Oldal: 16 / 26 ElsőElső ... 61415161718 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 151 - 160 (258) összesen
Like Tree97Likes

Téma: Paleolit étrend - tapasztalat, javaslat, vélemény, ellenvélemény ???

  1. #151
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Táplálék kiegészítőket ehetem? Fehérjék, vitaminok, szénhidrát? Ha nem nem vállalom a "tesztet"

  2. #152
    Fáradhatatlan grinder The Trooper avatara
    Csatlakozott
    2013. 02. 18.
    Hozzászólások
    654

    Alapbeállítás

    Idézet extremfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Atyaég. Köszönjük Trooger. Jó8
    Mi van, fáj az igazság? Mindenesetre a hozzászólásodon látszik az értelmi szinted!

  3. #153
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Táplálék kiegészítőket ehetem? Fehérjék, vitaminok, szénhidrát? Ha nem nem vállalom a "tesztet"
    Ha tényleg paleozni akarsz, a cukros részét tartsd be szerintem, szal cukros tömegnövelőt még edzés után se (Ez úgy tűnhet visszaveti a tömegnövelés tempóját. Az edzés utáni szőlőcukor+tejsavó+kreatin bomba a leghatékonyabb kiegészítő módja a minél gyorsabb izomtömeg növekedéshez. Naturál, de attól még nem feltétlen egészséges ugye).
    A helyedben szálkásító étrendként próbálnám ki. Számolgatás nélkül is szerintem simán leolvad a zsír, ha most van rajtad még úgy is, hogy kolbászt, és egyéb zsíros húsokat sem kell hozzá mellőznöd, csak a gabonákat.

    Cikkek még a témával kapcsolatban más szerzőktől:

    A paleo-n túl: paleo diéta vagy sablon? / Tesztoszteron eMagazin
    A paleo-n túl: Ne egyél toxinokat! 1. rész / Tesztoszteron eMagazin
    Ne egyél toxinokat! – 2. rész A természetellenes és emberi fogyasztásra alkalmatlan ipari mag olajok / Tesztoszteron eMagazin
    Ne egyél toxinokat! – 3. rész: cukor és szója / Tesztoszteron eMagazin
    Miért szenvednek egyesek a paleo étkezés elkezdésekor? / Tesztoszteron eMagazin

    http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_08_198_Berardi_Paleo.php


    http://www.tesztoszteron.hu/emagazin...manifeszto.php
    http://www.tesztoszteron.hu/emagazin_07_163_Foldimogyoro_manifeszto.php

    http://www.tesztoszteron.hu/emagazin...manifeszto.php

    Figyeljük meg, hogy a zsírok bevitele mennyire fontos az étrendben, koránt sem csak gabonákról szól a történet.

    Nagyon basztat engem is a téma, rám férne egy életmódváltás váltás már... szerintem helyrejönne tőle az öröklött bőrbetegségem is.
    Csak a fő gabonabevitelemről, a sörről nehéz lesz lemondani
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 03. 11. 06:04
    yodalino and redoubtable like this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  4. #154
    Lelkes újonc
    Csatlakozott
    2012. 10. 09.
    Hozzászólások
    65

    Alapbeállítás

    Idézet yodalino eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ha kokszot is iszol, akkor olyat vegyél ami laktózmentes (pl tejsavófehérje-IZOLÁTUM)
    Ez mindent elárul.

  5. #155
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem, még nem hallottam róla. Mi az? Mi az a laktóz? Bocs, kicsit butus vagyok!

    Korábban jöttél itt számadattal, légyszives linkelj egy cikket(ne a Blikkből, hanem valami komolyabb study-t), ahol leírják, hogy a föld lakosságának 40-50%-a laktóz érzékeny. Ez a szám szerintem bődületesen magas! Igen, ihatnánk az elefánt tejét is, sőt anyatejet is, csak az valóban nem gusztusos. Hogy miért? Mert így ült bele a kultúránkba. Plusz ezek a tejek vagy hígabbak, vagy töményebbek a tehéntejnél. De pl. ott a kecsketej. Én nem szeretem, de sokak megisszák!

    Egyébként, most kerestem, csak nem találom a hsz-ek között, hogy vagy te, vagy valaki más írta, hogy az ember mióta fogyaszt tejet és gabonát. Ezt légyszi írd meg mégegyszer, mert nem találom, és nem emlékszem mit írtál.
    A kecsketej sem okés...
    Idézet buckaroo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A paleo embernek nem a testépítés volt a célja, hanem a túlélés...
    Több (tíz)millió év alatt evolvált emésztőrendszerünk, nem fog pár ezer év alatt teljesen új tápanyagokhoz, élelmiszerekhez, adalékokhoz... alkalmazkodni.
    Kb. 20e évvel ezelőttig az ember egyetlen gramm gabonát sem fogyasztott.
    Kb. 10e éve iszunk tejet...

  6. #156
    Fáradhatatlan grinder buckaroo avatara
    Csatlakozott
    2008. 02. 07.
    Hely
    Tatabánya
    Hozzászólások
    735

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A topic címében, jól látom, hogy szerpel olyan, hogy "ELLENVÉLEMÉNY"?
    Ha igen, nem értem a cinikusságod okait! Bocs, hogy nem hajbókolok egy olyan dolognak, aminek nem látom a tudományos alapjait! Neharagudjatok, hogy nekem az nem bizonyíték, hogy még senki sem jelentkezett itt, azzal, hogy egy szolíd étrend mellett nem lett semmi baja, mint ahogy az sem, hogy te meg te, meg te, azt mondjátok egy pókeres fórumon, hogy nagyon f*sza!
    Látni fogod a tudományos alapjait, ha egy kicsit áttekinted az emberiség történetét, táplálkozási szokásait, fejlődését, kultúrtörténetét... először ezeket kéne átnézned és megértened. Ha ebben tiszta a kép, akkor elő kéne venni kb 100-150 olyan statisztikai adatot, amelyek az elmúlt kb 160-200 évhez kapcsolódnak, és bizonyos tendenciákat mutatnak betegségekkel, fogyasztással, ... kapcsolatosan. Én korábban egyet emeltem ki, a cukorbetegség kapcsán. Látható, hogy a mutatók szinte exponenciálisan emelkednek, elég ha csak Mo-ot vizsgáljuk.(2 millió érintett, az 50 feletti korosztály közel fele!!!) Ezeknek elsődleges oka a táplálkozás helytelensége. Gabona, tejtermékek, hüvelyesek, burgonya, finomított cuccok, cukrok, könnyen felszívódó szénhidrátok.... nem okésak. Ennyi a lényeg. Nyomni kell a húsokat (halat!!!), zsírokat, zöldséget, gyümölcsöt...

  7. #157
    Team Hero R1per2 avatara
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Hely
    Bp
    Hozzászólások
    3.355

    Alapbeállítás

    ha kokszot is iszol
    Nyilvánvaló mit értett alatta, mert koxot nem szokás "meginni".
    Csak rossz vicc koxnak hívni a turmixot olyan fórumon, ahol a szakértelem hiánya miatt félreértésre adhat okot.

    Aki nem érti: amíg az átlagember koxolás alatt kokaint ért, addig az edzőtermek környékén szteránvázas vegyületek használatára utal. Nem része ennek minden doppingszer, pl. a spiropent, adipex, kamagra szedését nem nevezik koxolásnak. Az inzulin, pajzsmirigyhormon, növi sem foglalja magába a koxolás.
    Mint ahogy nyilvánvalóan nem koxolás a proteinturmix, aminósavak meg vitaminok fogyasztása sem. A tápkieg "táp"= kaja, nem gyógyszer, mint a kox/doppingszer.

    Tehát ha a teremben azt kérdezik "mit koxolsz?", akkor valamilyen szuris tesztoszteronról, származékairól, illetve ezek tablettás kiszereléseiről kérdeznek. Ezek receptköteles gyógyszerek, szal beszerzésük ilyen célra illegális, egyértelmű a tápkiegektől a különbség.

    Viszont ha azt kérdezik "mit szedsz?", akkor az átlag a tápkiegekre gondol, mint turmixok, aminósavak, vitaminok, zsírégetők, és nem feltételeznek mellé koxolást.
    Utoljára módosítva: R1per2 által: 2013. 03. 11. 07:27
    yodalino and redoubtable like this.
    "-AZ A HÜLYE JÁTÉKOD, EMELGETSZ ITT MINT EGY ŐRÜLT, NEM KELL RIPERT JÁTSZANI."

  8. #158
    Lelkes újonc extremfish avatara
    Csatlakozott
    2009. 10. 27.
    Hozzászólások
    68

    Alapbeállítás

    Idézet The Trooper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi van, fáj az igazság? Mindenesetre a hozzászólásodon látszik az értelmi szinted!
    Oké igazad van csak kicsit elkésve írtál, a te részeden már rég túlléptünk, ráadásul sikerült írni hozzá egy egetverő demagóg ostobaságot és csak ennyi jött ki belőlem hogy Atyaég
    Utoljára módosítva: extremfish által: 2013. 03. 11. 07:25

  9. #159
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    128

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Korábban jöttél itt számadattal, légyszives linkelj egy cikket(ne a Blikkből, hanem valami komolyabb study-t), ahol leírják, hogy a föld lakosságának 40-50%-a laktóz érzékeny. Ez a szám szerintem bődületesen magas!
    Igaz, hogy nem nekem szólt ez a hsz, de azért mégis reagálnék rá. Eléggé kényes terület az, hogy a Föld lakosságát tekintve pontosan mennyi is az annyi. Pl. Ázsia egyes országaiban majdnem 100%-os a laktózérzékenység, de az egész kontinenst tekintve is 50% fölött van ez a szám. Afrikában is kb ilyen gyakori, de ott vannak eltérések egyes népeknél. Van, amelyiknél ott is 90% fölötti (pl.: bantuk). USA-ban is pl. a fekete bőrűeknél ez a szám 80% fölött lehet, míg a fehér bőrűeknél jóval kevesebb. Dél-Amerika se túl szerencsés, ott is 50% fölötti az előfordulás. Lehetne ezt sorolni még, de itt vannak a (remélhetőleg a kellően komoly linkek, ahonnan vettem az adatokat):

    Lactose Intolerance
    Lactose Intolerance
    Who gets lactose intolerance?
    Egy szegedi Ph.D. értekezés a témával kapcsolatban (29. oldaltól)
    Jó, ez talán már nem olyan "hivatalos"
    Statisztikai adatok az USA-ra vonatkozóan
    Végére jöjjön egy kis wiki

    Szerk.: Az alábbi linkeket is figyelembe véve, ha csak a 3 legnépesebb ország (Kína, India, USA - a Föld népességének kb 40%-a) számadatit vesszük figyelembe, már ~25%-nál tartunk a Föld lakosságát tekintve durva becsléssel (Kínában 80%-kal, Indiában 50%-kal számolva).
    Még néhány statisztikai adat
    Kínai adatok

    Utoljára módosítva: Mefnut által: 2013. 03. 11. 08:54
    differentborder likes this.

  10. #160
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    202

    Alapbeállítás

    Bármennyit is olvasok ebben a témában,csak ugyanolyannak tűnik mint a homeopátia volt néhány éve.Most ez az új táplálkozási divat,van akinek bejön,van akinek nem.

Oldal: 16 / 26 ElsőElső ... 61415161718 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •