Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (27) összesen
Like Tree42Likes

Téma: Közgazdaságtan a pókerben, avagy pókerrel a sikeres pénzügyi és magánéleti döntések felé

  1. #11
    Fáradhatatlan grinder Greyboy avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    737

    Alapbeállítás

    " Például nagyon sikeres, több millió dolláros vagyonnal rendelkező amerikai befektetőknek felajánlották közgazdászok, hogy egyenlő eséllyel nyerhetnek 550 dollárt vagy veszthetnek ötszázat, és a nagy részük visszautasította a játékot." - Ezt mondjuk elég nehezen tudom elhinni...egy 8 éves gyerek is vállalná ezt az ajánlatot.

  2. #12
    Fanatikus tag Cshősz avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 30.
    Hely
    Kiskunhalas
    Hozzászólások
    476

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval valaki fejtse ki, hogy mire tanít meg a póker, amit az élet egyéb területein olyan nagyon tudok kamatoztatni?
    "
    1. A póker jó tanár.
    2. A póker fejleszti a tanulási szokásaidat.
    3. A póker fejleszti a matematikai képességed.
    4. A póker fejleszti a logikai gondolkodásod.
    5. A póker fejleszti a koncentrációd.
    6. A póker fejleszti a türelmed.
    7. A póker fejleszti a fegyelmed.
    8. A póker megtanít, hogy hosszútávban gondolkozz.
    9. A póker megtanít, hogy lemondani a nyereségről egyet jelent a veszítenivel (és fordítva).
    10. A póker fejleszti a realizmusodat.
    11. A póker megtanít rá, hogyan alkalmazkodj a változó helyzetekhez.
    12. A póker megtanít alkalmazkodni különböző emberekhez.
    13. A póker megtanít elkerülnöd a rasszista, szexuális és más előítéleteket.
    14. A póker megtanít kezelni a veszteségeket.
    15. A póker megtanít személytelenül kezelni a konfliktusokat.
    16. A póker megtanít tervezni.
    17. A póker megtanít kezelni a megtévesztő embereket.
    18. A póker megtanít, hogyan válaszd ki a legjobb „játékokat”.
    19. A póker megtanítja az előnyeit az utolsóként cselekvésnek.
    20. A póker megtanít koncentrálnod a fontos dolgokra.
    21. A póker megtanít, hogyan alkalmazd a valószínűségszámítást.
    22. A póker megtanít, hogyan kezeld a kockázat-nyereségelemzéseket.
    23. A póker megtanít összefüggéseket kezelni és minden részletet figyelembevenni.
    24. A póker megtanít arra, hogyan „láss bele más emberek fejébe.”
    "


    a 13. pont a kedvencem
    "The money goes into my piggy bank..."

  3. #13
    Fanatikus tag Brader avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 21.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    425

    Alapbeállítás

    Idézet Greyboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    " Például nagyon sikeres, több millió dolláros vagyonnal rendelkező amerikai befektetőknek felajánlották közgazdászok, hogy egyenlő eséllyel nyerhetnek 550 dollárt vagy veszthetnek ötszázat, és a nagy részük visszautasította a játékot." - Ezt mondjuk elég nehezen tudom elhinni...egy 8 éves gyerek is vállalná ezt az ajánlatot.
    Na látod... mert te már pókeresként gondolkozol

  4. #14
    Fanatikus tag Brader avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 21.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    425

    Kacsint

    http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&...644,bs.1,d.Yms

    Ha jól emlékszem anno a HVG is cikkezett róla!

  5. #15
    Fanatikus tag Cshősz avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 30.
    Hely
    Kiskunhalas
    Hozzászólások
    476

    Alapbeállítás

    Idézet Greyboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    " Például nagyon sikeres, több millió dolláros vagyonnal rendelkező amerikai befektetőknek felajánlották közgazdászok, hogy egyenlő eséllyel nyerhetnek 550 dollárt vagy veszthetnek ötszázat, és a nagy részük visszautasította a játékot." - Ezt mondjuk elég nehezen tudom elhinni...egy 8 éves gyerek is vállalná ezt az ajánlatot.
    és ha kapsz egy olyan ajánlatot,hogy 1005000 Ft-ot kapsz ha nyered a flipet, ha bukod akkor meg -1 milla?

    pont erről szól a dolog, hogy a kis haszonért az emberek nem kockáztatnak nagy veszteséget, hiába éri meg, mert jobban fáj nekik, ha buknak, mint amekkora örömöt szerez egy kis nyereség
    kidelpiero and L.T. like this.
    "The money goes into my piggy bank..."

  6. #16
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a "pókert majd hasznosítod az élet egyéb területein is" duma egy baromság. Túl van misztifikálva. Az, hogy be tudom osztani a pénzemet(brm) nekem nem a pókerből jött, hanem a szocializációmmal. ÉS mi az, hogy pókeres gondolkodásmód?

    Szóval valaki fejtse ki, hogy mire tanít meg a póker, amit az élet egyéb területein olyan nagyon tudok kamatoztatni?
    Engem pl arra tanított meg a póker, hogy a pénz az csak pénz.
    Cshősz likes this.

  7. #17
    Fáradhatatlan grinder Greyboy avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 17.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    737

    Alapbeállítás

    Idézet Cshősz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    és ha kapsz egy olyan ajánlatot,hogy 1005000 Ft-ot kapsz ha nyered a flipet, ha bukod akkor meg -1 milla?

    pont erről szól a dolog, hogy a kis haszonért az emberek nem kockáztatnak nagy veszteséget, hiába éri meg, mert jobban fáj nekik, ha buknak, mint amekkora örömöt szerez egy kis nyereség
    Hát ez nyilván a pénz nagyságától függ, mert a teljes vagyonát nyilván senki nem kockáztatná, de ha mondjuk lenne az ajánlatodra egy 100M-ós rollom, akkor simán vállalnám, és örülnék a kis 5000 ft-oknak

  8. #18
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2008. 06. 05.
    Hozzászólások
    547

    Alapbeállítás

    Idézet Greyboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát ez nyilván a pénz nagyságától függ, mert a teljes vagyonát nyilván senki nem kockáztatná, de ha mondjuk lenne az ajánlatodra egy 100M-ós rollom, akkor simán vállalnám, és örülnék a kis 5000 ft-oknak
    szerkesztve, elnéztem

  9. #19
    Fáradhatatlan grinder
    Csatlakozott
    2009. 03. 22.
    Hely
    Győr
    Hozzászólások
    781

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a "pókert majd hasznosítod az élet egyéb területein is" duma egy baromság. Túl van misztifikálva. Az, hogy be tudom osztani a pénzemet(brm) nekem nem a pókerből jött, hanem a szocializációmmal. ÉS mi az, hogy pókeres gondolkodásmód?

    Szóval valaki fejtse ki, hogy mire tanít meg a póker, amit az élet egyéb területein olyan nagyon tudok kamatoztatni?
    Lehet h kell még egy kis idő hozzá hogy változzon a véleményed.Az is lehet, hogy később se fog,különbözőek vagyunk,ennyi.

  10. #20
    Fanatikus tag Cshősz avatara
    Csatlakozott
    2008. 09. 30.
    Hely
    Kiskunhalas
    Hozzászólások
    476

    Alapbeállítás

    Idézet Greyboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát ez nyilván a pénz nagyságától függ, mert a teljes vagyonát nyilván senki nem kockáztatná, de ha mondjuk lenne az ajánlatodra egy 100M-ós rollom, akkor simán vállalnám, és örülnék a kis 5000 ft-oknak
    Idézet idApRO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    csinálok egy 10es winstreaket és otthagyom.
    nyilván az ilyen példák 1db, megismételhetetlen ajánlatra vonatkoznak, különben bárki akinek van egy csöpp esze szívesen játszaná ezt korlátlan ideig

    arra próbálok meg kilyukadni, hogy nem feltétlenül éri meg minden kis haszonnal rendelkező és nagy kockázatú döntést bevállalni. az egymillás példához visszatérve, nem fogok 0.5% nyereségért ekkora kockázatot vállalni, mert sokkal kisebb kockázattal tudok abból a pénzből nagyobb nyereséget is csinálni (nyilván az ingerküszöbök a vagyon és a várható érték függvényében változnak)
    Utoljára módosítva: Cshősz által: 2013. 02. 21. 23:34
    "The money goes into my piggy bank..."

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •