Szavazás eredménye: Komolyan!!! Megéri pókerezni?

Szavazók
204. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Megéri, többre jutok vele, mint egy átlagos munkahelyen

    130 63,73%
  • nem éri meg, csak a pénzt viszi, már lejárt dolog a póker

    18 8,82%
  • őőőőőőőőőőőő

    56 27,45%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 9 / 11 ElsőElső ... 7891011 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (109) összesen
Like Tree222Likes

Téma: Megéri pókerezni?

  1. #81
    Őstag chivasr911 avatara
    Csatlakozott
    2008. 10. 20.
    Hozzászólások
    1.733

    Alapbeállítás

    jó és életed végéig online pokerezni fogsz? még ha a különböző szabályozások, mezőny erősödése, NAV stb nem vesszük, akkor is elég necces életcél.
    kb úgy kell ezt felfogni, mintha profi sportoló lennél, van egy időszak amikor ki kell hoznod a maximumot magadból, minél több pénzt félretenni
    BelaKecske likes this.
    "Eredményesen pókereztem, mert szerencsejátékban stratéga vagyok, de abba hagytam, mert 100x megbízhatatlanabb mint a rulett..."

  2. #82
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet chivasr911 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jó és életed végéig online pokerezni fogsz? még ha a különböző szabályozások, mezőny erősödése, NAV stb nem vesszük, akkor is elég necces életcél.
    kb úgy kell ezt felfogni, mintha profi sportoló lennél, van egy időszak amikor ki kell hoznod a maximumot magadból, minél több pénzt félretenni
    Nyilván nem erre kell alapozni az ember életét, ha NL30 reg vagy. De pl. egyetem/nyelvtanulás/szakma tanulás mellett meg lehet belőle élni, nem is rosszul. Szerintem akik nl100+ nyerők sem arra alapoznak, hogy 15 év múlva is online pokerből fognak élni. Én fényévekre vagyok attól, hogy nl30-on keressek havi 200k-t ezzel, de ha így lenne sem elégednék meg ezzel, mert engem nem elégítene ki ez a munka. De ettől függetlenül megértem azokat, akiket igen.
    Egyébként a nyugdíjalap probléma sem olyan nagy gond, mint ahogyan itt beállítják sokan. Csinálhatsz akármilyen mondvacsinált vállalkozást, csak egy vállalkozói engedély kell hozzá, és fizetheted magad után a TB-t, nyugdíjjárulékot. Csak persze kinek van ehhez önuralma...
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  3. #83
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Ha csak a pénz számít, szerintem is jobban megéri pókerezni MO-n, mint dolgozni. Ha azt az energiát, amit egy programozó informatikusként vagy más komoly, jól fizetett szakmaként befektettél pókerre fordítottad volna, simán vernéd az nl1k+t több millát megkeresve havonta. Ha csak a pénz számítana, akkor meg inkább tőzsdézne, bizniszelne suliba járás meg póker helyett... itt inkább arról van szó, SZERETED e azt, amivel foglalkozol, ami a napod jó részét kitölti. Ha nem szeretsz pókerezni, hiába keresel vele többet, mint a szakmádban, NE cseréld le, csak a magasabb órabér miatt, mert boldogtalan leszel, és megcsömörlesz a pókerben is.
    Viszont ha utálod a melóhelyed, nem keresel ott 100-200k-nál több forintot, és szeretsz pókerezni, simán lehet jó cél egy nl50-nl100-as pro élet dupla pénzért, fele időráfordítással (mint a melóba járás, robotolás egész nap nevetséges bérért, hogy semmire másra ne legyen időd, mert akkor a munkahelyedtől válsz boldogtalanná).

    Ha gazdagabb országban élnénk, a pókerhez képest már nem lenne ekkora szakadék az elérhető bevételnél, ahol az utcaseprő is inkább melózik havi 2k euróért, mint grindel nl10-en (mondjuk kb. számára a várható legmagasabb limit, ahol nyer). Itthon 100% pókert javasolnék, kb. minden ilyen minimálbér szintű melóhely meg diákmeló helyett. Feltéve persze ha képes ezért tenni és küzdeni, lusták melóhelyen is rossz munkaerők, nem csak az asztaloknál gyenge játékosok.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 02. 15. 16:03
    mojojojo, wakerbab, L.T. and 7 others like this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  4. #84
    PA addict lecso10 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Hely
    Monitor előtt
    Hozzászólások
    2.974

    Alapbeállítás

    Ezt a kérdést igazából egy középiskolás szemszögéből érdemes megnézni. Egy több mindent megélt nettó 2-3 kilóért dolgozó nyilván megtudja ítélni,h most neki épp megéri e, eddig összesítve megérte e a pókerrel foglalkoznia. Egy már jóidelye csak a pókerből élő reg is könnyen megválaszolja.
    Viszont kb középiskolában már rég kellene tudniuk a srácoknak,h mi lesz belőlük ha nagyok lesznek, mivel szeretnének majd a későbbiekben foglalkozni.

    Ő nekik érdemes feltenni a kérdést magukban,h érdemes e elkezdeni a pókerrel foglalkozni? Figyelembe véve,h sok fiatal srác összeadva szerintem éveket tölt el a gép előtt stratégiai/fps játékokkal, facebook és társaival, a feltételek adottak (gép, net, szabadidő, képesség órákat egy helyben ülni a gép előtt, egy közepes telóárát befizetni), akkor azt kell mondjam,h nekik bőven megéri elkezdeni ezzel foglalkozni.

    Persze jó dolog egy jó állásban biztos pénzt hazavinni hónapról hónapra, de azért érdemes elgondolkodni azon is,h ez az eddigi és jelenlegi életünkből mennyi idő és energia befektetéssel járt/jár, mennyi lemondással, áldozattal. És aki ma azt mondja,h bombabiztos állása van, az majd ezt egy kicsit később még lehet,h bőven átértékeli.

  5. #85
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet jefffryys eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem teljesen erről szól a topic, de ami nem éri meg, az ilyen NL2 meg NL4-en játszani, és hosszú hónapok kemény munkájával $500-os bankrollal végre felmerészkedni nl10-re. Bocsánat, de nem értem az ilyen embereket, csak időt pocsékolnak.
    A tanulással eltöltött idő nem vész kárba, márpedig ezeknek a téteknek pont ez a lényegük, hogy itt tanulja meg az ember a nyerővé válást, mielőtt magasabbra ül.
    Én több, mint fél évig short stack játékot toltam nl10-en suli mellett, és havi 10-20ezer forint zsebpénzzel beljebb voltam. Lehet órabérre nem több, mint egy diákmeló (nem is kevesebb!), de a pénzen felül nem kevés tapasztalatot gyűjtöttem, mit jelent a bankrollmm, variancia, tilt, multitable, preflop játék, a stacksizeok fontossága, egyáltalán, hogy lehet hosszú távon nyerni, nem csal a terem és még millió dolog, amit egy kezdő nem ugorhat át azért, mert van pénze egyből nl50-en kezdeni.
    Az egyén dönti el, hogy kamatoztatja későbbiekben a megszerzett tapasztalatot és tudást, vagy feladja idejekorán.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 02. 15. 17:01
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  6. #86
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 11. 11.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a lol, hogy a legszarabb munkákat hasonlítod össze, a pókeres top 5%-kal (nem gondolom hogy micro/small stakesen a mezőny nagyobb része tudna összelapátolni 2-400K-t). Ha (munka) alternatívaként az Informatikus, SAP tanácsadó.... stb. merül fel, ezekhez képest még az NL50-en megszerezhető jövedelem is karcsú.
    OFF: 1 hete nézgettem h lehet vkiből SAP tanácsadó de nem nagyon találtam rá választ... tudsz róla vmi infót mondani?

  7. #87
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 12. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    74

    Alapbeállítás

    Nagyon sokan elvannak rugaszkodva a talajtól. Szerintem az esetek nagyobb százalékában az online póker sokkal kifizetődőbb, mint kis hazánkban normál munkahelyen robotolni.
    Én kb 5-6 munkahelyen dolgoztam eddig, néhol több évig is, és siralmasnak nevezném a nem diplomához kötött munkalehetőségeket.

    Munkahelyi végletek:
    Sok helyen nem jelentenek be, vagy csak 4órában, erős kizsákmányolás folyik néhol átvernek és nem fizetnek, ha pedig bejelentenek robotolnod kell mint az őrült, és rendszeresen tudtodra hozzák, hogy ha nem tetszik mehetsz máshová és van helyetted más, túlórázni kell amit sokszor társadalmi munkaként kell felfogni, magánéleteddel egy cseppet sem törődnek, a családalapítás az nem karrier barát gondolkodás, az egyéb juttatásokból amiből a béreket lehetne emelni inkább kamerarendszert építenek ki, hogy a főnököd az otthonából online tudja nézni, hogy dolgozol és, hogy nem e lopsz, a sor végtelen.....

    Póker:
    -Az egyetlen főnök te magad vagy.
    -Kényelem és nyugalom akár kisgatyában és sörrel a kezedben is dolgozhatsz, bár ez nem túl életképes véglet.
    -Van magánéleted.
    -Nincs munkába járásra elvesztegetett idő.
    -Több szabadidő.
    -Saját napirend
    -Sport lehetősége, tetszőleges életmód lehetősége, stb

    Persze mindenki olyan inget vesz fel amilyet csak szeretne, de érdemes mérlegelni és csak az bukik meg, aki nem akarja eléggé, hogy sikerüljön.
    jabyga, Krono, Pat and 6 others like this.

  8. #88
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 22.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    781

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a lol, hogy a legszarabb munkákat hasonlítod össze, a pókeres top 5%-kal (nem gondolom hogy micro/small stakesen a mezőny nagyobb része tudna összelapátolni 2-400K-t). Ha (munka) alternatívaként az Informatikus, SAP tanácsadó.... stb. merül fel, ezekhez képest még az NL50-en megszerezhető jövedelem is karcsú.
    Sajnos MO.-n a legtöbb ember hasonló szar munkákból próbál megélni egyre nehezebben.Még szerencse h mikrón a mezőny nagyobb része nem tud összelapátolni ennyi pénzt,én csak azt mondtam h sokan vannak akik igen.Nyilván hátránya is van,nem kevés ha mikrón vagy akár magasabb téteken grindol nap mint nap az ember,de ha sikerül valamelyik szinten stabil nyerővé válnod akkor az addig megszerzett tapasztalat,tudás,az élet más területein is kiválóan kamatoztatható.
    Laci24 likes this.

  9. #89
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Én nem tudok hozzászólni a megélhetés részhez mivel ettől távol állok. Micro-n tolom jelenleg 100+ bi-vel. Ha a jelenlegi winratem-mel tolnám NL100-on, akkor valszeg éhenhalnék. A fizetésem 1/20-át sem tudom összeszedni pókerrel egy hónapban, nekem mégis nagyon-nagyon megéri. Hogy miért?

    Mert ez tesz boldoggá.
    erikkke likes this.

  10. #90
    Fáradhatatlan grinder sakkos000 avatara
    Csatlakozott
    2010. 11. 09.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    836

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Engem mindössze az aggaszt, hogy mi lesz ebből.
    Ha most holnapra ez megszűnne, mit tudnánk felmutatni? És mihez tudnánk kezdeni?

    Tehát ha nyáron viktor azt mondja, hogy Ps és FT jöhet, többi nyente, na akkor?
    Nálam ez tök egyértelmű. Sátoraljaújhely vagy Komárom "szlovák" oldala. Ezeknek a drága tótoknak egyetlen jó tulajdonságuk hogy leszarják a póker szabályozást, meg úgy általában mindent.

Címkék ehhez a témához

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •