Oldal: 17 / 26 ElsőElső ... 71516171819 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (258) összesen
Like Tree97Likes

Téma: Paleolit étrend - tapasztalat, javaslat, vélemény, ellenvélemény ???

  1. #161
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2012. 09. 22.
    Hely
    nemmondommeg
    Hozzászólások
    260

    Alapbeállítás

    pfff itt pont te vagy az, aki nincs tisztában az emberiség történelmével úgy látom, sem kultúrálisan, sem történelmileg, sem társadalmi szokások terén.

    Ám megígérem, hogy többet nem szólok hozzá a topichoz. Ahhoz, hogy ezt a témát normálisan kifejtsem, tényleg egy szakdolgozat terjedelmére lenne szükség, a pár mondatos üzengetésnek meg nem vagyok hívek azzal itt most leállok......

    Tartsatok demagógnak, de mielőtt szakértőnek érzed magad az ember történeti fejlődését illetően olvasd el 6-7 különböző szerző művét és ne csak a paleohívőkét.

  2. #162
    PA addict
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Hely
    Nagyatad
    Hozzászólások
    2.431

    Alapbeállítás

    Idézet Mefnut eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igaz, hogy nem nekem szólt ez a hsz, de azért mégis reagálnék rá. Eléggé kényes terület az, hogy a Föld lakosságát tekintve pontosan mennyi is az annyi. Pl. Ázsia egyes országaiban majdnem 100%-os a laktózérzékenység, de az egész kontinenst tekintve is 50% fölött van ez a szám. Afrikában is kb ilyen gyakori, de ott vannak eltérések egyes népeknél. Van, amelyiknél ott is 90% fölötti (pl.: bantuk). USA-ban is pl. a fekete bőrűeknél ez a szám 80% fölött lehet, míg a fehér bőrűeknél jóval kevesebb. Dél-Amerika se túl szerencsés, ott is 50% fölötti az előfordulás. Lehetne ezt sorolni még, de itt vannak a (remélhetőleg a kellően komoly linkek, ahonnan vettem az adatokat):

    Lactose Intolerance
    Lactose Intolerance
    Who gets lactose intolerance?
    Egy szegedi Ph.D. értekezés a témával kapcsolatban (29. oldaltól)
    Jó, ez talán már nem olyan "hivatalos"
    Statisztikai adatok az USA-ra vonatkozóan
    Végére jöjjön egy kis wiki

    Szerk.: Az alábbi linkeket is figyelembe véve, ha csak a 3 legnépesebb ország (Kína, India, USA - a Föld népességének kb 40%-a) számadatit vesszük figyelembe, már ~25%-nál tartunk a Föld lakosságát tekintve durva becsléssel (Kínában 80%-kal, Indiában 50%-kal számolva).
    Még néhány statisztikai adat
    Kínai adatok

    Köszi!
    Valószínűleg az lehet az oka, hogy pl. Afrikában magas a laktóz intolerancia, hogy nincsenek hozzászokva. Nincs bent a kultúrájukban a tejfogyasztás, nem szokott hozzá az emésztőrendszerük generációk alatt. Szerintem ez még nem jelenti azt, hogy a tej egészségtelen lenne.

    Idézet buckaroo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Látni fogod a tudományos alapjait, ha egy kicsit áttekinted az emberiség történetét, táplálkozási szokásait, fejlődését, kultúrtörténetét... először ezeket kéne átnézned és megértened. Ha ebben tiszta a kép, akkor elő kéne venni kb 100-150 olyan statisztikai adatot, amelyek az elmúlt kb 160-200 évhez kapcsolódnak, és bizonyos tendenciákat mutatnak betegségekkel, fogyasztással, ... kapcsolatosan. Én korábban egyet emeltem ki, a cukorbetegség kapcsán. Látható, hogy a mutatók szinte exponenciálisan emelkednek, elég ha csak Mo-ot vizsgáljuk.(2 millió érintett, az 50 feletti korosztály közel fele!!!) Ezeknek elsődleges oka a táplálkozás helytelensége. Gabona, tejtermékek, hüvelyesek, burgonya, finomított cuccok, cukrok, könnyen felszívódó szénhidrátok.... nem okésak. Ennyi a lényeg. Nyomni kell a húsokat (halat!!!), zsírokat, zöldséget, gyümölcsöt...
    Azért azzal sok újat nem mondasz(se Paleo Géza), hogy a szénhidrátok egészségtelenek, míg a hal, zöldség, gyümölcs egészségesek.
    Az ember több ezer éve eszi a gabonát, és a tejet, erre most jön egy ember(vagy több), akik azt mondják, hogy méreg. Számomra érdekes, hogy ez a több ezer év alatt eddig még senkinek nem tűnt fel. Miközben olyan dolgokat találtak fel, mint az atomenergia, robotechnika, estébé, estébé. Tehát ez nekem kicsit visszás, hogy többezer éve gyakorlatilag ezen él az ember(kenyér), és most a XXI. században jön egy ember a semmiből, aki kitalálja, hogy méreg.

    Idézet zorck eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Bármennyit is olvasok ebben a témában,csak ugyanolyannak tűnik mint a homeopátia volt néhány éve.Most ez az új táplálkozási divat,van akinek bejön,van akinek nem.
    Azért a homeopátiát ne emlegessük egy lapon egy "divatdiétával", mert a homeopátia közel sem divat, és közel sem áltudomány. Egyszerűen vannak olyan gyógyszerei, ami nem mindenkinél hatnak. Egyén kérdése(és nem, nem hit kérdése ). Az egyik rokonomnak, aki belgyógyász szakorvos, a betegségéből kifolyólag fel kellett hagynia a belgyógyászattal, és elvégezte a homeopátiás orvos képzést. most már jó 15 éve praktizál, és számos betegnek segített. Ő is elismeri, és mondja is, hogy ez nem mindenkinél működik, de pl. vannak elég látványos esetek is. Nyilván nem sürgősségi orvoslásban alkalmazandók ezek a szerek.
    "Az tény, hogy változik a világ, de, hogy a mikro szinten is ez agresszív cbet postflop megy azért ez durva."

    "Akkor minek az ante magyarázd már el? hogy gyorsabban fogyjon a zsetonom? tehát 2 9 különböző színnel megadok mert cassa mániás vagyok(játékkényszer),gyakorlatilag az ante korszakban nincs játék "leszarombebaszom".És különben is ha ante- t hallok vak allin minden leosztásnál oszt lehet játszani."

  3. #163
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Egy napja olvasgatok erről. Van aki szerint lehet enni tejtermékeket, van aki szerint nem, van aki szerint lehet enni a gabonák közül a rizset, van aki szerint nem. akkor most WTF?

  4. #164
    Tag
    Csatlakozott
    2011. 12. 11.
    Hely
    Szeged
    Hozzászólások
    128

    Alapbeállítás

    Idézet jabyga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi!
    Valószínűleg az lehet az oka, hogy pl. Afrikában magas a laktóz intolerancia, hogy nincsenek hozzászokva. Nincs bent a kultúrájukban a tejfogyasztás, nem szokott hozzá az emésztőrendszerük generációk alatt. Szerintem ez még nem jelenti azt, hogy a tej egészségtelen lenne.
    Valamelyik linken olvastam, hogy az emberek 65%-ának van valami baja a laktózzal élete során (valamikor vagy folyamatosan). Lehet ez laktózintolerancia, vagy ideiglenes zavarok (elvileg az sem ritkaság, hogy bizonyos ideig jön elő csak). Én nem azt mondom, hogy egészségtelen, de tényleg gondoljunk bele, hogy ez bocinak szánt anyatej.
    Egy dolog akkor is érdekes: az ismerőseim körében gyakoriak az akár apró, akár eléggé zavaró emésztési bajok. Legyen az ritka puffadás, vagy durva hasmenés. És egyre több ismerősömnél derül ki vizsgálatok során hogy laktóz és/vagy gluténérzékeny. Itt most 30-45 éves emberekről van szó, akik azért több évtizedig fogyasztották ezeket, és a tünetek is sokszor olyan ritkán, olyan enyhén jelentkeztek, hogy nem is tulajdonítottak neki semmi jelentőséget.

    Magát a paleolit étkezést én magamnak nem tudnám elképzelni, mert nem bírom a hús ízét. Nem, nem választott vega vagyok. Ahogy más szájából kifordul a gomba, úgy fordul ki nálam a hús. Szóval én max zöldségen tengődhetnék.
    Van pár ismerősöm, akik viszont váltottak erre az életmódra, és csak pozitív változást éreznek. Akadt olyan is, akinek olyan nőgyógyászati problémája volt, amit jelenleg nem tudnak gyógyítani, csak rendszeresen műteni és gyógyszerrel hormont szabályozni. Na, amióta eszerint étkezik, azóta ez a baja teljesen inaktív.

  5. #165
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    A csaj jöhetne sütni nekem is egy kis paleo kenyeret.

    Maxxxika likes this.

  6. #166
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    202

    Alapbeállítás

    ezek olyan szép dolgok!
    Kicsit furcsa,ha valaki csak a nevét nézi az étrendnek,hogy zsír,só,sütőpor,szódabikarbóna,őrölt pirospaprika kell hozzá és beletesszük a villanysütőbe,

  7. #167
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2007. 09. 23.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    202

    Alapbeállítás

    Idézet buckaroo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    "A burgonyával sok bajunk van. Az egyik, hogy gyorsan felszívódó szénhidrátot tartalmaz, és ezáltal a gabonafélékből készült ételek mellett jelentős szerepet játszik a metabolikus szindróma és az elhízás kialakulásában. Vagyis a szívbetegség egyik okozója.

    Múlt-kor történelmi portál - Érelmeszesedés végzett a múmiával - Hírek

    Sok halat ettek és roppant kevés burgonyát
    Cukrot se nagyon ettek,tudomásom szerint,tejben pedig fürödtek.
    Habár ez már nem paleokor

  8. #168
    Fáradhatatlan grinder rogan99 avatara
    Csatlakozott
    2008. 05. 30.
    Hely
    Budapest
    Hozzászólások
    557

    Alapbeállítás

    Azért az nem érv valami ellen hogy pl bocinak van szánva. Attól még lehet egészséges. (most függetlenül attól hogy az vagy nem az).
    Az sem hogy x év alatt nem jöttek rá hogy egézségtelen valami. Attól még lehet az. Egyébként a legújabb kutatások egyértelműen bebizonyították a cukorról hogy "méreg". Nem rég olvastam erről egy cikket, már nem tudom hol. Anno a dohányzást sem tartották károsnak hosszú időn keresztül, most meg egyre több helyen betiltják mert mégis kiderült, hogy nem túl egészséges dolog

  9. #169
    PA addict
    Csatlakozott
    2011. 04. 17.
    Hely
    XXX
    Hozzászólások
    3.494

    Alapbeállítás

    Idézet rogan99 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért az nem érv valami ellen hogy pl bocinak van szánva. Attól még lehet egészséges. (most függetlenül attól hogy az vagy nem az).
    Az sem hogy x év alatt nem jöttek rá hogy egézségtelen valami. Attól még lehet az. Egyébként a legújabb kutatások egyértelműen bebizonyították a cukorról hogy "méreg". Nem rég olvastam erről egy cikket, már nem tudom hol. Anno a dohányzást sem tartották károsnak hosszú időn keresztül, most meg egyre több helyen betiltják mert mégis kiderült, hogy nem túl egészséges dolog
    igen. Csak előtte rászoktattak mindenkit.

  10. #170
    Fanatikus tag
    Csatlakozott
    2010. 09. 24.
    Hozzászólások
    253

    Alapbeállítás

    Idézet redoubtable eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy napja olvasgatok erről. Van aki szerint lehet enni tejtermékeket, van aki szerint nem, van aki szerint lehet enni a gabonák közül a rizset, van aki szerint nem. akkor most WTF?
    Robb Wolf: Paleolit megoldás - Az ősi emberi étrend (részlet) - KönyvesBlog
    ezt mindenképp kukkantsd meg, mert azon kívül hogy képben van az író, baromi humorosan is adja elő, végig lehet röhögni a poénokon. (fent van enkóron)

    a rizs/nem rizs kérdésre: sztem az a legfontosabb, hogy az alapelveket tartsad, ami nem más mint a glutén és a laktóz kerülése. Gluténból teljes megvonás kell (az oka benne van a könyvben), laktózt lehet bevinni, csak lehetőleg minnél kevesebbet. Nekem ezt egy belgyógyász doktor írta elő. Az első két héten nem is tudtam, hogy ezt hívják paleo-nak.
    Ha mellette eszel rizst, borsót stb., akkor lehet hogy nem leszel "könyv szerinti paleós", de ez már kevésbé fontos szerintem. A hangsúly a 2 fő bűnös kerülése, aztán lehet hozzá finomhangolni, hogy milyen zsirsavakat vigyél be, milyen forrásokból, milyen arányban stb...
    Utoljára módosítva: yodalino által: 2013. 03. 11. 12:49
    captain Puff likes this.

Oldal: 17 / 26 ElsőElső ... 71516171819 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •