Oldal: 5 / 8 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (78) összesen
Like Tree35Likes

Téma: Külföldi munkalehetőség - infó megosztó topik

  1. #41
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Meginterjúvoltam egy ismerősömet. Itt olvashatjátok a válaszait. Ő több éve él kint hollandiában.

    -Szevasz te Fazon!

    Pár taggal beszélgettünk külföldi munkákról. Pár kérdésre válaszolj már nekem mint érintett. 2 perc az egész!
    1. Szakmunkával ott ahol te vagy, megközelítőleg mennyit lehet havonta keresni?
    2. Egy munkanap hány óra átlagosan?
    3. Egy főnek havi szinten mennyiből lehet kihozni egy normális albérletet rezsivel mindennel együtt?
    4. Ajánlod e, hogy egy nyelvtudással, illetve szakmával nem rendelkező fiatal, munkaközvetítőn keresztül betanított munkát vállaljon külföldön?
    5. Sok olyan gyökér szarcelona drukker van abban a városban ahol te élsz, mint amilyen Te vagy?

    -1. 8-10 euró
    2.8 óra
    3. ez városfüggő nagyon pl.:Rotterdam nem tul fullos kecó kb. 500-550ercsi (de ajánlatos legalább 2-en bérelni)hágában is kb ennyi de kisebb városokban itt rotterdam környékén 100-200-al több, de 3 személyesek.
    4. ez erősen szakmafüggő
    5.Mindenki olyan mint én ez egy antirealista város!

    -havonta 8-10 EUR ért dolgozol? Gondolom órabért jelent.

    -bocs per óra, nekem 10 de kezdésnek 8-8.50.
    De nekem a ház ingyen van.5 szobás és ketten lehetünk maximum
    még egy csaj megengedett

    -kettőtöknek? vagy külön külön?

    -külön de csak egy, ez itt a tövény
    f@sza itt van mellettem a konditermem

    -Azért nézel ki olyan szarul mert b@szol átmenni edzeni.

    innentől nem másolom már be mert privát. Neki a pénze 1800EUR nagyjából, és szellőző és klímaberendezés szerelő és nem fizet a szállásért.
    BennyGothiv likes this.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  2. #42
    Fanatikus tag Banderas79 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 24.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    373

    Alapbeállítás

    Mostantól nálam Te vagy a király!!!!

  3. #43
    Tag
    Csatlakozott
    2010. 08. 25.
    Hely
    Ria Ria Hungária
    Hozzászólások
    148

    Alapbeállítás

    Idézet Banderas79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mostantól nálam Te vagy a király!!!!
    nálam meg még mindig Jimmy

    Zámbó Jimmy - Wikipédia

  4. #44
    Őstag
    Csatlakozott
    2011. 12. 21.
    Hozzászólások
    1.841

    Alapbeállítás

    szarcelona hehhe CSAK A REAL!!!!!
    redoubtable likes this.

  5. #45
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    komolyan ez a törvény? tehát a 2 ember nem viheti oda mondjuk 2 barátnőjét lakni csak az egyik?? komoly...

  6. #46
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Banderas79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mostantól nálam Te vagy a király!!!!

    Idézet Rolowin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nálam meg még mindig Jimmy
    Nálam meg Elvis.

    Idézet JuhaAasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    komolyan ez a törvény? tehát a 2 ember nem viheti oda mondjuk 2 barátnőjét lakni csak az egyik?? komoly...
    Aha hollandiában le van szabályozva valamilyen szinten a lakhatás a sok bevándorló miatt, de úgy tudom ezek a szabályok városonként változhatnak. (de ebben nem vagyok biztos, lehet országos a szabályozás) Londonban pl egy 20nm es szobában simán ellakik 5-6 bevándorló is, na Amsterdamban ilyen nem lehetséges, még akkor sem, ha a ház 6 külön szobával rendelkezik. Ha jól tudom, akkor a nem holland állampolgárokon kívül, csak egyeneságbeli rokonok élhetnek együtt többen egy házban. Amúgy ilyen 2-3 fő csak maximum.
    LESZAROM! Mert... ...leszarni lehet, de felszarni nem, így akit te leszarsz, az nem nézhet le téged, mivel értelemszerűen te vagy feljebb!

  7. #47
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 08. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    118

    Alapbeállítás

    Vendéglátós tapasztalatokról tudok írni.
    kb 5 éve voltam írországban akkor úgy mentünk ki hogy fel a repcsire aztán majd lesz valami,ezt az utat nem ajánlom senkinek mert nagyon drága,inkább ki kell menni valami közvetítő irodán keresztül nyilván betesznek valami szar hotelba de pár hónapig ott vagy és onnan tudod magadnak intézni a jobb melót.
    Jelenleg Svájcban vagyok kb 3 hete költöztünk ki a feleségemmel neki már volt szerződése én meg majd keresek valamit,sokan írták más fórumokon hogy elég az angol nyelv tudás is.Hát a biznisz szférában ok mert a feleségem is csak angolul tud, ő neki elég.Nekem meg meg kell tanulnom németül mert eddig csak elutasítottak mindenhonnan,a német nyelvtudás hiánya miatt.Szakács vagyok,tehát nincs szükségem magas szintű nyelvtudásra max 2 hónap alatt megtanulok, tehát indul a tanulás.Zürich egyébként nagyon drága de így is meg tudunk élni egy fizetésből.Aztán ha majd én is dolgozok akkor jobb lesz.
    Akinek nincs pénze elindulni(mert azért ide kell némi befektetés kaució,élni amíg megkapod az első fizetésed Stb.) nekik ajánlom a folyami hajót.
    Lepra munka,sokat kell dolgozni de 2k eurót meg lehet keresni és semmiért nem kell fizetni.
    GL

  8. #48
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 11. 07.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólások
    218

    Alapbeállítás

    A témához annyit tudok hozzáfűzni, hogy nekem Kanadában élnek rokonaim ! 13 éve költöztek ki. Azóta a srácok mérnökit végeztek. Munkahelyet nem említek.. de ezzel a fizetése 20$/óra napi 8 órában. Kint az itthoni diplomát nem fogadják el, teljesen felesleges számukra.. csak a hazait. Régebben mint autószerelőként, mosóként dolgozta 8-10$ volt az órabér. Nos én ezért is döntöttem úgy a tanácsukra itthon autószerelő szakma,technikum és utána irány ki. Nyelv nélkül mai világban semmit nem ér az ember..

  9. #49
    Team Hero svajcifiu avatara
    Csatlakozott
    2012. 09. 15.
    Hozzászólások
    1.097

    Alapbeállítás

    Ilyen törvényről nem tudok, valószínűbb inkább hogy a tulaj kötötte ki a szerződésben
    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése



    Nálam meg Elvis.



    Aha hollandiában le van szabályozva valamilyen szinten a lakhatás a sok bevándorló miatt, de úgy tudom ezek a szabályok városonként változhatnak. (de ebben nem vagyok biztos, lehet országos a szabályozás) Londonban pl egy 20nm es szobában simán ellakik 5-6 bevándorló is, na Amsterdamban ilyen nem lehetséges, még akkor sem, ha a ház 6 külön szobával rendelkezik. Ha jól tudom, akkor a nem holland állampolgárokon kívül, csak egyeneságbeli rokonok élhetnek együtt többen egy házban. Amúgy ilyen 2-3 fő csak maximum.

  10. #50
    Fanatikus tag Banderas79 avatara
    Csatlakozott
    2009. 02. 24.
    Hely
    Vác
    Hozzászólások
    373

    Alapbeállítás

    Idézet JuhaAasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    komolyan ez a törvény? tehát a 2 ember nem viheti oda mondjuk 2 barátnőjét lakni csak az egyik?? komoly...
    Írországban is van hasonló.

Oldal: 5 / 8 ElsőElső ... 34567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •