Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 27 (27) összesen
Like Tree42Likes

Téma: Közgazdaságtan a pókerben, avagy pókerrel a sikeres pénzügyi és magánéleti döntések felé

  1. #21
    Team Hero S0nnyB1ack avatara
    Csatlakozott
    2012. 03. 25.
    Hely
    Ózd
    Hozzászólások
    1.657

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a "pókert majd hasznosítod az élet egyéb területein is" duma egy baromság. Túl van misztifikálva. Az, hogy be tudom osztani a pénzemet(brm) nekem nem a pókerből jött, hanem a szocializációmmal. ÉS mi az, hogy pókeres gondolkodásmód?

    Szóval valaki fejtse ki, hogy mire tanít meg a póker, amit az élet egyéb területein olyan nagyon tudok kamatoztatni?
    Csak néhány életszerű példa, hogy jobban lásd:

    - tömött buszra szálláskor, vagy közelgő katasztrófa/terrorcselekmény helyszínén majd látod milyen jó is utolsóként cselekedni
    - ha liliomtiprót, nemi erőszak elkövetőjét látod nyilatkozni a tévében, aki mellesleg arab terrorista nem fog zavarni mert nincs benned előítélet
    - a politikusok kiborító hazugságai sem zavarnak már, habár süllyed az ország mélyen a kakiba de te hosszútávban gondolkozol
    - ha unatkozol elmész amőbázni vagy letolsz egy "ki nevet a végént", mert tudod hogy válaszd ki a legjobb játékokat
    - amőbában úgyis nyersz mert sokkal fejlettebb a logikád
    - kiszámolod ha hét napból ötöt kell dolgozni akkor ez pontosan 71,4 %, mivel átlag regulár munkahelyen 98% az equtiy-je hogy minden nap ugyanannyit keresel, így nincs meg a pot-oddsod hogy elmenj betegre, az masszív -EV
    - ha mégis betegre mész tudod hogy főnököd vonyítani fog, mert megtanultál a fejével gondolkodni, és hiába üvölt veled trágár módon a többiek előtt te ezt nem kezeled személyes konfliktusként,
    - olyan fejlett lesz a türelmed hogy éjszakánként már nem is alszol hanem vársz

  2. #22
    Fáradhatatlan grinder bakyka avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 01.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    964

    Alapbeállítás

    Idézet S0nnyB1ack eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak néhány életszerű példa, hogy jobban lásd:

    - tömött buszra szálláskor, vagy közelgő katasztrófa/terrorcselekmény helyszínén majd látod milyen jó is utolsóként cselekedni
    - ha liliomtiprót, nemi erőszak elkövetőjét látod nyilatkozni a tévében, aki mellesleg arab terrorista nem fog zavarni mert nincs benned előítélet
    - a politikusok kiborító hazugságai sem zavarnak már, habár süllyed az ország mélyen a kakiba de te hosszútávban gondolkozol
    - ha unatkozol elmész amőbázni vagy letolsz egy "ki nevet a végént", mert tudod hogy válaszd ki a legjobb játékokat
    - amőbában úgyis nyersz mert sokkal fejlettebb a logikád
    - kiszámolod ha hét napból ötöt kell dolgozni akkor ez pontosan 71,4 %, mivel átlag regulár munkahelyen 98% az equtiy-je hogy minden nap ugyanannyit keresel, így nincs meg a pot-oddsod hogy elmenj betegre, az masszív -EV
    - ha mégis betegre mész tudod hogy főnököd vonyítani fog, mert megtanultál a fejével gondolkodni, és hiába üvölt veled trágár módon a többiek előtt te ezt nem kezeled személyes konfliktusként,
    - olyan fejlett lesz a türelmed hogy éjszakánként már nem is alszol hanem vársz
    Hát ez oltári jó lett Respect.
    Be the shover not the caller!

  3. #23
    Tag
    Csatlakozott
    2012. 05. 05.
    Hely
    Mezőkövesd
    Hozzászólások
    199

    Alapbeállítás

    pénzügyet tanulgatok és a pókerhez kb. annyi a köze hogy semmi... ha a pókert valami tantárgyhoz lehetne hasonlítani az általános iskolai valószínűség számítást mondanám meg esetleg a pszichológia egy része... pszichológiai tantárgyaimhoz csináltam is beadandókat pókeres témával...

    persze jó marketing duma meg az ebből élők egoját is jobban legyezgeti ha ezt terjesztik ...
    pennywise likes this.

  4. #24
    Tag nyehehe avatara
    Csatlakozott
    2011. 02. 04.
    Hely
    nincs
    Hozzászólások
    170

    Alapbeállítás

    sokat tanultam a pókertől, de nem feltétlen a pénzügyi ismeretekben...
    szituációk elfogadása ahol nem tudsz változtatni, mások fejével való gondolkozás, analitikus gondolkozás, órabér fogalma, pszihológia... most csak pár példa, talán nem a legjobbak, jobban el kell gondolkoznom rajta. de talán a legfontosabb, hogy think out of the box... ahogy schwarzenegger is megmondta
    L.T. likes this.

  5. #25
    Fáradhatatlan grinder The Trooper avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    654

    Alapbeállítás

    Póker és közgazdaságtan á-á, szerintem nem sok köze van hozzá.

  6. #26
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet kistaska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szinkronizálnád ? Köszi.
    Persze elég ha összefoglalod. )))
    Skypeon összefoglaltam korábban másoknak, bemásolom azt ide:


    [2013.02.08. 19:21:18] arról beszél nagyon jól, hogy miről szól a póker, mi alapján játszanak a profik (EVről, arról, hogy x%-ban kell mondjuk nyerni, és atttól mert vesztünk egy spotban éppen, hoszzútávon nyerhetünk)
    [2013.02.08. 19:21:21] játékelmélet
    [2013.02.08. 19:21:34] meg arról, hogy gondolkodnunk kéne arról, hogy hogyan gondolkodunk
    [2013.02.08. 19:21:36] ilyesmik
    [2013.02.08. 19:22:23] igazából semmi új
    [2013.02.08. 19:22:35] csak érthetően és jól összefoglalva
    [2013.02.08. 19:23:00] a gondolkodásról való gondolkodásnál pl felhozza példának
    [2013.02.08. 19:23:15] hogy nem véleményünk van legtöbbször, hanem meggyőződéseink
    [2013.02.08. 19:23:29] úgy gondoljuk, hogy helyes ahogy gondolkodunk valamiről
    [2013.02.08. 19:23:43] pedig egy csomó különböző vélemény van, és mindenki a sajátját gondolja helyesnek
    [2013.02.08. 19:24:06] nem is a valószínűbb megoldásként, hanem a legvalószínűbb, szinte biztos megoldásként
    [2013.02.08. 19:24:15] ha megkérdeznek valakit a politikai nézeteiről
    [2013.02.08. 19:24:30] azt fogja mondani, hogy 95-99%, hogy azok a helyes nézetek
    [2013.02.08. 19:24:58] pedig inkább ilyen 60% lenne a jogosabb
    [2013.02.08. 19:25:19] ha arról kérdeznek meg valakit, hogy mennyi az esélye annak, hogy téved, arra meg a legtöbben nem is hajlandóak vállalkozni
    [2013.02.08. 19:25:26] a pókeresek meg ugye úgy gondolkodnak, hogy
    [2013.02.08. 19:26:27] ebben a helyzetben 35%-ban kell jónak lennie x lépésnek, tehát ha az ellenfél feltételezett range ellen 45%-ban jó leszek, akkor mindegy, hogy jelenleg tévedek, vagy sem, mert meg van az arányom arra, hogy jó legyek
    [2013.02.08. 19:26:48] szóval ahogy a pókeresek gondolkodnak egyes helyzetekről, az lenne a helyes gondolkodásmód a való életben is
    L.T. likes this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

  7. #27
    PA addict Holdenper avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 30.
    Hely
    BP
    Hozzászólások
    3.627

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez a "pókert majd hasznosítod az élet egyéb területein is" duma egy baromság. Túl van misztifikálva. Az, hogy be tudom osztani a pénzemet(brm) nekem nem a pókerből jött, hanem a szocializációmmal. ÉS mi az, hogy pókeres gondolkodásmód?

    Szóval valaki fejtse ki, hogy mire tanít meg a póker, amit az élet egyéb területein olyan nagyon tudok kamatoztatni?
    Inkább általánosan formálja a gondolkodásmódodat, világszemléletedet:

    - Megtanultam, hogy még ha mindent jól csinálok, néha akkor sem jönnek össze a dolgok. Ez nem az én hibám, és ha megtettem mindent, nem szabad magamat okolnom (bad beat)

    - Megtanultam, hogy ha nem jön össze valami, akkor nem szabad automatikusan a környezeti tényezőket hibáztatnom, meg kell vizsgálnom, mennyiben múlt az rajtam (nem mindig az rng a hibás)

    - Megtanultam, hogy a pénz csak egy szám, ezért ha valami anyagi kár ér (elromlik valamim, megbüntet az ellenőr, stb), akkor felesleges túlzottan idegeskednem miatta (variancia)

    - Megtanultam, hogy ha képezem, fejlesztem magam, és valamit teljes erőbedobással csinálok, akkor előbb-utóbb sikeres leszek benne (tanulás, elemzés, coaching)

    - Megtanultam elfogadni, hogy mások néha szerencsésebbek nálam, és akár a szerencse miatt, akár azért mert nagyobb a tudásuk, és nagyobb sikereket érnek el, nem érdemes irigykednem (major tour nyertesek, vagy aki erősebb reg nálam)

    - Megtanultam, hogy bár ha valaminek kicsi az esélye (megveszem, és másnapra elromlik a monitor, vagy laptop, vagy valami ilyesmi, nem jut eszembe más/jobb példa), az nem azt jelenti, hogy nem történhet meg, és a helyén tudom kezelni ezeket (bad beatek)

    - Megtanultam, hogy egy problémát, helyzetet, több szempontból érdemes vizsgálni, mert az elsőnek kigondolt megoldás, szemlélet nem biztos, hogy helyes (téves berögződések, leakek + elemzés)

    - Megtanultam, hogy a saját életem irányítom (bizonyos mértékig), és ha nem törődök a mindennapokkal, akkor romlik az életminőségem. Illetve, hogy felesleges minden kis dolgon stresszelni, amik igazából nem befolyásolják az életünk, és nincs irányításunk felette (time management, tilt kontroll)

    - Megtanultam, hogy a hirtelen meghozott döntések gyakrabban szülnek hibákat, mint az átgondolt döntések (érzelmi alapú játék helyett, racionális játék)

    - Megtanultam, hogy ha nem merünk meglépni az életben néhány ijesztő lépést, amik nagy pozitívummal kecsegtethetnek, akkor gyakran jó dolgoktól esünk el (tétlépés)

    - Megtanultam felmérni, hogy az egyes helyzetek mekkora kockázattal járnak, és mekkora hasznot hozhatnak nekem, és megéri-e ez számomra (EV számítás)

    Hirtelen ezek jutottak eszembe. Persze egy csomó mindent korábban is tudtam, de nem alkalmaztam, vagy nem volt berögzülve.
    banoster, bakyka, erikkke and 4 others like this.
    Mooshoo: he's repping the jackson five
    Mooshoo: don't hate

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •