Oldal: 13 / 26 ElsőElső ... 3111213141523 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 121 - 130 (258) összesen
Like Tree97Likes

Téma: Paleolit étrend - tapasztalat, javaslat, vélemény, ellenvélemény ???

  1. #121
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    valaki egy konkrét étrendet mutasson már tápanyag kalkulációval. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy nem eszik cukrot meg lisztet, azt nem eszek én se. Konkrétan valaki tegye ide fel, hogy mit, mikor, milyen mennyiségben eszik. Köszi.
    hát én tuti nem írok neked ilyet (életemben nem csináltam még), de azt röviden leírom én milyen irányelvek alapján táplálkozok, hátha tanulságos lesz. Ez amolyan "fél-paleo"
    -no gabona, no laktóz (ez a legfőbb paleo alapelv. gabona totális tiltólista, hogy miért azt leírják 1000 helyen, laktóz az néha mehet csak ne agyatlan mennyiségben)
    -fehérjebevitel: baromi sok hús. Nem muszály csak csirke, bár én azt preferálom . ha kokszot is iszol, akkor olyat vegyél ami laktózmentes (pl tejsavófehérje-IZOLÁTUM)
    -szénhidrátbevitel: zöldség-gyümölcs irtó mennyiségben, a rizzsel sincs gond nálam (ez már kevésbé paleo) , viszonylag sokat eszem. a kenyér elhagyása volt először nehéz, de ez csak rinya kérdése, most már ott tartok hogy egyáltalán nem hiányzik a klasszikus kenyér. azért írom hogy klasszikus, mert kukoricalisztből (nincs benne glutén) szoktam sütni heti 1 kilót kb, mert van pár kaja amihez azért tényleg kell (szalonna pl).

    hogy miért édekes ez? azért, mert élsportoló vagyok (kajak, még mielött vmi curlingre gondolnál ),
    amit többéves kihagyás után kezdtem újra, és elmondhatom hogy életem formájában vagyok, pedig voltam kerettag 20 évesen. Ez az étrend helyretette egy többéves vashiány-problémámat azzal, hogy a glutén- és laktózmentes "diétának" (nem szeretem ezt a szót használni rá) köszönhetően jó lett a TÁPANYAGFELSZÍVÓDÁS a szervezetemben (ez a kulcsa az egésznek). A vérképem tökéletes lett 4 hét alatt. Hozzáteszem, sosem voltam un. gluténérzékeny, pedig voltam több allergia vizsgálaton is..
    hogy növeli az energiaszintet, az sem legenda: mióta csinálom, teljesen elhagytam a délutáni alvást, mégis kipihent vagyok egész nap.
    egy pro ironman barátom is ezt követi több mint fél éve, és mik vannak, ő is élete legjobb időit produkálja (pedig ő sem ma kezdte az ipart )

    azzal hogy nem eszel lisztet még nem vagy sehol, mivel a glutén (mint a fő bűnös) a mai kajákban mindenütt ottvan (pl van f***a "rostos gyümölcslé", amibe gabonarostokat tesznek a sziruphoz, mert úgy occsó, és állagra olyan mint az igazi; közben te meg azt hiszed egészségesen táplálkozol..)

    szerintem egy próbát mindenkinek megér, ezt tényleg saját tapasztalatból mondhatom.

    u.i.: egyébként nincs érdekeltségem a paleo bizniszben

    GL
    Charlie and redoubtable like this.

  2. #122
    Tag
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólások
    163

    Alapbeállítás

    Idézet yodalino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha kokszot is iszol, akkor olyat vegyél ami laktózmentes (pl tejsavófehérje-IZOLÁTUM)
    Lemaradt a smiley, mert remélem ezt csak viccből írtad így
    redoubtable likes this.

  3. #123
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    értelek. Viszont a tápkieg az nem koksz. Kokszolni soha nem fogok. Ismerek pár országos hírű testépítőt akiknek huszonévesen már nem áll fel.

  4. #124
    PA addict
    Csatlakozott
    2010. 04. 20.
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólások
    4.865

    Alapbeállítás

    És hogy eszitek a húst hússal?
    Sült csirkecomb magában?
    Ami nem öl meg, az idegileg felb@sz!

  5. #125
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet Maxxxika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És hogy eszitek a húst hússal?
    Sült csirkecomb magában?
    úgy a legjobb! Zöldséggel eszik.

  6. #126
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Nyersen vagy mamutürülékkel vad szavakat kiabálunk közben és nézzük a frédi és bénit
    Utoljára módosítva: extremfish által: 2013. 03. 10. 19:07
    Charlie likes this.

  7. #127
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Idézet minoson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lemaradt a smiley, mert remélem ezt csak viccből írtad így
    nem lemaradt, csak 7 ezrelék nálam nem számít olyan soknak
    ha gondolog guglizz rá:
    WPI90 tejsavófehérje izolátum 93% fehérje 0,7% tejcukor

    egyébként a koncentrátum a gázos, szerintem Te arra gondolsz

  8. #128
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    értelek. Viszont a tápkieg az nem koksz. Kokszolni soha nem fogok. Ismerek pár országos hírű testépítőt akiknek huszonévesen már nem áll fel.
    nem is akarom egy kapal alá venni a növivevel meg a tesztoszteronnal, hogy a fehérje az "koksz", csak amolyan kölyökkori berögződés
    én is iszom
    Utoljára módosítva: yodalino által: 2013. 03. 10. 19:55

  9. #129
    Moderátor BelaKecske avatara
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    6.141

    Alapbeállítás

    Idézet yodalino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem lemaradt, csak 7 ezrelék nálam nem számít olyan soknak
    ha gondolog guglizz rá:
    WPI90 tejsavófehérje izolátum 93% fehérje 0,7% tejcukor

    egyébként a koncentrátum a gázos, szerintem Te arra gondolsz
    nagyon vágod a témát, amint úgy fogok dönteni, hogy elkezdek normálisan étkezni, tőled fogok segítséget kérni

  10. #130
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Idézet BelaKecske eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nagyon vágod a témát, amint úgy fogok dönteni, hogy elkezdek normálisan étkezni, tőled fogok segítséget kérni
    oks segítek szivesen, de 2 szót mondok, és örökre elmegy a kedved a paleotól: NULLA SÖR! (gabonából van)
    Ha még így is érzed az eröt, készen állsz a feladatra D
    Utoljára módosítva: yodalino által: 2013. 03. 10. 21:02

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •