Oldal: 7 / 26 ElsőElső ... 5678917 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 61 - 70 (258) összesen
Like Tree97Likes

Téma: Paleolit étrend - tapasztalat, javaslat, vélemény, ellenvélemény ???

  1. #61
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 12. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    74

    Alapbeállítás

    "Te aztán a 30 hozzászólásoddal rohadtul emeled a PA színvonalát, már ne is haragudj meg"

    Ha ne értek valamihez, vagy nem tudom mi az, akkor feleslegesen nem fogok hozzászólni egy témához.
    Illetve Krono neked biztosan sok hozzászólásod lehet itt az a akadémián, de tudod mit gondolok a hozzászólásaidról: Véleményem szerint: kb 65%ban f*szság.

    redoubtable szerintem jól csinálod! szedj össze mindenféle white proteint meg glutamint meg amit csak tudsz, gondolom ezeknél az anyagoknál is 6percig googliztál mielőtt elkezdted szedni te tökfej

  2. #62
    Tag TooBigJoe avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 07.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    itt egy újabb néhány hozzászólásos véleménye.

    Én egy éve paleo étrenden vagyok. Tapasztaló típus vagyok. Nekem jó. Anélkül, hogy bárki véleményét leszólnám megosztanám néhány gondolatom. Ez egy olyan étrend amely még azokban is időkben volt az emberek tápláléka amikor nem voltunk 7 milliárdan. Amióta ennyien vagyunk, képtelenség ellátni az egész bolygót rendes élelmiszerrel. Az alapja a hús a zöldség és a gyümölcs. Ezek azok a táplálékok amelyek 10.000 évvel ezelőtt is megtalálhatóak voltak a természetben. Amikor elkezdtünk *****sokan lenni, akkor el kellett gondolkozni, hogy mivel fogják etetni a népet. Ekkor vette fel az ember az étrendjébe a gabonákat, amit azelőtt soha nem evett illetve a tejet is. A tej a kedvencem.

    A tej az nem emberkaja hanem bocikaja. A tehén csöcséből kifolyó bocianyatej.

    Miből gondolja bárki, hogy ami jó egy bocinak az jó az embernek is ? Azért mert nem hullanak az emberek úton útfélen ? attól még nem jó. Ezekhez lényegesen kevesebb ideje volt az emberi szervezetnek hozzászoknia. Azt se felejtsük el, hogy ahogyan halad előre a világ egyre kevesebb lehetőség lesz rendes táplálékhoz jutni.

    Amit ma bio zöldségnek hívunk azt a nagyanyám simán zöldségnek hívta.

    Kinek ez jó, kinek az jó, de az senkinek sem jó, ha próbálunk egy sémát ráhúzni mindenkire, tapasztalat nélkül. Szendi mögött van tapasztalat. Lehet new age-es ****ságnak nevezni, de az a gondolatom, hogy próbáld ki és döntsd el Te magad.

    Millióféleképpen el lehet készíteni a zöldséget a gyümölcsöt és a húst is. Azt pedig nem is kommentálom, hogy ha nincs benne annyi tápanyag mint régen akkor zabáljunk mekit. LOL.

    Ne egyetek hülyeségeket.

    Respect.
    Charlie, danfiu, Maxxxika and 1 others like this.
    Keep calm and muck!

  3. #63
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet TooBigJoe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A tej az nem emberkaja hanem bocikaja. A tehén csöcséből kifolyó bocianyatej.
    omg wtf
    Csatolt képek Csatolt képek
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  4. #64
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet szpokboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "Te aztán a 30 hozzászólásoddal rohadtul emeled a PA színvonalát, már ne is haragudj meg"

    Ha ne értek valamihez, vagy nem tudom mi az, akkor feleslegesen nem fogok hozzászólni egy témához.
    Illetve Krono neked biztosan sok hozzászólásod lehet itt az a akadémián, de tudod mit gondolok a hozzászólásaidról: Véleményem szerint: kb 65%ban f*szság.
    De ezek szerint 1015 értékes hozzászólásom volt. Így már tiszta a lelkiismeretem, ty az elismerést!
    Utoljára módosítva: Krono által: 2013. 03. 10. 00:28
    pszibu likes this.

  5. #65
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    omg wtf
    Hogy bővebben is válaszoljak:

    akkor a csirkemell az róka kaja?
    a káposzta kecskekaja?
    a banán majomkaja?
    a hal vidrakaja?
    a málna macikaja?
    a méz méhkaja?
    és a gomba akkor milyen kaja?
    redoubtable likes this.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  6. #66
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 06. 12.
    Hozzászólások
    3.446

    Alapbeállítás

    Idézet TooBigJoe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Azt pedig nem is kommentálom, hogy ha nincs benne annyi tápanyag mint régen akkor zabáljunk mekit. LOL.
    Igen, együnk mekis kaját, obv erre céloztam fentebb....Jézusom.

  7. #67
    Újonc
    Csatlakozott
    2008. 08. 22.
    Hozzászólások
    38

    Alapbeállítás

    "Ha ne értek valamihez, vagy nem tudom mi az, akkor feleslegesen nem fogok hozzászólni egy témához."

    "redoubtable szerintem jól csinálod! szedj össze mindenféle white proteint meg glutamint"


    pedig pont ezt csinálod az egyetlen troll itt te vagy...
    chivasr911 likes this.

  8. #68
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Én 184cm és 104 kg vagyok 115 voltam van felesleg még mindig bőven, de futó padon vagyok napi 1 órát és nem érez hiányát a kenyérnek le fogok fogyni, de nem is ez a lényeg.
    Mai kaja csak hogy lássátok nem éhezek: bár nekem fogalmam sincs ez mennyi szénhidrát meg fehérje..
    Reggeli: kb 15-20 dkg sült sonka 3 főtt tojás... bontottam a végén egy narancsot hát alig fért be tehát jól laktam. Tízórai: marék dió + mandula kombó és egy banán Ebéd: Párolt karfiol és répa + cs.mell paprikás kb 15 deka Uzsonna : 1 alma 1 narancs Vacsi : Sült cs.mell kb 15deka jégsaláta , pritaminpaprika , uborka körettel. egész nap nem éheztem bírtam sportolni is kenyér krumpli és rizs nélkül . Korábban kezdtem szedni c-vitamint magnéziumot és porc erősítőt a futás miatt meg van valami bioteches l-karnitin liquidem
    Utoljára módosítva: extremfish által: 2013. 03. 10. 07:54

  9. #69
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Na de jöjjön egy idézet a könyvből : ahol elismerik hogy valóban nem tökéletes az étrend
    Peace jó éjt.

    " A mai embernek a sport munka utáni egészségvédelem, önkifejezés, önfejlesztés,
    kellemes időtöltés. A sport ilyen formában nem igényli a teljesítmény méricskélését,
    az ember fut, kerékpározik olyan gyorsan, ahogy, és annyit, amennyit
    éppen tud, vagy akar. Nem kell összemérnie teljesítményét sem mások rekordjával,
    sem versenytársakéval. Az ilyesfajta sportban az ember csak önmaga versenytársa, és
    természetes öröm a fejlődés. Ilyen sportot a tapasztalatok szerint könnyedén lehet
    űzni paleolit étrend mellett.
    Könnyen elképzelhető viszont, hogy egy élsportolónak a paleolit táplálkozás
    a mai tudományos alapokon folyó teljesÍtménynövelésben korlátokat jelent
    a versenytársakhoz képest, akik mindent bevetnek a századmásodpercek és ce ntik
    legyőzéséért. Az élsportban természetes az izmok hatékony működtetésében
    és gyors regenerálásában a gyorsan felszÍvódó szénhidrátok (cukrok) alkalmazása.
    A gyorsan felszÍvódó szénhidrátok viszont a paleolit táplálkozásnak nem részei, mert
    az embert nem ilyenek fogyasztására "tervezték". A gyorsan felszÍvódó szénhidrátok
    az emberi szervezetben hosszú távon súlyos anyagcserezavart okoznak. Akit viszont
    csak a rövid távú célok érdekelnek, az ezzel nem fog törődni.
    Loren Cordain és Joe Friel könyvet Írt Paleo étrend atlétáknak cÍmmel,276
    Ebben, miután oldalakon keresztül ecsetelik a paleolit táplálkozás előnyeit és értelmét,
    a keményedzéseket folytató atlétáknak edzés előtt, alatt és után szénhidrátveszteségük
    pótlására burgonyát, rizs t, kekszeket, cukrot ajánlanak. Ez annak a beismerése,
    hogya mai élsportot nem lehet paleolit elvek alapján táplálkozva sikeresen
    űzni. Ám ebből a szerzőknek nem az következik, hogy akkor talán az élsport nem is
    nagyon passzolhat bele az ember evolúciós tervébe, hanem inkább megpróbálják átmeneti
    kilengés nek tekinteni a szénhidrátpótlás e formáit. Én úgy gondolom, itt már
    a paleolit táplálkozás profitorientált fellazítása történt: Cordain új piacokat akart
    meghódítani az elvek felrúgásával. Fölösleges most itt azt elemezni, vajon az élsport
    milyen egyéb káros hatásokkal jár, és nem is célom, hogy a paleóra hivatkozva kikezdjem
    az iparág létjogosultságát. Ez nem az egészségre törekvő ember problémája.
    Azt azonban fontos leszögezni, hogy a paleónak nem kritikája az, hogy nem lehet
    vele olyasmit elérni, amire az embert eredetileg nem is "tervezték". A sport jelentősen
    csökkenti az inzulin rezisztenciát - de csak akkor, ha a sporttevékenység után nem
    pótolják szénhidrátok fogyasztásával az izmokban az elhasznált glikogént. 277
    Sokan a szememre hányták a Paleolit táplálkozás megjelenése után, hogy
    nem foglalkoztam a mozgás fontosságával. A nyugati táplálkozás kritikájában azonban
    nincs helye a sportnak, bár az egészség szempontjából nyilvánvalóan fontos szerepe van. A napi intenzív mozgás, a paleo táplálkozás, na meg a megfelelő D-vitamin-
    szintézis, azaz napon tartózkodás együttesen adja ki a modern paleo életmódot,
    ami az egészség megőrzésének alapja. Mind a paleo táplálkozás, mind a mozgás
    megelőzi, vagy ha már kialakult, visszafordítja a metabolikus szindrómát, amelynek
    központi tényezője az inzulinrezisztencia. A sport fokozza a sejtek inzulinérzékenységét
    és csökkenti a szervezet gyulladásszintjét.
    Egy 3 éves vizsgálatban a rendszeres sport kétszer jobban csökkentette az inzulinrezisztenciát,
    és ezen keresztül a cukorbetegség kialakulásának kockázatát, mint az
    inzulinrezisztencia csökkentésére szolgáló metformin.278 Mint fentebb Írtam, fontos,
    hogy ne pótoljuk gyorsan felszÍvódó szénhidráttal az izmokból elhasználódott
    cukrot. A sport és a gyulladáscsökkenés kérdését a Boldogtalanság és evolúció könyvemben279
    részletesen kifejtem. Röviden arról van szó, hogy az izomzatunk egyfajta
    endokrin szerv, amely működése során gyulladásfaktorokat bocsát ki, amelynek
    hatására a szervezet gyulladáscsökkentő anyagok termelés ével válaszol, és Így végső
    soron az izmok működtetése gyulladáscsökkenéshez vezet.
    Az inzulinrezisztencia és metabolikus szindróma leküzdése nem csupán a
    szÍv- és érrendszeri megbetegedéseket és a cukorbetegséget védi ki, hanem komoly
    védelmet jelent a depresszióval szemben is, amely valójában a szervezetszintű gyulladásra
    adott idegrendszeri válasz. 280
    A mozgás típus helyes megválasztása is fontos, kiderült ugyanis, hogya lábizmok
    használata csökkenti igazán a szervezet gyulladásszintjét, míg a súlyemelésnek
    nincs komoly hatása. 281 Ez ismét arra utal, hogya paleolit életmódnak rendkívül
    komoly belső logikája van, amely az emberi evolúció során alakult ki. Ezt ismerte fel
    a "Crossfit" mozgalom, amely elsősorban ősi mozgásformákat (futás, cipelés, emelés,
    húzás, ugrás, mászás, húzódzkodás stb.) preferál. Ez a fajta sport funkcionális izomzatot
    fejleszt, nagy állóképességet és erőt ad.
    Sport és paleo tehát nem ellentétesek, sőt, a paleo életmód magában foglalja
    a rendszeres mozgást. Az élsport azonban az embertől idegen célokat tűzött ki.
    Sokszor mondják a csúcsokat döntögető atlétákra, hogy "emberfeletti" teljesítményt
    nyújtott, vagy "legyőzte" a testét. Szerintem emberi teljesítményt kell nyújtanunk,
    de a~t minél gyakrabban, és a testünket sem kell legyőznünk.
    R1per2 likes this.

  10. #70
    Őstag
    Csatlakozott
    2007. 11. 14.
    Hozzászólások
    1.219

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    omg wtf
    Ennyire azért ne fogd a fejed, mert ebben teljesen igaza van. Kisebb vagy nagyobb mértékben, de az emberiség egy jelentékeny része érzékeny a tejcukorra. Ennek prózai a magyarázata: a csecsemőkorból kilépve a szervezetben csökken a laktáz enzim termelődése. Teljesen természetes folyamat.
    Az érzékeny rétegen belül aztán vannak olyanok, mint én, akik befosnak 5 perc alatt a leggagyibb bolti tejtől is, de egyéb tejtermékekkel lehet, hogy nincs gondjuk, vannak olyanok, akiknek csak kicsit csavarja meg a hasát, vannak olyanok is, akiknek olyan kis mértékben, hogy szinte észre sem veszik, és persze van egy réteg, aki a tehéntől hozott gőzölgő tejjel is jól elvan. De ez nem változtat azon, hogy a felnőtt lakosság elég jelentős része (ne statisztikázzunk, mert pontos számot vélhetően senki nem tud mondani, de egy 40-50 százalék körüli értékkel egész biztos, hogy nem lövünk nagyon mellé világviszonylatban) vagy nem emészti jól a tejet, vagy kifejezett problémája van vele.

    Nagyon alacsony értékek azoknál a népeknél fordulnak elő, akik hosszú ideje komoly tejfogyasztók (na nem zacskós, bolti), a tej olyan része a mindannapi életüknek, mint olaszoknak a tészta. Az ő szervezetük jobban alkalmazkodott hosszú évszázadok alatt a tejcukorhoz. Míg ott, ahol a tej nem játszik akkora szerepet, egészen magas arányt érhet el a tejcukorra érzékenyek száma. Olvastam 80% körüli arányról is egyes mediterrán területeken.
    Viszont ez nem változtat semmit azon, hogy az emberi szervezet nem tejre lett kitalálva a csecsemőket kivéve. Ezen nincs mit homlokot ráncolni vagy fejet fogni.
    Utoljára módosítva: Vika által: 2013. 03. 10. 02:56
    TooBigJoe and Mefnut like this.

Oldal: 7 / 26 ElsőElső ... 5678917 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •