Oldal: 5 / 26 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 41 - 50 (258) összesen
Like Tree97Likes

Téma: Paleolit étrend - tapasztalat, javaslat, vélemény, ellenvélemény ???

  1. #41
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    jabyga@ ebben lehet igazad van de ha paleo szerint élne nem lenne szív és érrendszeri betegsége a régi és ma élő természeti népek körében ezek ismeretlen betegségek ........ bla bla bla ez már tényleg marketing hatású ...

  2. #42
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet extremfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nincsenek mennyiségi korlátok de gondolom itt is hasznos a sokszor kevesebbet
    Asszem ez pont nem javasolt, bár csak hallomásból tudok a paleos cuccokról. Általam mérvadónak vélt szakértők szerint nem feltétlen a gyakori étkezés a megfelelő mindenkinek, sőt lehet a többség napi 1x-i bőséges (esti)kajával, és napközbeni rágcsával vagy koplalással teljesen jól elvan, sőt jobban illeszkedik a napirendjéhez, miközben nem érzi rosszabbul, vagy éhesebben magát, sőt...
    Ez is már nagyban egyénfüggő, ki kell tapasztalni és az életvitelünkhöz igazítani. Elsődleges a kaja minősége, nem az időzítés, azt majd érzed magadtól, hogy éhezel meg.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  3. #43
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    Fura ezt egy testépítőtől hallani.
    Kiváncsi vagyok mit kapnál bunnytól
    danfiu, Krono, redoubtable and 1 others like this.
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  4. #44
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    az a harcosok étrendje

  5. #45
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Nagyon jól alátámasztott és hatékony táplálkozási mód. Egye többen térnek át rá, és szinte mindenki pozitív változásokat érez általa. A mai világ szénhidrát függősége rengeteg modern betegség forrása. Mo-on talán a II. tip cukorbetegség az egyik legjobb indikátora ennek az egész jelenségnek.(a lakosság 15-20%a veszélyeztetett) A népesség nagy része egészségtelenül és elvtelenül táplálkozik, szénhidrátok, cukrok, gabonafélék minden mennyiségben. A tejtermékek is felejtősek, nem véletlen hogy minden x.dik gerek laktózérzékeny, allergiás stb..

  6. #46
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Egy tanulságos adat hazánkból:
    2004-ben a 20-69 év közötti korcsoportban 448.000 cukorbeteget tartottak nyilván.
    2006-ban a 20-69 év közötti korcsoportban 507.000 cukorbeteget tartottak nyilván.
    2025-ben a 20-69 év közötti korcsoportban kb. 703.000 cukorbeteget fognak nyilván tartani.
    Volt a jóslat, ezzel szemben
    Jermendy György, a Magyar Diabetes Társaság vezetőségi tagja:
    A cukorbetegek száma egyre növekszik - hangsúlyozta a szakember. Mint kifejtette, Magyarországon mintegy 700 ezer diagnosztizált cukorbeteg van, a becslések szerint viszont nagyjából ugyanennyien lehetnek azok, akiknél még nem azonosították a betegséget, s szintén 700 ezer körüli lehet azok száma, akiknek a vércukorértékei már emelkednek, ők a "cukorbetegség előszobájában" vannak.

    Ez nem véletlen. Talán el kellene gondolkodni az erősen kétkedőknek is, hogy valami nem stimmel.
    Utoljára módosítva: buckaroo által: 2013. 03. 09. 19:59

  7. #47
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Nem Bunnyt szoktam olvasni, nem tudom ő mit ajánl.
    Bár ő nem is testépítő, mint ahogy én is csak powerben versenyeztem.

    ::tesztoszteron - Tesztoszteron eMagazin / "Az anyagcsere tüzének táplálása" -- mítosz vagy valóság?

    ::tesztoszteron - Tesztoszteron eMagazin / Inzulin érzékenység és a diéta
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  8. #48
    Lelkes újonc Naturalwest avatara
    Csatlakozott
    2011. 10. 27.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    81

    Alapbeállítás

    OMG, aki ki se próbálta még az ne fikázza már le. Először próbáld ki, utána meg tudod, hogy milyen pluszt nyújt számodra.

    Én paleo étrenden vagyok, és nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak róla. Plusz ismerettségi körömben is, akárki átállt rá, hasonlóan vélekedik. Sokkal jobb energiaszint a nap folyamán, jobb közérzet, jobb emésztés.

    Voltam most 1 hetet Madridban, és eléggé felborult a kajálásom ott, ettem gabonát jobbra balra, meg egyéb offos dolgokat is pl. hamburger stb. Igazából ennek hatására értettem csak meg, hogy az embereknek nincs benne a realitásukban, hogy mekkora pluszt adhat számukra, mivel nem tudják étrendhez viszonyítani, hogy mi a jobb közérzet, meg mi a rosszabb. Elvannak a hagyományos étrenden, komolyabb problémák nélkül, alap dolgokat megszokottnak hisz az ember, kis fáradtság, levertség, kis emésztési zavar stb. Viszont ha pl. megtapasztalják mennyivel jobb is lehet ezek nélkül, akkor már ők is észreveszik a negatív hatásokat.

    Ami nincs benne a tudatosságunkban, azt ignoráljuk általában.

    Mindenesetre nem hittéríteni akarok, viszont abszolút pozitív tapasztalatom van az étrenddel kapcsolatban.

    Szendi Gábor könyveit nem olvastam még. Viszont az egyik legismertebb oldal a témában, ahol szoktam olvasgatni:
    Mark's Daily Apple
    Továbbá Mark Sisson - Primal Blueprint könyvét olvastam, meg Robb Wolf-tól a Paleolit megoldás-t részben.
    Utoljára módosítva: Naturalwest által: 2013. 03. 09. 20:19

  9. #49
    Őstag
    Csatlakozott
    2010. 01. 11.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    1.748

    Alapbeállítás

    Idézet Krono eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért 1 valamit szögezzünk le.

    Japánban és Kínában a leghosszabb a várható élettartam. A rizs akkor mit is okoz?

    ...

    A feldolgozott élelmiszerek,tartósítószerek,cukrok okozzák a "civilizációs" betegségeket. Nem kötelező ezeket/ilyeneket enni. Nem a sebész/neurológus/kardiológus/etc hibás azért, mert Józsi gyereke minden nap chipset, meg csokit eszik.

    A gyógyszergyárakat hibáztasd, ha valakit hibáztatni akarsz, de ne az orvosokat.
    Kína kb 100. a várható élettartam alapján, Japánban meg halat esznek sokat, nem rizst.
    List of countries by life expectancy - Wikipedia, the free encyclopedia
    buckaroo likes this.

  10. #50
    Őstag NovaTerra avatara
    Csatlakozott
    2010. 03. 02.
    Hozzászólások
    1.101

    Alapbeállítás

    Idézet mikki86 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kína kb 100. a várható élettartam alapján, Japánban meg halat esznek sokat, nem rizst.
    List of countries by life expectancy - Wikipedia, the free encyclopedia

    Bento, ami gyakorlatilag kis ebédes toboz, nem létezik rizs nélkül. Ez alap ebéd gyereknek, felnőttnek. Reggelre rizsgombóc, elég általános dolog. Ezeregy millió rizssütemény. Vacsoránál is gyakorta vendég a rizs. Szóval sok halat és mindenféle tengeri gyümölcsit esznek, de a rizs mai napig a japán konyha gerincét alkotja.

Oldal: 5 / 26 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •