Oldal: 4 / 26 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 31 - 40 (258) összesen
Like Tree97Likes

Téma: Paleolit étrend - tapasztalat, javaslat, vélemény, ellenvélemény ???

  1. #31
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Krono@ 23-as hozzászólásban már egy apró pici részt a kínai tévhitekről bevágtam......
    " A feldolgozott élelmiszerek,tartósítószerek,cukrok okozzák a "civilizációs" betegségeket. Nem kötelező ezeket/ilyeneket enni. " így van 1et értek erről szól a dolog, cigizni is tudtam hogy nem egészséges mégis cigiztem 2011-ig.. Az a baj vagy az az igazság hogy nem úgy sült el ez a téma ahogy gondoltam meg én is hülye voltam hogy elkezdtem magyarázni dolgokat .... olyannal lehetne vitatkozni aki szintén elolvasta amit én de nem ez volt a célom..
    Olyan hozzászólásokra számítottam mint pl az elején valakitől hogy van ismerőse aki gyúrás mellett él így és mégis van energiája... vagy fúúú kipróbáltam és kihullott a hajam, vagy nagyon jó fogytam 5 kilót jól érzem magam, vagy valaki megkérdezi mi is ez pontosan , vagy fáradt és állandóan éhes vagyok tőle, esetleg egy cukorbeteg beírja hogy romlott az állapota ettől a hülyeségtől vagy fordítva... Szóval én nem akarok/akartam rábeszélni senkit nem azért indítottam a témát... az orvosokat sem én bántottam de még a könyvben is megáll az orvosok/dietetikusok piszkálása a cukorbetegek rossz kezelése terén (tényleg nem nagyon van gyógyítás - fogadja el az ember hogy cukros meg lője magát meg számolgasson ), nem bántja a sebészeket senki.... az hogy kinek a gyereke mit eszik azért a szülő a felelős valóban de ha esetleg tényleg rosszak a hivatalos ajánlások?? ami alapján reggelire nyomja a gyerekbe a péksüteményt esetleg a tejet ?? mert az tanultuk hogy a tej egészséges csak közben egyre több a laktózérzékeny ( ez már megint vitára adhat okot de nem akarok tovább bizonygatni senkinek semmit tapasztalatokra vártam és nem a tejfogyasztók részéről hanem a paleolit szerint étkezőktől ugyanis én sem haltam meg egyből a cigizéstől , de biztos nem tett jót

  2. #32
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2008. 11. 02.
    Hely
    budapest
    Hozzászólások
    67

    Alapbeállítás

    próbáld ki legalább 2 hónapra
    nem veszítesz semmit

  3. #33
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    @jabyga - én közgazdász vagyok nem sejtbiológus amit írtál nem tudok hozzászólni, és szerencsére cukorbeteg sem vagyok, 32 éves vagyok és nyolcadik osztályban voltam orvosnál utoljára - éves iskola fogászaton - tehát szerintem rajtunk az segítene ha egy cukros a téma olvasása után azt mondaná hogy oké én kipróbálom és ugye a könyv szerint egy hónap alatt csökkenne a cukra a zöldség gyümölcs hús és magvak kombinációtol - és kiderülne hogy sarlatán a könyv írója vagy sem.
    Személy szerint én 6 napja étkezem így és napi 1 órát vagyok futópadon séta + futás kombó megy és nem hogy rosszabbul érezném magam hanem még jobban , persze lehet 2 hét múlva kihullik a fogam vagy valami bajom lesz ezért is mondom neked is mint előző hsz-ben inkább tapasztalatokat vártam volna mert átment a téma sajnos kicsit magyarázkodásba és nem ez volt a célom Krononak már leírtam...
    R1per2 likes this.

  4. #34
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet danfiu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    szal akik fikazzak,eloszor tajekozodjanak, aztan itelkezzenek..
    Tájékozódtam, utána fikáztam.
    danfiu likes this.

  5. #35
    Idegen
    Csatlakozott
    2012. 11. 22.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    10

    Alapbeállítás

    bár alighanem nehéz érvényesülni az e témában itt jelen lévő szakértők mellett, de egy próbát megér talán ( itt jegyezném meg, hogy a pókerhez remélhetőleg jobban értetek ):

    33 éves vagyok, rendszeresen edzem ( 9 éves korom óta vízilabda, krav maga, boksz, brazil jiu jitsu ), 16 hónapja paleozom; első két hét után eltűnt a rendszeres gyomorégésem, mintha soha nem is létezett volna ( napi 6-8 savlekötő tablettát szedtem be addig évekig ), a második hónapbra teljesen eltűnt az egy éve létező, addigra gyakorlatilag gusztustalan ( mintha rohadt volna a lábam ) ekcémám, a hatodik hónapra 92 kilóról lementem 80-82 közé ( 178 centihez ), ez beállt ennyire azóta, teljesen megszűnt a farkaséhség mint fogalom, jobb erőben vagyok, mint valaha, és még sorolhatnám...
    zsírban sütök, sok húst eszem, sok zöldséggel, gyümölcsöket, finomított szénhidrátot nem, stb, stb
    kétkedők mindig lesznek, persze tapasztalat nélkül, de ez legyen az ő gyengeségük
    nyugodtan próbáld, próbáljátok ki, és tűrjétek az okoskodást, a flegma lenézést, a sok géniuszt, mint a tiltet, és tapasztaljatok bátran.
    Charlie, R1per2, danfiu and 2 others like this.

  6. #36
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet extremfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    @jabyga - én közgazdász vagyok
    Én meg mentőtiszthallgató, és elhiheted, hogy amiket kiemeltem, az baromság!
    Nem azt kell megkérdezni aki cukorbeteg, hanem olyan embert, aki ért hozzá! Attól még, hogy esetleg valamitől úgy érzi a beteg, hogy jobban van, az nem jelenti azt, hogy valóban úgy is van! Múltkor volt pl. egy cikk valamelyik orvosi lapban, hogy a különböző étrendkiegészítők, vitaminok, gyógynövényes sz*rságok mekkora károkat okoznak, konkrétan bele lehet halni ha bizonyos "rendes" gyógyszerekkel együtt szedi a pógár!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  7. #37
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én meg mentőtiszthallgató, és elhiheted, hogy amiket kiemeltem, az baromság!
    Nem azt kell megkérdezni aki cukorbeteg, hanem olyan embert, aki ért hozzá! Attól még, hogy esetleg valamitől úgy érzi a beteg, hogy jobban van, az nem jelenti azt, hogy valóban úgy is van!
    Konkrétan a diétás testépítő étrendre ráálló cukorbetegek tapasztalnak javuló értékeket. Paleora is ugyanez igaz, mert nagyban hasonlít rá, mint minden más olyan étrendre, amiben nincs liszt (gabona) és cukor.
    A hivatalos orvosi étrend zsemlét ad a cukorbetegnek. Oké, hogy számok szerint a ch bevitelbe belefér a zsemle, de azt fogadjuk már el, hogy nem mindegy miből származik az a bizonyos szénhidrát. Zöldség, gyümölcs, hüvelyesek, akármi, csak ne már zsömlét! Mint ahogy a magas zsírbevitel, sok tojás nem egészségtelen, nem okoz magas koleszterin szintet. Cukros light élelmiszerek, mozgáshiány, elhízás, növényi zsírok és halolajok mellőzése viszont annál inkább.

    Múltkor volt pl. egy cikk valamelyik orvosi lapban, hogy a különböző étrendkiegészítők, vitaminok, gyógynövényes sz*rságok mekkora károkat okoznak, konkrétan bele lehet halni ha bizonyos "rendes" gyógyszerekkel együtt szedi a pógár!
    minő meglepő orvosi lapban olyat olvasni, hogy nem a gyógyszer okoz halált, hanem a hozzá evett vitamin
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 03. 09. 19:56
    Charlie likes this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  8. #38
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Ha nem eszek meg napi min. 800G húst elindul az orrom vére. Ebbe a paleolit étrendbe mennyi hús van?

  9. #39
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A hivatalos orvosi étrend zsemlét ad a cukorbetegnek. Oké, hogy számok szerint a ch bevitelbe belefér a zsemle, de azt fogadjuk már el, hogy nem mindegy miből származik az a bizonyos szénhidrát. Zöldség, gyümölcs, hüvelyesek, akármi, csak ne már zsömlét! Mint ahogy a magas zsírbevitel, sok tojás nem egészségtelen, nem okoz magas koleszterin szintet. Cukros light élelmiszerek, mozgáshiány, elhízás, növényi zsírok és halolajok mellőzése viszont annál inkább.
    Ez pl. teljesen logikusan hangzik!

    Idézet R1per2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    minő meglepő orvosi lapban olyat olvasni, hogy nem a gyógyszer okoz halált, hanem a hozzá evett vitamin
    A cikk konkrétan arról szólt, hogy ezek az ún. gyógyhatású készítmények vény nélkül kaphatók, és az átlagpolgár nem veszi figyelembe, hogy amúgy milyen gyógyszereket szed az alapbetegségeire. Nem veszi figyelembe a farmakodinámiai(gyógyszerkölcsönhatás) mellékhatásokat, mivel azt sem tudja mi az.
    Mivel ezek a gyógyhatású készítmények is tartalmaznak hatóanyagot, ezért kölcsönhatásba fognak lépni a többi gyógyszerrel.
    Pl.: szedi a syncumar nevű kumarin tartalmú véralvadásgátló gyógyszert, amit azért szed, mert hajlamos a trombózisra, enélkül könnyen infarktust vagy stroke-t kaphatna. Szedi a syncumart az orvos által teljesen jól beállított dózisban(a syncumar erősen dózisfüggő!!!), vígan éli napjait, majd talál egy csodafüvet az egyik varázslónál, amire azt mondják marha jó téli időszakban a nátha ellen. Arról persze nem szól a fáma, hogy kis mennyiségben az xy teafűnek van véralvadásgátló hatása is. Emberünk főz belőle egy jó erős teát, megissza(beveszi vele az esti syncumart ), nyugodt szívvel lefekszik aludni, hogy ő most jól kicseszett a náthával. Majd többet soha sem kel fel, mert álmában elvérzik.
    Rosszabb esetben a boncolás után megvádolják az orvost, hogy rosszul állította be a syncumart!
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  10. #40
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    nincsenek mennyiségi korlátok de gondolom itt is hasznos a sokszor kevesebbet . egyébként beszámolókban olvastam hogy nem esznek többet az emberek mint előtte és nem is jellemző a farkas éhség a lassú felszívódású szénhidrátok miatt
    egyébként ja a refluxot is gyógyítja a könyv szerint, az orvosok és a reklámok pedig ott is csak gyógyszerekkel tömnek, de javulást írnak a depressziósoknál ekcémásoknál stb...

Oldal: 4 / 26 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •