Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345
Eredmény: 41 - 50 (50) összesen
Like Tree32Likes

Téma: Naturalwest - Fejlődési Napló

  1. #41
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Ekstone: szerintem nyiss egy új saját topicot ahova be tudod tenni a kérdéseidet, mert ebben Naturalwest a főszereplő (ami érthető ).
    A céljaid elérésben én nem tudok segíteni, de lehet a profik többet tudnának mondani ha leírod hol tartasz most, nem mindegy hogy NL10-en breakeven vagy NL100-on stabil nyerő.

  2. #42
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Hey Ekstone,
    tetszik a hsz-ed, ma már nem maradt időm válaszolni, de mindenképp írok majd rá.

  3. #43
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Ekstone,

    tetszik az ambíciód, hogy komolyabb szinten űzd a pókert. Leírom a tapasztalataimat, hogy én hogyan tekintek vissza erre az elmúlt 1 évre, mióta úgy döntöttem, hogy megélhetési pókeressé válok.

    De először a célokkal kapcsolatos észrevételeidre válaszolok.
    Amit látsz az első bejegyzésben célt, az egy eredményorientált, logikus cél, amiben semmi érzelem sincs szinte. Ez teljesen más attól, amit magamnak felírtam, és napról napra elolvasom, vizualizálom, igyekszem a tudatalattimba minél inkább elültetni.
    Azt azért írtam ki, hogy ha valaki elolvassa a naplómat, kapjon egy képet arról, merre felé akartam haladni.

    Egy jó célnak viszont, ahogy te is említetted, szerintem is máshogy kell felépülnie.
    Akkor jó szerintem egy cél, ha felkelti a belső vágyat ahhoz, hogy mindenáron meg akarjuk valósítani azt, amit szeretnénk. Ha képessé tesz arra, hogy szembenézzünk az akadályokkal napról-napra, amikkel ellenállhatatlanul szembesülünk az úton.


    Így hát a jó célnak:
    - érzelemteljesnek (érezhető a különbség aközött, hogy "NL100-on 3bb/100-as eredménnyel nyerek", illetve aközött, hogy "Olyan boldog és hálás vagyok most, hogy NL100-on 3 bb/100-as eredménnyel pókerezek sikeresen").
    - motiválónak
    - konkrétnak
    - ídőben meghatározhatónak kell lennie.

    Pókerben itt a fő problémát az jelenti, hogy nagy minta kell hozzá, hogy kiderüljön milyen is a játékod, mivel a variancia miatt játszhatsz tökéletesen, meg fejlődhetsz folyamatosan, lehet hogy ez eredményekben egyelőre egyáltalán nem mutatkozik meg.

    Amint megvan a cél, ami motivál, utána jöhet a tervezés. Ahol kézzelfogható, kis lépésekre bontod a nagy célodat, ezáltal az elméd könnyebben be tudja fogadni azt.
    Ha pl. az a célod, hogy közel 2 év múlva NL200-as játékos legyél, akkor le lehet bontani ilyen kisebb lépésekre:
    - Cél kitűzése
    - Tervezés
    - Mérföldkövek meghatározása
    - Havi, heti, napi játékidő meghatározása
    - Elkezdeni a játékot NL10-en
    - Játék fejlesztése
    ...

    És ezen belül is le lehet bontani még kisebbekre néhányat, pl. a játék fejlesztését (heti x db oktatóvideó megnézése; heti 20 db hand kielemzése/vagy postolása; heti 1 közös session valakivel...).

    Ez az egész folyamat olyan kis lépésekre bontja az utat, amelyeket ha egymás után megteszel az idő elteltével eléred a célod automatikusan.


    Nevezhetjük az egész folyamatot vonzás törvényének, vagy a tudatalatti hatalmának, akkor fogunk elérni egy adott szintre, ha tudat alatt elhisszük magunkról, hogy elérjük azt.
    Pl. szerintem én még azért nem tartok NL100-on, mert valószínűleg tudat alatt még nem hittem el teljesen, hogy képes vagyok elérni azt, és emiatt a játékom sem úgy fejlődik, vagy olyan spotokban hibázok, ahol nem kellene stb. Most ezen vagyok, hogy ezt minél inkább elültessem az elmémbe (mint az Eredet c. filmben is Leonardo Di Caprio-val. Ha elültetsz egy gondolatot, az majd kiburjánzik, ha megfelelően gondozod, és megerősíted). Mivel már keresztül mentem ezen a folyamaton más területeken is az életembe, tudom hogy előbb utóbb itt is megjön az áttörés, amint az énképem is hozzáigazodik ehhez a célkitűzéshez.

    Amúgy javaslom, hogy vedd meg a Csodalámpa c. könyvet Keith Ellis-től, az az 1700 Ft életed egyik legjobb befektetése lehet, mert nagyszerűen elmagyarázza és leírja, hogyan érdemes kitűzni célokat, sokkal részletesebben mint ahogy én most itt vázlatosan felvázoltam.


    Az elmúlt 1 év tapasztalata alapján pedig azt mondhatom, hogy nem lesz könnyű az út, de bíznod kell benne, hogy sikerül a folyamatos fejlődés. Az első fél év alatt teljesen úgy haladtam, ahogy terveztem, eljutottam NL50-ig, azóta viszont voltak hullámvölgyek, és sokkal nehezebb az út, mint terveztem. De teszek érte nap, mint nap, hogy előrébb jussak.

    Sok sikert,
    West
    tylerhungary, L.T., bakyka and 4 others like this.

  4. #44
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Őrbottyán
    Hozzászólások
    90

    Alapbeállítás

    Ne teremts időt!!!!

    Gl!
    T107
    - Mental coaching - érdeklődj PM-ben! tanfoglio107@gmail.com

  5. #45
    Újonc Ekstone avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Idézet Naturalwest eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amúgy javaslom, hogy vedd meg a Csodalámpa c. könyvet Keith Ellis-től, az az 1700 Ft életed egyik legjobb befektetése lehet, mert nagyszerűen elmagyarázza és leírja, hogyan érdemes kitűzni célokat, sokkal részletesebben mint ahogy én most itt vázlatosan felvázoltam.
    Már régóta a telefonomon pihen (sok más önfejlesztő anyag társaságában), csak sajna regényekkel is tele van a virtuális könyvtáram, így nehéz volt az (amúgy se sok) olvasási időmből szeletet kapnia :-(
    No de ha másért nem, már ezért megérte írnom ide, mert a hsz-ed után megnyitottam és első nekifutásra végeztem is majdnem a felével! A legtöbb dolog már ismerős volt, mert a Mester (Brian Tracy for me) tollából már olvastam róluk, viszont ez a fickó marha jól ír, és sok minden csak most, e brilliáns könyv olvasása kapcsán ért teljesen célba nálam! Én is mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a Csodalámpához írt útmutatót!

    Mivel ez úgyis a Te naplód, úgy döntöttem nem spam-elem szét a saját dolgaimmal (inkább majd leporolom a saját naplóm és ott engedem ki a bennem élő grafomán szörnyt :-D). Szerintem a Te eddigi tapasztalataidból is nagyon sokat tudok tanulni, úgyhogy kérdezek pár dolgot. Persze ha egy-egy kérdés túl indiszkrét, a válasz nem kötelező :-) Na lássuk, van egy pár, előre is bocsi, ha nem lesz bennük rendszer, de oly sok minden érdekelne.

    Mi a célod a pókerrel? Ez egy eszköz valami nagyobb célodhoz?

    Nagyon érdekelne a kezdet, azaz amikor kiléptél a munkahelyedről és Póker pro-nak álltál totál kezdőként!
    Volt sok hónapra (évre) elegendő megtakarításod? Vagy passzív bevételek segítettek abban, hogy a kieső munkahelyi bevételt ne egyből pókerből kelljen pótolnod? Érdekelne az akkori pénzügyi terved, mert nem mindennapi ez, hogy valaki (ráadásul kezdőként) ennyire "nagy váltással" vág neki a póker pro életnek. Persze ha az ember csinál valamit, azt csinálja teljes gőzzel, és azt meg csak így lehet! Amúgy van családod (gyerkőc)? Hány éves vagy?

    Érdekelne még, hogy a kezdetekben hogy nézett ki a célrendszered, hogyan terveztél? És idővel hogyan finomítottad, változtattad meg ezeket? Hogyan néztek, néznek ki a határidők? Segített a póker pro lakótársad ezek kijelölésében? A varianciáról (ami a csökkenő edge miatt ugye egyre inkább előjöhet ahogy haladsz felfelé a limiteken) szerzett egyre több tapasztalatod, hogyan hatott ezekre?
    Hogyan méred a haladásod? Milyen mérföldköveket jelöltél ki?

    Ennyi elsőre azt hiszem elég is lesz.
    Persze ha megválaszolhatatlanul kaotikusak a kérdéseim, vagy aránytalanul sok időbe telne bepötyögni a válaszokat, vagy túlságosan indiszkrétek (stb.) akkor (ha a naplód elbírja) azt is csinálhatjuk, hogy az én konkrétumaimat felhasználva beszélünk arról, hogyan is kellene jó pókeres célkitűzéseket, terveket készíteni.

    Jah és nagyon köszönöm az eddigi segítséged!

  6. #46
    Újonc Ekstone avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    Idézet tanfoglio107 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ne teremts időt!!!!
    Ezt ki tudod jobban fejteni?
    Vagy ha ez már fizetős tartalom, szerintem akkor se ártana egy kis "demózás" a potenciális vevőjelölteknek :P

  7. #47
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2010. 06. 07.
    Hely
    Őrbottyán
    Hozzászólások
    90

    Alapbeállítás

    Üdvözlet,

    Természetesen ki tudom fejteni, azonban nem szeretném más naplóját
    "demózás" céljából igénybe venni.
    A tréningem egy felépített - lépésről lépésre - önképzési rendszer, amely során a tréningen
    részt vevőt képessé teszem a professzionális tanulás, motiváció és mentális állapot elérésére.
    Ennek egyik lépcsőfoka az hogy nem teremtünk időt magunknak. Így a képzési rendszerből kiemelni
    annak egy szeletét - érthetetlen, vagy rosszul értelmezhető, alkalmazható lenne.

    Remélem nem okoztam csalódást.
    GL!
    T107
    - Mental coaching - érdeklődj PM-ben! tanfoglio107@gmail.com

  8. #48
    Újonc Ekstone avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 02.
    Hozzászólások
    26

    Alapbeállítás

    OK, értem, és köszönöm a rövid hsz-t is.

    Bár eléggé tartok tőle (jobban mondva az egóm parázik :-)), de azt hiszem a Csodalámpa után (éles kanyart véve) "A MOST hatalma" fog jönni, Tolle apótól az olvasási listámban, ha már így (ismét) az utamba sodorta az univerzum. Azért tartok tőle amúgy, mert pl. Osho-val (Túl az elme határain) nem igazán tudtam mit kezdeni, illetve (még) nem igazán tudom hova rakni (nem úgy mint B.Tracy-t vagy K.Ellis-t, akik mintha belülről szólnának hozzám). Persze Tolle egy más kategória lehet (pl. európai), úgyhogy ki tudja, lehet Eckhart a helyére teszi bennem a dolgokat :-). Vagy ha nem, akkor még mindig ott van lehetőségként T107-es coaching-ja ;-)

    West, amúgy Te az önfejlesztésed során jártál ezeken a területeken?
    Mi a véleményed róluk?

  9. #49
    Tag nyehehe avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 04.
    Hely
    nincs
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    up up up up up up

  10. #50
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    Sajnálom Ekstone, hogy ennyire elhanyagoltam a kérdéseidet, igyekszem a következő 1 hétben válaszolni rájuk.

    Más:
    Ha valakit érdekelne, és még nem hallotta, jövő hétvégén (febr. 16-17) Brian Tracy előad Magyarországon. A rendezvény a Forever Living Gyémánt képzése lesz, ők hívták meg Tracy-t is, 2 * 1,5 óra előadást tart majd a SYMA-ban.

    Habár az egész képzés többi része gőzöm sincs mi lesz, de Tracy-t meghallva egyből azt mondtam megyek. Rengeteget változott az életem mióta először hallottam a Főnix szeminárium anyagát még 4-5 évvel ezelőtt, és kíváncsi vagyok már rá élőben is.

    A belépő amúgy a 2 napra, 10.000 HUF. Ismerősöm ismerőse dolgozik Forevernél rajta keresztül van jegyem, de azt már vagy 2 hónapja szereztem, hogy még van-e, illetve hogy mennyire elérhető ez külsősöknek azt nem tudom. Elvileg ebben a videóban kiírnak egy email címet, ott meg lehet próbálni, akit érdekel:




    Másik:
    Most hallottam, hogy Nick Vujicic is jön Mo.-ra áprilisban, amit szintén nagyon várok már. Igazán becsülöm, amilyen hozzáállással rendelkezik az élettel kapcsolatban, annak ellenére, hogy nincs karja, se lába. Karácsonyra kaptam meg egyik barátomtól az itthon tavaly megjelent könyvét Élet korlátok nélkül címmel, habár még más könyvek voltak előtte a listán, de addig mindenképpen elolvasom.


Oldal: 5 / 5 ElsőElső ... 345

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •