Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen
Like Tree5Likes

Téma: NL50 light 4b. spot?

  1. #1
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás NL50 light 4b. spot?

    UTG feszes regular, BTN fish, SB buta reg, szeret light sqz-elni.


    SB (€67.33)
    Hero (BB) (€53.25)
    UTG (€63.71)
    MP (€50.44)
    CO (€52.81)
    Button (€74.97)

    Preflop: Hero is BB with XX
    UTG bets €1.50, 2 folds, Button calls €1.50, SB raises €6.50, Hero raises €13.75

    UTG-t alapesetben nem sqz-elném, sem light sem AK, QQ val. SB buta sqz (nem figyelte a szituációt, sem UTG eddigi feszes játékát) miatt ez nekem egy remek light 4b spot azokkal a lapokkal, amit UTG betre simán elhajítanék.
    A cold 4b-t UTG csak AA, KK-val fogja megadni (illetve ezekkel rámtolja), tehát az esetek 80-90%-ában dobni fog. Button fish (de nem 80/0-ás aki mindent megad), ő is dobni fogja. SB miután sqz-elt, szembesül egy cold4bettel, szintén az esetek 90%-ában dobni fog.
    Fontos még, hogy az én imagem ezen az asztalon viszonylag feszes volt (21/17/4).

    Vélemény?
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  2. #2
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Nekem tetszik a gondolatmeneted.

  3. #3
    Fanatikus tag urbanpoet303 avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 22.
    Hely
    Valuetown
    Hozzászólások
    348

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    UTG feszes regular, BTN fish, SB buta reg, szeret light sqz-elni.


    SB (€67.33)
    Hero (BB) (€53.25)
    UTG (€63.71)
    MP (€50.44)
    CO (€52.81)
    Button (€74.97)

    Preflop: Hero is BB with XX
    UTG bets €1.50, 2 folds, Button calls €1.50, SB raises €6.50, Hero raises €13.75

    UTG-t alapesetben nem sqz-elném, sem light sem AK, QQ val. SB buta sqz (nem figyelte a szituációt, sem UTG eddigi feszes játékát) miatt ez nekem egy remek light 4b spot azokkal a lapokkal, amit UTG betre simán elhajítanék.
    A cold 4b-t UTG csak AA, KK-val fogja megadni (illetve ezekkel rámtolja), tehát az esetek 80-90%-ában dobni fog. Button fish (de nem 80/0-ás aki mindent megad), ő is dobni fogja. SB miután sqz-elt, szembesül egy cold4bettel, szintén az esetek 90%-ában dobni fog.
    Fontos még, hogy az én imagem ezen az asztalon viszonylag feszes volt (21/17/4).

    Vélemény?
    Ha SB buta reg, akkor nem fog olyan sokszor dobni szvsz, hogy megerje csak any twoval.

  4. #4
    Fanatikus tag mrtmarko avatara
    Csatlakozott
    2012. 08. 08.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    325

    Alapbeállítás

    Egy kérdés: ha button fish, akkor SBből AK, QQ lapokkal nem jobb a sq?

  5. #5
    Moderátor / Pro Team tag Tir-X avatara
    Csatlakozott
    2009. 11. 03.
    Hozzászólások
    3.614

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    UTG-t alapesetben nem sqz-elném, sem light sem AK, QQ val. SB buta sqz
    Ez a rész nekem itt hibádzik. Ha a BTN egy fish, akkor én sem értem, miért ne volna jó SB helyén ülve sq-elni értékért AK-QQ lapokkal?

  6. #6
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Jogos, sietve írtam, javítgattam, csak figyelmetlen voltam így benn maradt egy két szó, ami miatt más jelentést kapott....
    Szóval feszes UTG-t polarizált range-dzsel 3betelek.

    Ha any two-val mondjuk nem éri meg mert buta a reg, akkor kb. milyen range az amivel ez profitábilis?
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  7. #7
    PA addict
    Csatlakozott
    2008. 06. 26.
    Hely
    Sun
    Hozzászólások
    3.352

    Alapbeállítás

    ha tilten vagy és kell a pénz akkor mehet, amúgy ennél szinte csak jobb cold4bet helyzetek vannak.

  8. #8
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    Akkor itt a 4b range QQ+, AK, minden más fold?
    R1per2 likes this.
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

  9. #9
    Team Hero misirulez avatara
    Csatlakozott
    2008. 12. 12.
    Hely
    In Position
    Hozzászólások
    2.200

    Alapbeállítás

    Idézet Boletus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    SB buta sqz (nem figyelte a szituációt, sem UTG eddigi feszes játékát)
    Mind tudjuk, hogy 50 tele van sqzmonkey-val, de ehhez nagyon nagy mintán kell nagyon sok noteolt példahandel rendelkezned, hogy erre a következtetésre juss. Lehet láttál már tőle olyan sqz-t ami nem ideális, de akkor is ott az UTG + BU + néha SB-nél is lehet erős hand, ill. megőrülhet vmi 5b-AI-ra, szal valóban nem a legjobb spot. Sztem tedd fel a kérdést, hogy ilyen handek nélkül tudsz-e nyerő lenni és ha igen a válasz akkor ne lépd meg. Ha jól emlékszem régen te is nl200-on toltad, sima TAG játékkal gyorsan visszajutsz majd.


    Huuu kicsit már túl személyes hangvételűre sikerültem, sorry.

  10. #10
    Fáradhatatlan grinder Boletus avatara
    Csatlakozott
    2008. 06. 03.
    Hely
    Smaragdváros
    Hozzászólások
    753

    Alapbeállítás

    misirulez: NL100 volt az és kb. 3 évvel ezelőtt a bwin halastóban. Annál ma egy NL25-ös mezőny is erősebb.

    A hand egyébként eredetiben így játszódott le:

    SB (€67.33)
    Hero (BB) (€53.25)
    UTG (€63.71)
    MP (€50.44)
    CO (€52.81)
    Button (€74.97)

    Preflop: Hero is BB with K, A
    UTG bets €1.50, 2 folds, Button calls €1.50, SB raises €6.50, Hero raises €13.75, 3 folds

    Total pot: €16.50


    Amikor cold4betetem 70-80%-ban dobásra számítottam. (Ha UTG pushol, akkor a range ellen hátrébb vagyok, a sqz-elő ellen voszont szívesen berakom.)
    Ha viszont legalább 60%-ban dobást kapok, akkor ez a move plusszos, ezért is gondolkoztam róla, hogy ez mennyire jó light 4b-re.

    Köszönöm a válaszokat
    "...A másik, amikor mégcsak nem is random, hanem annál is rosszabb handdel megadnak allint.." (by playerke)

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •