomhasználat esetén égeti a szervezet, kondisok ezt használják ki, illetve ha kardió (130as pulzus feletti mozgás) tartományban mozogsz, akkor is ezt használja a szervezet. Itt kitérnék egy fontos dologra, ami sok ember számára nem világos, de alapja a kondizásnak és zsírégetésnek is. Ha elfogy a szénhidrát az izomból, akkor utána magát az izom fehérjét fogja bontani a szervezet, nem zsírt. Rgo csökken az izom (kondiban túledzés alakul ki). Ezt mindenképp el kell kerülni.

    A harmadikat akkor használja a szervezet, ha 130 alatti pulzussal nagy izomtömeg mozog. Ez séta, lightosabb bringa, avagy nagyon lassú kocogást jelent edzettebbek esetén. Fontos tudni, hogy a szervezet erre nem képes azonnal, kell neki idő, hogy átálljon, addig szénhidrát fogy. Hogy mennyi idő kell, arra nem találtam pontos adatokat, ill edzéstől is változhat sztem. Én min 40 percet szoktam sétálni, ami kb 4 km-re elég. De az uccsó 2-2,5 km ami igazán használ.

    Kaja:
    Rengeteg infó van fent neten, hogy miben mi van. A lényeg, hogy a bevitt mennyiség kevesebb legyen, mint amit felhasználsz. Rgo, ehetsz, csak mozogj mellette. Ami fontos lehet, hogy rostokat vigyünk be, mert gyorsítja a kaja áthaladását, így kevesebb tápanyag szívódik fel.

    Ezek alap infók, amikor nekiálltok kondizni, vagy fogyózni, ezeket az alapelveket ne feledjétek.

    Még1 dolog. A szervezet képes átállni takarékra, ha nem kap elég üzemanyagot, ami lassíthatja a fogyást, ha nem esztek megfelelően (plussz tompábbá teszi az embert, pókernél ez nem túl jó). Ezért is jó néha egy egy krémest bevágni, és inkább másnap többet mozogni, hogy felpörgessük a szervezetet.

    Remélem segítettem ezzel pár embernek.
    Köszi szépen a segítséget neked is és bocs hogy csak most válaszolok, de csak most vettem észre amit írtál.
    Nekem nagyon sokat segített redoubtable fórumtársunk, aki ellátott hasznos tanácsokkal mind az edzés mind a kaját illetően, és minden kérdésemre készségesen válaszolt amit ezúton is szeretnék neki nagyon szépen megköszönni és amiért nagyon hálás is vagyok egyben, mert nagyon sokat segített vele hogy elérjem a célom amit kitűztem magam elé.
    Nos jelentem hogy már pár hónappal ezelőtt(2-3 hónappal azután hogy elkezdtem csinálni) sikerült elérnem a célom sőt még kicsit túl is teljesítettem, mert eredetileg 8 kg-ot szerettem volna leadni és úgy belejöttem hogy a végén -15kg lett belőle, amit azóta is sikeresen tartok

    Akik most kezdenének bele azoknak csak azt tudom mondani hogy fogadják meg az itteni jótanácsokat és sikerülni fog kellő kitartással elérniük a céljukat.

    A kajám az ugyanaz még most is mint amit már korában leírtam csak mióta elértem a célomat azóta ha úgy adódik akkor megengedek magamnak néhanapján egy kis ,,bűnözést,, persze azért azt is csak mértékkel(nem úgy mint régen) és nem túl gyakran.

    Az edzés pedig csak annyiban változott hogy az 1. hónap után vettem egy szobabiciklit és azon csináltam a kardió edzést és a 2. hónap után már nem 20 perc intenzívebb kardiót csináltam(145-150-es pulzussal) hanem 30 percet bicajoztam így, ja és még anyniban változott hogy az első hónap után már nem csak a nem súlyzós napokon(3 volt 1 héten) bicajoztam hanem mindegyiken, tehát az olyan napokon is amikor volt súlyzós edzés is.
    A súylzós edzést pedig csakis otthon végeztem, és semmi más nem volt hozzá mint 2 egykezes súlyzó és egy egyenes pad.

    Ja és proteinen meg vitaminon kívül semmi mást nem szedtem. Ja és persze nagyon sok vizet ittam, kb. 4 litert/nap.

    Szóval valóban ennyi az egész hogy mozogni kell és ügyelni arra hogy mit és mennyit eszünk és biztosan el lehet érni pár kg mínuszt. Sok sikert és kitartást hozzá mindenkinek!
    R1per2, Arsen, zend and 4 others like this.

  6. #416
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Pepe05 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nos jelentem hogy már pár hónappal ezelőtt(2-3 hónappal azután hogy elkezdtem csinálni) sikerült elérnem a célom sőt még kicsit túl is teljesítettem, mert eredetileg 8 kg-ot szerettem volna leadni és úgy belejöttem hogy a végén -15kg lett belőle, amit azóta is sikeresen tartok
    Szépmunka!
    Pepe05 likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  7. #417
    Fanatikus tag zavoka avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hely
    Tolcsva
    Hozzászólások
    327

  8. #418
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet zavoka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hülyeség. (kivéve, ha a csajt is adják hozzá)
    redoubtable likes this.

  9. #419
    Akadémia bölcse titcar avatara
    Csatlakozott
    2008. 03. 05.
    Hely
    a monitor előtt
    Hozzászólások
    7.774

    Alapbeállítás

    Idézet zavoka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    napi 5 perc
    jó lapokkal emelnék, rosszakat eldobnám

  10. #420
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Ha fogyásról és sportról van szó nekem azonnal az ökölvívás jut eszembe, furcsa is számomra hogy itt senki nem említette. Amikor elkezdtem bokszolni 10 évvel ezelőtt akkoriban 88 kiló voltam (185 cm magas, mondjuk ez azóta is standard), nem voltam egyáltalán zsíros. Heti 3-4 edzéssel úgy hogy egyáltalán nem figyeltem a kajára, mértéktelen zabálás, éjszakai pizzák stb., táplálékkiegészítők nélkül 3 hét alatt 7 kilót fogytam. Sokan voltak akik eleve túlsúllyal érkeztek, de fél év alatt simán 15-20 kg-t leadtak.
    Mostanában elég népszerű a nőknél is, nem az Update-Norbi féle fitness-üsd-vágd, hanem a rendes normális körülmények között zajló ökölvívás edzés. Nem kell egymás fejét bucira verni, hosszú meneteket kesztyűzni a helyi kandisznókkal, csak az edzést kell úgy végigcsinálni ahogy egy jó edző mondja. Szerintem ha ehhez még megfelelő a táplálkozás, esetleg durrantunk némi energizálót, zsírégetőt 1 azaz egy hónapon belül garantált az eredmény akárkinek.
    szpokboy likes this.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •