Oldal: 9 / 26 ElsőElső ... 789101119 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (258) összesen
Like Tree97Likes

Téma: Paleolit étrend - tapasztalat, javaslat, vélemény, ellenvélemény ???

  1. #81
    Fanatikus tag 2tiWinner avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 16.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    404

    Alapbeállítás

    Idézet JuhaAasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    most komolyan azt mondjátok ne igyak több tejet? :O kb 2 naponta megiszok 1 literrel...nemár
    És mit érzel tőle? kb semleges hatással lenne, ha nem innál, tényleg csak egy fölösleges találós kérdés a gyomrodnak, legalábbis én is azokat a kutatási eredményeket ismerem, ahol felnőtt kori fogyasztásnál már nincs különösebb (vagy akármilyen) jótékony hatása, de talán inkább abból 1 liter/nap mint kólából...

  2. #82
    Tag TooBigJoe avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 07.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    Idézet JuhaAasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    most komolyan azt mondjátok ne igyak több tejet? :O kb 2 naponta megiszok 1 literrel...nemár
    Én csak azt mondom, hogy az emberiség egy jelentős részének egyáltalán nincs jó hatással a szervezetére, lehet, hogy Te pont a szűk kevesekhez tartozol. Én 2 éve nem iszom tejet és nagyon jól megvagyok nélküle Mivel mindannyian más-más genetikával rendelkezünk nincs általános szabály, nem is lehet, mindenki vigyázzon saját magára
    Keep calm and muck!

  3. #83
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Csirke mennyire része a paleolit étrendnek? Most erősen gondolkozok rajta, hogy hobbiparaszt leszek. Van egy vidéki házam. Ott tartanék 200 tyúkot, meg 100 csirkét. Meg kb 2200nm en termelném nekik a kukoricát. Ez elég paleolit? Vagy próbáljak meg valahonnan a csirkék helyett beszerezni mamutokat? Tudtommal azt zabálták az ősemberek.

  4. #84
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Idézet 2tiWinner eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És mit érzel tőle? kb semleges hatással lenne, ha nem innál, tényleg csak egy fölösleges találós kérdés a gyomrodnak, legalábbis én is azokat a kutatási eredményeket ismerem, ahol felnőtt kori fogyasztásnál már nincs különösebb (vagy akármilyen) jótékony hatása, de talán inkább abból 1 liter/nap mint kólából...
    kólát meg egyéb cukros szarokat már hónapok tartósan nem. persze az megesik, hogy megkívánok egy kis ízt, és veszek egy fél literes valamit (általába powerade-t vagy lipton/nestea ice tea-t, de ez hetente 1x van, max 2) az utóbbi pár hónapba a napi folyadékfogyasztásom legalább 80-85%-át palackos ásványvíz teszi ki

    Idézet TooBigJoe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én csak azt mondom, hogy az emberiség egy jelentős részének egyáltalán nincs jó hatással a szervezetére, lehet, hogy Te pont a szűk kevesekhez tartozol. Én 2 éve nem iszom tejet és nagyon jól megvagyok nélküle Mivel mindannyian más-más genetikával rendelkezünk nincs általános szabály, nem is lehet, mindenki vigyázzon saját magára
    hát lehet. a korábban olvasott "kifosod" stb-ből nálam nem jelentkeznek ilyesmi tünetek. mondjuk ha azt az 1 litert szinte húzóra iszom meg, akkor egy kicsit érzem a gyomromom, hogy talán túl gyorsan ittam meg.

  5. #85
    Tag TooBigJoe avatara
    Csatlakozott
    2011. 03. 07.
    Hely
    London
    Hozzászólások
    159

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csirke mennyire része a paleolit étrendnek? Most erősen gondolkozok rajta, hogy hobbiparaszt leszek. Van egy vidéki házam. Ott tartanék 200 tyúkot, meg 100 csirkét. Meg kb 2200nm en termelném nekik a kukoricát. Ez elég paleolit? Vagy próbáljak meg valahonnan a csirkék helyett beszerezni mamutokat? Tudtommal azt zabálták az ősemberek.
    Ez olyan jó hozzászólás, hogy kár elolvasni..
    Keep calm and muck!

  6. #86
    Őstag JuhaAasz avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 03.
    Hozzászólások
    1.394

    Alapbeállítás

    Egyébként van valakinek jó ötlete arra, hogyan is kéne rászoknom olyan zöldségekre gyümölcsökre amiket nem szeretek? Például paradicsom, uborka, kiwi, narancs stb? Vagy olyan ételekre, amiket szintén "nem szeretek"? Pl. főzelékek, bab, káposzta, cékla stb. (hirtelen ezek ugrottak be)

    Az ízüktől valahogy "írtózom", nemtudom miért...nekem csak olyan ötletem van, hogy lerészegedek kicsit masszívabban, mert míg józanon a hamburgert csak hússal eszem meg, addig elég részegen megettem zöldségekkel megtömve is. Lehet, hogy részegen kellene rászoktatni engem ezekre a dolgokra?

    ez kicsit off mondjuk, elnézést

  7. #87
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    én eszek majd grind uh. már csak annyit tennék hozzá hogy annyiból azért hasznos volt a topik hogy aki próbálta vagy van a környezetében aki próbálta az elégedet és jónap tartja, tehát valszeg én is szánok rá még vagy két hónapot majd visszatérek ide ha túléltem, aki meg nem ismeri és / vagy nem próbálta az meg fikázza valszeg ez tök normális...

  8. #88
    Újonc morZsolt avatara
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Hely
    Szarvas/Szeged
    Hozzászólások
    45

    Alapbeállítás

    Ezt már a Blöff-ben is megmondták!

    Blöff - Mér iszod azt a halálos löttyöt - YouTube
    JuhaAasz likes this.

  9. #89
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2011. 11. 11.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    62

    Alapbeállítás

    mekkora ökörségeket tudtok itt összehordani... vki említette a dietetikusokat hát azokról még jót nem hallottam csak h ilyen pizzát meg kenyeret írnak fel az étrendbe... Amúgy egyszerű ne egyél cukrot meg lisztet meg telített zsírt éés jéé aztaa nem leszel egy dagadt cukorbeteg disznó
    zlatanbarca91 likes this.

  10. #90
    Fanatikus tag 2tiWinner avatara
    Csatlakozott
    2008. 07. 16.
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólások
    404

    Alapbeállítás

    Idézet pujarooo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mekkora ökörségeket tudtok itt összehordani... vki említette a dietetikusokat hát azokról még jót nem hallottam csak h ilyen pizzát meg kenyeret írnak fel az étrendbe... Amúgy egyszerű ne egyél cukrot meg lisztet meg telített zsírt éés jéé aztaa nem leszel egy dagadt cukorbeteg disznó
    Én voltam az egyik dietetikus említő, de lehet benézem... Elképzelhető, hogy a mai napig ****ságokat tanítanak nekik és nincs értelme a kémiai folyamatok tanulmányozásának a szervezetben.

    Nem tudom kivel találkoztál, aki pizzát és kenyeret írt fel, de szerintem többet ne beszélgess vele erről a témáról. Egyébként amikor jót hallasz róluk, akkor eszedbe jut hogy még jót nem hallottál? Nehéz lehet így élni..

Oldal: 9 / 26 ElsőElső ... 789101119 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •