Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (27) összesen
Like Tree42Likes

Téma: Közgazdaságtan a pókerben, avagy pókerrel a sikeres pénzügyi és magánéleti döntések felé

  1. #1
    Akadémia bölcse
    Csatlakozott
    2007. 02. 15.
    Hozzászólások
    5.830

    Alapbeállítás Közgazdaságtan a pókerben, avagy pókerrel a sikeres pénzügyi és magánéleti döntések felé


  2. #2
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Szerintem az általános gondolkodásmódot változtatja meg a póker. Érdemes ezt is meghallgatni. Az emberi döntéshozatalról, előfeltevésekről, meggyőződésekről, és az ezekhez való viszonyulásunkról beszél az előadó, és ezt állítja párba azzal, hogy a pókeresek miként hoznak döntéseket, hogyan elemeznek, vélekednek különböző szituációkról:

    R1per2, babyonboard and music74 like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  3. #3
    Fanatikus tag kistaska avatara
    Csatlakozott
    2011. 11. 30.
    Hely
    Érd
    Hozzászólások
    275

    Alapbeállítás

    Szinkronizálnád ? Köszi.
    Persze elég ha összefoglalod. )))

  4. #4
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Az alap témán nagyon sokat gondolkodom én is! Megdöbbentő, hogy mennyire meggyőződésesek és szűk látókörűek az emberek! Mondjuk az a másik fele, hogy én meg néha órákon keresztül tudok filózni teljesen baromságnak tűnő dolgokon, a saját álláspontom helyességét illetően.

    Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy a címnek több köze van a közgazdaságtanhoz, mint az előadásnak...
    music74 likes this.

  5. #5
    Fanatikus tag chapuisat avatara
    Csatlakozott
    2009. 09. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    360

    Alapbeállítás

    osztani szorozni mindenki tud. Ennyi pénzügyes vagy közgazdasági (lol) tudás kell a pókerhez. Deriválni nem kell, mikró - makróökonómia sem. Szerintem nem kell belemagyarázni tudományokat. Oddsok kiszámításához az alapvető matek tudás elég.

    Ha a szakértők szerint mégis kell közgáz, akkor szerintem horgásztudás is elengedhetetlen, h felismerd a halfajtákat.
    Amúgy közgazdász vagyok, mióta dolgozom, azóta csak pénzügyön tevékenykedtem.
    Maxxxika and pszibu like this.

  6. #6
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Szerintem ez a "pókert majd hasznosítod az élet egyéb területein is" duma egy baromság. Túl van misztifikálva. Az, hogy be tudom osztani a pénzemet(brm) nekem nem a pókerből jött, hanem a szocializációmmal. ÉS mi az, hogy pókeres gondolkodásmód?

    Szóval valaki fejtse ki, hogy mire tanít meg a póker, amit az élet egyéb területein olyan nagyon tudok kamatoztatni?
    dlotomi and Shaikon like this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  7. #7
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2009. 07. 02.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    415

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a "pókert majd hasznosítod az élet egyéb területein is" duma egy baromság. Túl van misztifikálva. Az, hogy be tudom osztani a pénzemet(brm) nekem nem a pókerből jött, hanem a szocializációmmal. ÉS mi az, hogy pókeres gondolkodásmód?

    Szóval valaki fejtse ki, hogy mire tanít meg a póker, amit az élet egyéb területein olyan nagyon tudok kamatoztatni?
    Arra mindenképp megtanít, hogy a magad ura vagy, nincs főnököd és rajtad múlik minden. Ez a fajta önállóság később még sok helyen jól jöhet. Be tudod osztani az idődet önállóan, tudsz tervezni stb.
    A legtöbb ember biztos, hogy nem képes lenne önállóan, magától dolgozni, és elég sok pókeres is belebukik, csak róluk nem szólnak a hírek. Bár ezt a közgazdász hasonlatot én sem igazán értem, sokkal inkább egy egyéni vállalkozóhoz lehetne hasonlítani, a vele járó kockázatokkal, magadra való utaltságoddal együtt.
    dlotomi likes this.

  8. #8
    Őstag jak1 avatara
    Csatlakozott
    2012. 07. 30.
    Hozzászólások
    1.399

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a "pókert majd hasznosítod az élet egyéb területein is" duma egy baromság. Túl van misztifikálva. Az, hogy be tudom osztani a pénzemet(brm) nekem nem a pókerből jött, hanem a szocializációmmal. ÉS mi az, hogy pókeres gondolkodásmód?

    Szóval valaki fejtse ki, hogy mire tanít meg a póker, amit az élet egyéb területein olyan nagyon tudok kamatoztatni?
    A válasz nagyon egyszerű! Ha nem tudod mire tanít a póker, akkor téged semmire! (semmi pejoratív értelmet ne keress, teljesen tényszerűen közöltem)
    lecso10 likes this.

  9. #9
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet jak1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A válasz nagyon egyszerű! Ha nem tudod mire tanít a póker, akkor téged semmire! (semmi pejoratív értelmet ne keress, teljesen tényszerűen közöltem)
    Téged mire tanít?
    Analitikus gondolkodásra sarkall... ok, aláírom.
    De mi az a pozitívuma, amit az élet egyéb területein tudok kamatoztatni? Mert ez a fő duma. Ez nekem azt sugallja, hogy bizonyos területeken előnyt szerzek olyan emberekkel szemben, akik sosem pókereztek. Na ez érdekelne, hogy KONKRÉTAN(főleg konkretizáljuk, ha pont arról beszélünk, hogy a póker egy reál tudomány) mi ez a terület?
    Sokan mondják a tőzsdét, hogy ott tudják kamatoztatni a pókerben megszerzett tudást! Ez tényleg így van?(erre csak az válaszoljon, aki tőzsdézik)
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  10. #10
    Tag
    Csatlakozott
    2009. 11. 10.
    Hozzászólások
    168

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sokan mondják a tőzsdét, hogy ott tudják kamatoztatni a pókerben megszerzett tudást! Ez tényleg így van?(erre csak az válaszoljon, aki tőzsdézik)
    Véleményem szerint nem így van. Rengeteg gazdasági eseményt, fogalmat meg kell ismerni, aztán azt értelmezni is tudni kell és nem utolsó sorban számolni tudni kell vele. Nem mindegy ki-milyen idő távlatokban akar kereskedni és, hogy mivel. Ugyanazon technikai módszer és indikátor ( különböző mutatók, grafikonok amelyek segítihetik egy tőzsdéző döntését) nem megfelelő minden fajta instumentumra, termékre. Ezeket tudni kell alkalmazni és azt is tudni kell, hogy mit hol kell alkalmazni. Egy komoly befektető például vállalati részvényt ugy vásárol, hogy először is megnézi az adott ország különböző mutatóit, aztán levetíti az adott szegmensre(Pl energia ipar) és végül megnézi az adott vállalat utolsó 5-10 év gazdasági mutatóit. Például beszámolók által, üzleti jelentés, 1 részvényre jutó nyereség ráta, alul vagy felül értékelt az adott részvény stb.majd meghozza döntését. Ezeket a dolgokat egy poker játékos nem valószínű, hogy tudja és bármit is kamatoztatni tud. Bankroll management által max annyit kamatoztat, hogy lassabban veszíti el a tőkéjét vagy hamarabb rájön, hogy kiveszi a maradék pénzét , amit tőzsdére szánt vagy elkezd belemélyedni ebbe a világba. Tanulás és tudás nélkül nem sok mindent ér szerintem az, hogy x évet pokerezett. Persze az internet világa könnyen berántja az embert, hogy 100 eurobol hogyan csinálj 1 hónap alatt 10 ezer eurot. De ezzel nem hiszem, hogy sok embernek újat mondok.
    Tomi432 likes this.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •